Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2016

13

Równy rok temu rozpoczęliśmy nasz comiesięczny cykl – ranking ofert komórkowych. Od początku wyróżnialiśmy najlepsze naszym zdaniem oferty na abonament, mix oraz na kartę. Najlepsze oferty listopada 2015 były dość zbliżone do obecnych, choć brakowało w nim m.in. bardzo dobrych pakietów a2mobile oraz Premium Mobile – operatorów komórkowych, których rozpoczęcie działalności GSM miało miejsce dopiero w bieżącym roku. Zobaczmy, które dzisiejsze plany taryfowe charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Abonament – ranking ofert listopad 2016

Wprowadzenie taryfy Freedom1 przez Premium Mobile to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, ale na tym operator nie zamierzał poprzestać. Niektórzy zarzucali brak nielimitowanych minut na numery stacjonarne i MMS-ów, co jednak w bardzo niskiej cenie 19,90 zł jest do przełknięcia. Niemniej jednak początkiem października ofertę Premium Mobile uzupełniły pakiety Freedom2 i Freedom3. Zdecydowaliśmy się wyróżnić pierwszy z nich, gdyż uzupełnia braki „jedynki”, zachowując przy tym bardzo atrakcyjną cenę.

Oferta od nju mobile jest nieco droższa od Premium Mobile – oferuje przy tym dwukrotnie większy pakiet internetowy, lecz brakuje w niej nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Jeżeli jednak ich nie potrzebujemy, a ważniejszy jest duży pakiet internetowy w dobrej cenie, to będzie to oferta idealna. Tym bardziej, że transfer zwiększa się z czasem dla stałych klientów. To nie wszystko – na jednym rachunku można uruchomić kolejny numer nju, który możemy przekazać np. bliskiej nam osobie. Jego koszt będzie wynosić nie 29, a jedyne 9 zł!

Kolejną polecaną ofertą na abonament – tym razem z telefonem – jest Red Bull Mobile za 49 zł miesięcznie. Również i ten pakiet nie ma wygórowanej ceny jak większość ofert największych sieci, a oferuje całkiem dużo. Do wyboru mamy dość liczne modele smartfonów z niższej i średniej półki w cenie już od 6 zł, ale również bardziej wymagający znajdą coś dla siebie. W ostatnim czasie operator wprowadził wiele promocji, jak np. Tidal na 2 lata czy przydatne akcesoria i gadżety od 6 zł.

Mix – ranking ofert listopad 2016

W ofertach mix ponownie najlepszymi ofertami może pochwalić się Plus. W ofercie elastycznej za 50 zł miesięcznie możemy dostać nawet 2 smartfony ZTE za 1 zł! Pozostałe 2 oferty przypadną do gustu mniej i bardziej wymagającym zwolennikom ofert mix. Niewiele brakowało, a w zestawieniu znalazłaby się oferta sieci Play z racji wyprzedaży i przeceny smartfonów LG. Była to jednak krótkotrwała promocja, która zakończyła się w ostatnim tygodniu października.

Na kartę – ranking ofert listopad 2016

Tym razem zdecydowaliśmy się wybrać najlepsze oferty dla poszczególnych odbiorców: rzadko korzystających telefonu, potrzebujących dobrych i tanich ofert oraz najbardziej wymagających. Dla pierwszych najlepszy będzie taryfa #Freemium od Virgin Mobile, który zapewnia pakiet 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB miesięcznie. I to za darmo! Nie jest to dużo, ale np. dla dzieci lub osób starszych może być to wystarczająca ilość. A jeżeli nie, to zawsze istnieje możliwość dokupienia dodatkowych pakietów #Freemium.

Bardzo dobra oferta w bardzo dobrej cenie? Złotym środkiem dla wielu może być Pakiet Suty od a2mobile, który za 25 zł oferuje nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB transferu danych. Co prawda w połowie października operator wycofał się z 2 lat ważności konta, to jednak 365 dni wydają się wystarczające dla tych osób, które zdecydują się rzadziej doładowywać swoje konto, a chcą zachować swój numer. Całość uzupełnia zasięg Plusa.

Dla tych osób, którym pakiet internetowy o wielkości 10 GB jest stanowczo zbyt niski, z pomocą przyjdzie Lycamobile ze swoją topową taryfą Do Wszystkich XL. W cenie 49 zł dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y oraz aż 25 GB Internetu! Oferta dla bardziej wymagających, dla których cena nie jest najważniejszym kryterium przy wyborze oferty.

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2016
4.2 (84%) 10 głosów

avatar