Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2020

12

Na początku IV kwartału 2020 T-Mobile wprowadził nowe pakiety na kartę. Była to jedyna znacząca nowość wśród ofert głosowych operatorów komórkowych. Czy T-Mobile zamieszał w naszym rankingu najlepszych ofert GSM? Przekonajcie się sami!

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 23.10.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (39 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce - O! Swobodna! (33 pkt).

5. miejsce - Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB zdobył najwięcej punktów, choć już od przyszłego „rozdania” może stracić 1 pkt. Od połowy listopada Plush ma już nie oferować za darmo 5G, ale wciąż zyskasz w nim świetną ofertę: nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE, 10 GB na start (transfer rośnie do 20 GB), kolejne 10 GB na YouTube’a i Tik Tok oraz darmowe social media. To bezkonkurencyjna oferta z umową bezterminową!

35 pkt. Znakomite warunki proponuje też nju mobile i jego pakiet „Wszystko„. Koszt miesięczny jest tu nieco wyższy (29 zamiast 25 zł), ale również dostaniesz nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, a transfer rośnie z bazowych 10 do nawet 30 GB! Wystarczy być tylko stałym i lojalnym klientem nju mobile. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Wirtualny operator lajt mobile udowadnia, że cena świetnej oferty nie musi przekraczać 20 zł miesięcznie! Pakiet Numer 1 kosztuje dokładnie 19,99 zł i zapewnia od razu aż 30 GB transferu! W dodatku połączenia, SMS-y i SMS-y są nielimitowane do wszystkich krajowych sieci. Nie ma jednak w pełni darmowego roamingu UE, jest za to tzw. Bonus Krajowy. Umowa bezterminowa.

Aktualizacja 30.10.2020: Od 2 listopada 2020 pakiet lajt mobile będzie kosztował 24,99 zł.

32 pkt. Bardzo podobne zasady dotyczące roamingu UE stosuje sieć OTVARTA. U tego wirtualnego operatora możesz aktywować (dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego) Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Poza tym pakiet O! Swobodna! zapewnia wszystko, co najlepsze za 28,99 zł. Za przeniesienie numeru czeka na Ciebie nie 21, lecz aż 31 gigabajtów! Umowa bezterminowa.

31 pkt. Znakomite warunki prezentuje też Premium Mobile. Jego abonament Freedom2 zapewnia nielimitowane usługi w kraju, lecz bez RLAH (roam like at home). Masz jednak nieograniczony pakiet minut oraz wiadomości SMS/MMS do wszystkich polskich sieci. To właśnie do tego operatora Polacy tak chętnie przenoszą swój numer komórkowy! Umowa bezterminowa.

Przejdź do promocji EURO RTV AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (34 pkt).

2. miejsce ex aequo - Solo L (33 pkt).

2. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 75 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo - Plus.80 (32 pkt).

5. miejsce - T-Mobile - L (30 pkt).

34 pkt. Plush zyskał w naszym rankingu ofert GSM najwięcej punktów również w ofercie z telefonem. Jego abonament Plush ABO 15 GB kosztuje tylko 25 zł, a do niego doliczana jest osobna rata za sprzęt. Opłaty startowe mogą być wyższe niż u konkurencji, ale w skali umowy najczęściej to Plush jest znacznie tańszy! Operator zapewnia nielimitowane usługi, aż 15 GB transferu i wiele bonusów, w tym darmowe social media. Za przeniesienie numeru zyskasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

33 pkt. Play również oferuje bardzo dobry abonament, ale inaczej skonstruowany. Topowy pakiet Solo L ma aż 70 GB pakietu danych! Usługi w kraju i roamingu UE są oczywiście nielimitowane, a dodatkowo dostaniesz dużo bonusów: telewizję Play NOW na całą umowę oraz Tidal i Amazon Prime Video na pół roku! Solo L występuje w wielu wariantach cenowych, a opłaty startowe za telefon zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

33 pkt. 70 GB transferu oferuje również Orange i jego najbogatszy abonament Plan Mobilny 75. Tym razem opłata za abonament jest stała (75 zł), ale do niej trzeba doliczyć osobną ratę za smartfona. Przez całą umowę będziesz mógł korzystać z Video Pass za 0 zł (m.in dostęp do Netflixa, YouTube’a czy HBO GO), a także dzwonić i wysyłać SMS-y/MMS-y do woli. Operator bardzo często nie pobiera opłaty startowej za telefon komórkowy.

32 pkt. Plus.80 zapewnia „jedynie” 24 GB transferu, ale i on może okazać się wystarczający. Tym bardziej, że do wyboru otrzymujesz jedną z trzech usług premium. Są to HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA i Tidal za 0 zł - którą z nich wybierzesz? Plus w swoim abonamencie oferuje oczywiście nielimitowane usługi do wszystkich, a także paczkę minut przeznaczonych na rozmowy międzynarodowe. Do abonamentu (70 zł na miesiąc) doliczana jest osobna rata za sprzęt.

31 pkt. Pokaźny transfer danych rzędu 70 GB ma też T-Mobile L. Ale nie tylko to! Otrzymasz też nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w Polsce i roamingu UE (RLAH). Pakiet występuje w kilku wariantach cenowych, a im wyższy abonament, tym niższa opłata startowa za telefon komórkowy. W cenie abonamentu jest już zawarta miesięczna opłata za sprzęt.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce - T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt) - nowość.

3. miejsce ex aequo - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo - Nowy Plush na kartę (35 pkt).

5. miejsce ex aequo - Perfect Match (34 pkt).

38 pkt. Zamiast abonamentu (nawet bezterminowego) możesz sięgnąć po klasyczną ofertę na kartę. Jednym z najlepszych wyborów jest pakiet Plusa za 25 zł miesięcznie. Otrzymasz w nim nielimitowane usługi, 10 GB transferu i darmowe social media. W promocji GigaBank niewykorzystany pakiet internetowy kumuluje się na kolejny miesiąc! Aby zachować ekstra GB, musisz mieć ważne konto na rozmowy wychodzące.

36 pkt - nowość. Nowość T-Mobile, która zadebiutowała na rynku w październiku 2020. Za równe 30 zł zyskasz nie tylko m.in. nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci, ale też aż 30 GB transferu! To, co wyróżnia pakiet Bez Limitu L, to świadczenie usługi Supernet Video DVD. Dzięki niej zyskasz darmowy dostęp np. do Netflixa, playera, amazon prime video i wielu innych platform VoD!

35 pkt. Karciana wersja pakietu „Wszystko” nju mobile kosztuje 29 zł, a więc tyle samo, co bezterminowy abonament operatora. I tym razem transfer rośnie z bazowych 10 do 30 GB, a reszta usług pozostaje na tym samym (nielimitowanym) poziomie. Różnica? Doładowywanie telefonu zamiast opłacania faktur miesięcznych.

35 pkt. Identycznie jest z Plushem ABO 10 GB i jego prepaidową odmianą. Plush kosztuje 25 zł, ale nie zapewnia już tych samych usług, co bezterminowy abonament - brakuje tu bonusu GB za staż. W tym przypadku ABO 10 GB wyraźnie góruje nad ofertą na kartę.

34 pkt. Nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? To nie patrz na wcześniejsze oferty, a wybierz Mobile Vikings i jego znakomity pakiet Perfekt Match! Koszt miesięczny wynosi tylko 25 zł, a w zamian zyskasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i 20 GB transferu. To nie wszystko - niewykorzystany Internet kumuluje się na kolejne miesiące! I to w nieskończoność! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (40 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

40 pkt. Nie szukasz pojedynczej oferty, a oferty dla siebie i bliskiego? Wybierz Plush Duet 10 GB, a zaoszczędzisz przez rok 120 zł! Operator obniża rachunki miesięczne o 5 zł na numer, co daje oszczędność miesięczną w wysokości 10 zł. Warunki umowy są takie same, jak w Plush ABO 10 GB na czas nieokreślony! Umowa bezterminowa.

35 pkt. A może nie tyle chcesz zaoszczędzić, co zyskać bardzo dużo Internetu? Pakiet lajtDUET MEGA to 2 karty SIM za 74,98 zł z aż 300 GB transferu na osobę! Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane, nie ma tu jednak darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Bardzo podobną ofertę do Plusha ma (znowu) nju. Jego duet nju mobile wychodzi jeszcze taniej, gdyż drugi numer jest tańszy o aż 20 zł! W sumie co miesiąc za 2 osoby zapłacisz tylko 38 zł, a dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe i 10 GB transferu, który rośnie do aż 30 GB. Tym razem jednak nie jest to paczka na osobę, lecz transfer współdzielony na obie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Jeszcze taniej jest w lajt mobile - pakiet lajtDUET Nr 1 z 2 numerami kosztuje 36,98 zł. W tej cenie dostaniesz m.in. nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale tylko w Polsce, gdyż lajt nie oferuje w pełni darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

Aktualizacja: Od 2 listopada 2020 pakiet lajt mobile będzie kosztował 24,99 + 19,99 zł.

31 pkt. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Premium Mobile. Jego pakiet Freedom dla Dwojga + to scalenie 2 ofert Freedom2. I tym razem dostaniesz rabat na 2 osoby, ale niższy niż w nju czy Plushu. Wynosi on łącznie 5 zł na miesiąc. Miesięczne rachunki wynoszą 44,40 zł, co oznacza 60 zł oszczędności na rok w porównaniu do 2 pakietów Freedom2. Usługi w kraju są nielimitowane, a Internetu jest tu 20 GB. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 - 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
BożenaMarcin SzermańskiTomekJadwinaJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

W T-Mobile na kartę jest logo Orange :) Po za tym brak usług WiFi Calling i VoLTE na kartę. Ciekawe jakie są max pobrania i wysyłania transferów i jak rośnie pakiet GB… Ktoś ma i wie to z góry dzięki 😊

Michał
Gość
Michał

Dzięki za te artykuły, pomagają rozeznać się w rynku.
Ale brakuje mi tutaj czegoś w stylu ‚Porównanie ofert na kartę z RWK’ dla tych z nas którym wydatek 25zł/m-c nie jest potrzebny.

anka
Gość
anka

fajnie, ze w zestawieniu nie zabrakło operatora Otvarta. jak dla mnie od jakiegoś czasu niezmiennie najlepsza oferta na rynku :)

Dorotija
Gość
Dorotija

ja przeniosłam na początku listopada numer do sieci otvarta. super jest to, ze place niecałe 18 zł miesięcznie a w tym mam wszystko – nielimitowane rozmowy i smsy i jeszcze sporo internetu do wykorzystania :)

witek
Gość
witek

to prawda niewielu jest operatorów, którzy tak jak OTVARTA nie wymagają długoterminowych zobowiązań.

Janek
Gość
Janek

A gdzie jest Lycamobile?
Nielimitowane minuty i SMS do wszystkich sieci w Polsce, 30 GB 2 GB w roamingu, kumulacja danych – za 20zł miesięcznie.

Jadwina
Gość
Jadwina

i abonament telefoniczny i internet mobilny mam w sieci otvarta i jest okej, wszystko zgodnie z umową, niedrogo.

Tomek
Gość
Tomek

Nie bardzo rozumiem, dlaczego Plush jest tak wysoko za tak mało. Giga Bank od dawna jest w standardzie w Orange. Pakiet 30 PLN zapewnia 15 GB za doładowanie +15 GB i wszystko bez limitu za cykliczną usługę /kodem/. Przy czym początkowe 15 GB za cykliczną usługę wraz ze stażem rośnie do 20 lub 25 GB. Do tego GB za doładowanie kumulują się (Giga Bank tylko nie ma nazwy)

Bożena
Gość
Bożena

Dlaczego nie uwzględniono w rankingu jednej z najlepszych ofert na kartę
tj. a2 mobile? Dla mnie takie porównywanie operatorów nie ma sensu…

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów