Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2023

Oto najnowszy ranking ofert komórkowych na listopad 2023! Jak prezentują się najlepsze oferty na abonament z samą kartą SIM, abonament z telefonem od 1 zł na start, na kartę oraz pakiety duet w przedostatnim miesiącu 2023 roku? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 25.10.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB za 25 zł miesięcznie oferuje rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci, również w roamingu UE. Jakby tego było mało, dla lojalnych i stałych klientów Internet w telefonie rośnie z 15 do 20 GB! Operator proponuje umowę na czas nieokreślony i darmowe aplikacje internetowe (social media). Super!

37 pkt. Pakiet „Wszystko” sieci nju mobile również oferuje bonus dla stałych klientów. W tym przypadku z bazowe 20 GB rosną do aż 60 GB 5G! Bezterminowy abonament nju kosztuje miesięcznie 29 zł. W ramach tej ceny zyskasz jeszcze nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS, MMS) w Polsce i w roamingu UE. Fantastycznie!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Wirtualna sieć komórkowa lajt mobile oferuje za 24,99 zł od samego początku aż 30 GB transferu danych! Nie ma tu jednak bonusu za staż. To prawie najtańszy abonament z samym SIM w naszym rankingu! W ofercie Numer 1 dostaniesz także nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS w Polsce i w roamingu UE. Umowa jest bezterminowa, a więc na ile chcesz!

33 pkt. Abonament sieci INEA z samą kartą SIM jest też oferowany w wersji bezterminowej. Dla klientów przygotowano nielimitowane usługi w kraju i za granicą (darmowy roaming UE RLAH – roam like at home), paczkę 20 GB transferu w Polsce i prawie 5 GB w UE. Wszystko to za jedyne 24,90 zł miesięcznie – o parę groszy taniej niż bardzo tani lajt mobile!

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! polskiej wirtualnej (MVNO) sieci komórkowej OTVARTA przypomina powyższy pakiet od lajt mobile. Jego cena na miesiąc to 29,99 zł, a w zamian zyskasz tu aż 31 GB transferu 5G, a także nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, choć tym razem tylko w Polsce. Nie ma tu całkowicie darmowego roamingu UE – w zamian oddano tzw. Pakiet Wakacyjny, którego możesz aktywować dwukrotnie w roku kalendarzowym. Umowa naturalnie bezterminowa.

32 pkt. Kolejny bezterminowy abonament, ale od innej wirtualnej polskiej sieci GSM, mianowicie Premium Mobile. W planie taryfowym Freedom3 5G otrzymasz teraz nie 40, lecz aż 45 GB transferu 5G! Rachunki miesięczne wyniosą 29,70 zł każdego miesiąca. Rozmowy telefoniczne, wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS są nielimitowane do wszystkich, ale tylko w Polsce – brakuje tu bezpłatnego roamingu UE>

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. A może preferujesz abonament z telefonem? Plush ABONAMENT 60 GB oferuje telefony od 1 zł na start spłacane ratalne obok niedrogiego abonamentu 50 zł. W pakiecie zyskasz m.in. 60 GB 5G, subskrypcję Disney+ za darmo przez rok i darmowe social media. Nie mogło być inaczej i minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich sieci, naturalnie także w ramach roamingu UE!

34 pkt. INEA ma wielką zaletę – nie ma tu osobnych rat za sprzęt, a bardzo tani abonament kosztuje jedynie 24,90 zł miesięcznie! Jakby tego było mało, umowa zawierana jest tylko na 12 miesięcy! Nie można jednak mieć wszystkiego i abonament INEA oferuje tylko kilka modeli smartfonów w opłatach startowych sięgających kilkuset złotych. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane również w roamingu UE.

33 pkt. Plus 59 5G to – wg naszego systemu punktowego – najbardziej opłacalny abonament z telefonem od Plusa. Dostaniesz w nim teraz np. 50 GB transferu 5G i dostęp do Disney+ za darmo na 12 miesięcy! Sam abonament oznacza koszt 59 zł co miesiąc, ale nie zawiera on osobnej opłaty ratalne za telefon czy smartfona, a opłaty startowe za urządzenia zaczynają się od symbolicznego 1 zł. Wybrany sprzęt możesz spłacać w 12, 24 lub 36 ratach. Usługi są no limit naturalnie także w roamingu UE.

33 pkt. W topowym abonamencie T-Mobile (Oferta L Nielimitowana) dostaniesz całkowicie nielimitowanym transfer internetowy 5G! Oznacza to nic innego, jak transfer danych w telefonie, który nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Abonament kosztuje 85 zł, ale do tej kwoty należy dodać dodatkową ratę za telefon. Wybór modeli jest bardzo szeroki! Możesz ponadto liczyć na usługę Rozrywka bez Ograniczeń (m.in. Tidal lub HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy) i usługi głosowe/tekstowe bez limitów.

32 pkt. Także Abonament L fioletowej sieci Play zapewnia całkowicie niewyczerpalny transfer 5G w telefonie! Wszystko to przez niedawne zmiany mające miejsce w ofercie operatora. Do abonamentu Play jest doliczana osobna rata za sprzęt (telefony od 1 zł na start). W ramach pakietu dostaniesz też telewizję Play NOW, a także nieograniczone minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS do wszystkich, także w UE.

32 pkt. Jeden z najbogatszych (choć nie jest on topowy) abonamentów Orange Plan M oferuje teraz 140 GB Internetu 5G. Rachunki miesięczne za abonament to 65 zł miesięcznie, ale do tej kwoty ponownie należy doliczyć opłatę za telefony. A skoro o nich mowa, to często Orange Polska nie pobiera opłat startowych – te często wynoszą 0 zł na start! Rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS są naturalnie no limit w Polsce i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. Zamiast abonamentu komórkowego wolisz tradycyjną ofertę na kartę, a więc prepaid? Jeżeli tak, to wybierz ofertę Bez Limitu L od T-Mobile Polska. Koszt miesięczny to 30 zł, w zamian dostaniesz bonus Supernet Video DVD, w którym możesz korzystać m.in. z Netflixa bez poboru danych, a tych jest tu w sumie 30 GB miesięcznie. Są tu też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE.

35 pkt. Najnowsza oferta Heyah na kartę kosztuje obecnie więcej, ale też oferuje więcej Internetu. Oferta S zapewnia bowiem aż 55 GB transferu danych, a limit w roamingu UE to prawie 7 GB. Wszystko to dostaniesz za 35 zł miesięcznie! Naturalnie rozmowy głosowe, SMS-y oraz MMS-y pozostają no limit do wszystkich sieci w Polsce i w roamigu UE.

34 pkt. Jeżeli jednak nie zależy Ci na darmowym roamingu UE (RLAH), to postaw na wirtualną sieć Mobile Vikings i jej fantastyczną ofertę na kartę Perfekt Match! Dostaniesz w niej choćby nieskończoną kumulację transferu danych GB – niewykorzystany transfer nie przepada po miesiącu, a przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe! Zadbaj jedynie aktywne konto, a w tym celu warto aktywować usługę Autodoładowanie. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitów w Polsce. Co miesiąc dostaniesz 25 GB „świeżego” pakietu internetowego.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Pakiet na kartę Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł od a2mobile to również znakomita propozycja! Możesz tu liczyć choćby na Wi-Fi Calling, darmowe social media (bezpłatne apki internetowe – nie pobierają transmisji danych), transfer miesięczny w wysokości 30 GB, a także usługi głosowe i tekstowe do wszystkich bez limitu w kraju. I tym razem nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE (roam like at home).

32 pkt. Z kolei w pakiecie na kartę #Gigadaje od Virgin Mobile zyskasz rosnący transfer GB dla lojalnych klientów! Tym samym oferta upodabnia się do bezterminowych abonamentów Plusha i nju mobile. W ramach bonusu stażowego Internet rośnie z 15 do aż 30 GB! Poza tym jest tu wszystko oprócz nielimitowanych MMS-ów i darmowego roamingu UE (RLAH).

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Aktualnie Duet Plusha oferuje to samo, lecz w niższej cenie! W porównaniu do 2 indywidualnych abonamentów tego operatora zapłacicie tu nie 2x 25 zł, a jedynie 40 zł na miesiąc! Rabat dla par wynosi tu -10 zł każdego miesiąca. Ponownie transfer rośnie do 20 GB ramach bonusu za staż w sieci, a rozmowy głosowe i tekstowe pozostają bez limitu, również w roamingu UE. Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet otrzymasz jeszcze większy rabat! Za pierwszy nr zapłacicie standardowe 29 zł, ale za drugi tylko 9 zł miesięcznie! W skali każdego miesiąca trwania umowy zaoszczędzicie aż 20 zł! W sumie nju mobile duet kosztuje tylko 38 zł na miesiąc. Transfer internetowy rośnie w promocji z 20 do aż 60 GB, choć tym razem jest on współdzielony na obie karty SIM. Umowa pozostaje bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. W tym duecie duet lajt mobile zapłacicie 44,98 zł za 2 numery, co w sumie oznacza stosunkowo skromny rabat -5 zł każdego miesiąca. Zyskacie tu transfer danych rzędu 30 GB na osobę. Wirtualny operator GSM zapewnia ponadto nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS. Umowa na czas nieokreślony.

33 pkt. Czy 30 GB w telefonie to zbyt mało? W pakiecie DUET MEGA tej samej sieci lajt mobile zyskacie aż 300 GB transferu na osobę! Jednak coś za coś i tym razem za 2 numery zapłacicie 84,98 zł miesięcznie. Reszta pozostaje bez zmian. Umowa naturalnie na czas nieokreślony.

31 pkt. A ile zyskasz w ofercie duet od Premium Mobile? Ta wirtualna sieć również oferuje rabat -5 zł na miesiąc. Oferta dla dwojga składa się z 2 przecenionych o 2,50 zł indywidualnych pakietów Freedom2. Rachunki miesięczne wynoszą więc 34,80 zł – w tej cenie otrzymacie po 30 GB na każdą osobę, nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS, choć bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów