Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2023

Dziś czeka na Ciebie nie tylko Black Friday – oto nasz najnowszy ranking ofert komórkowych na grudzień 2023! Czy operatorzy komórkowi wprowadzili na koniec roku promocje i rabaty? Gdzie znajdziesz najlepsze warunki abonamentu z samą kartą SIM, abonamentu z telefonem, ofertę na kartę oraz pakiet duet? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 24.11.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Black Friday i Cyber Monday 2023 – promocje operatorów komórkowych

 

Świąteczne promocje operatorów komórkowych 2023


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB kosztuje miesięcznie tylko 25 zł, a da Ci nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, również w roamingu UE (RLAH). Oferuje też bardzo dużo Internetu, a dla stałych i lojalnych klientów transfer danych rośnie z 15 do 20 gigabajtów! Jakby tego było, dostaniesz tu bezterminową umowę i darmowe aplikacje internetowe, które nie „zżerają” transferu danych. Znakomicie!

37 pkt. Pakiet „Wszystko” od nju mobile również oferuje bonus stażowy. Nawet lepszy, bo z 20 GB transfer rośnie do aż 60 GB w 5G! Rachunki miesięczne wynoszą w tym przypadku 29 zł, a w tej cenie nju oferuje też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i roamingu UE, a także umowę na czas nieokreślony. Kolejna fantastyczna oferta!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Niewiele gorzej wypada (a nawet taniej) lajt mobile. Za 24,99 zł otrzymasz tu od razu aż 30 GB transferu! Nie musisz czekać na bonus GB, którego tu zresztą brak. Pakiet Numer 1 tej wirtualnej sieci GSM zapewnia za to nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS i MMS do wszystkich w Polsce i w ramach roamingu UE. Umowa ponownie na czas nieokreślony.

33 pkt. Także INEA oferuje abonament z umową na czas nieokreślony. I tym razem zyskasz ofertę bez limitu w Polsce i w roamingu UE (rozmowy i wiadomości tekstowe), 20 GB Internetu w kraju i niemal 5 GB w UE. To najtańszy abonament z samą kartą SIM w naszym zestawieniu! Koszt miesięczny to jedyne 24,90 zł, a więc parę groszy mniej od wcześniejszego lajt mobile.

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! z samą kartą SIM sieci OTVARTA jest podobny do lajta. Po pierwsze, to kolejna polski wirtualny operator (MNVO) oferując aż 31 GB paczki danych w 5G. Rachunki miesięczne to 29,99 zł – w tej cenie dostaniesz jeszcze nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce, ale bez darmowego roamingu UE (RLAH). Jest tu za to Pakiet Wakacyjny, którego możesz aktywować 2x w trakcie roku kalendarzowego.

32 pkt. Pakiet Freedom3 5G z umową na czas nieokreślony to kolejny zbliżony do wcześniejszej konkurencji abonament bez telefonu Za 29,70 zł zyskasz rozmowy, SMS-y i multimedialne MMS-y bez limitu do wszystkich w Polsce, ale znów bez darmowego roamingu UE. Nie będziesz za to narzekał na Internet w telefonie – dostaniesz tu bowiem aż 45 GB transferu internetowego 5G!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Jeżeli wolisz abonament z telefonem, to szczególnie możemy polecić pakiet Plush ABONAMENT 60 GB. Dostaniesz w nim wiele telefonów w cenie od 1 zł na start, za które pobierane są osobne raty doliczane do abonamentu w wysokości 50 zł. W tej cenie dostaniesz np. 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo na rok i darmowe social media. Naturalnie minuty, wiadomości SMS i MMS są nielitowane w Polsce i w roamingu UE!

34 pkt. W INEA nie ma dodatkowych opłat ratalnych za sprzęt – abonament zawiera już bowiem opłatę za telefon. Co ciekawe, wysokość rachunków miesięcznych to jedyne 24,90 zł, w dodatku umowa trwa tylko 12 miesięcy, a nie 2 lata! Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są nielimitowane, także w UE. Jakie są więc wady? Niewielki wybór i dostępność smartfonów, których opłaty startowe wynoszą niestety kilkaset złotych.

33 pkt. Plus 59 5G to opłacalny abonament z telefonem od Plusa. Zielony operator oferuje w nim m.in. 50 GB 5G i subskrypcję Disney+ za free na 12 miesięcy! Umowa na abonament trwa standardowe 2 lata, a opłata miesięczna to (nie licząc osobnej raty za telefon) 59 zł. Telefony i smartfony kupisz od złotówki na starcie, a raty możesz rozłożyć na 12, 24 lub 36 płatności. Usługi głosowe i tekstowe no limit w Polsce i w ramach roamingu UE.

33 pkt. A oto topowy abonament T-Mobile Polska – Oferta L Nielimitowana! Dostaniesz w nim całkowicie nielimitowany transfer internetowy 5G, który nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Opłaty miesięczne wynoszą 85 zł, nie licząc dodatkowej opłaty za wybrane urządzenie. Wybór smartfonów jest ogromny! W cenie pakietu dostaniesz też nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS i usługę Rozrywka bez Ograniczeń (m.in. Tidal lub HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy).

32 pkt. W ramach pakietu Abonament L sieci Play również całkowicie nieskończony transfer 5G w telefonie! A to nie koniec zalet topowego abonamentu indywidualnego tego operatora GSM. Oferuje on wiele smartfonów (ceny od 1 zł na start), telewizję Play NOW, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, oczywiście także w roamingu UE (RLAH – roam like at home). Opłaty miesięczne za sam abonament wynoszą 85 zł.

32 pkt. W abonamencie Orange Plan M otrzymasz obecnie 140 GB transferu internetowego w jakości 5G. Opłaty miesięczne wynoszą 65 zł miesięcznie, ale tyle kosztuje sam abonament – należy tu jeszcze dodać ratę miesięczną za wybrane urządzenie. Co ciekawe, b. często Orange Polska nie pobiera opłat startowych – te wynoszą 0 zł na start! Możesz też liczyć na nieograniczone minuty, SMS-y, MMS-y w Polsce i za granicą (UE).


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. T-Mobile Polska oferuje świetną i bogatą taryfę na kartę (prepaid). Pakiet Bez Limitu L za 30 zł zapewnia usługę Supernet Video DVD dzięki któremu będziesz mógł korzystać choćby z Netflixa bez poboru transmisji danych. A skoro o Internecie mowa, to zyskasz tu w sumie aż 30 GB miesięcznego transferu, a także usługi głosowe i tekstowe bez limitu w Polsce i nawet w roamingu UE!

35 pkt. Nowa oferta na kartę od Heyah oferuje obecnie aż 55 GB transferu danych! Tyle zyskasz w Ofercie S za 35 zł miesięcznie. Co jeszcze dostaniesz? Jak najbardziej rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS-y są tu nielimitowane do wszystkich sieci w kraju i w ramach roamingu UE (RLAH).

34 pkt. A może nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to nie patrz na wcześniejsze oferty i skorzystaj z Mobile Vikings i jego pakietu na kartę Perfekt Match za jedyne 25 zł! Ten wirtualny operator oferuje w nim nieskończoną kumulację transferu GB! Po prostu niewykorzystany transfer nie przepada, a przechodzi na kolejne miesiące – i tak w nieskończoność! Zadbaj jedynie o usługę Autodoładowanie, gdyż konto musi pozostać aktywne. Rozmowy, SMS-y i MMS-y nielimitowane do wszystkich w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Bardzo dobre warunki prepaid ma też a2mobile, a konkretnie jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł. W tej cenie zyskasz m.in. Wi-Fi Calling, darmowe aplikacje internetowe (social media – nie pobierają pakietu GB) i nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe do wszystkich w Polsce. Nie ma tu obecnie RLAH, a transfer miesięczny to okazałe 30 gigabajtów.

32 pkt. Wracamy do ofert za 25 zł miesięcznie! Tyle kosztuje pakiet na kartę #Gigadaje sieci Virgin Mobile, w którym otrzymasz rosnący transfer GB dla stałych klientów! Podobny zabieg zastał zastosowany w bezterminowym abonamencie Plusha i nju mobile. W Virgin transfer rośnie z 15 do aż 30 gigabajtów! Otrzymasz jeszcze nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe w kraju (ale bez MMS-ów) – nie ma tu darmowego roamingu UE.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Obecnie Duet Plusha oferuje to samo, co 2 indywidualne abonamenty Plusha, ale w niższej cenie! Zapłacicie tu nie 2x 25 zł, lecz tylko 40 zł miesięcznie! Przyznawany rabat dla dwojga to w sumie -10 zł każdego miesiąca. Warunki umowy pozostają bez zmian – transfer rośnie w bonusie za staż z 15 do 20 GB na każdą osobę, jest też darmowy roaming UE i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe. Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet rabat jest jeszcze większy! O ile pierwszy numer kosztuje standardowo 29 zł, o tyle druga karta SIM to koszt tylko 9 zł miesięcznie! Na każdy miesiąc zaoszczędzicie więc aż 20 zł! Za 2 numery w nju duet zapłacicie tylko 38 zł. Paczka danych rośnie z 20 do aż 60 GB, ale w tym przypadku jest ona współdzielona na obie karty SIM. Umowa oczywiście bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. Ten duet lajt mobile kosztuje 44,98 zł miesięcznie za obie osoby, co przekłada się na niezbyt duży rabat -5 zł każdego miesiąca. Każda osoba otrzyma pakiet nielitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów, a także 30 GB transferu danych. Naturalnie ten wirtualny operator oferuje umowę na czas nieokreślony.

33 pkt. A może chcielibyście więcej transferu GB na kartę SIM? W lajt jest to możliwe – jego DUET MEGA oferuje aż 300 GB na osobę! Przekłada się to jednak na cenę, która wynosi za 2 numery 84,98 zł. Reszta bez zmian, w tym umowa na czas nieokreślony.

31 pkt. W Premium Mobile również otrzymasz rabat -5 zł miesięcznie dla par. Pakiet dla dwojga to nic innego, jak 2 przeceniony o 2,50 zł abonamenty Freedom2. Wirtualny operator zapewnia więc 30 GB transferu na osobę, nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe SMS i MMS, ale już bez darmowego roamingu UE. Opłaty miesięczne za 2 numery wynoszą 34,80 zł. Umowa na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Komórkomat macie błąd w ofercie oraz opisie rankingu ofert na kartę dla T-Mobile. Plan ma inną nazwę, jest też 5G co warto w nim zaznaczyć…😊

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.