Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Lipiec 2024

avatar

Przed nami rozpoczęcie nie tylko drugiej połowy 2024 roku, ale też wakacji! Czy operatorzy komórkowi przygotowali coś nowego na tegoroczne lato? Które sieci GSM oferują najlepsze i najtańsze oferty? Gdzie możesz najwięcej zyskać? Jeżeli szukasz dla siebie optymalnej oferty na telefon, zapoznaj się z naszym aktualnym Rankingiem ofert komórkowych na lipiec 2024. Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 24.06.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce ex aequo – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

1. miejsce ex aequo – Plush ABONAMENT 15 GB (37 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan L (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Luzacka! 5G (34 pkt).

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

37 pkt. Z fantastycznej strony prezentuje się abonament „Wszystko” sieci nju mobile. Zyskasz w nim naprawdę sporo Internetu! Na start będzie to 60 GB, a w premii stażowej możesz dobić do 180 GB! Cena abonamentu wynosi 29 złotych miesięcznie. Naturalnie minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS są nielimitowane nie tylko w Polsce, ale też w ramach roamingu UE. Umowa podpisywana na czas nieokreślony (bezterminowa).

Szukasz oferty komórkowej dla całej rodziny?
Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

37 pkt. W ofercie Plush ABONAMENT 15 GB dostaniesz minuty, wiadomości SMS i MMS bez limitów oraz bardzo dużo Internetu w smarfonie. Na start jest to 15 gigabajtów, ale w bonusie za staż transfer rośnie do 20 GB – i to bez zmiany ceny abonamentu! Rachunki miesięczne wynoszą 25 złotych, a w tej cenie otrzymasz ponadto roaming w UE (RLAH – roam like at home). Uwaga – od czerwca nie są już tu dostępne darmowe social media. Umowa jest na czas nieokreślony.

34 pkt. Plan L to nowy abonament (zmiany w nim miały miejsce w lutym 2024 r.) wirtualnego operatora komórkowego lajt mobile. Dostaniesz w nim obecnie aż 60 GB w 5G. Nie musisz czekać na bonus stażowy, aby mieć tak duży transfer danych w telefonie! Poza tym są tu nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y, również w roamingu UE. Abonament ten kosztuje miesięcznie 30 złotych. Do wyboru jest m.in. umowa na czas nieokreślony, którą szczególnie polecamy, ale jeżeli szukasz jeszcze tańszego pakietu, to lajt mobile ma jeszcze abonament Plan S:

34 pkt. Kolejna polska wirtualna sieć (MNVO), operator OTVARTA, oferuje bardzo podobny abonament do wcześniejszego lajta. Dostaniesz w nim 31 GB transferu danych w 5G, a także rozmowy, SMS-y i multimedialne MMS-y bez limitów, lecz niestety tylko w Polsce. Nie ma tu bowiem w pełni darmowego roamingu UE (RLAH), jest za to Pakiet Wakacyjny, którego możesz aktywować 2x w roku kalendarzowym. Oferta O! Luzacka! kosztuje 23,99 złotych miesięcznie i zapewnia umowę na czas nieokreślony.

33 pkt. Abonament z samą kartą SIM sieci INEA również należy do tych tańszych! Rachunki miesięczne wynoszą bowiem tylko 24,90 złotych, a w tej cenie otrzymasz usługi głosowe i tekstowe (SMS i multimedialne MMS) bez limitów, także w roamingu UE. A skoro o nim mowa, to za granicą do dyspozycji jest limitu 4,77 GB w UE. Umowa jest bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.

32 pkt. Abonament Freedom3 5G wirtualnej sieci GSM Premium Mobile kosztuje obecnie 29,70 złotych na miesiąc. Zyskasz w nim aż 45 GB transferu 5G w telefonie i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe, ale – podobnie jak w siec OTVARTA – tylko w Polsce. Nie ma tu bowiem w pełni bezpłatnego roamingu UE (RLAH). Wielką zaletą jest jednak bezterminowa umowa, a więc to od Ciebie, a nie od operatora będzie zależało jak długo będziesz korzystał z jego usług!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce ex aequo – Plush ABONAMENT 30 GB 5G (33 pkt).

1. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

1. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Plan L 5G (32 pkt) – nowość.

35 pkt. W ofercie Plush ABONAMENT 30 GB możesz wybrać mnóstwo telefonów w cenie od 1 zł na start! Umowa trwa 24 miesiące i przez pierwszą połowę będziesz płacił nie 30, lecz tylko 20 złotych za abonament! Do abonamentu należy jednak doliczy osobne raty za urządzenia. Oprócz nielimitowanych usług głosowych i tekstowych, bardzo niskiej ceny i transferu 30 GB 5G zyskasz też darmowy roaming UE. Super!

33 pkt. Oferta L Nielimitowana jest topowym abonamentem indywidualny operatora T-Mobile Polska. Tym razem jego głównym walorem jest nie cena, a prawdziwie nielimitowany transfer danych, który nigdy nie zwolni i się nie skończy! Rachunki miesięczne (bez osobnej opłaty za telefon) wynoszą 90 złotych. Możesz tu liczyć na wiele modeli smartfonów do wyboru, a także nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i UE oraz Rozrywka bez Ograniczeń za 0 złotych (dostęp np. do Viaplay do wyboru).

33 pkt. Nieźle wyceniony z kolei abonament Plus 59 5G zapewnia 50 GB w 5G oraz minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów, również w ramach roamingu UE. Do tego wszystkiego dostaniesz nowy telefon w cenie od niecałej złotówki na start na raty doliczane do abonamentu w kwocie 59 złotych. O ile umowa na abonament trwa 2 lata, to raty za sprzęt możesz spłacać przez 12, 24 lub 36 miesięcy. Wybór należy do Ciebie! Dostaniesz tu też dostęp do Disney+, (HBO) MAX lub Polsat Box Go Plus w prezencie do 6 miesięcy.

32 pkt. Ten niezwykle atrakcyjny abonament sieci Play kosztuje 90 złotych miesięcznie, a wiec tyle, ile wcześniejszy T-Mobile. Do wyboru masz sporo smartfonów w cenie od symbolicznej złotówki na start, a do tego telewizję Play NOW i nielimitowany transfer 5G przez 1 rok! Wszystko w cenie pakietu, ale – podobnie jak u innych sieci komórkowych – także i tutaj abonament nie zawiera osobnych rat za telefon. Usługi głosowe i tekstowe są bez limitów nie tylko w Polsce, ale też w UE (RLAH).

32 pkt – nowość. Od niedawna dzięki promocji Orange w jego topowym abonamencie Plan L 5G otrzymasz w pełni nielimitowany transfer danych przez całą umowę, podobnie jak w T-Mobile L! Nie wiadomo jednak jak długo potrwa ta promocja, w każdym razie zyskasz tu nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (także w roamingu UE), Netflixa za 0 złotych przez 3 miesiące i nie tylko. Nierzadko opłaty startowe za smartfony wynoszą 0 złotych(!), a za urządzenie pobierana jest osobna opłata 0%. 


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (32 pkt).

35 pkt. A może wolisz klasyczne oferty na kartę, a więc prepaid? Jeżeli abonament nie jest dla Ciebie, to zdecyduj się na pakiet Heyah S na kartę! Dostaniesz tu za jedyne 35 złotych miesięcznie transfer aż 55 GB danych, a do tego nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS, również w roamingu UE. Nie ma tu żadnych zobowiązań wobec operatora – to oferta na kartę bez jakiejkolwiek umowy!

34 pkt. A gdybyś nie potrzebował darmowego (RLAH) roamingu UE, to zdecyduj się na ofertę na kartę Perfekt Match. Dlaczego? Ten pakiet za jedyne 25 złotych miesięcznie zapewnia kumulację danych, tzn. niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące! I to w nieskończoność, należy tylko zadbać o aktywne konto na usługi wychodzące, inaczej uzbierane gigabajty przepadną! Warto więc aktywować usługę Autodoładowanie. Otrzymasz też minuty, SMS-y i MMS-y no limit do wszystkich w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. Atrakcyjna oferta na kartę Virgin Mobile #GigaCZAD da Ci obecnie 50 GB Internetu w Polsce oraz aż 6,71 GB w UE! Możesz też oczywiście liczyć na nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS. W Virgin Mobile dostaniesz również 1000 minut do Ukrainy oraz 5000 GB danych na rok. Wszystko to za 35 złotych miesięcznie.

34 pkt. T-Mobile Polska oferuje nie tylko bogate abonamenty, ale tez tańsze pakiety na kartę, jak np. tę ofertę za 30 złotych z transferem rzędu 30 gigabajtów. Oprócz pokaźnej transmisji danych w telefonie otrzymasz też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, również w roamingu UE (RLAH). Kolejna bardzo fajna oferta!

32 pkt. W a2mobile dostaniesz nie tylko nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe w kraju, ale także Wi-Fi Calling. Ta sieć komórkowa zapewnia w pakiecie za jedyne 24,90 złotych miesięcznie aż 30 gigabajtów transferu danych. Oferta Niewyczerpalne Wszystko nie zapewnia darmowego roamingu UE, choć jeszcze kilka lat temu był to znak rozpoznawczy a2mobile.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (37 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt M (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 55,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt L (32 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 75,00 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

37 pkt. W pakiecie dla dwojga Duet Plush dostaniecie naprawdę świetne warunki! Zamiast zamawiać 2 abonamenty Plusha z osobna, weź je w ramach jednej umowy i płać za 2 karty SIM nie 2x 25 złotych, lecz tylko 50 złotych za oba numery! Oszczędność wynosi 10 złotych każdego miesiąca. W niższej cenie otrzymasz to samo, a więc 15 GB na osobę z premią do 20 GB za staż w sieci oraz nielimitowane usługi w Polsce i za granicą. Umowa na czas nieokreślony.

35 pkt. W nju mobile duet rabaty są jeszcze większe! O ile pierwszy numer kosztuje standardowe 29 złotych, o tyle druga karta SIM to kosz tylko 9 złotych – w sumie zaoszczędzicie aż 20 złotych na miesiąc w porównaniu do 2 osobnych abonamentów Wszystko! Rachunki miesięczne wyniosą bowiem nie 58, lecz jedyne 38 złotych miesięcznie. Transfer danych rośnie z 60 GB do 180 GB, ale – uwaga – tym razem jest współdzielony na obie osoby. Umowa na czas nieokreślony.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

33 pkt. W ofercie lajt mobile dla duetów zyskacie miesięcznie rabat w wysokości -5 złotych. Możecie też liczyć na nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz transfer 30 GB na kartę SIM. Abonament kosztuje 30+25 złotych, ale przez pierwsze 4 miesiące zyskacie dodatkowy rabat ekstra. Do wyboru jest umowa na czas nieokreślony lub na 6 i na 24 miesiące. Pierwszy wariant jest zdecydowanie najlepszy!

32 pkt. Jeszcze więcej rabatu, bo przez aż 5 miesięcy, zyskacie w duecie składającym się z 2 pakietów Plan L lajt mobile. Ten wirtualny operator zapewnia aż 60 GB Internetu dla każdej osoby oraz minuty i wiadomości SMS/MMS bez limitu, nawet w roamingu UE (RLAH). Rachunki miesięczne wynoszą w tym przypadku 40+35 złotych, choć przez pierwsze miesiące jedyne 30+25 złotych. Możliwość wyboru opcji na czas nieokreślony.

31 pkt. Oferta duet od Premium Mobile to nic innego, jak połączone 2 oferty indywidualne Freedom2. Na każdej karcie SIM wirtualny operator MNVO zapewnia transfer rzędu 30 gigabajtów. Warunki są takie same, choć jest nieco taniej, bo za 2 karty SIM zapłacicie w sumie 34,80 złotych na miesiąc. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane, ale tylko w Polsce, nie ma tu bowiem RLAH, a więc w pełni darmowego roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: