Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2022

Oto nasz najnowszy ranking ofert komórkowych na grudzień 2022. Która oferta i który operator GSM zapewnia teraz najlepsze warunki umowy na abonament z samą kartą SIM, abonament z telefonem, na kartę oraz duet.

Oferty aktualne na 24.11.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Promocje operatorów na Black Friday

 

Promocje operatorów na Święta


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB uzyskuje – co nie jest niespodzianką – najwięcej punktów w naszym zestawieniu. Za 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi w Polsce i w roamingu UE (RLAH – roam like at home), a to nie wszystko! Plush oferuje też darmowe social media i rosnący transfer danych z 15 do 20 GB! W ten sposób stali i lojalni klienci są nagradzani.

37 pkt. Ze świetnej strony prezentuje się także nju mobile i jego pakiet „Wszystko„, w którym transfer rośnie z 20 do aż 60 gigabajtów! Podobnie wszystko zależy od stażu w sieci. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu, również w roamingu UE. Rachunki miesięczne wynoszą w tym przypadku równe 29 zł. Znakomita oferta na czas nieokreślony!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB kosztuje jeszcze mniej od Plusha, bo niecałe 25 zł na miesiąc. Otrzymasz tu tak samo nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i w roamingu UE. Do dyspozycji jest też krajowy transfer 20 GB i 3,08 GB w UE. Bardzo dobra oferta tego operatora.

33 pkt. Wirtualny operator lajt mobile nie oferuje premii za staż, ale w sumie nie musi, gdyż od razu udostępnia aż 30 GB miesięcznie! Poza tym jego bezterminowy pakiet Numer 1 kosztuje niewiele, bo tylko 24,99 zł miesięcznie i daje nielimitowane usługi do wszystkich, ale tylko w kraju – brakuje tu w pełni darmowego roamingu UE (RLAH).

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! kolejnej polskiej wirtualnej sieci OTVARTA zapewnia aż 31 GB w jakości 5G! Poza tym możesz liczyć na nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS do wszystkich w kraju. Nie ma tu RLAH, ale jest za to tzw. Pakiet wakacyjny, którego możesz wykorzystać dwukrotnie w przeciągu roku kalendarzowego. Cena abonamentu to 29,99 zł.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Bezterminowy pakiet Freedom3 5G również wart jest rozważenia! Za 29,70 zł otrzymasz aż 40 GB 5G – to naprawdę bardzo dużo. Podobnie jak w innych wirtualnych sieciach lajt mobile i OTVARTA, Premium Mobile nie oferuje w pełni darmowego roamingu UE, ale jest usługi w Polsce są nielimitowane do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Również w abonamencie z telefonem przoduje Plush i jego oferta Plush ABONAMENT 60 GB za 50 zł miesięcznie. Kwota ta nie zawiera osobnej opłaty za sprzęt. Co dostaniesz w abonamencie? 60 GB 5G, bezpłatne social media i Disney+ za darmo przez rok. Poza tym otrzymasz oczywiście nielimitowane usługi w kraju i za granicą (RLAH). Opłaty startowe za telefony zaczynają się od symbolicznej złotówki.

34 pkt. Abonament INEA jest bardzo tani – kosztuje tylko 24,90 zł i zawiera już opłatę za telefon! W zamian niestety opłaty startowe są znaczne, a i wybór smartfonów niewielki. To, co jeszcze wyróżnia ofertę tego operatora, to umowa podpisywana na jedyne 12 miesięcy. Usługi głosowe i tekstowe są bez limitów nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE.

33 pkt. Od pewnego czasu Plus 65 5G zapewnia lepsze warunki miesięczne, jak nielimitowany Internet 5G przez pierwszy rok i darmowy dostęp do Disney+. Poza tym otrzymasz 300 darmowych minut z Polski do UE i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe do wszystkich sieci. Abonament kosztuje 65 zł, ale nie zawiera raty za sprzęt. Wybór telefonów jest bardzo duży, a ceny zaczynają się od mniej niż 1 zł na start.

A może szukasz Plusa bez telefonu?

33 pkt. Świetny pakiet internetowy no limit – i to przez całą umowę – zyskasz w T-Mobile, a dokładnie w topowej Ofercie L Nielimitowana. W tym przypadku transfer 5G nigdy nie zwolni i nigdy nie zostanie wyczerpany! Co jeszcze? W T-Mobile dostaniesz Rozrywkę bez Ograniczeń za 0 zł przez pół roku (później 20 zł miesięcznie), która zawiera m.in. Tidal czy HBO Max. Abonament kosztuje 85 zł i podobnie jak większość rywali nie obejmuje osobnej opłaty za smartfony. Ich wybór jest tu ogromny!

32 pkt. Topowy Abonament L od sieci Play także zapewni Ci dużo transferu danych. Teraz w promocji podwaja Internet 5G w telefonie i oferuje rabat -10 zł na abonament i to każdego miesiąca! W ten sposób będziesz płacił tylko 70 zł (do tej kwoty należy jeszcze doliczyć ratę za telefon) za usługi bez limitu w Polsce i w UE oraz za 240 GB. Poza tym dostaniesz telewizję Play NOW w cenie abonamentu. Opłaty startowe za telefony zaczynają się od 1 zł.

32 pkt. Nowy abonament Orange ma kilka mocnych atutów. Pakiet Plan M oferuje teraz aż 140 GB przez pierwszy rok trwania umowy, a przez kolejne 12 miesięcy – 70 GB. Wcześniej było to „tylko” 60 gigabajtów. Za 65 zł miesięcznie otrzymasz usługi głosowe i tekstowe w Polsce i roamingu UE bez ograniczeń, a w dodatku smartfony za 0 zł na start! Ich wybór jest równie spory, jak w Play, T-Mobile czy w Plusie.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Preferujesz ofertę na kartę? Jeżeli tak, to wybierz Heyah, gdzie za 25 zł otrzymasz aż 35 GB transferu danych! Operator oferuje ponadto nielimitowane usługi w Polsce i w roamingu UE. Świetna oferta prepaid, a więc na kartę! PS w droższych pakietach Heyah zapewnia darmowe połączenia do Ukrainy.

35 pkt. Bardzo podobny pakiet jest też w T-Mobile, a więc w sieci macierzystej submarki Heyah. Tym razem cena wynosi 30 zł miesięcznie, ale w zamian dostaniesz usługę Supernet Video DVD (korzystanie np. z Netflixa bez utraty transferu GB) i usługi bez limitu. Oczywiście jest tu darmowy roaming UE, a także aż 30 GB krajowej paczki danych.

34 pkt. A jeżeli nie zależy Ci na roamingu UE, to postaw na ofertę na kartę Perfekt Match z 25 GB od Mobile Vikings! Wirtualny operator przygotował dla Ciebie kumulację niewykorzystanego transferu GB – gigabajty przechodzą na kolejne miesiące i to w nieskończoność! Musisz mieć tylko zachowaną ważność konta, a w tym celu możesz włączyć usługę Autodoładowanie. Teraz w promocji cena spada o 50% przez 3 miesiące!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. a2mobile to kolejny operator komórkowy z bardzo dobrą ofertą na kartę. Jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł na miesiąc da Ci 30 GB transferu, Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe, a więc social media nie zużywające transferu danych. Otrzymasz też nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, ale bez roamingu UE.

32 pkt. Kolejna oferta za 25 zł to #Gigadaje od Virgin Mobile. Operator oferuje w swojej ofercie na kartę nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich w Polsce, ale za MMS-y będziesz już płacił osobno. Nie ma też darmowego roamingu UE (RLAH). W zamian zyskasz bonus za staż, w którym transfer rośnie z 15 do 30 gigabajtów!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje to samo, co w przypadku indywidualnego pakietu, ale w lepszej cenie. Zapłacisz tylko 40 zł zamiast 50 za 2 numery! Rabat miesięczny wynosi więc -10 zł. Transfer 15 GB na start rośnie do 20 GB dla każdej osoby, a usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane. Umowa pozostaje oczywiście na czas nieokreślony.

34 pkt. nju mobile duet przyznawany jest jeszcze większy rabat! Za drugi numer nju zapłacisz nie 29, a tylko 9 zł – przecena wynosi więc aż 20 zł! I to każdego miesiąca. Za 2 numery zapłacisz tylko 38 zł, a paczka internetowa rośnie z 20 do 60 GB 5G dla lojalnych klientów. Transfer jest jednak dzielony na obie karty SIM. Umowa bezterminowa.

Zobacz również: nju mobile trio

34 pkt. W lajt mobile dostaniesz – co ciekawe – jeszcze większy transfer danych. W pakiecie DUET MEGA za 84,98 zł otrzymasz aż 300 GB na osobę! Paczka internetowa jest tu więc kolosalnych rozmiarów, ale i cena jest znacznie wyższa niż u konkurencji. Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane, ale bez bezpłatnego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

33 pkt. U tego samego wirtualnego operatora możesz też skusić się na znacznie tańszą ofertę dla dwojga. W tym przypadku za 2 karty SIM zapłacisz w sumie 44,98 zł, co oznacza rabat -5 zł w porównaniu do 2 indywidualnych umów na tych samych warunkach. Do dyspozycji dostaniesz m.in. 30 GB na osobę. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Również Premium Mobile oferuje rabat -5 zł w swojej ofercie duet, która składa się z 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. Otrzymasz tu 20 GB transferu na osobę oraz rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu w Polsce, nie ma tu jednak w pełni darmowego (RLAH) roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
ajos

jeśli chodzi o oferty na sam abonament telefoniczny ( bez urządzenia w zestawie) to w mojej ocenie Otvarta wypada najlepiej na tle konkurencji.

Igga

Sledzę te zestawienia od dłuższego czasu i widzę, ze Otvarta pojawia się w nich od wielu miesięcy, super.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów