Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Luty 2019

Minął pierwszy miesiąc 2019 roku, w którym można można było skorzystać z licznych rabatów. O ile nie obfitował on w liczne zmiany w cennikach czy pakietach operatorów, to przynajmniej można było zyskać na noworocznych wyprzedażach. Co prawda nie były one tak spektakularne jak w okresie przedświątecznym, ale tacy operatorzy, jak Play, Orange czy T-Mobile, znacząco obniżyli ceny wybranych smartfonów. Z kolei Plush otrzymał od macierzystego Plusa kilkadziesiąt nowych modeli, dzięki czemu jego oferta stała się jeszcze bardziej zachęcająca.

Oferty aktualne na 31.01.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Pierwsze miejsce w rankingu abonamentów z telefonem ponownie zajmuje Plush i jego pakiet ABO 15 GB. W ramach umowy operator zapewnia nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y i MMS-y, a także 15 gigabajtów. Dodatkowe 10 GB można wykorzystać na korzystanie z serwisu YouTube, a pakiet wspierają darmowe aplikacje internetowe, które nie pobierają transferu danych. Bazowa kwota 25 zł nie zawiera dodatkowej raty za telefon. W styczniu Plush wzbogacił swoją ofertę o kilkadziesiąt nowych telefonów! To świetna informacja dla potencjalnych klientów. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

W abonamencie Solo L sieci Play otrzymamy pod wieloma względami jeszcze lepsze warunki umowy, ale w wyższej cenie. Fioletowy operator oferuje naturalnie nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a także pakiety telewizji Play NOW i HBO GO na pół roku oraz darmowy Tidal na całą umowę. Uwagę zwraca paczka 30 GB na pełnej prędkości. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki, a opłaty miesięczne można obniżyć zamawiając więcej numerów w ramach umowy (np. pakiet Play Pokolenia) lub przenosząc numer – wówczas otrzymamy rabat przez 6 pierwszych miesięcy.

Abonament Plusa za 50 zł miesięcznie zapewnia dość podobne warunki umowy, lecz z mniejszym pakietem internetowym. W tym przypadku dostaniemy nie 30, lecz 12 GB na pełnej prędkości, a pakiet HBO GO jest darmowy przez pierwszy miesiąc umowy. Pakiet Plus.60 zapewnia nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci i 120 minut na rozmowy międzynarodowe do UE. Opłaty startowe za niektóre modele telefonów zaczynają się od 0 zł. Plus oferuje atrakcyjne warunki dla rodzin – kolejne karty SIM są tańsze o aż 50%. Uwaga – podobnie, jak Plush i Orange, do kwoty bazowej naliczana jest osobna rata za sprzęt. Jej wysokość zależy od klasy urządzenia.

W abonamencie T-Mobile T1 Bez Limitu również dostaniemy nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS do wszystkich, ale pakiet internetowy jest najskromniejszy spośród całej piątki (10 GB na pełnej prędkości). Po wykorzystaniu danych transfer spada do 1 Mb/s. T-Mobile oferuje znaczne rabaty w pakietach rodzinnych i może pochwalić się sporym wyborem smartfonów i telefonów komórkowych. Ich ceny w opłatach startowych zaczynają się już od kilku zł.

Większy transfer danych zapewnia z kolei topowy abonament Orange – Plan Wzbogacony. Dostaniemy w nim aż 20 GB na pełnej prędkości, a reszta podstawowych usług (połączenia głosowe i tekstowe) są bez limitów. Orange zapewnia również paczkę 100 minut na rozmowy międzynarodowe do Europy, USA i Kanady. Opłaty startowe za telefony – których wybór jest szeroki – zaczynają się od 0 zł, ale do abonamentu należy doliczyć osobną ratę za urządzenie. Jej wysokość zależy od klasy wybranego smartfona. Kolejne karty SIM są tańsze o 20 zł. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

5. miejsce – Plan 3_24M (30 pkt).

Plush zajmuje pierwsze miejsce również w abonamencie z samą kartą SIM. W tym przypadku jest to bezterminowy pakiet Plush ABO 10 GB. Oferuje on minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 10 GB transferu na start. Dla stałych klientów paczka danych rośnie nawet do 20 gigabajtów, a kolejne 10 ekstra przeznaczone są na YouTube’a. Plush zapewnia darmowe social media (m.in. Facebook i Messenger), a kolejny rabat czeka dla par mogących skorzystać z promocji -10 zł za 2 numery. Znakomita oferta z umową na czas nieokreślony!

Bardzo podobną propozycję ma sieć nju mobile. W pakiecie „Wszystko” także otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB na start. W przypadku oferty nju paczka danych rośnie dla stałych i lojalnych klientów nawet do 30 GB! Nie dostaniemy jednak darmowych social mediów, co jednak – przy tak obszernym transferze – nie jest wielką wadą. Pakiet indywidualny nju jest o 4 zł droższy od Plusha, ale dla par czeka tańsza oferta, która kosztuje tylko 38 zł za 2 karty SIM. Niestety transfer w duetach nju jest wspólny. Kolejna zaleta operatora to bezterminowa umowa.

Pakiet sieci Red Bull Mobile nie ma tak dodatkowych atrakcji, jak wcześniejszy Plush czy nju mobile, ale nie ma też słabych punktów. Dostaniemy więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a paczka internetowa jest całkiem spora (15 GB na miesiąc). Niestety nie rośnie wraz ze stażem, za to niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne 2 miesiące. Red Bull Mobile nie daje również rabatu dla par, ale umowa z operatorem jest bezterminowa.

Wszystkie powyższe pakiety zapewniają darmowy roaming UE. Jeżeli jednak nie zależy nam na nim, to prawdopodobnie najlepszą ofertę proponuje Premium Mobile. Jego krajowy pakiet Freedom2 zapewnia nieograniczone minuty do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, a także wiadomości SMS i MMS bez limitów. Co ciekawe, dostaniemy aż 20 GB transferu na start! W Plushu tyle danych do wykorzystania otrzymamy dopiero po 2 latach stażu. Co ciekawe, droższy pakiet Freedom3 (kwota podobna do nju mobile) oferuje aż 30 gigabajtów. Również i w tym przypadku dostaniemy rabaty dla rodzin. Kolejna zaleta to oczywiście bezterminowa umowa.

Propozycja wirtualnego operatora Virgin Mobile jest droższa od poprzedników, ale oferuje bardzo dobre warunki umowy. W cenie 39 zł oferuje 2 różne pakiety, w których dostaniemy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe. W ofercie dwuletniej (Plan 3_24M) do dyspozycji mamy aż 30 GB oraz darmowy roaming UE, natomiast w wariancie bezterminowym „tylko” 23 GB. Na szczęście transfer rośnie wraz ze stażem – maksymalnie do 23 gigabajtów, lecz brakuje darmowych usług w Unii Europejskiej. Virgin Mobile oferuje rabat na 6 miesięcy, ale tylko w wariancie z umową na 24 miesiące.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt) – nowość.

4. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

5. miejsce – nju 29 (32 pkt).

Sieć a2mobile nie dość, że oferuje tanie pakiety na kartę (prepaid), to jeszcze jedne z najlepszych. Flagowy pakiet Niewyczerpalne Wszystko kosztuje tylko 19,90 zł, a dostaniemy w nim nieograniczone usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS (również w roamingu UE!) oraz 5 GB na pełnej prędkości. Operator chwali się, że jego pakiet internetowy jest objętościowo nieograniczony, lecz zwalnia wraz z jego konsumpcją. W a2mobile uświadczymy paczkę darmowych social mediów, usługę Wi-Fi Calling. Znakomita oferta na kartę!

Darmowego roamingu UE (RLAH) nie dostaniemy w Mobile Vikings, ale dla wielu jego pakiet Viking 25 No Limit będzie najlepszy z dostępnych na rynku. Za 25 zł dostaniemy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) oraz paczkę 15 GB. Jednak to, co wyróżnia ofertę wirtualnego operatora, to kumulacja niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące. Mobile Vikings nie daje tu żadnych ograniczeń uzbieranych gigabajtów! Aby jednak zebrane środki nie przepadły, musimy pamiętać o systematycznym doładowaniu konta. Warto w tym celu aktywować usługę autodoładowanie.

Bardzo dobre warunki oferuje również Virgin Mobile. Jego pakiet na kartę #GigaDaje za 25 zł oferuje niemal to samo, co Mobile Vikings – nieograniczone minuty i SMS-y do wszystkich, jednak bez darmowych MMS-ów. Także i w tym przypadku „na start” do dyspozycji dostaniemy 15 GB, jednak niewykorzystany transfer nie przechodzi na kolejne miesiące. Virgin Mobile wprowadził za to ekstra GB za staż. Maksymalnie dostaniemy więc aż 30 gigabajtów! Całość wieńczą darmowe aplikacje internetowe, dzięki którym zaoszczędzimy standardową paczkę danych.

Kolejny faworyt w ofertach na kartę to Orange. Podstawowe usługi są nielimitowane, ale – podobnie jak w Virgin Mobile – zabrakło nieograniczonych wiadomości MMS. To jednak bardzo dobra propozycja dla internautów. Orange w cyklicznym pakiecie oferuje bardzo duży transfer, który dodatkowo rośnie o 1 GB po każdym doładowaniu telefonu. Kolejna część transferu pochodzi właśnie z bonusu za uzupełnienie stanu konta w odpowiedniej kwocie.

Oferta nju mobile na kartę za 29 zł ma wszystko, co potrzeba: nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, a także sporą paczkę 10 GB na start. Podobnie, jak w jej abonamentowym odpowiedniku, również i tutaj nju nagradza za staż większym transferem. Po 24 miesiącach do dyspozycji otrzymamy aż 30 gigabajtów. Jednak bezterminowy abonament nju mobile jest znacznie korzystniejszy – kosztuje tyle samo, a brakuje tu darmowego roamingu UE i rabatu -20 zł w pakietach duet.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Luty 2019
4.5 (90%) 6 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.