Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Luty 2020

9

Skończył się styczeń, a wraz z nim noworoczne wyprzedaże operatorów. Czy w pierwszym miesiącu 2020 roku doszło do istotnych zmian w ofertach GSM? Mamy jednocześnie świetną wiadomość dla naszych Czytelników – w tej odsłonie naszego comiesięcznego rankingu ofert komórkowych wracamy do porównania pakietów dla dwojga!

Oferty aktualne na 31.01.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Aż 38 punktów otrzymał pakiet Plush ABO 10 GB. Oferta ta kosztuje tylko 25 zł na miesiąc i zapewnia świetne warunki umowy: nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS, darmowe social media i 10 GB danych. To nie wszystko – dla lojalnych transfer rośnie z 10 do 20 gigabajtów! Jeszcze inne 10 GB można wykorzystać na YouTube’a, a pary (o czym więcej nieco niżej) otrzymują zniżkę -5 zł na numer. Umowa bezterminowa.

35 pkt. Bardzo podobne – i świetne – warunki umowy zapewnia pakiet „Wszystko” od nju mobile. Oferta jest nieco droższa, bo wynosi 29 zł na miesiąc, ale za to drugi numer kosztuje 9 zł. Rozmowy i wiadomości tekstowe w nju są nielimitowane do wszystkich sieci. Na start dostajemy 10 GB transferu, który rośnie dla stałych klientów do aż 30 GB! Umowa bezterminowa.

34 pkt. Bardzo atrakcyjny (i wyraźnie tańszy) pakiet proponuje lajt mobile. Numer 1 kosztuje tylko 19,99 zł! Dostaniemy w nim od samego początku 30 GB transferu i nielimitowane usługi w kraju. Brakuje jednak darmowego roamingu UE (który jest w Plushu i nju mobile), którego w pewien sposób zastępuje tzw. Bonus Krajowy. Znakomita oferta! Umowa bezterminowa.

32 pkt. Red Bull Mobile kosztuje tyle samo co nju mobile, a więc 29 zł. Jest więc najdroższym pakietem z naszego zestawienia. Operator zapewnia nielimitowane usługi i 10 GB Internetu. Brakuje jednak bonusów za staż czy dla duetów. Niewykorzystane GB przechodzą na kolejne 2 miesiące. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Wyraźnie tańszy od RBM jest pakiet Freedom2 od Premium Mobile. Kosztuje nawet nieco mniej od Plusha, bo 24,70 zł i zapewnia bardzo dobre warunki umowy. Lider w migracji numerów zapewnia nielimitowane usługi w kraju (bez RLAH) i transfer aż 20 GB na start. W Premium Mobile otrzymamy również zniżki dla duetów i rodzin. Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – L (31 pkt).

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

33 pkt. W Plushu bez zmian – na pierwszym miejscu w zestawieniu melduje się Plush ABO 15 GB. Dostaniemy w nim m.in. nielimitowane usługi krajowe i w roamingu UE, 15 GB transferu i kolejne 10 GB na YouTube i Tik Tok. Ceny smartfonów zaczynają się od symbolicznej złotówki, a za sprzęt doliczana jest osobna opłata ratalna (sam abonament to koszt 25 zł). Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

32 pkt. Abonament Plus.80 oferuje jeszcze więcej – 24 GB transferu na pełnej prędkości, nielimitowane usługi w kraju i za granicą oraz pakiet minut na rozmowy międzynarodowe. Ponadto do wyboru mamy 1 z 3 usług premium do wyboru (HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów lub Tidal). Często wychodzi jednak z ratami za sprzęt znacznie drożej od wcześniejszego Plusha. Dobra wiadomość dla całych rodzin – kolejne karty SIM są tańsze o 50%.

31 pkt. O 1 punkt mniej ma Plan Mobilny 55, a więc jeden z najbogatszych abonamentów Orange. Otrzymamy w nim nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y i 15 GB na pełnej prędkości transferu. Przez pierwsze 3 miesiące będziemy mogli korzystać z pakietu Music Pass, na którego składają się m.in. Tidal i Spotify. Podobnie jak Plus i Plush, również Orange pobiera osobną ratę za telefon, ale często smartfon nic nie kosztuje w opłacie startowej. Kolejne karty SIM są tańsze o 20 zł, a za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. Tyle samo punktów uzyskał T-Mobile – L, a więc topowy abonament tego operatora. Zapewnia on nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci oraz aż 70 gigabajtów! T-Mobile oferuje również RLAH i nie pobiera rat za telefon (ceny od paru złotych na start) – są one już wliczone w abonament, który w najniższej konfiguracji miesięcznej wynosi 109 zł. Opcjonalnie można dokupić np. pakiet Netflixa.

30 pkt. Pakietu internetowego nie musi się również wstydzić Play. Jego abonament Solo L zapewnia 35 GB na pełnej prędkości. Ponadto do dyspozycji są – co oczywiste – nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz parę bonusów. Przez całą umowę otrzymamy więc darmową telewizję Play NOW i Tidala na 6 miesięcy. Rodziny otrzymają sporą zniżkę w pakiecie Play Pokolenia. Play nie pobiera rat za telefon, a ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce –  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

35 pkt. Lycamobile oferuje (przynajmniej „na papierze”) świetne warunki w niskiej cenie. Pakiet na kartę tego wirtualnego operatora kosztuje niespełna 20 zł i dostaniemy w nim usługi głosowe i tekstowe (również w roamingu UE) bez limitów i 30 GB paczki danych. Niewykorzystane GB przechodzą na kolejny miesiąc. Uwaga – sieć w ogóle nie obsługuje wiadomości MMS!

34 pkt. Nie potrzebujemy darmowego roamingu UE i zależy nam na jak największym transferze? Spójrzmy na pakiet Viking 25 No Limit. Jak sama nazwa wskazuje, kosztuje 25 zł miesięcznie i zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe i 15 GB. Uwaga – niewykorzystany transfer przechodzi bez ograniczeń na kolejne miesiące w nieskończoność! Musimy tylko zadbać o ważność konta, warto więc włączyć usługę Autodoładowanie.

34 pkt. Tyle samo punktów ma także Virgin Mobile i jego pakiet #GigaDaje. Co ciekawe, kosztuje on również 25 zł. Różnice są jednak dość znaczne – Virgin nie zapewnia darmowych MMS-ów i kumulacji gigabajtów. W zamian klienci wirtualnego operatora otrzymają premię za staż. Pakiet w Virgin Mobile rośnie do 30 GB! Pod tym względem ta oferta na kartę przypomina nieco abonamenty nju i Plusha.

33 pkt. Bardzo zbliżony wynik uzyskał a2mobile, który przez większą część zeszłego roku dominował w naszych rankingach ofert na kartę. W międzyczasie pakiet Niewyczerpalne Wszystko przestał jednak zapewniać darmowy roaming UE, ale wciąż otrzymamy w nim nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe, a do tego 20 GB transferu. Ponadto w pakiecie oferowane są darmowe social media i Wi-Fi Calling.

32 pkt. Pamiętacie bezterminowy abonament „Wszystko” od nju mobile? To jego wariant na kartę. Cena i podstawowe warunki umowy są takie same. Dostaniemy więc m.in. 10 GB na start za 29 zł, ale bez darmowego roamingu UE. W przypadku tej oferty nie będziemy również opłacać wystawianej przez operatora faktury, a jedynie doładowywać konto.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce – lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo – lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Plush zwycięża również w ofercie dla par! Co prawda udzielony rabat nie jest najwyższy (-5 zł na osobę), to jednak jego pakiet Plush Duet 10 GB broni się sam warunkami umowy. Dostaniemy wszystko to, co w Plush ABO 10 GB – każdy może liczyć na te same bonusy i świetne atrakcje i po 10 gigabajtów na głowę! Umowa bezterminowa.

35 pkt. Jedna z nowości wirtualnej sieci lajt mobile, która od stycznia 2020 ma niższą cenę. To pakiet dla najbardziej wymagających – co prawda nie ma w nim RLAH (jest Bonus Krajowy), to jednak wielkość paczki internetowej robi ogromne wrażenie! Do dyspozycji otrzymamy więc 100 GB + 200 GB w nocy i nielimitowane usługi w kraju. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Oferta dla par nju mobile zapewnia bardzo dobre warunki. Na uwagę zasługuje olbrzymi rabat na drugą kartę SIM (-20 zł), przez co całość wychodzi taniej nawet od Plusha! W duecie otrzymamy wszystko to, co w indywidualnym abonamencie nju. Z jednym wyjątkiem – pakiet internetowy 10 GB (rośnie do 30 GB) dzielony jest na obie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Tyle samo punktów uzyskuje inna oferta na czas nieokreślony od lajt mobile. Mowa o lajtDUET Nr 1, który kosztuje blisko dwukrotnie mniej od pakietu lajtDUET MEGA. Otrzymamy w nim aż 30 GB transferu na każdą osobę, nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, ale – ponownie – bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Premium Mobile oferuje 2 pakiety duet, w tym Freedom dla Dwojga +. Całość kosztuje 44,40 zł, a sama oferta opiera się na planie Freedom2. Wirtualny operator zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i aż 20 gigabajtów na osobę. Brakuje za to bezpłatnego roamingu UE. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PiotruśZuziaSylwiaPiotrMichal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz Polak
Gość
Janusz Polak

Najlepsza sieć Mobile Vikings Polska. Lepiej dopłacić te 5 zł i być w normalnej sieci. Nie polecam a2mobile, ciągłe problemy z internetem, nerwicy można się nabawić przez te ich awarie.

Zuzia
Gość
Zuzia

Ja korzystam z a2mobile i nie miałam żadnych problemów z internetem, wręcz przeciwnie. Jestem zaskoczona, że działa tak dobrze, a nawet po wyczerpaniu się pakietu internetowego nie jestem w stanie tego odczuć przez to jak wysoki lejek posiada a2. Może wina leży po innej stronie?

Fwitkowski17
Gość
Fwitkowski17

Play nie pobiera dopłat za korzystanie z roamingu w UE, więc limit wynosi 5,88 GB

Axi
Gość
Axi

PLUSH ABO od nowego roku ma 3,17 GB w roamingu a nie 2,5 GB proszę o poprawkę

Michał
Gość
Michał

w plushu na kartę jest pakiet darmowych gb w roamingu w zależności od wysokości doładowania i włączonego pakietu. Ja w pakiecie Internet (10 gb), rozmowy, smsy/mmsy bez limitu plus pakiet social media w cenie 25 zł co miesiąc mam aż 2,65 gb limitu UE za darmo. Sprawdzone w czasie feryjnego wyjazdu do Czech. Ponadto rozmowy do polski i smsy są za darmo!! Plush na kartę powinien pojawić sie przynajmniej na 3-4 miejscu w tym rankingu!!

Michal
Gość
Michal

W Lajt mobile jest paczka w roamingu – błąd na stronie

Piotr
Gość
Piotr

Nie polecam a2mobile problemy z internetem chociaz by przez ten weekend nie mialem dostepu do internetu w zasiegu lte.Wlasnie mam zamiar przesiasc sie na lycamobile

Sylwia
Gość
Sylwia

Korzystam z a2mobile wraz z synem i mężem. Fajny pakiet, szybki internet, syn jest bardzo zadowolony z darmowych social mediów. Mąż dziennie wykonuje wiele służbowych telefonów, więc nielimitowane połączenia są zbawieniem. Cena za pakiet jest bardzo przystępna, o wiele bardziej opłacalna niż wszelkie abonamenty.

Piotruś
Gość
Piotruś

serdecznie nie polecam viking mobile tak jak całej reszty para operatorów, zasięg i szybkość internetu (a czasem i połączeń!!!) to żart

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów