Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2020

5

W marcu 2020 zanotowaliśmy kilka nowych ofert i pakietów operatorów komórkowych. Czy były one w stanie namieszać w naszym comiesięcznym rankingu najlepszych pakietów GSM? Zapraszamy do lektury!

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 01.04.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt) - nowość.

38 pkt. Pierwsze miejsce wśród abonamentów bez telefonu zajmuje Plush ABO 10 GB. W kwocie 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 GB na początek i darmowe social media. Dla stałych klientów transfer rośnie do 20 GB, a kolejne 10 gigabajtów możesz przeznaczyć na YouTube i Tik Tok. Duety otrzymują rabat w wysokości 5 zł na numer. Świetna oferta do 30 zł z umową na czas nieokreślony!

35 pkt. W nju mobile otrzymasz bardzo podobne warunki. Pakiet „Wszystko” jest jednak nieco droższy, gdyż kosztuje 29 zł na miesiąc. Jednak i tym razem operator zapewnia nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE, a dla lokalnych klientów paczka danych rośnie z 10 do aż 30 GB! Drugi numer w duetach kosztuje tylko 9 zł. Znakomita i bezterminowa oferta.

34 pkt. Pakiet Numer 1 kosztuje jeszcze mniej, bo tylko 19,99 zł na miesiąc! Otrzymasz w nim od razu 30 GB transferu, a połączenia głosowe i tekstowe w kraju będą nielimitowane. W przeciwieństwie do wcześniejszego Plusha i nju mobile, wirtualna sieć lajt mobile nie zapewnia pełnego darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Pakiet Freedom2 kosztuje tylko 24,70 zł i zapewnia od razu aż 20 GB transferu. Poza tym oferta wirtualnego operatora Premium Mobile - do którego tak często przenosi się numery - ma wszystko, co najważniejsze, a więc nielimitowane połączenia w kraju (minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich). Niektórym może zabraknąć jedynie RLAH. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Nowy pakiet od Multimedii. Ma dobrą cenę i zapewnia nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci. W ofercie No Limit10 GB otrzymasz - jak sama jej nazwa podpowiada - transfer rzędu 10 gigabajtów. Multimedia zapewnia roaming, ale wiąże się to z podwyższeniem rachunków miesięcznych. Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo - Solo L (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - T-Mobile - XL (31 pkt).

33 pkt. Nie mogło być inaczej i również w abonamencie z telefonem wygrywa Plush i jego oferta ABO 15 GB. Dostaniesz w niej nielimitowane usługi w kraju i za granicą, 15 GB standardowego transferu i kolejne 10 GB na serwisy YouTube i Tik Tok. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, ale do abonamentu 25 zł doliczana jest opłata ratalna. Za przeniesienie numeru otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

32 pkt. Plus ma jeszcze bardziej rozbudowaną, aczkolwiek droższą ofertę. W Plus.80 uzyskasz nielimitowane usługi w kraju i za granicą (roaming UE), 24 GB na pełnej prędkości danych i pakiet minut międzynarodowych. Dodatkowo wybierasz 1 z 3 usług premium - HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA lub Tidal. I tym razem do abonamentu doliczana jest osobna rata za telefon, a jej wysokość zależy od klasy sprzętu. Kolejne numery są tańsze o 50%!

31 pkt. Play oferuje w swoim pakiecie Solo L wiele bardzo ciekawych dodatków. Należy do nich telewizja Play NOW (25 kanałów), Tidal i Amazon Prime Video - te dwa ostatnie za darmo na pół roku. Przez pierwsze 6 miesięcy otrzymasz też dwukrotnie większy transfer! Zamiast 35 będzie to aż 70 GB! Minuty SMS-y i MMS-y są bez limitów, a ceny telefonów zaczynają się od 1 zł. Szukasz oferty z kilkoma numerami? Jeżeli tak, to zobacz na Play Pokolenia.

31 pkt. Propozycja od Orange jest bardzo kusząca. W Planie Mobilnym 55 dostaniesz nielimitowane minuty SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, również w roamingu UE. Poza tym przez pierwszy kwartał będziesz cieszył się darmowym pakietem Music Pass (m.in. Tidal i Spotify). Również w Orange doliczana jest osobna rata za telefony, których opłaty startowe często wynoszą 0 zł. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. Nowość T-Mobile z początku lutego. Topowy pakiet operatora kosztuje całkiem sporo, ale zawiera już opłatę za telefon, w przeciwieństwie do sieci Plush, Plus i Orange. Poza ty zapewnia aż 70 GB krajowego transferu danych! Usługi głosowe i tekstowe są oczywiście bez limitów, a w cenie abonamentu otrzymasz jeszcze usługę Supernet Video DVD.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo - Perfect Match (34 pkt) - nowość.

1. miejsce ex aequo - #GigaDaje (34 pkt).

3. miejsce - Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

4. miejsce ex aequo -  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

4. miejsce ex aequo -  Nowy Plush na kartę (32 pkt).

34 pkt. Perfect Match to nowa oferta na kartę od Mobile Vikings, która jest dostępna na rynku od początku marca. Kosztuje tyle, co jej poprzedniczka, a więc 25 zł, ale zapewnia nie 15, lecz 20 GB. Ich kumulacja również jest dostępna - albo za dodatkowe 5 zł lub za zaproszenie znajomego do sieci Mobile Vikings! Jeżeli przyciągniesz klienta, to otrzymasz nie tylko rok darmowej kumulacji GB, ale i zniżkę -10% na doładowania!

34 pkt. Tyle samo punktów ma pakiet #GigaDaje za 25 zł od Virgin Mobile. W przeciwieństwie do Mobile Vikings, transfer rośnie dla stałych klientów na podobnej zasadzie, jak w Plushu i nju mobile. Można uzyskać w ten sposób aż 30 GB! Virgin Mobile nie jest w pełni ofertą bez limitów - brak tu darmowych MMS-ów.

33 pkt. W ofercie a2mobile znajdziesz kilka pakietów Niewyczerpalne Wszystko, a ten jest jednym z nich. Nie jest on ani najdroższy, ani najtańszy - oferuje nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w kraju oraz 20 GB transferu. To nie wszystko, gdyż otrzymasz w nim darmowe social media, jak Facebook czy Messenger oraz usługę Wi-Fi Calling.

32 pkt. Oferta „Wszystko” nju mobile oferowana jest również w wersji prepaid. Cena jest niezmienna i wynosi 29 zł na miesiąc. W pakiecie dostaniesz niemal to samo, co w bezterminowym abonamencie, lecz bez darmowego roamingu UE. Zamiast faktur będziesz musiał cyklicznie doładowywać konto.

32 pkt. Tę samą analogię znajdziesz w Plushu. Jego oferta na kartę za 25 zł to karciana wersja pakietu Plush ABO 10 GB. W cenie dostaniesz nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, a także spory transfer danych. Polecamy bezterminowy abonament w tej samej cenie.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Potrzebujesz 2 numery? Zamiast kupować je osobno, warto wybrać Plush Duet 10 GB. To ta sama oferta, co pakiet indywidualny operatora, lecz z rabatem -5 zł na numer! W skali roku zaoszczędzisz aż 120 zł, a dostaniesz wyśmienite warunki umowy, która jest bezterminowa.

35 pkt. Świetnie wypada także oferta dla par od lajt mobile. Jego pakiet lajtDUET MEGA za 69,99 zł zapewnia w sumie aż 300 GB transferu, z czego 200 jest do dyspozycji w godzinach nocnych! Otrzymasz ponadto nielimitowane usługi, lecz bez RLAH. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Dla wielu i tak najkorzystniej (przynajmniej pod względem finansowym) wypadnie nju mobile. Druga karta kosztuje tylko 9 zł, co oznacza rabat miesięczny -20 zł! W skali roku oszczędność to już aż 240 zł. W nju jest jeden minus - mimo, że transfer rośnie, to jest dzielony na dwie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Tym razem skromniejszy pakiet od lajt mobile, ale jest za to dwukrotnie tańszy. I wciąż jest atrakcyjny - w lajtDUET Nr 1 dostaniesz usługi głosowe i tekstowe w kraju bez limitów i aż 30 GB na każdą osobę z osobna. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Rabat dla par i dobre warunki umowy dostaniesz także w dobrze znanym Premium Mobile. Jego oferta Freedom dla Dwojga + kosztuje 44,40 zł. Zapewnia to samo, co Freedom2, lecz z rabatem miesięcznym -5 zł. Operator zapewnia rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów w kraju, a do tego 20 GB na osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ARkadiuszMarcin SzermańskiJacekadam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adam
Gość
adam

Witam.Brakuje mi co kwartalnego raportu migracji z sieci do sieci.A co do zestawienia ogólnego ofert operatorów to bardzo ciekawy podgląd na ich propozycje.Od początku istnienie Lajt mobile jestem u nich i nie narzekam.Pozdrawiam

Jacek
Gość
Jacek

otvarta to gdzie jest ?

ARkadiusz
Gość
ARkadiusz

Nowy Plush na kartę ma pakiet roamingu…w zależności od wysokości doładowania konta…już kiedyś o tym tu pisałem…ale widać że autorzy nie czytają komentarzy i ich nie sprawdzają. Wiem bo mam tą ofertę

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów