Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przed Tobą najnowszy ranking ofert komórkowych! Który operator oferuje najtańsze i najlepsze pakiety na telefon? Oto najlepsze propozycje abonamentu, na kartę, a także duet na lipiec 2022!

Oferty aktualne na 24.06.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Tanie połączenia do Ukrainy ->


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (36 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB zebrał najwięcej punktów w naszym rankingu najlepszych abonamentów bez telefonu, a więc z samą kartą SIM. Za 25 zł dostaniesz usługi bez limitu w Polsce i w roamingu UE (RLAH), darmowe aplikacje internetowe i 15 GB na start. Dla lojalnych klientów paczka danych rośnie do 20 GB! To znakomita oferta na Twój telefon komórkowy!

36 pkt. Aktywny pakiet „Wszystko” nju mobile to kolejna fantastyczna oferta na smartfona. Jest ona nieco droższa (29 zł miesięcznie), ale zapewnia tak samo nielimitowane usługi w Polsce i za granicą. Nie dostaniesz tu jednak darmowych social mediów, ale spokojnie! W zamian większy jest transfer danych – 20 GB na start, a w premii za staż wyniesie nawet 60 GB!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM ->

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB tak samo zapewnia rozmowy, SMS-y i MMS-y no limit, również w ramach roamingu UE (w tym transfer 3,08 GB w UE). I to w bardzo dobrej cenie – jest ona nawet nieco niższa od Plusha, kosztuje miesięcznie bowiem jedynie 24,90 zł. Możesz go zamówić w umowie na czas nieokreślony.

33 pkt. W lajt mobile nie musisz czekać na premię za staż w sieci! Pakiet Numer 1 da Ci od razu aż 30 GB transferu internetowego. Rachunki miesięczne wynoszą w tym przypadku 24,99 zł, lecz nie dostaniesz tu w pełni darmowego roamingu UE. Usługi krajowe są z kolei bez limitów.

33 pkt. OTVARTA to kolejny polski wirtualny operator. Jego pakiet O! Swobodna! zapewnia 21 GB, a za przeniesienie nr nawet 31 GB – i to w jakości 5G! Cena pakietu wynosi 29,99 zł miesięcznie, a usługi głosowe/tekstowe są w Polsce nielimitowane. Nie ma tu darmowego roamingu UE, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny.

32 pkt. Freedom3 5G sporo zyskał w ostatnim czasie, a to za sprawą większego transferu 5G. Za 29,70 zł miesięcznie otrzymasz obecnie aż 40 GB transferu 5G! Wirtualna sieć oferuje naturalnie nielimitowane usługi do wszystkich w kraju, ale bez roamingu UE (RLAH). Umowa na czas nieokreślony.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

6. miejsce – Plan 60 5G (32 pkt).

35 pkt. Nie mogło być inaczej – pierwsze miejsce zajmuje Plush ABONAMENT 60 GB za 50 zł. W topowej ofercie z telefonem operatora dostaniesz w sumie 60 GB transferu 5G, bezpłatne social media i dostęp do Tidal na 3 miesiące! A to nie koniec – Plush zapewnia usługi w Polsce i UE bez limitów. Ceny telefonów (z osobną ratą miesięczną) zaczynają się od 1 zł na start. Za przeniesienie numeru dostaniesz 4 miesiące abonamentu za 0 zł.

34 pkt. Propozycja sieci INEA to skromniejszy i tańszy abonament. Kosztuje miesięcznie tylko 24,90 zł wraz z telefonem! Nie płacisz za niego dodatkowych rat. W dodatku pakiet No Limit 20 GB występuje w umowie na 12 miesięcy, czego nie dostaniesz u konkurencji. Minusy? Mały wybór smartfonów i ich wysokie opłaty startowe. Usługi są bez limitów nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE.

33 pkt. A może potrzebujesz naprawdę dużo GB w telefonie? Zwróć uwagę na topowy abonament T-Mobile – Oferta L Nielimitowana. Zyskasz w nim niczym nieograniczony transfer 5G – Internet w telefonie nigdy nie zwolni i nigdy nie zostanie wyczerpany! Nie ma (jeszcze) innej podobnej oferty na polskim rynku. Koszt miesięczny to 85 zł, ale nie licząc osobnej raty za smartfona. Wybór modeli jest bardzo duży. Poza tym dostaniesz także usługę Rozrywka Uwolniona z np. Polsat Box Go i Tidal do wyboru.

33 pkt. Pakiet Oferta L od Play oferuje 120 GB transferu 5G i usługę Play NOW, a więc telewizję w cenie abonamentu. Rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE (RLAH). Operator pobiera osobne opłaty za sprzęt, a wybór telefonów komórkowych jest równie duży, jak np. w T-Mobile. Ceny smartfonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.

A może szukasz czegoś tańszego? Spójrz na abonament S:

33 pkt. Plus 65 5G to kolejny abonament 5G z telefonem za 1 zł na polskim rynku GSM. Opłata miesięczna wynosi 65 zł i podobnie jak wcześniej nie zawiera opłaty ratalnej za wybrany telefon. Zielony operator proponuje w ofercie 60 GB transferu oraz nielimitowane usługi w Polsce i w roamingu UE. W dodatku dostaniesz tu coś ekstra, mianowicie pakiet 120 minut na rozmowy międzynarodowe! 

A może szukasz Plusa bez telefonu?

32 pkt. Z kolei abonament Plan 60 sieci Orange oferuje „tylko” 25 GB w 5G, ale w zamian dostaniesz tu rabat miesięczny -5 zł na HBO Max. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce i za granicą (UE). Poza tym pomarańczowy operator bardzo oferuje często telefony za 0 zł na start! Pobiera przy tym osobne raty miesięczne. Dla wielu może to być najkorzystniejsza oferta z telefonem.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Oferta Heyah na kartę kosztuje miesięcznie tylko 25 zł. Dostaniesz w niej standardowo paczkę 10 GB, ale w bonusie za doładowanie zyskasz w sumie 35 GB! Poza tym otrzymasz nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (RLAH) oraz darmowe aplikacje internetowe. Brzmi znakomicie! Z kolei w droższych pakietach Heyah oferuje paczkę darmowych minut do Ukrainy.

35 pkt. Oferta na kartę T-Mobile L kosztuje 30 zł każdego miesiąca i oferuje w sumie 30 GB transferu (część pochodzi z promocji za doładowanie) i usługę Supernet Video DVD. Usługa ta pozwala korzystać np. z Netflixa czy Amazon Prime Video bez straty własnych gigabajtów! Operator zapewnia w pakiecie oczywiście nielimitowane połączenia głosowe oraz tekstowe zarówno w Polsce, jak i w roamingu UE.

34 pkt. Może jednak nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to wybierz pakiet Perfekt Match od Mobile Vikings! Cena pakietu tego wirtualnego operatora to jedyne 25 zł, a w obecnej promocji spada o połowę na pierwszy kwartał. Dla wielu największym plusem jest tu jednak nieskończona kumulacja niewykorzystanego transferu na następne miesiące! Pamiętaj jedynie o ważności konta, aby zebrane GB nie przepadły – w tym celu najlepiej aktywuj usługę Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Pakiet Niewyczerpalne Wszystko w topowej odsłonie kosztuje dokładnie 29,90 zł na miesiąc. Dostaniesz w nim m.in. 30 GB paczki danych, Wi-Fi Calling oraz darmowe social media. Podobnie jak w przypadku Mobile Vikings, usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane tylko w Polsce, choć kiedyś a2mobile oferował darmowy roaming UE.

32 pkt. Kolejna oferta za 25 zł miesięcznie – tym razem od Virgin Mobile. Jego pakiet #Gigadaje zapewnia nielimitowane usługi w Polsce, ale bez nieograniczonych MMS-ów. Nie ma też darmowego roamingu UE. W zamian dostaniesz w premii za staż większy transfer, który rośnie z 15 do 30 GB! Opłaca się być stałym i lojalnym klientem tego operatora komórkowego!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje na start 15 GB Internetu, ale paczka rośnie wraz ze stażem w sieci. Generalnie wszystko tu jest identyczne, jak w ofercie indywidualnej, lecz w lepsze cenie! Zamiast płacić za 2 numery 2x 25 zł, w sumie zapłacisz tylko 40 zł. Plush daje innymi słowy rabat -10 zł na oba numery. Umowa bezterminowa.

34 pkt. nju mobile duet rabat jest jeszcze większy! Miesięcznie wynosi on aż -20 zł. Jak to możliwe? Dodatkowa karta SIM nju mobile kosztuje zamiast 29 tylko 9 zł! Paczka danych GB rośnie w promocji premia za staż z 20 do aż 60 GB, niestety jest on współdzielony na obie osoby. Usługi nielimitowane w Polsce i w roamingu UE. Umowa bezterminowa.

Zobacz również: nju mobile trio

34 pkt. Pakiet DUET MEGA od lajt mobile kosztuje miesięcznie 84,98 zł za 2 osoby, nie jest to więc tak tania oferta jak poprzednie. W zamian zyskasz w niej aż 300 GB transferu na każdy numer! Ten wirtualny operator operator komórkowy zapewnia nielimitowane usługi do wszystkich w Polsce, ale bez roamingu UE. Umowa bezterminowa.

33 pkt. lajt mobile nie zapomina o tanich ofertach – co to, to nie! W tym przypadku dostaniesz ofertę dla dwojga za 44,98 zł, a więc z rabatem -5 zł w porównaniu do 2 indywidualnych abonamentów. Dostaniesz tu to samo, co w powyższym DUET MEGA, ale z mniejszym transferem danych wynoszącym 30 GB na głowę. Umowa na czas nieokreślony.

31 pkt. 5 zł miesięcznego rabatu dostaniesz też w Premium Mobile. Jego pakiet duet to połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2, w którym otrzymasz po 20 GB transferu na kartę SIM. Poza tym dostaniesz usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS bez limitu w Polsce. Brak darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

8
Dodaj komentarz

5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
art

zapomniałes o vectra tam jest za 14.99zł abonament nielimitowane rozmowy sms mms +10GB

oppka

Dobrze, że jest wzmianka o sieci Otvarta, według mnie mają najlepsza ofertę na abonament bez telefonu w zestawie.

JulkaZ

Otvarta ma niedrogie abonamenty i w sumie dają wszystko czego klient może oczekiwać :)

pirka

to fakt, w tym pakiecie o! korzystna za 18.99 zł można rozmawiać do woli ( pisać smsy zresztą też ). a do tego umowa na czas nieokreślony.

Andrzej

Ta cena jest jak sprzedasz im swoje dane za 5zł miesięcznie.

avena

na rynku jest wielu operatorów, jestem zdania, ze Otvarta nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością :)

Olivier

Otvarta ma o tyle fajną ofertę, ze mają tu i abonamenty telefoniczne i internet mobilny.

fiża

No właśnie ja się zastanawiam nad tym ich internetem. Pracuje zdalnie i niebawem szykują się częste wyjazdy więc na pewno by się przydał.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów