Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2023

Oto najnowszy ranking ofert komórkowych na kwiecień 2023! Znajdziesz w nim najlepsze oferty na abonament, na kartę i duet. Które pakiety są obecnie najlepszym wyborem? Przekonaj się sam!

Oferty aktualne na 28.03.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

5. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB oferuje za 25 zł miesięcznie bardzo dużo – nie jest dziwne, że zdobył najwięcej punktów w rankingu. Otrzymasz tu nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y (także w roamingu UE), a także rosnący transfer z 15 do 20 GB dla lojalnych/stałych klientów! Ponadto Plush oferuje darmowe social media. Znakomita oferta na czas nieokreślony!

37 pkt. Zwiększający się pakiet danych GB ma też nju mobile w ofercie „Wszystko„. Ten plan taryfowy zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i roamingu UE (RLAH), ale także rosnący Internet z 20 do aż 60 GB 5G! Nie wpływa to na oczywiście na cenę, która cały czas wynosi 29 zł. Umowa bezterminowa. Fantastycznie!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Znakomite warunki ma też wirtualny operator lajt mobile. Dostaniesz tu od razu aż 30 GB miesięcznie, bez czekania na bonus stażowy! W dodatku bezterminowy abonament Numer 1 z samym SIM zapewnia usługi bez limitu nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE, a kosztuje przy tym bardzo mało. Cena miesięczna to zaledwie 24,99 zł!

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB jest wyceniony jeszcze taniej – jego koszt to tylko 24,90 zł miesięcznie. Operator ten oferuje rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci, także w roamingu, w którym zyskasz aż 3,08 GB w UE. Transfer danych w kraju wynosi z kolei 20 GB.

33 pkt. Abonament O! Swobodna! wirtualnej sieci OTVARTA pod wieloma względami przypomina wcześniejszego lajta. Dostaniesz tu aż 31 GB w jakości 5G, ale w nieco wyższej cenie 29,99 zł na miesiąc. Polski operator zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w kraju, ale nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE. W zamian oferowany jest tzw. Pakiet Wakacyjny, z którego można skorzystać 2x w trakcie roku kalendarzowego.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. O świetnych warunkach w kraju nie zapomniał Premium Mobile. Jego bezterminowy abonament Freedom3 5G kosztuje 29,70 zł, a w tej cenie otrzymasz aż 40 GB w jakości 5G, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich w Polsce, ale ponownie bez RLAH (roam like at home). Nie zmienia to faktu, że jest to świetna propozycja tego wirtualnego operatora!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt) – nowość.

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Plush ABONAMENT 60 GB uzyskał najwięcej punktów wśród abonamentów z telefonem. Dostaniesz w tu 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo na rok i darmowe aplikacje internetowe. Naturalnie rozmowy i wiadomości tekstowe są nielimitowane do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. Ceny urządzeń zaczynają się od symbolicznej złotówki. Uwaga – do abonamentu doliczana jest osobna opłata za telefon!

34 pkt. W INEA jest inaczej. To ewenement, gdyż praktycznie wszystkie sieci doliczają osobną ratę, ale tutaj opłata za sprzęt jest już wliczona w cenę abonamentu, który wynosi tylko 24,90 zł miesięcznie! Niestety wybór telefonów jest nieduży, a opłaty startowe znacznie wyższe niż u konkurencji. Umowa tylko na 12 miesięcy, a w cenie dostaniesz też nielimitowane usługi głosowe/tekstowe, również w ramach roamingu UE.

33 pkt – nowość. Najnowszy abonament Plus 59 5G zapewnia teraz 50 GB Internetu 5G i darmowy dostęp do Disney+ na rok! Koszt miesięczny to 59 zł i nie zawiera on osobnej opłaty za smartfona. Wybór telefonów jest tu nadzwyczaj b. duży, a ceny zaczynają się od symbolicznego 1 zł na start. Usługi głosowe oraz tekstowe są nielimitowane do wszystkich sieci w Polsce oraz w roamingu UE (RLAH).

33 pkt. Topowy abonament Oferta L Nielimitowana od T-Mobile zapewnia w pełni nielimitowany transfer 5G, który nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Opłaty miesięczne to 85 zł, ale tak samo nie zawierają one osobnej raty za telefon komórkowy. Rozmowy, SMS-y i MMS-y no limit, także w roamingu UE. W dodatku zyskasz Rozrywkę bez Ograniczeń (np. Tidal czy HBO Max) za 0 zł przez pół roku.

32 pkt. A to z kolei topowy pakiet Play z telefonem – Abonament L, w którym dostaniesz teraz aż 2x więcej transferu 5G! Opłaty miesięczne za abonament nie zawierają opłaty miesięcznej za smartfona, a tego możesz kupić już za 1 zł (wybór jest bardzo duży!). Rozmowy i wiadomości SMS/MMS są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE. W cenie abonamentu otrzymasz ponadto też telewizję Play NOW. Super!

32 pkt. Nowy abonament Orange, pakiet Plan M, dostaniesz teraz nie 60 GB, lecz aż 140 GB przez pierwszy rok! W pozostałych miesiącach trwania umowy transfer danych spada do poziomu 70 GB. Opłaty startowe za telefon od 0 zł, a wysokość abonamentu tu 65 zł (ponownie nie licząc osobnej raty za telefon czy inne urządzenie). Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane w Polsce i w ramach roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. A może preferujesz oferty na kartę zamiast abonamentu? Spójrz na propozycję sieci Heyah, w której za jedyne 25 zł dostaniesz aż 35 GB miesięcznego transferu! W dodatku minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane nie tylko do wszystkich sieci w Polsce, ale również w roamingu UE. To zdecydowanie jeden z najlepszych prepaidów na polskim rynku GSM!

35 pkt. Znakomitą ofertę ma też T-Mobile Polska do którego należy właśnie wspomniana sieć komórkowa Heyah. W jego przypadku cena pakietu to 30 zł na miesiąc, ale w zamian zyskasz usługę Supernet Video DVD, dzięki której możesz korzystać np. z Netflixa bez utraty transferu GB. Ten wynosi 30 gigabajtów miesięcznie. Usługi są bez limitu, również w ramach roamingu UE.

34 pkt. A jeżeli nie zależy Ci na darmowym roamingu UE, to postaw na Perfekt Match z 25 GB transferu danych. To oferta wirtualnego operatora Mobile Vikings zapewniająca kumulację niewykorzystanego transferu w nieskończoność! Pamiętaj jedynie (to bardzo ważne!) o zachowaniu ważności konta, inaczej zgromadzone GB przepadną. W tym celu możesz włączyć usługę Autodoładowanie. Fantastycznie!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Znakomitą ofertę na kartę ma też sieć a2mobile. Jej pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł zapewni 30 GB transferu danych, a także Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe. Poza tym a2mobile oferuje minuty i wiadomości tekstowe bez limitu, ale obecnie – i to od paru lat – bez roamingu UE (RLAH – roam like at home).

32 pkt. Następna oferta na kartę, a więc prepaid za 25 zł! Tyle właśnie kosztuje pakiet #Gigadaje operatora GSM Virgin Mobile. W tej cenie zyskasz nielimitowane usługi w Polsce, ale bez darmowych wiadomości multimedialnych MMS i bez darmowego roamingu UE (RLAH). Spokojnie! Virgin w zamian proponuje rosnący transfer interenetowy z 15 do aż 30 GB! Całkiem nieźle!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha od razu da Ci 15 GB transferu na każdy numer, a wraz ze stażem w sieci rośnie on do 20 GB na kartę SIM. Jest więc tak samo jak w ofercie indywidualnej, ale sporo taniej! Pakiet nie kosztuje 50 zł za 2 numery, lecz jedyne 40 zł! To aż -10 zł upustu każdego miesiąca! Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane, a umowa bezterminowa.

35 pkt. nju mobile duet rabat dla par jest jeszcze większy! Drugi numer kosztuje bowiem nie 29, lecz jedyne 9 zł! W tym wypadku przydzielony rabat dla duetów to aż -20 zł co miesiąc, w rezultacie zapłacicie za 2 osoby tylko 38 zł! Transfer rośnie z 20 do 60 GB 5G, jest on jednak współdzielony na obie osoby. Umowa ponownie bezterminowa.

Zobacz również: najtańsze oferty z 2 kartami SIM

35 pkt. Wirtualna polska sieć komórkowa lajt mobile zwykle oferuje bardzo tanie oferty. Tak jest i w tym przypadku. Za 2 osoby zapłacicie tu w sumie 44,98 zł, co oznacza rabat -5 zł miesięcznie. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, a usługi głosowe oraz tekstowe są nielimitowane. Transfer danych to 30 GB dla każdej osoby.

33 pkt. A jeżeli zależy Wam nie na cenie, a na większym pakiecie internetowym? Pakiet DUET MEGA od tego samego lajt mobile za 84,98 zł (2 karty SIM) zapewnia aż 300 GB transferu dla każdej osoby! To już wyraźnie wyższa cena, ale też większy pakiet GB. Usługi głosowe/tekstowe są bez limitu do wszystkich sieci, a umowa bezterminowa.

31 pkt. Z kolei wirtualna sieć Premium Mobile oferuje rabat miesięczny w wysokości -5 zł na 2 karty SIM. Oferta dla par to nic innego jak połączenie 2 indywidualnych pakietów Freedom2. W cenie 34,80 zł miesięcznie zyskacie 20 GB transferu na każdą kartę SIM, a także nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich w Polsce, ale bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

otvarta najgorsze co może być polecam Orange i Vikings Mobile

a ja lubię Otvartą za ceny abonamentów, są dosłownie na każdą kieszeń, także dla studentów czy seniorów.

No i trzeba wspomnieć o tej umowie na czas nieokreślony, to też duży atut. Nie każdy lubi podpisywać umowy na kilka lat, to jednak spore zobowiazanie.

jeśli chodzi o abonamenty bez telefonu w zestawie to z tych wymienionych dostawców polecam sieć Otvarta :) jakość usług to jedno ale mają też kapitalną obsługę klienta co działa na ich plus.

to fakt, od momentu wysłania zgłoszenia na stronie internetowej o chęci zmiany numeru to kurier pojawia się u klienta już po 2-3 dniach z umową do podpisania :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów