Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Luty 2018

25

Za nami pierwszy miesiąc 2018 roku. Operatorzy zakończyli „wietrzenie” swoich magazynów poprzez wyprzedaże świąteczne i noworoczne. Teraz szykują się na kilka znaczących premier modeli flagowych takich producentów, jak Samsung, LG czy HTC, planowanych na koniec zimy. Tymczasem niektórzy operatorzy zmienili zasady świadczenia usług w roamingu UE bez dodatkowych opłat, co zaowocowało pewnymi zmianami w naszym rankingu ofert komórkowych na luty 2018.

 

Oferty aktualne na 29.01.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Oferta Plusha z telefonem to zadebiutowała pod koniec III kwartału 2017 roku. Wybierając opcję Plush ABO 15 GB na 2 lata możemy wybrać wariant z telefonem, za który pobierana jest osobna rata. W zależności od wybranego modelu łączna wysokość rachunków miesięcznych generalnie nie przekracza 50 zł.

W tej kwocie dostaniemy bardzo atrakcyjne warunki umowy – nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (także w roamingu UE), 15 GB na pełnej prędkości i darmowe social media. Dla wielu minusem może być jednak skromna – w porównaniu z większością konkurencji – ilość dostępnych telefonów.

2. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (32 pkt).

Stan Nielimitowany Solo od operatora Play oferuje nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych w sieci. Zapewnia również darmowe warunki roamingu (uwaga – zobacz na styczniowe zmiany roamingu Play, na którym traci trochę punktów). Pakiet internetowy jest nieskończony, ale jego prędkość spada po przekroczeniu pierwszych 10 GB. Ponadto Play zapewnia dostęp do bezpłatnej telewizji Play NOW, Tidal oraz Showmax – tego ostatniego na 12 miesięcy.

Bez względu na wysokość abonamentu Stan Nielimitowany Solo, powyższe warunki umowy pozostają niezmienne. W droższych abonamentach dostaniemy jednak tańsze telefony, a ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (32 pkt).

Oferta specjalna T1 Bez Limitu od T-Mobile jest pod względem oferowanych usług bardzo podobna do wcześniejszej propozycji Play. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich (również w ramach roamingu UE), a także Internet bez limitu danych, którego transfer również zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Cena pakietu jest jednak droższa i zaczyna się od 80 zł. Także i w tym przypadku wysokość zobowiązania miesięcznego nie ma wpływu na oferowane usługi, a jedynie na opłatę startową za telefon czy smartfona. Ceny urządzeń również rozpoczynają się od 1 zł.

4. miejsce – Plan Optymalny (30 pkt).

Także w abonamencie Orange raty za sprzęt naliczane są osobno. Łączne opłaty za Plan Optymalny wyniosą więc więcej niż 49,99 zł. Ich wysokość zależna jest od klasy wybranego telefonu – najdroższe raty dotyczą najnowszych flagowców.

Poziom oferowanych usług jest wysoki – nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich (również w roamingu UE), a także pakiet 10 GB LTE. Przez pierwszy kwartał klienci mogą cieszy się darmowym dostępem do Spotify, a opłaty startowe za smartfony zaczynają się od 0 zł.

5. miejsce – Ja+ Abonament 10 GB (29 pkt).

Zbliżona oferta do Planu Optymalnego sieci Orange. Pakiet JA+ Abonament 10 GB jest jednak (nie biorąc pod uwagę dodatkowe raty, które są również w Plusie) o 10 zł droższa. Opłatę za sprzęt można rozbić na 24 lub 36 rat, a jego cena początkowa również może wynosić 0 zł. Podobnie, jak konkurencja, Plus zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także pakiet internetowy o wielkości 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (38 pkt).

W wariancie abonamentu bez telefonu najwięcej punktów uzyskuje Plush ABO 10 GB. W pakiecie dostajemy umowę na czas nieokreślony, nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (także w roamingu UE), darmowe social media, a także bonusy dla par i stałych klientów (zwiększający się pakiet internetowy do 20 GB). Niezwykle atrakcyjna oferta, tym bardziej, że kosztuje tylko 25 zł miesięcznie!

W tej samej cenie w Plushu dostaniemy również inny abonament, ale w umowie na 2 lata – Plush ABO 15 GB.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Wszystko – nie więcej niż 29 zł” sieci nju mobile to bardzo podobna oferta do wcześniejszego Plusha. Nie dostaniemy w niej co prawda darmowych aplikacji internetowych, ale i w tym przypadku transfer zwiększa się dla stałych klientów (aż do 30 GB), a drugi numer w ramach jednego rachunku kosztuje tylko 9 zł. Dla wielu największą różnicą między Plushem a nju będzie zasięg – sieci te korzystają odpowiednio z infrastruktury Plusa i Orange.

3. miejsce ex aequo – Freedom3 (31 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy darmowych połączeń w roamingu UE, to możemy zdecydować się na Premium Mobile. Operator oferuje jedne z najlepszych pakietów krajowych, a szczególnie atrakcyjnie prezentuje się Freedom3. Nie musimy czekać na większy transfer, jak to ma miejsce w przypadku Plusha czy nju mobile, gdyż już na początku telekom zapewnia aż 20 GB. Usługi krajowe nielimitowane do wszystkich sieci, a umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

3. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt) – nowość.

Lajtowy Hit od Lajt Mobile kosztuje najwięcej, ale oferuje zdecydowanie największy pakiet internetowy – aż 30 GB! Aby cieszyć się również nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne, należy wykupić dodatkowy pakiet za 2 zł. O tyle samo możemy obniżyć miesięczne zobowiązanie dzięki bonusowi za przeniesienie numeru. Lajt Mobile nie zapewnia darmowego roamingu, ale tzw. Bonus Krajowy.

3. miejsce ex aequo – Red Bull Mobile Energy 10 GB (31 pkt).

Kolejna oferta z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich. Pod wieloma względami jest to okrojony Plush czy nju – transfer nie ulega powiększeniu, brak także darmowych social mediów i upustów na drugi numer. Dużą zaletą pakietu RBM jest bezterminowa umowa. Zasady roamingu UE identyczne z Play.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

Najwięcej za najmniej – a2mobile w swoim pakiecie na kartę Niewyczerpalne Wszystko zapewnia nielimitowane usługi w kraju, ale również za granicą (roaming UE). Podobnie, jak w Play i T-Mobile, niewyczerpalny Internet zwalnia po przekroczeniu pewnego limitu danych. Pierwsze cięcie w prędkości zauważymy jednak już po pierwszych 5 GB. Wirtualny operator oferuje ponadto nielimitowane social media i usługę Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo – Orange 30 GB (36 pkt).

Potrzebujemy dużej ilości GB, ale na pełnej prędkości? Weźmy zatem pod uwagę Orange free na kartę, który zapewnia 30, a za przeniesienie numeru nawet 50 GB. Po każdym doładowaniu cyklicznym operator zapewnia dodatkowy 1 gigabajt. Ponadto w pakiecie otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE, ale bez darmowych MMS-ów, co dla niektórych może być sporą wadą. Mimo to jest to jedna z najlepszych ofert na kartę.

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

Wersja na kartę bezterminowego abonamentu nju mobile kosztującego 29 zł miesięcznie. Zamiast opłacać miesięczne faktury, zasilamy nasze konto doładowaniem. W prepaidzie nju nie otrzymamy jednak bonusu dla par w postaci drugiego numeru za jedyne 9 zł, więc jeżeli chcemy w ten sposób zaoszczędzić 20 zł, skorzystajmy z abonamentu tego operatora zawieranego na czas nieokreślony.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Również Plush na kartę jest nieco okrojony w porównaniu do bezterminowego abonamentu. Co prawda poziom podstawowych usług (minuty, SMS-y, MMS-y, ilość GB) jest taki sam, ale nie otrzymamy jednak dodatkowego transferu za staż u operatora. Korzystniej wypada zatem pakiet Plush ABO 10 GB.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

Co prawda wg zasad naszej punktacji pakiet Viking 29 No Limit zajął dopiero piąte miejsce, to dla wielu będzie to najlepsza propozycja. Wszystko przez niewykorzystany transfer, który przechodzi na kolejny miesiąc – można w tej sposób kumulować gigabajty w nieskończoność! Należy jednak tylko pamiętać o systematycznym doładowaniu konta, aby zebrane (niewykorzystane wcześniej) środki nie przepadły. Można się przed tym uchronić włączając usługę autodowałowanie.

Mobile Vikings zapewnia ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Brakuje w nim roamingu UE bez naliczania dodatkowych opłat, ale jeżeli nie wyjeżdżamy za granicę, to warto wziąć pod uwagę ten pakiet za 29 zł.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet to połączenie 2 abonamentów Stan Nielimitowany Solo. Skorzystanie z oferty łączonej oznacza rabat -10 zł na każdy numer. Na ostateczną wysokość rachunków wpływ ma wybrany telefon, za którego pobierana jest dodatkowa rata. Oferowane usługi na tym samym poziomie, co w wariancie indywidualnym.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo – T-Mobile 2w1 (30 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 120,00 zł. Oferta duet T-Mobile 2w1 to połączenie 2 pakietów T1 Bez Limitu. W takiej konfiguracji będziemy płacić nie 180 zł za 2 numery, a tylko 120 – oznacza to rabat w wysokości aż 40 zł na miesiąc. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

1. miejsce ex aequo – Orange Duet Korzyści (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Orange dla par oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci (naturalnie również w roamingu UE). Tym razem dostaniemy jednak tylko 5 GB transferu na osobę, ale istnieje możliwość dokupienia 2 dodatkowych GB (Bezpieczny Internet w telefonie) za 10 zł. Operator zapewnia również darmowy dostęp do Spotify za 3 miesiące.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. Pakiet JA+ Perfekcyjny Duet zadebiutował na rynku rok temu – w lutym 2017. Ostateczna wysokość rachunków miesięcznych zależy od wybranego telefonu. Za najtańsze modele pobierane są osobne raty w wysokości 6 zł, a Plus zapewnia takie same warunki umowy, jak w abonamencie indywidualnym.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. Najbogatszy wariant dla dwojga w abonamencie Plusa. Różnica tkwi – oprócz znacznie wyższej ceny – także w wielkości pakietu internetowego, który jest dwukrotnie większy (20 GB) w tej konfiguracji. Rozmowy, SMS-y i MMS-y oczywiście nielimitowane w kraju i w roamingu UE.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush oferuje w pakiecie dla dwojga rabat -5 zł na osobę. Zamiast 50 zł za 2 abonamenty Plush ABO 10 GB przyjdzie nam zapłacić jedynie 40 zł zachowując te same warunki umowy. Niezwykle atrakcyjna oferta dla par.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. W nju mobile otrzymamy jeszcze większy rabat, ponieważ drugi numer kosztuje tylko 9 zł. W przeciwieństwie do Plusha nie otrzymamy darmowych aplikacji internetowych, ale największym minusem wydaje się być wspólny transfer danych dla dwojga. Mimo to jest to jedna z najlepszych propozycji duet na rynku.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet XL (32 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Oferta ciut droższa od Virgin, ale zapewniająca jeszcze większy pakiet internetowy. Pakiet LajtDuet XL to propozycja dla najbardziej wymagających. 30 GB na każdą osobę robi wrażenie, ale małym minusem dla niektórych może być brak nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Na szczęście możemy wykupić pakiet rozmów za 2 zł. Oferta tego wirtualnego operatora sprawdzi się u osób niewyjeżdżających za granicę, gdyż brakuje w niej darmowego roamingu UE.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce – VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. 2 topowe pakiety Plan 3 od Virgin Mobile kosztują znacznie mniej w wersji łączonej. Operator daje bowiem rabat 50% na drugą kartę SIM, lecz i tak ostatecznie Plush i nju wychodzi taniej. Ponadto w Virgin nie otrzymamy darmowego roamingu UE, ale w zamian większy na start pakiet internetowy 15 GB. Możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Podobna oferta do propozycji Virgin Mobile, ale w znacznie niższej cenie. Freedom Dla Dwojga+ również nie zapewnia roamingu bez naliczania dodatkowych opłat, ale w kraju będzie to jedna z najlepszych ofert duet. Rabat za 2 karty SIM wynosi 5 zł w skali miesiąca.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Luty 2018
4.9 (98.75%) 16 głosów

avatar