Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Luty 2018

27

Za nami pierwszy miesiąc 2018 roku. Operatorzy zakończyli „wietrzenie” swoich magazynów poprzez wyprzedaże świąteczne i noworoczne. Teraz szykują się na kilka znaczących premier modeli flagowych takich producentów, jak Samsung, LG czy HTC, planowanych na koniec zimy. Tymczasem niektórzy operatorzy zmienili zasady świadczenia usług w roamingu UE bez dodatkowych opłat, co zaowocowało pewnymi zmianami w naszym rankingu ofert komórkowych na luty 2018.

 

Oferty aktualne na 29.01.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Oferta Plusha z telefonem to zadebiutowała pod koniec III kwartału 2017 roku. Wybierając opcję Plush ABO 15 GB na 2 lata możemy wybrać wariant z telefonem, za który pobierana jest osobna rata. W zależności od wybranego modelu łączna wysokość rachunków miesięcznych generalnie nie przekracza 50 zł.

W tej kwocie dostaniemy bardzo atrakcyjne warunki umowy - nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (także w roamingu UE), 15 GB na pełnej prędkości i darmowe social media. Dla wielu minusem może być jednak skromna - w porównaniu z większością konkurencji - ilość dostępnych telefonów.

2. miejsce ex aequo - Stan Nielimitowany Solo 60 (32 pkt).

Stan Nielimitowany Solo od operatora Play oferuje nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych w sieci. Zapewnia również darmowe warunki roamingu (uwaga - zobacz na styczniowe zmiany roamingu Play, na którym traci trochę punktów). Pakiet internetowy jest nieskończony, ale jego prędkość spada po przekroczeniu pierwszych 10 GB. Ponadto Play zapewnia dostęp do bezpłatnej telewizji Play NOW, Tidal oraz Showmax - tego ostatniego na 12 miesięcy.

Bez względu na wysokość abonamentu Stan Nielimitowany Solo, powyższe warunki umowy pozostają niezmienne. W droższych abonamentach dostaniemy jednak tańsze telefony, a ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.

2. miejsce ex aequo - T1 Bez Limitu (32 pkt).

Oferta specjalna T1 Bez Limitu od T-Mobile jest pod względem oferowanych usług bardzo podobna do wcześniejszej propozycji Play. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich (również w ramach roamingu UE), a także Internet bez limitu danych, którego transfer również zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Cena pakietu jest jednak droższa i zaczyna się od 80 zł. Także i w tym przypadku wysokość zobowiązania miesięcznego nie ma wpływu na oferowane usługi, a jedynie na opłatę startową za telefon czy smartfona. Ceny urządzeń również rozpoczynają się od 1 zł.

4. miejsce - Plan Optymalny (30 pkt).

Także w abonamencie Orange raty za sprzęt naliczane są osobno. Łączne opłaty za Plan Optymalny wyniosą więc więcej niż 49,99 zł. Ich wysokość zależna jest od klasy wybranego telefonu - najdroższe raty dotyczą najnowszych flagowców.

Poziom oferowanych usług jest wysoki - nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich (również w roamingu UE), a także pakiet 10 GB LTE. Przez pierwszy kwartał klienci mogą cieszy się darmowym dostępem do Spotify, a opłaty startowe za smartfony zaczynają się od 0 zł.

5. miejsce - Ja+ Abonament 10 GB (29 pkt).

Zbliżona oferta do Planu Optymalnego sieci Orange. Pakiet JA+ Abonament 10 GB jest jednak (nie biorąc pod uwagę dodatkowe raty, które są również w Plusie) o 10 zł droższa. Opłatę za sprzęt można rozbić na 24 lub 36 rat, a jego cena początkowa również może wynosić 0 zł. Podobnie, jak konkurencja, Plus zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także pakiet internetowy o wielkości 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Plush ABO 10 GB (38 pkt).

W wariancie abonamentu bez telefonu najwięcej punktów uzyskuje Plush ABO 10 GB. W pakiecie dostajemy umowę na czas nieokreślony, nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (także w roamingu UE), darmowe social media, a także bonusy dla par i stałych klientów (zwiększający się pakiet internetowy do 20 GB). Niezwykle atrakcyjna oferta, tym bardziej, że kosztuje tylko 25 zł miesięcznie!

W tej samej cenie w Plushu dostaniemy również inny abonament, ale w umowie na 2 lata - Plush ABO 15 GB.

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Wszystko - nie więcej niż 29 zł” sieci nju mobile to bardzo podobna oferta do wcześniejszego Plusha. Nie dostaniemy w niej co prawda darmowych aplikacji internetowych, ale i w tym przypadku transfer zwiększa się dla stałych klientów (aż do 30 GB), a drugi numer w ramach jednego rachunku kosztuje tylko 9 zł. Dla wielu największą różnicą między Plushem a nju będzie zasięg - sieci te korzystają odpowiednio z infrastruktury Plusa i Orange.

3. miejsce ex aequo - Freedom3 (31 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy darmowych połączeń w roamingu UE, to możemy zdecydować się na Premium Mobile. Operator oferuje jedne z najlepszych pakietów krajowych, a szczególnie atrakcyjnie prezentuje się Freedom3. Nie musimy czekać na większy transfer, jak to ma miejsce w przypadku Plusha czy nju mobile, gdyż już na początku telekom zapewnia aż 20 GB. Usługi krajowe nielimitowane do wszystkich sieci, a umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

3. miejsce ex aequo - Lajtowy Hit (31 pkt) - nowość.

Lajtowy Hit od Lajt Mobile kosztuje najwięcej, ale oferuje zdecydowanie największy pakiet internetowy - aż 30 GB! Aby cieszyć się również nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne, należy wykupić dodatkowy pakiet za 2 zł. O tyle samo możemy obniżyć miesięczne zobowiązanie dzięki bonusowi za przeniesienie numeru. Lajt Mobile nie zapewnia darmowego roamingu, ale tzw. Bonus Krajowy.

3. miejsce ex aequo - Red Bull Mobile Energy 10 GB (31 pkt).

Kolejna oferta z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich. Pod wieloma względami jest to okrojony Plush czy nju - transfer nie ulega powiększeniu, brak także darmowych social mediów i upustów na drugi numer. Dużą zaletą pakietu RBM jest bezterminowa umowa. Zasady roamingu UE identyczne z Play.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo - Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

Najwięcej za najmniej - a2mobile w swoim pakiecie na kartę Niewyczerpalne Wszystko zapewnia nielimitowane usługi w kraju, ale również za granicą (roaming UE). Podobnie, jak w Play i T-Mobile, niewyczerpalny Internet zwalnia po przekroczeniu pewnego limitu danych. Pierwsze cięcie w prędkości zauważymy jednak już po pierwszych 5 GB. Wirtualny operator oferuje ponadto nielimitowane social media i usługę Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo - Orange 30 GB (36 pkt).

Potrzebujemy dużej ilości GB, ale na pełnej prędkości? Weźmy zatem pod uwagę Orange free na kartę, który zapewnia 30, a za przeniesienie numeru nawet 50 GB. Po każdym doładowaniu cyklicznym operator zapewnia dodatkowy 1 gigabajt. Ponadto w pakiecie otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE, ale bez darmowych MMS-ów, co dla niektórych może być sporą wadą. Mimo to jest to jedna z najlepszych ofert na kartę.

3. miejsce ex aequo - nju 29 (35 pkt).

Wersja na kartę bezterminowego abonamentu nju mobile kosztującego 29 zł miesięcznie. Zamiast opłacać miesięczne faktury, zasilamy nasze konto doładowaniem. W prepaidzie nju nie otrzymamy jednak bonusu dla par w postaci drugiego numeru za jedyne 9 zł, więc jeżeli chcemy w ten sposób zaoszczędzić 20 zł, skorzystajmy z abonamentu tego operatora zawieranego na czas nieokreślony.

3. miejsce ex aequo - Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Również Plush na kartę jest nieco okrojony w porównaniu do bezterminowego abonamentu. Co prawda poziom podstawowych usług (minuty, SMS-y, MMS-y, ilość GB) jest taki sam, ale nie otrzymamy jednak dodatkowego transferu za staż u operatora. Korzystniej wypada zatem pakiet Plush ABO 10 GB.

5. miejsce - Viking 29 No Limit (34 pkt).

Co prawda wg zasad naszej punktacji pakiet Viking 29 No Limit zajął dopiero piąte miejsce, to dla wielu będzie to najlepsza propozycja. Wszystko przez niewykorzystany transfer, który przechodzi na kolejny miesiąc - można w tej sposób kumulować gigabajty w nieskończoność! Należy jednak tylko pamiętać o systematycznym doładowaniu konta, aby zebrane (niewykorzystane wcześniej) środki nie przepadły. Można się przed tym uchronić włączając usługę autodowałowanie.

Mobile Vikings zapewnia ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Brakuje w nim roamingu UE bez naliczania dodatkowych opłat, ale jeżeli nie wyjeżdżamy za granicę, to warto wziąć pod uwagę ten pakiet za 29 zł.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo - Stan Nielimitowany Duet (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet to połączenie 2 abonamentów Stan Nielimitowany Solo. Skorzystanie z oferty łączonej oznacza rabat -10 zł na każdy numer. Na ostateczną wysokość rachunków wpływ ma wybrany telefon, za którego pobierana jest dodatkowa rata. Oferowane usługi na tym samym poziomie, co w wariancie indywidualnym.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo - T-Mobile 2w1 (30 pkt) - nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 120,00 zł. Oferta duet T-Mobile 2w1 to połączenie 2 pakietów T1 Bez Limitu. W takiej konfiguracji będziemy płacić nie 180 zł za 2 numery, a tylko 120 - oznacza to rabat w wysokości aż 40 zł na miesiąc. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

1. miejsce ex aequo - Orange Duet Korzyści (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Orange dla par oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci (naturalnie również w roamingu UE). Tym razem dostaniemy jednak tylko 5 GB transferu na osobę, ale istnieje możliwość dokupienia 2 dodatkowych GB (Bezpieczny Internet w telefonie) za 10 zł. Operator zapewnia również darmowy dostęp do Spotify za 3 miesiące.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo - JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. Pakiet JA+ Perfekcyjny Duet zadebiutował na rynku rok temu - w lutym 2017. Ostateczna wysokość rachunków miesięcznych zależy od wybranego telefonu. Za najtańsze modele pobierane są osobne raty w wysokości 6 zł, a Plus zapewnia takie same warunki umowy, jak w abonamencie indywidualnym.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo - JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. Najbogatszy wariant dla dwojga w abonamencie Plusa. Różnica tkwi - oprócz znacznie wyższej ceny - także w wielkości pakietu internetowego, który jest dwukrotnie większy (20 GB) w tej konfiguracji. Rozmowy, SMS-y i MMS-y oczywiście nielimitowane w kraju i w roamingu UE.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush oferuje w pakiecie dla dwojga rabat -5 zł na osobę. Zamiast 50 zł za 2 abonamenty Plush ABO 10 GB przyjdzie nam zapłacić jedynie 40 zł zachowując te same warunki umowy. Niezwykle atrakcyjna oferta dla par.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce - W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. W nju mobile otrzymamy jeszcze większy rabat, ponieważ drugi numer kosztuje tylko 9 zł. W przeciwieństwie do Plusha nie otrzymamy darmowych aplikacji internetowych, ale największym minusem wydaje się być wspólny transfer danych dla dwojga. Mimo to jest to jedna z najlepszych propozycji duet na rynku.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce - LajtDuet XL (32 pkt) - nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Oferta ciut droższa od Virgin, ale zapewniająca jeszcze większy pakiet internetowy. Pakiet LajtDuet XL to propozycja dla najbardziej wymagających. 30 GB na każdą osobę robi wrażenie, ale małym minusem dla niektórych może być brak nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Na szczęście możemy wykupić pakiet rozmów za 2 zł. Oferta tego wirtualnego operatora sprawdzi się u osób niewyjeżdżających za granicę, gdyż brakuje w niej darmowego roamingu UE.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce - VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. 2 topowe pakiety Plan 3 od Virgin Mobile kosztują znacznie mniej w wersji łączonej. Operator daje bowiem rabat 50% na drugą kartę SIM, lecz i tak ostatecznie Plush i nju wychodzi taniej. Ponadto w Virgin nie otrzymamy darmowego roamingu UE, ale w zamian większy na start pakiet internetowy 15 GB. Możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Podobna oferta do propozycji Virgin Mobile, ale w znacznie niższej cenie. Freedom Dla Dwojga+ również nie zapewnia roamingu bez naliczania dodatkowych opłat, ale w kraju będzie to jedna z najlepszych ofert duet. Rabat za 2 karty SIM wynosi 5 zł w skali miesiąca.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

27
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
faceckfacecikJacekPawełArbiter Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik Szymborski
Gość
Dominik Szymborski

Mam obecni a2mobile od 4 miesięcy, przeszedłem z Play, który chyba kpi z klientów dzwoniąc z ofertami za staż i regularne doładowania, które są gorsze niż oferta na start u konkurencji.

Nie mniej przechodząć do meritum. Po 4 miesiącach w a2mobile przenoszę się prawdopodobnie do Orange.

a2mobile ma nawet problem z zasięgiem w Warszawie. Denerwował mnie ciągle przeskakujący roaming w Play, ale chociaż zasięg był a tu go nie ma. Fajna oferta, ale nie ma jak korzystać.

Jan
Gość
Jan

Powinieneś być zadowolony, ja maiłem ten sam problem z Play i przeszedłem do OFnK po wielu latach w Play. Równie ciekawa oferta w sieci Orange (z tym że NJU z rachunkiem) Może jest mniej GB, ale ze to w duecie masz wszystko za 38 zł (19 zł za numer). Sa MMS w pakiecie. W OFnK brak darmowych MMS (1 MMS 40 gr.) Oczywiście jeśli są Ci potrzebne.

Michał
Gość
Michał

U mnie sytuacja odwrotna. Brak zasięgu Orange w miejscowościach podwarszawskich skłonił mnie do przejścia do a2mobile (po wcześniejszych testach zasięgu). Zasięg o niebo lepszy! Tam gdzie Orange miał już tylko „połączenia alarmowe” a2mobile miał pełny zasięg. I to LTE+ po prostu bajka!

Jan
Gość
Jan

Tylko TMobile traktuje gorzej użytkowników na kartę.
Orange nie ogranicza szybkości danych w prepaid.

facecik
Gość
facecik

Rozmawiałem na chat z Orange.Otrzymałem dodatkowo info ,że niewykorzystane dane z pakietu internetowego , dodatkowo się kumulują co miesiąc, natomiast prędkości są takie same jak w abonamencie, jedynie powiedziano ,że priorytet dostępu do sieci, może być niższy niż w abo , ale to nie jest potwierdzona informacja, a potwierdzenia raczej nie otrzymam nawet po rozmowie z działem technicznym , bo może im tego nie zezwalać tajemnica służbowa :)

facecik
Gość
facecik

Po kolejnej rozmowie , usłyszałem ,że kumulują się tylko dane z doładowania, a nie z głównego pakietu, mówimy o przeniesieniu numeru.
Jednak nadal nie poinformowano mnie ,że tylko przez pierwszy rok :) .
To naprawdę irytujące , że każdy konsultant posiada swoją wiedzę w temacie.
Wybór konkurencji jest duży, a plusem na kartę jest wolność , więc najwyżej zmienię operatora.
Jednak nawet te 50GB za przeniesienie to bardzo dużo, do tego 1GB miesięczne więcej za cykliczne doładowanie.

Pawel Kwiecinski
Gość
Pawel Kwiecinski

Nie masz racji ,dane w Orange free na kartę cały czas się kumulują.

frontier137 frontier137
Gość
frontier137 frontier137

Orange ogranicza prędkość netu w abonamencie po zużyciu GB i dodatkowym pakiecie po zużyciu tych GB. Sprawdzone!!

facecik
Gość
facecik

Ok dzięki za odpowiedź , bo od nich z supportu nie doczekałem się odpowiedzi , i tym samym trochę mnie zniechęcili , a miałem już do nich przechodzić…..

Szybki
Gość
Szybki

Myślę o duecie (jedna osoba korzysta z internetu, druga symbolicznie)
Interesuje mnie szybki internet o zasięgu w pociągu (z tego co kojarzę to orange wykupiła największą część pasma szybkiego internetu) nie pamiętam jaką cześć tortu urwał plus, ale zastanawia mnie to jakie ma to teraz przełożenie w praktyce?
Myśle nad nju, tylko pytanie brzmi czy oba numery musza być zarejestrowane na tą samą osobę? Chciałbym ograniczyć formalności do minimum.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nju daje 10 GB na 2 osoby (transfer rośnie ze stażem w sieci), więc w praktyce jak jedna osoba nie będzie korzystać z Internetu, to druga ma do dyspozycji całą paczkę danych ;) Kolejna zaleta to umowa podpisywana na czas nieokreślony.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Wszystkie w/w pakiety (oprócz Lajt Mobile, w którym kosztują ono osobne 2 zł miesięcznie, co chcieliśmy wyraźnie podkreślić) zapewniają nielimitowane połączenia na numery stacjonarne :)
Lajt jest tańszy o 1 gr, ale tak naprawdę droższy o 1,99 zł (wliczając wykupione stacjonarki), ponadto nie zapewnia roamingu UE bez dodatkowych opłat, brak darmowych social media, transfer 10 GB nie zwiększa się dla stałych i lojalnych klientów. Nie patrzymy więc tylko na cenę poszczególnych pakietów, ale oczywiście jest to bardzo ważny aspekt przy tworzeniu rankingów czy przy wyborze oferty na swój telefon komórkowy.

cxz
Gość
cxz

ww. !

Max
Gość
Max

Wysokie miejsce Plusha to nieporozumienie. Pakiet internetowy nie zawiera streamingu video. Kupiłem kartę Plusha dla dziecka, które ogląda masę filmików w necie. Opłata za kartę wynosi 30zł miesięcznie – jest to kwota która przy streamingu wystarcza na 2-3 dni. Dostaje się oczywiście 10 GB czy więcej ale na niepotrzebne usługi. U pozostałych operatorów nie ma problemu ze streamingiem video.

Specjalista_Plus
Gość
Specjalista_Plus

Transmisja danych w usłudze Videostreaming będzie rozliczana w ramach posiadanego pakietu podstawowego, jeżeli Twoje urządzenie skonfigurowane jest na APN: Plus.

Adam Kański
Gość
Adam Kański

Kupiłem starter Plusha i po jednorazowym sprawdzeniu internetu miałem komunikat o doładowaniu karty gdyż jest pusta.Doładowałem za 10 zł i pięć razy sprawdzałem prędkość internetu i po piątym razie miałem komunikat o doładowaniu karty gdyż jest pusta.Kiedy przyjechał kurier z umowa o abonament odesłałem go wraz z czysta umowa. Plush jako jedyny operator żada bezprawnie ksero dowodu osobistego co jest sprzeczne z GIODO

Pepe
Gość
Pepe

Witam
Zauważyłem że przy punktowaniu nie ma mowy o znikającej kasie w przypadku braku doladowania.
Powinno być co najmniej – 10.
Takie rzeczy mają miejsce w PLAY. Po 110 dniach od ostatniego doładowania znika cała kasa bezpowrotnie.
Proponuje wziąć to pod uwagę i powtórzyć liczenie punktów!!

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Po pierwsze – w każdej ofercie abonamentowej LajtMobile jest roaming UE :-)(więc nie rozumiem czemu w duecie napisaliście że nie ma darmowego roamingu) Ten Bonus Krajowy działa na takiej zasadzie:
* Korzystasz z telefonu tylko w Polsce? Masz mniejszy rachunek
*Korzystasz z telefonu w UE? Płacisz 20 zł więcej, ale masz więcej GB w UE :-)

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie ma na takich zasadach, jak np. w T-Mobile czy Orange, ale punkcik za Bonus Krajowy dostali :)

Bart
Gość
Bart

Osobiście uważam, że w rankingu powinniście rozważyć uwzględnienie takich nowoczesnych usług jak VoLTE oraz VoWiFi (szczególnie w ofertach na kartę). Coraz więcej nowych aparatów je obsługuje.

Grabi
Gość
Grabi

Hej.
Brakuje nowego operatora FOLX. Wszystko bez limitu + 20GB internetu, roaming UE, internet w UE. Działa na nadajnikach PLAY. Zamówiłem wczoraj starter i przywieźli mi go do domu w 20 min. o godz. 23:00 za darmo! (we Wrocławiu) Po otrzymaniu startera karta działała po dosłownie 5 minutach! Dostępna fajna pula numerów mój: 45 00 00 xxx Sam sobie wybierasz kombinację. Wpisałem kod który udostępniony był przez innego użytkownika i dostałem miesiąc za free. Jak wpiszesz ten kod też dostaniesz: 97699207. Pozdrawiam.

Flix
Gość
Flix

U mnie tam Virgin Mobile na pierwszym miejscu, już jakiś czas temu się na nich zdecydowałem i to był bardzo dobry wybór bo teraz w Freemium na tym #półdarmo mam za 25 zł mam nielimitowane minuty i 6 GB neta

facecik
Gość
facecik

6GB za 25 złotych? Każdy inny operator ma lepszą ofertę, w Orange na kartę mam 50GB za 25pln i rośnie co miesiąc 1GB, do tego kumulacja niewykorzystanego pakietu z bonusu……
Większość sieci oferuje co najmniej 10GB w tej cenie, a nawet więcej.

Arbiter
Gość
Arbiter

Bez większego problemu znalazłem inne jeszcze oferty tych samych operatorów, kilka LEPSZYCH, KORZYSTNIEJSZYCH.
Jeśli zależy Wam na oszczędzaniu to musicie sami poszukać …
„fachowcy” piszą jak im płacą

Paweł
Gość
Paweł

Ja od ponad 1,5 roku korzystam z usług się Nju za 29 zł i jestem bardzo zadowolony.

Jacek
Gość
Jacek

Ciekawe dlaczego przy porównaniach nie ma osobnej informacji o połączeniach na stacjonarne. To że operatorzy to ukrywają to jestem w stanie to zrozumieć. Ale Wy? A druga sprawa to gdzie jest aktualna oferta Lajtmobile za 24,99? Taniej niż Plusch? Taniej…

faceck
Gość
faceck

Czy w Orange jest ograniczenie prędkości w ofertach na kartę w stosunku do ofert abonamentowych?
Bo w TMobile prędkość jest ograniczona w ofercie na kartę.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów