Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nowy Rok przywitał nas paroma nowościami Polkomtela, który wprowadził spore zmiany w abonamencie Plusa i Plusha. Czy nowe abonamenty tych operatorów – dostępne od połowy stycznia – zamieszają w naszym najnowszym rankingu ofert komórkowych? Sprawdźcie sami!

Oferty aktualne na 25.01.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Promocje świąteczne operatorów GSM ->


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (38 pkt) – nowość.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 15 GB to podrasowany abonament operatora! Co prawda jest o 5 zł droższy od poprzednika, ale dostaniesz w nim nie 10, lecz 15 GB na start (transfer rośnie do 25 GB po 12 miesiącach!), darmowe social media i dodatkowy transfer 10 GB na YouTube i Tik Tok. Do tego masz teraz więcej GB w roamingu UE (3,5 GB), a umowa pozostaje bezterminowa. Świetna propozycja!

35 pkt. Czekamy na zmiany w nju mobile, bo od dawna operator nie zmieniał swojego pakietu „Wszystko„. Jak jednak widać, wciąż bardzo dobrze sobie radzi mimo sporej konkurencji. Tym razem transfer rośnie z 10 GB do aż 30 GB! W nju dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (także w roamingu UE i UK), a do tego bezterminową umowę. To jeden z najlepszych abonamentów bez telefonu!

Zobacz też: roaming UK w Orange

33 pkt. A może szukasz czegoś tańszego? Poprzednie abonamenty kosztują 30 i 29 zł, ale pakiet Numer 1 od lajt mobile ma jeszcze lepszą cenę. Wydasz na niego miesięcznie tylko 24,99 zł. W tej cenie otrzymasz nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich w kraju i aż 30 GB transferu. I to od razu, a nie w premii za staż! Brakuje tu jednak w pełni darmowego roamingu UE (RLAH), jest za to Bonus Krajowy. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Planujesz przenosić numer? Jedną z ciekawszych ofert ma sieć OTVARTA – jej pakiet O! Swobodna! da Ci nielimitowane usługi w Polsce i aż 31 GB transferu! Dla nowych numerów wirtualny operator przeznacza „tylko” 21 gigabajtów. Podobnie jak w lajt mobile, także tutaj nie ma RLAH, ale jest Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami, którego możesz aktywować 2x w ciągu roku kalendarzowego. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Nie tylko nju mobile, lecz również Premium Mobile od dawna nie zmieniał swojego abonamentu. Może zmiana nastąpi już niedługo? Bezterminowy pakiet Freedom2 oferuje w cenie 24,70 zł nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju. Nie ma tu jednego darmowego roamingu UE. To najtańszy abonament z samym SIM w naszym zestawieniu.

Przejdź do promocji RTV EURO AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (34 pkt) – nowość.

2. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt) – nowość.

2. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 75 5G (33 pkt).

5. miejsce – T-Mobile – L (30 pkt).

34 pkt. Spore zmiany nastąpiły też w abonamencie z telefonem! Nie ma już w ofercie pakietu Plush ABO 15 GB – są za to 20 i 50 GB. Ten drugi uzbierał więcej punktów, choć jest droższy, kosztuje bowiem (bez telefonu) 60 zł miesięcznie. Otrzymasz w nim usługi bez limitu, ekstra 10 GB na YouTube i Tik Tok, a także Tidal i dostęp do 5G na stałe w cenie abonamentu! Telefony oferowane są często za 1 zł. Za przeniesienie numeru dostaniesz 4 miesiące za 0 zł.

33 pkt. Pakiet Solo L jest topowym abonamentem operatora Play. Dostaniesz w nim aż 70 GB transferu! Ponadto Play zapewnia nielimitowane usługi (również w roamingu UE), a także telewizję Play NOW na całą umowę. Poza tym Tidal i Amazon Prime Video będą darmowe przez 6 miesięcy. Do wyboru masz wiele wariantów Solo L, od 80 do 275 zł. Telefony zaczynają się od symbolicznej złotówki. Uwaga – warto teraz przenieść numer do Play!

Zobacz też: 6 miesięcy za 0 zł w Play

33 pkt. Nowy abonament Plusa ma „tylko” 25 GB, ale ze stałym dostępem do 5G przez całą umowę! To najtańszy pakiet operatora z 5G. Za 60 zł (nie licząc kosztów telefonu) dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i w UE, paczkę 120 minut międzynarodowych i darmowego Tidala. Opłaty startowe za smartfony zaczynają się od 1 zł.

33 pkt. 70 GB ma też Orange i jego pakiet no limit Plan Mobilny 75. Abonament kosztuje miesięcznie 75 zł, ale (jak w Plusie i Plushu) doliczana jest osobna rata za smartfona. Operator zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS, także w roamingu UE i UK. Co istotne, w abonamencie uzyskasz dostęp do usługi Video Pass za darmo przez całą umowę – dzięki niej będziesz mógł korzystać m.in. z Netflixa i HBO GO! Bardzo często telefony w Orange kosztują na start… 0 zł.

Zobacz też: roaming UK w Orange, wyprzedaż telefonów w Orange

31 pkt. T-Mobile także oferuje 70 GB transferu danych w swoim abonamencie T-Mobile L. Usługi w Polsce i za granicą (roaming UE – roam like at home) są oczywiście bez limitu. Podobnie jak Play, także i ten operator dysponuje wieloma wariantami swojego abonamentu. Im droższy abonament, tym niższa opłata startowa za telefon i odwrotnie. Jego ceny zaczynają się zazwyczaj od 9 zł.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce ex aequo – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush na kartę (35 pkt).

5. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

38 pkt. W klasycznych ofertach na kartę najwięcej punktów uzyskał pakiet Plusa za 25 zł miesięcznie. Dostaniesz tu nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a do tego 10 GB transferu danych i bezpłatne aplikacje internetowe. W promocji GigaBank możesz nawet kumulować niewykorzystane gigabajty na kolejny miesiąc! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważnego konta na rozmowy wychodzące.

36 pkt. Najnowszy pakiet T-Mobile zadebiutował w październiku 2020 roku. Tym razem cena wynosi 30 zł, a dostaniesz w niej usługi bez limitu i 30 GB comiesięcznego transferu. Najważniejsze jednak, że T-Mobile daje dostęp do usługi Supernet Video DVD, a więc m.in. do Netflixa, Amazon Prime Video czy playera w cenie pakietu!

35 pkt. Sieć nju mobile oferuje pakiet „Wszystko” także w wersji na kartę. Cena jest ta sama i wynosi 29 zł, a usługi głosowe, tekstowe i paczka internetowa są bez zmian. Na start dostaniesz 10 GB, a w promocji transfer rośnie do 30 GB! Różnice między bezterminowym abonamentem? Sposób płatności – w tym przypadku doładowujesz konto swojego telefonu.

35 pkt. Identyczna sytuacja jest z Plushem na kartę, choć tutaj istnieje jeszcze „stara” opcja za 25 zł. W tej cenie dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz 10 GB transferu danych. Niestety w prepaidzie Plusha brakuje bonusu GB za staż w sieci. Jeżeli Ci na nim zależy, wybierz abonament Plusha z umową na czas nieokreślony.

34 pkt. A skoro potrzebujesz bardzo dużo gigabajtów, to sięgnij po ofertę Mobile Vikings! Jego pakiet Perfekt Match kosztuje 25 zł i zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, ale bez darmowego roamingu UE. W zamian będziesz kumulował niewykorzystany transfer na kolejne miesiące i to w nieskończoność! Pamiętaj jednak o ważnym koncie, aby uzbierane gigabajty nie przepadły.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł – nowość.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha stracił 1 pkt, bo jest nieco droższy od poprzednika. Mimo to obronił pierwsze miejsce w naszym rankingu – dostaniesz tu na start 15 GB na każdą osobę i nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe i darmowe social media. Transfer GB rośnie wraz ze stażem w sieci. Tym razem 1 numer kosztuje nie 30, lecz 25 zł. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Nie zależy Ci na darmowych aplikacjach internetowych? Wybierz nju mobile duet, który wypada teraz znacznie taniej od Plusha! Druga karta SIM kosztuje tylko 9 zł, a więc za całość zapłacisz jedyne 38 zł! Dostaniesz w zamian nielimitowane usługi i 10 GB transferu, który powiększa się do 30 GB. Tym razem nie jest to jednak paczka na osobę, lecz Internet współdzielony na dwie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Wirtualna sieć lajt mobile nie ma darmowego roamingu UE, ale w pakiecie lajtDUET MEGA otrzymasz aż 300 GB transferu na osobę! Tym razem cena jest znacznie wyższa, bo za 2 karty zapłacisz 74,98 zł, ale „coś za coś”. Podobnie jak u poprzedników, także i lajt mobile oferuje umowę bezterminową.

33 pkt. W ofercie tego samego operatora są też znacznie tańsze propozycje, jak np. lajtDUET Nr 1. Kosztuje on 44,98 zł i zapewnia to samo, lecz z mniejszą paczą internetową. Ale spokojnie – transfer i tak jest bardzo spory, bo wynosi aż 30 GB na osobę. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Premium Mobile oferuje pakiet duet powstały z połączenia 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. W rezultacie otrzymasz rabat 5 zł na miesiąc, a za 2 osoby zapłacisz łącznie 44,40 zł. Wirtualny operator da Ci w tej cenie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 20 GB na każdą kartę SIM. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
riga_waadek3DoominikaKonradfxfvdfs Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Daniel
Gość
Daniel

Ktoś nie zwrócił uwagi, że cena oferty Lajt Mobile już zawiera bonus krajowy. Czyli po wykorzystaniu 50min/50sms cena wzrasta o 20 zł. Tragedia

Maciej
Gość
Maciej

Nie uwzględniacie w swoich rankingach Heyah 01, Orange Flex czy Play Next.

Jan
Gość
Jan

Znalazłem oferty NAUMOBILE – dlaczego ich tutaj nie ma?

Dariuss
Gość
Dariuss

Witam.
Oczywiście w tym rankingu nie znaleźli się wszyscy operatorzy telefonii komórkowej. Według mnie najlepsza alternatywą jest abonament w sieci FM Mobile. W abonamencie za 49.99zł mamy nielimitowane połączenia na numery stacjonarne i komórkowe,SMS i MMS, internet 10gb,/miesiąc . W ramach tego abonamentu możesz co mi miesiąc wykorzystać 40.57zł na zakupy produktówcodziennego użycia w sklepie internetowym. A więc realny miesięczny koszt usługi to zaledwie 9.33zł. pozdrawiam.

fxfvdfs
Gość
fxfvdfs

Dla partnerów biznesowych FM
Dla reszty świata 30pln bez zwrotu nolimit i 10gb

Konrad
Gość
Konrad

Nie rozumiem jak Plus może wygrywać z T-Mobile w ofertach na kartę, gdzie dopłacając zawrotne 5zł mamy 3x tyle internetu i również 3x tyle internetu za granicą

Doominika
Gość
Doominika

ja dołączyłam w styczniu do grona abonamentów sieci Otvarta. aktywacja usług błyskawiczna, kurier był z umową już 2 dni po zgłoszeniu :) pierwszy rachunek już zapłacony :)

adek3
Gość
adek3

otvarta widze, ze jest i króluje od jakiegoś czasu. fajnie bo rzeczywiście oferta niczego sobie.

riga_wa
Gość
riga_wa

od pazdziernika mam abonament o! Korzystna z sieci Otvarta. płacę co miesiąc około 18 zł a mam wszystko czego potrzebuje. obsługa klienta bardzo sympatyczna i pomocna.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów