Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przed nami druga połowa 2021 roku – czy operatorzy wprowadzili niedawno nowości? Jak prezentuje się nasz Ranking ofert komórkowych na lipiec 2021? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 24.06.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Freedom4 5G (31 pkt).

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 15 GB obronił pierwszą pozycję w abonamencie bez telefonu! Nie mogło być inaczej, gdyż ani on, ani konkurencja nie wprowadzili ostatnio znaczących zmian. W pakiecie za 30 zł otrzymasz 15 GB na start (za staż nawet 25 GB), kolejne 10 GB na YouTube i Tik Tok oraz darmowe social media. No i bezterminową umowę!

35 pkt. Pakiet „Wszystko” nju mobile jest nieco tańszy – kosztuje 29 zł miesięcznie. Dostaniesz w nim to samo, co w Plush ABO, ale bez darmowych social mediów. Coś za coś – w nju transfer rośnie z 10 do aż 30 GB! Umowa jest oczywiście bezterminowa.

33 pkt. W Plushu i nju mobile musisz czekać miesiącami na większy transfer, ale w pakiecie Numer 1 od lajt mobile zyskasz od razu aż 30 GB! W dodatku cena jest niższa, bo wynosi tylko 24,99 zł. Usługi w Polsce są nielimitowane, ale brakuje w pełni darmowego roamingu UE (RLAH), który jest w Plushu i nju. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Pakiet O! Swobodna! sieci OTVARTA da Ci co najmniej 21 GB. Jeszcze więcej zyskasz, gdy przeniesiesz numer – wtedy dostaniesz aż 31 GB 5G! Usługi w Polsce są bez limitów, a dla wyjeżdżających za granicę operator przygotował Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Umowa na czas nieokreślony.

31 pkt. Najnowszy abonament Premium Mobile 5G – Freedom4! Jego cena wynosi 39,70 zł i w zamian otrzymasz aż 50 GB 5G, a także nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y w Polsce. Brakuje tu w pełni darmowego roamingu UE (roam like at home). Umowa bezterminowa.

31 pkt. Tyle samo ma też pakiet INEA No Limit 20 GB. Tym razem umowa podpisywana jest na okres 12 miesięcy, ale zyskujesz darmowy roaming UE z paczką ponad 3 GB w UE. Usługi krajowe są nielimitowane, dostajesz też do dyspozycji 20 GB krajowego transferu.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (34 pkt).

1. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt).

5. miejsce – Plan Mobilny 75 5G (32 pkt).

6. miejsce – T-Mobile – M+ (31 pkt).

34 pkt. Nowy pakiet Plush ABO 50 GB zajmuje pierwsze miejsce w abonamencie z telefonem. Operator proponuje 50 GB w jakości 5G, kolejne GB na social media i Tidal przez całą umowę. Usługi w kraju i roamingu UE są nielimitowane, a telefony kosztują nawet 1 zł na start (pobierane są za nie osobne raty do abonamentu). Za przeniesienie numeru nie będziesz płacił abonamentu przez 4 miesiące.

34 pkt. 34 punkty zebrała też INEA i jej pakiet No Limit 20 GB! Tym razem dostaniesz również darmowy roaming UE, ale mniejszy transfer 20 GB bez dodatkowych bonusów. W zamian cena abonamentu jest niższa – wynosi tylko 24,90 zł, a umowa trwa tylko 12 miesięcy! Wybór smartfonów jest tu jednak bardziej ograniczony.

33 pkt. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na wielkości transferu, a nie cenie, to wybierz pakiet Solo L sieci Play. W promocji zyskasz aż 140 GB 5G każdego miesiąca! Poza tym otrzymasz nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, telewizję Play NOW na całą umowę i Tidal za 0 zł przez 3 miesiące. Najtańszy wariant Solo L kosztuje 80 zł, a ceny telefonów zaczynają się od 1 zł. Możesz je spłacać w 24, 36 lub 48 ratach.

33 pkt. Dwukrotnie większy transfer danych niż zwykle otrzymasz też w nowym abonamencie Plusa! Abonament z 50 GB w jakości 5G kosztuje 60 zł. Do tej kwoty należy doliczyć osobną ratę za telefon, którego ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki. Operator da Ci też Tidal za darmo na całą umowę i nielimitowane usługi w kraju i za granicą oraz paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

31 pkt. Najnowszy abonament Orange, którego debiut miał miejsce pod koniec maja 2021, także oferuje więcej transferu niż wcześniej. W Planie 60 zyskasz 50 GB 5G i zniżkę 5 zł na HBO GO, a do tego usługi no limit w kraju i roamingu UE (RLAH). Wysokość abonamentu to 60 zł, ale do niego doliczana jest osobna opłata za telefon, którego dostaniesz za 0 zł na start.

31 pkt. Nowy abonament T-Mobile M+ również oferuje aż 50 GB transferu 5G. Abonament miesięczny kosztuje 65 zł, ale (jak u większości konkurencji) doliczana jest do niego osobna opłata za wybrane urządzenie. Wiadomości głosowe, a także tekstowe (SMS/MMS) są w T-Mobile nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt) – nowość.

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt) – nowość.

38 pkt. Plus na kartę za 25 zł miesięcznie oferuje standard na rynku, a więc nielimitowane usługi do wszystkich sieci, a także 10 GB transferu danych. Warto jednak wiedzieć, że w promocji GigaBank niewykorzystane gigabajty kumulują się na kolejny miesiąc! Nie wolno przy tym zapomnieć o ważności konta. W Plusie otrzymasz też darmowe social media.

36 pkt. W pakiecie T-Mobile L nie ma kumulacji transferu, ale jest go co miesiąc jeszcze więcej, bo aż 30 GB. Poza tym zyskujesz tu usługę Supernet Video DVD, przez co korzystanie z Netflixa czy Amazon Prime Video nie będzie oznaczało pobierania transferu GB! Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce i za granicą.

34 pkt. A może nie potrzebujesz w pełni darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to zdecyduj się na pakiet Perfekt Match, który od maja 2021 ma o 5 GB więcej. Ale to nie koniec zalet – oferta kosztuje tylko 25 zł, poza tym wirtualna sieć kumuluje niewykorzystane GB na kolejne miesiące! I to w nieskończoność! Pamiętaj jedynie o zachowaniu ważności konta. Może Ci w tym pomóc usługa Autodoładowanie.

33 pkt. W a2mobile i jego pakiecie Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł zyskasz aż 30 GB transferu, ale to nie koniec atrakcji! Operator oferuje ponadto usługę Wi-Fi Calling i bezpłatne aplikacje internetowe. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitów do wszystkich sieci w kraju.

Zobacz też: a2mobile 5G

32 pkt. Pakiet na kartę #Gigadaje od Virgin Mobile to następca znanej i lubianej oferty #BezLimitu. Tym razem cena jest niższa i jest więcej transferu! Virgin kosztuje tylko 25 zł i da Ci 15 GB, a paczka internetowa rośnie w premii za staż nawet do 30 GB! Usługi w kraju są nielimitowane, ale brak bezpłatnych MMS-ów.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje 15 GB transferu (pakiet GB rośnie ze stażem sieci) na każdą osobę, ponadto nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich. Plush zapewnia też darmowe social media, a przyznawany rabat na każdą kartę SIM to 5 zł. Podobnie jak w ofercie indywidualnej, umowa jest bezterminowa.

34 pkt. Jeszcze większy rabat zyskasz w nju mobile duet! Pierwszy numer kosztuje standardowe 29 zł, ale drugi jedyne 9 zł! Przydzielany rabat to aż 20 zł każdego miesiąca! Poza tym tranfer rośnie z bazowych 10 do 30 GB, jest jednak współdzielony przez obie osoby. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są naturalnie nielimitowane, a umowa bezterminowa.

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. Tym razem oferta lajt mobile, która nie jest tania, zapewnia jednak naprawdę bardzo dużo transferu. W lajt DUET MEGA otrzymasz aż 300 GB na każdą osobę w duecie! Za 2 karty SIM zapłacisz w tej konfiguracji 74,98 zł. Usługi krajowe są nielimitowane, a umowa z operatorem trwa tak długo, jak chcesz.

33 pkt. Dla równowagi lajt mobile oferuje też bardzo tanie pakiety, jak lajtDUET Nr 1. Tym razem za 2 osoby zapłacisz 44,98 zł. Co dostaniesz w zamian? Nielimitowane usługi w kraju do wszystkich sieci, a także 30 GB na osobę. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

31 pkt. Zaoszczędzisz także w Premium Mobile. Miesięczny rabat wynosi 5 zł po połączeniu 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. W sumie co miesiąc będziesz płacił 44,40 zł. Usługi krajowe są nielimitowane, a umowa naturalnie bezterminowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów