Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Lipiec 2020

19

W czerwcu kilku operatorów GSM wprowadziło zasięg 5G. Sieć nowej generacji jest już dostępna (przynajmniej częściowo) w Play, T-Mobile, Plush czy OTVARTA, a od maja dla klientów Plusa. Z tej okazji Play i T-Mobile postanowili nieco przebudować swoje abonamenty, a my dodaliśmy 1 punkt dla ofert z 5G. Czy zmiany miały wpływ na nasz comiesięczny ranking ofert komórkowych?

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 24.06.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (39 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB utrzymuje pierwsze w naszym rankingu wśród abonamentów bez telefonu. Za jedyne 25 zł dostaniesz usługi GSM bez limitów, transfer 10 GB (który rośnie do 20 GB!), kolejne 10 GB na YouTube’a i Tik Tok, a do tego darmowe social media, RLAH i (w wybranych lokalizacjach) zasięg 5G. To znakomita oferta z bezterminową umową!

35 pkt. Transfer dla stałych klientów rośnie także w pakiecie „Wszystko” nju mobile. Na początku możesz liczyć również na 10 GB, ale z czasem będzie to aż 30 GB! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są tu nielimitowane, a korzystanie z roamingu UE bezpłatne. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

34 pkt. Bardzo ciekawą (i jeszcze tańszą) ofertą dysponuje lajt mobile. Jego pakiet Numer 1 za jedyne 19,99 zł od razu zapewnia aż 30 GB transferu danych! I to bez żadnych dodatkowych premii za staż! Usługi krajowe są bez limitów, ale wirtualny operator nie zapewnia darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Dość podobną ofertę ma Premium Mobile. Jego abonament Freedom2 kosztuje 24,70 zł. Co w nim dostaniesz? Nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS, a także aż 20 GB transferu, lecz bez RLAH (roam like at home). Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

31 pkt. Praktycznie tyle samo kosztuje (dokładnie 24,99 zł) abonament No Limit10 GB od Multimedii. Operator zapewnia nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich i paczkę 10 GB, ale korzystanie z telefonu w roamingu UE oznacza podwyższenie rachunków. Umowa oczywiście bezterminowa.

Rabaty nawet -70% na EURO RTV AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (34 pkt).

2. miejsce - Solo L (33 pkt) - nowość.

3. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

4. miejsce - Plan Mobilny 75 (31 pkt) - nowość.

5. miejsce - T-Mobile - L (30 pkt) - nowość.

34 pkt. Bez zmian także w abonamencie z telefonem. Oferta Plush ABO 15 GB da Ci nieograniczone połączenia w kraju i roamingu UE, darmowe social media, 15 GB i kolejne 10 GB na YouTube’a i Tik Tok. Do abonamentu 25 zł doliczana jest osobna rata za telefon. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące darmowego abonamentu.

33 pkt. Abonament Solo L sporo zyskał dzięki włączeniu sieci 5G, ale przede wszystkim za podwojenie transferu! Teraz co miesiąc otrzymasz aż 70 GB! Poza tym do dyspozycji będzie nielimitowana paczka minut i wiadomości (również w UE), darmowa telewizja Play NOW i Tidal za 0 zł przez pół roku. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł.

32 pkt. Zasięg sieci 5G otrzymasz także w Plus.80 - jednym z topowych abonamentów tego operatora. Oprócz nielimitowanych usług w kraju i roamingu UE (a także 24 GB na pełnej prędkości transferu i minut międzynarodowych) zyskasz 1 z 3 usług premium do wyboru - HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA lub Tidal, Ceny telefonów od 1 zł. Uwaga - kolejne numery są tańsze o 50%!

31 pkt. W Orange dostaniesz z kolei topowy abonament Plan Mobilny 75 z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS i 70 GB na pełnej prędkości! Do abonamentu będziesz płacił osobną ratę za telefon, który na start często kosztuje… 0 zł. Tylko teraz Orange płaci w promocji za 3 raty telefonu! Zyskasz także m.in. pakiet Music Pass na 3 miesiące za 0 zł z Tidal i Spotify i darmowy roaming UE. Zasięg 5G już wkrótce!

31 pkt. Tyle samo transferu otrzymasz w odświeżonym pakiecie T-Mobile L (dawny T-Mobile XL) - aż 70 GB miesięcznie. W cenie abonamentu - zapewniającego m.in. nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i za granicą - zawarta jest już opłata za smartfona. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce ex aequo - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

2. miejsce ex aequo - Nowy Plush na kartę (35 pkt).

4. miejsce ex aequo - Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Orange (34 pkt).

38 pkt. W ofertach na kartę rządzie nie Plush, a jego macierzysta sieć Plus. Za 25 zł miesięcznie dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich, darmowe social media i 10 GB transferu. Co więcej, w promocji GigaBank będziesz mógł kumulować niewykorzystany transfer danych! Pamiętaj tylko o zachowaniu aktywnego konta.

35 pkt. Oferta nju mobile za 29 zł to nic innego, jak prepaidowa odsłona pakietu „Wszystko„. Dostaniesz więc nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, 10 GB oraz gigabajtową premię za staż! Zamiast opłacać miesięczne faktury, tym razem będziesz doładowywał swoje konto, aby móc korzystać z telefonu.

35 pkt. Dość podobne warunki zapewnia Nowy Plush na Kartę, który bardzo przypomina Plusha ABO 10 GB. Cena pakietu to 25 zł, nie dostaniesz tu jednak bonusu za staż, za to nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS i darmowe social media. W tej cenie proponujemy bezterminowy abonament tego samego operatora.

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujesz całkowicie darmowego roamingu UE (RLAH), to najlepszą ofertę na kartę znajdziesz w Mobile Vikings! Oferta Perfekt Match da Ci nielimitowane usługi w kraju i aż 20 GB miesięcznego transferu. Jeżeli go nie wykorzystasz, to paczka nie przepadnie, a przejdzie na kolejny miesiąc. Kumulacja niewykorzystanych GB w Mobile Vikings trwa w nieskończoność! To świetna oferta kosztująca tylko 25 zł.

34 pkt. Najdroższą ofertę prepaid z naszej piątki proponuje Orange. Za 30 zł dostaniesz nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS do wszystkich, a także darmowy roaming UE. Standardowo pakiet zapewnia 15 GB paczki internetowej, a za doładowanie dostaniesz kolejny pakiet GB w bonusie.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (40 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

40 pkt. Jakby tego było mało, Plush do swojej znakomitej oferty dorzuca bonus dla dwojga. W Plush Duet 10 GB otrzymasz  to samo, co w ofercie indywidualnej, ale w niższej cenie. Rabat wynosi 5 zł na osobę, co oznacza 120 zł oszczędności w skali jednego roku. Umowa bezterminowa.

35 pkt. Rabaty dla par ma też lajt mobile, który w swojej ofercie lajtDUET MEGA za 69,99 zł stawia przede wszystkim na wielkość paczki internetowej. Ta wynosi w sumie aż 300 GB! Pamiętaj jedynie, że 200 GB dostępne jest tylko w godzinach nocnych. Usługi są nielimitowane, lecz bez RLAH. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Oferta duet od nju mobile jest jeszcze tańsza od Plusha. Drugi numer w nju kosztuje bowiem tylko 9 zł! Za 2 karty SIM zapłacisz tylko 38 zł, a przez rok zaoszczędzisz 240 zł. Rosnący w bonusie transfer jest współdzielony przez obie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Pakiet lajtDUET Nr 1 to tańsza propozycja od tego wirtualnego operatora. W sumie za 2 karty SIM zapłacisz tylko 34,99 zł, a w zamian otrzymasz m.in. nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w Polsce, lecz bez darmowego roamingu UE. Ponownie umowa jest bezterminowa.

31 pkt. Freedom dla Dwojga + to połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. Efekt? Niższa cena pakietu. Za 2 numery zapłacisz tylko 44,40 zł, a Premium Mobile oferuje minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich w kraju i aż 20 GB na osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 - 1 pkt za dostarczenie 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

19
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
KrzysztofAaaaAaaaMarcin SzermańskiOro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nortal
Gość
Nortal

Otvarta to bardzo fajna sieć, jestem u nich od początku tego roku i teraz żałuję tylko tego, ze tak długo zwlekałam z przeniesieniem numeru. Niedrogie, stabilne usługi, bardzo dobra jakość obsługi klienta.

darek
Gość
darek

Póki co nie mogą poradzić sobie z logowaniem do systemu i przeprowadzką nici, / punkty obsługi klienta w Katowicach i Sosnowcu/

Marcin
Gość
Marcin

A gdzie sieć a2mobile w zestawianiu na kartę? Pakiet kosztuje 19,90 i daje tyle samo internetu co plus.

darek
Gość
darek

Tylko, że u nich 1 GB kosztuje 40 PLN / 4 gr za 1MB/ i szybko można pozbyć się jarkowego

andi
Gość
andi

widać, ze Otvarta non stop w tych rankingach jest ujęta, to daje do myślenia. Ja czekam jeszcze 2 miesiace i też przenosze do nich wszystkie 3 numery.

Kakol
Gość
Kakol

W ofercie na kartę Orange (flex) jest Pakiet za 25zł! No limits, 15GB pl, 2,25 EU

nikata
Gość
nikata

z ofert na abonament Otvarta jest zdecydowanie najbardziej korzystna :)

mateusz
Gość
mateusz

mi się jednak wydaje że moja oferta w lajcie lajtmobile jest najkorzystbniejsza

Jaś
Gość
Jaś

Dla chcących Plush na kartę z GB w UE polecam _dokładnie_ przyjrzeć się niuansom. Wzmiankowanego pakietu nie ma „na wierzchu” na ich stronie. Problemy z odpowiedzią na pytanie o sposób uzyskania GB w UE ma nawet Ich konsultant.

Oro
Gość
Oro

Dobrze by było żeby jak w rankingu internetu dodać informację pod nazwą operatora z jakiej sieci on korzysta. Ułatwi to wybór każdej tutaj osobie przeglądającej… :)

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Właśnie ;)

Aaaa
Gość
Aaaa

Oferta nju (nie wiem jak jest u innych) nie jest tak, ze na wszystko (rozmowy, smsy, mms, pakiet danych) jest 29 zł. Jeżeli korzystasz z wideo-rozmów to do 29 zł dołączają dodatkowe opłaty… I może wyjść np. 79 zł za miesiąc…

Aaaa
Gość
Aaaa

Chodzi o to, ze nie jest prawda, ze wszystkie rozmowy, smsy i pakiety danych są w cenie abonamentu. Podobnie jak wysyłanie smsow na numery stacjonarne tez jest dodatkowo płatne w nju

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów