Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2018

Rozpoczął się ostatni kwartał 2018 roku, a większych zmian w ofertach operatorów brak. Sieci komórkowe wyraźnie czekają na okres przedświąteczny, który będzie zapewne obfitował w niezliczone rabaty i promocje. Tymczasem na rynek trafił nowy flagowy abonament sieci Lajt Mobile i OTVARTA, a Mobile Vikings zrezygnował z oferowania darmowych social mediów. Z kolei za niecały tydzień w Play kończy się promocja z przeniesieniem numeru, w której można zyskać nawet 9 darmowych miesięcy! Czy ma to wpływ na nasz ranking miesięczny? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 31.10.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt) .

2. miejsce ex aequo – Supernet T2 20 GB (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Spośród naszej piątki najtaniej wypada Plush ABO 15 GB. Abonament ten zdobył najwięcej punktów, ale musimy mieć na uwadze, że kwota 25 zł nie stanowi całości miesięcznych zobowiązań. Operator pobiera (podobnie jak Plus i Orange) dodatkową ratę za sprzęt, która jednak bardzo rzadko przekracza 30 zł. Poza tym Plush zapewnia bardzo dobre warunki umowy: nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, 15 GB transferu + 10 ekstra GB na YouTube’a, a także darmowe social media. Minusem jest stosunkowo mało dostępnych modeli w ofercie. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Abonament Solo L to topowa oferta postpaid fioletowego operatora. Dostaniemy w niej połączenia, wiadomości SMS/MMS bez limitu do wszystkich oraz aż 30 GB na pełnej prędkości! Po ich wyczerpaniu transfer spada do 1 Mb/s. To nie wszystko. Play zapewnia wiele dodatków, jak telewizję Play NOW, bezpłatny Tidal na całą umowę, HBO GO i Showmax – te ostatnie za darmo przez pół roku. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, a kwota abonamentu zawiera już opłatę za sprzęt. Uwaga! Tylko do 7 listopada włącznie za przeniesienie numeru Play oferuje pół roku za darmo, a w przypadku wybrania telefonu marki Samsung aż 9 miesięcy za 0 zł! Jeżeli potrzebujesz więcej numerów, sprawdź ofertę Play Pokolenia.

T-Mobile proponuje zbliżoną ofertę, której koszt z telefonem to 89,95 zł miesięcznie. Otrzymamy w niej jednak mniejszą paczkę danych (20 GB), po wyczerpaniu której również prędkość spada maksymalnie do 1 Mb/s. T-Mobile T2 oferuje jednak coś, czego nie ma Play – darmowe aplikacje internetowe, z których korzystanie nie ma wpływu na stan naszego pakietu danych. Podstawowe usługi, jak połączenia i wiadomości tekstowe są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci. Szukasz pakietu grupowego? Zwróć uwagę na ofertę rodzinną T-Mobile.

Kolejna zbliżona oferta, która na pierwszy rzut oka różni się przede wszystkim pakietem internetowym. Mowa o topowym abonamencie Plusa, gdzie otrzymamy „tylko” 12 GB na pełnej prędkości, a za sprzęt pobierana jest osobna opłata. Wysokość raty za telefon zależy oczywiście od klasy wybranego urządzenia. O ile najtańsze modele nie będą drogie, to w przypadku najnowszych flagowców należy przygotować się na przekroczenie progu 100 zł. Sam wybór telefonów w pakiecie Plus.60 jest spory, zresztą jak u pozostałych wielkich operatorów. W niektórych przypadkach Plus nie pobiera opłaty startowej za sprzęt. W cenie oferty dostaniemy ponadto nieograniczone minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich, a także darmowy przez 1 miesiąc pakiet HBO GO. Dobra wiadomość dla rodzin – kolejne karty SIM są tańsze o 50%! Za przeniesienie numeru czeka bonus w postaci 6 darmowych miesięcy.

Kolejna oferta z ratami za telefon doliczanymi osobno do abonamentu. Plan Wzbogacony zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz aż 20 GB bez ograniczeń prędkości transferu. Zarówno abonament, jak i wspomniane raty spłacane są przez 2 lata, choć w przypadku niektórych modeli smartfonów rat jest tylko 18! Orange oferuje wiele modeli smartfonów, a niektóre z nich pozbawione są opłaty startowej. Warto przenieść numer do Orange, gdyż w zamian otrzymamy aż 6 miesięcy abonamentu za 0 zł. Drugi numer jest tańszy o 20 zł.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Bez zmian również w abonamencie bez telefonu. Na czele melduje się Plush ABO 10 GB, który zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także 10 GB transferu. I to na dobry początek, gdyż dla lojalnych klientów paczka danych rośnie aż do 20 GB! Co więcej, operator oferuje darmowe aplikacje internetowe, osobne 10 GB na YouTube’a, a dla par czeka rabat -10 zł za 2 numery. Kolejną wielką zaletą Plusha jest brak długoterminowej umowy – możemy zrezygnować z usługi w każdej chwili. Bardzo dobra oferta.

Bardzo zbliżoną ofertę proponuje nju mobile, jest jednak kilka różnic. Pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł jest nieco droższy, lecz w zamian paczka danych rośnie aż do 30 GB dla stałych klientów! W nju nie dostaniemy jednak darmowych social mediów, za to jeszcze większy rabat dla duetów, gdyż drugi numer kosztuje zaledwie 9 zł. W przeciwieństwie do Plusha, w duecie pakiet internetowy nie jest osobny, lecz wspólny. Połączenia głosowe i tekstowe oczywiście bez limitów. Umowa bezterminowa.

Oferta RBM SieMa 29 pod wieloma względami ustępuje Plushowi i nju mobile. Co prawda i w tym przypadku dostaniemy minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów, a także spory transfer. Nie rośnie on jednak wraz ze stażem u operatora, brakuje również bonusów dla par. To, co wyróżnia ofertę, to kumulowanie transferu na kolejne 2 miesiące. Podobnie jak u poprzedników, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Freedom2 zapewnia na start znacznie większy pakiet internetowy, bo aż 20 GB. W Plushu potrzeba 2 lat stażu, aby osiągnąć taki pułap! Niestety Premium Mobile traci kilka punktów przez brak darmowego roamingu UE, ale jeżeli nie jest nam on potrzebny, to Freedom2 (lub Freedom3) będzie zdecydowanie jedną z najlepszych ofert! Wirtualny operator zapewnia bowiem nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) w kraju, a dla duetów i całych rodzin przyznaje rabaty na kolejne karty SIM. Kolejną zaletą oferty to bezterminowa umowa.

Od końca września tego roku Lajt Mobile oferuje pakiet Lajtowy Hit w niższej cenie. Co prawda brakuje w nim roamingu UE bez dodatkowych opłat, a także nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne (można dokupić za dodatkowe 2 zł), to jednak jest to bardzo dobra propozycja dla osób często korzystających z Internetu. Do dyspozycji mamy aż 30 gigabajtów, co oznacza średnio 1 GB na każdy dzień miesiąca! Paczka danych robi wrażenie, tym bardziej, że w przeliczeniu kosztuje niespełna złotówkę, a przecież mamy jeszcze nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych. Lajt Mobile umożliwia zawarcie bezterminowej umowy.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce – Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

Od listopada pierwsze miejsce w ofertach na kartę przypada niepodzielnie sieci a2mobile. Jej topowy pakiet Niewyczerpalne Wszystko zapewnia nieograniczoną paczkę minut, SMS-ów i MMS-ów, a także gigabajtów! Operator obniża jednak prędkość transferu wraz z jego konsumpcją, a pierwsze ograniczenie spotka nas już po wykorzystaniu 5 GB. W cenie niecałych 20 zł na miesiąc dostaniemy jeszcze darmowe social media, usługę Wi-Fi Calling i – co nie takie oczywiste w ofertach prepaid – darmowy roaming UE!

W pierwszej połowie października Mobile Vikings zrezygnował z oferowania darmowego Facebooka i Messengera, a więc korzystanie z nich ma już wpływ na stan naszego transferu, co oznacza -1 pkt w naszym rankingu. Ale tak naprawdę w Viking 25 No Limit nie ma potrzeby martwić się o pakiet internetowy. Co 30 dni dostajemy 15 gigabajtów, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc! Operator umożliwia w ten sposób nieograniczoną kumulację GB. Jest tylko jeden warunek – nie możemy doprowadzić do wyłączenia usług wychodzących, a żeby o tym nie zapomnieć, warto aktywować usługę autodoładowanie.

Uniwersalny pakiet na kartę proponuje również Orange. Dostaniemy w nim bardzo duży pakiet internetowy (część GB wynika z bonusu za doładowanie konta), a także nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci. Brakuje co prawda darmowych wiadomości MMS, ale w dobie licznych aplikacji internetowych ich popularność stale spada. Koszt jednej wiadomości multimedialnej wynosi 40 groszy.

Bardzo dobry pakiet prepaid proponuje również Plush, choć tak naprawdę jest to pod wieloma względami okrojony bezterminowy abonament Plush ABO 10 GB. Owszem, dostaniemy w tej samej cenie (25 zł) nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci, ale jest kilka istotnych braków. Na próżno szukać w ofercie na kartę bonusów za staż oraz dla par. Bardziej polecamy abonament Plusha.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku sieci nju mobile. Jej propozycja na kartę kosztuje tyle samo, a oferuje nieco mniej. Tak samo nie dostaniemy rabatu na drugi numer (a więc aż -20 zł), a paczka danych 10 GB nie będzie rosła ze stażem u operatora. Na szczęście minuty, SMS-y oraz MMS-y pozostają bez limitów w kraju.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Listopad 2018
5 (100%) 7 głosów

Advertisement
avatar