Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2019

10

Skończył się marzec, a wraz z nim pierwszy kwartał 2019 roku. W tym czasie zadebiutowało wiele nowych generacji smartfonów, ale samych operatorów cechowała stagnacja. Tak naprawdę jedynie Lajt Mobile zdecydował się całkowicie odświeżyć swoją ofertę – pozostałe sieci wprowadzały raczej krótkoterminowe bonusy i promocje. W marcu zadebiutowała jedna ciekawa oferta na kartę bez limitu od Mobile Vikings – czy była w stanie zamieszać w stawce? Przekonacie się w najnowszej odsłonie naszego rankingu miesięcznego.

Oferty aktualne na 01.04.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

4. miejsce ex aequo – Solo L (30 pkt).

4. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najwięcej punktów zebrał Plush i jego abonament ABO 15 GB kosztujący tylko 25 zł. To jednak tylko część opłat, gdyż operator pobiera za telefon osobną ratę. Finalnie i tak jego oferty najczęściej są najtańsze, a w dodatku atrakcyjne – w Plush ABO 15 GB otrzymamy nielimitowane usługi w kraju i za granicą (darmowy roaming UE), 15 gigabajtów transferu i 10 GB ekstra na YouTube. Co więcej, korzystanie z niektórych aplikacji, jak np. Facebook i Messenger jest darmowe, gdyż operator nie pobiera transferu. Za przeniesienie numeru do Plusha otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Cena abonamentu Plus.60 wynosi (bez telefonu) 50 zł, a za smartfona pobierana jest dodatkowa opłata ratalna. Jej wysokość zależy oczywiście od klasy urządzenia. W ramach pakietu otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także „nieskończony Internet”, który zwalnia do 1 Mb/s po wykorzystaniu 12 gigabajtów. Plus oferuje ponadto paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe, darmowy roaming UE, a także 2 miesiące darmowego korzystania z HBO GO i serwisu IPLA. Plus ma też bardzo ciekawą propozycję dla rodzin – kolejne karty SIM są tańsze o 50%! Kolejny rabat w wysokości -10 zł miesięcznie zostanie przyznany za dołączenie do programu smartDOM, a więc pakietu Plusa łączącego wiele usług.

W T-Mobile kwota abonamentu stanowi już łączną opłatę za usługi i telefon, nie jest więc pobierana dodatkowa opłata, co oczywiście nie musi przekładać się na korzyść operatora. Pakiet T1 Bez Limitu zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (także roaming UE), a pakiet internetowy wynosi 10 GB. Po jego wykorzystaniu wciąż można korzystać z Internetu z prędkością maksymalną do 1 Mb/s. Uwaga – w konfiguracji T1 Bez Limitu za 70 zł miesięcznie opłaty startowe flagowców mogą być bardzo wysokie. Aby je obniżyć do akceptowalnej wysokości należy podnieść abonament do ponad 100, a nawet 200 zł. Spore oszczędności czekają za to w ofertach rodzinnych T-Mobile.

Topowy abonament Play Solo L zapewnia największą paczkę danych – aż 30 GB na pełnej prędkości! Reszta usług jest nielimitowana, a wiec na takim samym poziomie, jak u konkurencji. Fioletowy operator wyróżnia się jednak wieloma bonusami, jak np. rozszerzonym pakietem telewizji Play NOW. Jeszcze niedawno oferowany był darmowy Tidal na 2 lata, ale od połowy marca promocja została zredukowana do 6 miesięcy. W abonamencie za 80 zł – do którego nie jest doliczana dodatkowa rata za urządzenie – bardzo często tańsze modele telefonów oferowane są za symboliczną złotówkę. Play zapewnia spore rabaty dla rodzin, np. w pakiecie Play Pokolenia.

Spory transfer danych oferowany jest także w topowym abonamencie sieci Orange. Plan Wzbogacony 20 GB kosztuje 69,99 zł, ale – podobnie jak w Plusie i Plushu – do abonamentu doliczana jest osobna rata za smartfona. Orange oferuje oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, darmowy roaming UE i paczkę 100 minut na rozmowy międzynarodowe. Bardzo często zwalnia klientów z opłacania opłaty startowej za telefon, a na kolejne karty SIM przyznaje rabat -20 zł. Za przeniesienie numeru do Orange otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Kolejny znakomity wynik sieci Plush notujemy w abonamencie bez telefonu. Oferta Plush ABO 10 GB zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci, darmowy roaming UE i 10 GB na start. Dla stałych klientów transfer rośnie do 20 gigabajtów, a kolejne 10 GB przeznaczone jest na korzystanie z serwisu YouTube. Mało tego – za jedyne 25 zł otrzymamy również dostęp do darmowych aplikacji internetowych (np. Facebook, Messenger), które nie wpływają na konsumpcję transferu. Plush zapewnia także oszczędności dla duetów w postaci rabatu -10 zł na 2 karty SIM. Świetna oferta z bezterminową umową.

Kolejną atrakcyjną ofertą jest propozycja nju mobile za 29 zł miesięcznie. Jest to nieco więcej niż wcześniejszy Plush, ale nju z aktywną usługą „Wszystko” wszystko wynagradza – dostaniemy więc nielimitowane usługi w kraju i za granicą, a także 10 GB na dobry początek. Również i tym razem paczka danych rośnie dla stałych i lojalnych klientów, lecz nie do 20, a do aż 30 GB! Rabat na 2 karty SIM jest jeszcze większy, gdyż nju dla par kosztuje tylko 38 zł. Niestety w jego przypadku transfer nie jest dzielony, lecz wspólny dla obu użytkowników. Brakuje również takich dodatków, jak darmowe social media, ale najważniejsze, że również i nju jest ofertą bezterminową.

Pakiet Numer1 to nowość wirtualnego operatora z lutego bieżącego roku. Jest jeszcze tańszy od poprzedników (19,99 zł na miesiąc), lecz nie oferuje darmowego roamingu UE i nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Te jednak można dokupić za jedyne 2 zł. Ofertę wyróżnia jest ogromny transfer danych o wielkości aż 30 GB! Tyle dostaniemy w nju mobile po 2 latach stażu, a Lajt Mobile oferuje je w momencie podpisywania bezterminowej umowy. Połączenia głosowe, a także SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich krajowych sieci komórkowych.

Oferta Red Bull Mobile zyskała sumarycznie dużo punktów, gdyż nie ma słabych punktów. Brakuje jej jednak atrakcyjnych akcentów, jak premie za staż czy rabaty dla par. Najważniejsze jednak jest zachowane, a więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci. Nie zabrakło również sporego transferu 15 gigabajtów, z którego niewykorzystane GB przechodzą na kolejne 2 miesiące. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet Freedom2 wirtualnej sieci Premium Mobile to – obok Lajt Mobile – zdecydowanie jedna z najlepszych krajowych ofert abonamentu. Operator zapewnia nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne) oraz wiadomości SMS/MMS. Od samego początku dostajemy do dyspozycji 20 GB paczki internetowej, na którą w znakomitym przecież Plushu musimy czekać 2 lata. To wszystko za niecałe 25 zł miesięcznie. Kolejną wielką zaletą Premium Mobile jest podpisywanie umowy na czas nieokreślony.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Do Wszystkich S (34 pkt).

5. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

Pozycja operatora a2mobile w segmencie prepaid zdaje się być niezagrożona – jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko jest bardzo tani i zapewnia bardzo dobre warunki. Za 19,90 zł dostaniemy nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS oraz darmowy roaming UE! „Niewyczerpalny” Internet działa jednak z pełną prędkością tylko do 5 GB, co u niektórych może dyskwalifikować tę ofertę. W niskiej cenie a2mobile zapewnia jeszcze nielimitowane aplikacje internetowe i usługę Wi-Fi Calling. Świetna oferta na kartę!

Korzystną alternatywą dla a2mobile jest Mobile Vikings i jego oferta Viking 25 No Limit. Co prawda końcem marca zadebiutował wygodny pakiet Chill ON (31 punktów, poza pierwszą piątką) z jeszcze większą paczką danych, ale ten nie oferuje największej zalety, a więc nieograniczonej kumulacji niewykorzystanych GB na kolejne miesiące. Musimy jednak pamiętać o systematycznym ładowaniu konta – zablokowanie połączeń wychodzących oznacza skasowanie zebranego ekstra transferu! W tym celu warto aktywować usługę autodoładowanie. Oferta Mobile Vikings za 25 zł zapewnia ponadto nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale tylko w kraju.

Za 25 zł dostaniemy kolejny atrakcyjny pakiet na kartę, tym razem od Virgin Mobile. Oferta #GigaDaje oferuje niemal wszystko, oprócz nielimitowanych MMS-ów i darmowego roamingu UE. Na początek dostaniemy 15 GB, ale stali klienci sieci będą mogli cieszyć się transferem wynoszącym aż 30 GB. Oprócz nielimitowanych rozmów (także na numery stacjonarne) i SMS-ów do wszystkich krajowych sieci, Virgin oferuje również darmowe social media – m.in. Facebooka i Messengera.

Pakiet „Do Wszystkich S” od Lycamobile jest zbliżony do wcześniejszej propozycji a2mobile. W niemal tej samej cenie dostaniemy niemal to samo, ale bez wiadomości MMS. Na korzyść przemawia większa paczka internetowa na pełnej prędkości (aż 30 GB), brak jednak nielimitowanych aplikacji internetowych i mogącej się przydać usługi Wi-Fi Calling. Połączenia głosowe, a także SMS-y są nielimitowane do wszystkich sieci.

Jeżeli potrzebujesz bardzo dużo Internetu w telefonie, to warto rozważyć również propozycję sieci Orange. Operator w pakiecie za 25 zł zapewnia nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci (bez wiadomości MMS) i bardzo dużą paczkę danych. Część transferu pochodzi z bonusu za doładowanie. Opłaca się aktywować cykliczny pakiet, w którym pakiet internetowy rośnie o 1 GB za każde zasilenie konta.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GRIIeM86pitutPiotrSebastianR___n Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
R___n
Gość
R___n

No to chyba Orange chwilowo prowadzi ze swoją nowa oferta – jednorazowa opłata 300 zł na rok co daje Nam 25 zł miesięcznie a w tym rozmowy, SMS bez limitu i 1TB internetu na rok (czyli 85 GB/msc) i 25GB w UE (czyli ponad 2GB/msc)

Sebastian
Gość
Sebastian

Witam Ja po latach odszedłem od abonamentu I przyszedłem do oferty a2mobile niestety po dwóch miesiącach rezygnuje i przechodzę na kartę do Orange aby sprawdzić jak tam będzie mimo tego że brakuje im w ofercie za 25 zł mms-ów co posiada Plus ale ze względu na to że plus ma bardzo obciążone nadajniki Internet działa tam słabo tak samo a2mobile ma na nadajnikach Plusa i internet bardzo często ścina następny minus w a2mobile jest taki że nie ma połączeń oczekujących do czego bardzo się przyzwyczaiłem i jest to dla mnie niezbędne kolejny minus to taki że jest brak informacji o… Czytaj więcej »

Patryk Z
Gość
Patryk Z

Ja też przeszedłem z Plusha abonament do Orange na karte myśle że ta oferta powinna być owiele wyrzej ja już mam tyle GB nabite że hej, bo internet nie przepada a mms kto to dziś wysyła? no i zasięg w końcu normalny

Marcin z Komórkomatu
Gość

Zobacz jeszcze na bezterminowy abonament nju mobile za 29 zł – masz w nim także MMS-y, darmowy roaming UE i rosnący pakiet internetowy, a także zasięg Orange, skoro w Twojej okolicy Plus nie ma silnego sygnału

Piotr
Gość
Piotr

Mam plus oraz lycomobile. Obydwa na tych samych przekaźnikach. Net sie zacina, rwie, dziala jak ślimak. Mam tez Virgin. Net śmiga bez przyciąć. Polecam virgin. Plus chyba przesadzil z udostępnieniem swojej infrastruktury. Tam jest ciasno od użytkowników i dlatego tak zle działa. Jak reklamowalem to kazano mi kupic antenę zewnętrzną. 😂😂😂 Super do smartfona i przenośnego 😂😂😂😂..

Patryk Z
Gość
Patryk Z

W Plushu w Warszawie na pl Unii miałem w domu 1 kreske zasięgu śmiech na sali,dobrze że miałem u nich umowę bezterminową gdzie na rozwiązanie trzeba czekać praktycznie 2 miesiące

Marcin z Komórkomatu
Gość

Z zasięgiem bywa naprawdę różnie :) Nie ma w Polsce operatora, który wszędzie i zawsze działałby idealnie

pitut
Gość
pitut

taa, problem tylko ze plush wymaga umowy na 24 miesiace a nie bezterminowo ;]

Marcin z Komórkomatu
Gość

Plush 10 GB bez telefonu jest w umowie bezterminowej ;)

GRIIeM86
Gość
GRIIeM86

Oferta a2mobile na karte nie oferuje połączeń konferencyjnych, jak to wygląda u konkurencji? wiem jedynie, że Play usługę posiadał