Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2018

Niemal od samego początku listopada operatorzy zalewają nas licznymi promocjami świątecznymi. Sieci komórkowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej atrakcyjnych rabatów i okazji. W wielu przypadkach mogą mieć one istotny wpływ na podjęcie decyzji. Informacje o dostępnych świątecznych promocjach umieściliśmy w naszym rankingu ofert komórkowych. Lepiej nie zwlekaj z dokonaniem wyboru – niektóre z nich mogą się skończyć w każdej chwili!

Oferty aktualne na 30.11.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt) – nowość.

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najwięcej punktów w ofertach na abonament z telefonem uzyskał Plush ABO 15 GB. Cena pakietu wynosi 25 zł, ale trzeba do niej doliczyć dodatkową ratę za urządzenie. Jej wysokość zależy od klasy sprzętu i rzadko przekracza 30 zł. Operator zapewnia w ramach dwuletniej umowy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz transfer 15 GB. Dodatkową paczkę 10 gigabajtów możesz przeznaczyć na korzystanie z YouTube’a. Plush oferuje również darmowe aplikacje internetowe, jak np. Facebook i Messenger, które nie pobierają transferu. W skali miesiąca i całej umowy jest to tania propozycja bez limitów, ale w ofercie nie znajdziesz wiele modeli telefonów. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

W Play dostaniesz wiele dodatkowych bonusów. Topowy abonament Solo L zapewnia – oprócz nielimitowanych połączeń głosowych i tekstowych do wszystkich, a także 30 GB na pełnej prędkości – atrakcyjne dodatki, a w nich darmowy Tidal przez całą umowę oraz HBO GO i Showmax za 0 zł przez 6 miesięcy. W ofercie operatora znajdziesz wiele ciekawych smartfonów z różnych półek cenowych, których opłaty startowe zaczynają się od symbolicznej złotówki. Jeżeli potrzebujesz więcej kart SIM, to sprawdź ofertę Play Pokolenia, w której otrzymasz rabaty na kolejne numery. Uwaga – w okresie przedświątecznym Play aktywował nową promocję, w której za przeniesienie numeru dostaniesz rabat na 6 miesięcy. Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Abonament Plus.60 to jeden z najbogatszych pakietów, jakie może zaoferować ten operator. Podobnie jak w Plushu, do ceny 50 zł należy doliczyć dodatkową ratę za telefon. W wielu przypadkach będziesz zwolniony z opłaty startowej za sprzęt, ale jego rata może być całkiem spora, o ile zdecydujesz się na flagowe i najnowsze modele. Plus zapewnia nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe do wszystkich oraz 12 GB na pełnej prędkości (później transfer spada do 1 Mb/s). W prezencie otrzymasz do testowania pakiet HBO GO za darmo na 1 miesiąc. Jeżeli szukasz oferty rodzinnej, to dobrze trafiłeś – kolejne karty SIM są tańsze o 50%! Uwaga – przed Świętami Plus zmodyfikował swoją promocję i teraz każdy nowy klient otrzyma atrakcyjny bonus, a więc 6 miesięcy abonamentu za 0 zł! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Indywidualna oferta T1 Bez Limitu zapewnia podobny zakres usług, co wcześniejszy Play, ale bez kilku dodatkowych atrakcji. Również i tutaj oferowane są nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, ale prędkość transferu spada do 1 Mb/s nie po 30, lecz już po 10 GB. Operator oferuje bardzo dużo smartfonów i telefonów komórkowych w cenie już od kilku złotych na start. Jeżeli szukasz oferty z wieloma numerami, to sprawdź ofertę rodzinną T-Mobile. Uwaga! Na zbliżające się Święta operator przygotował szereg atrakcji i bonusów! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Również Orange dolicza osobną opłatę za wybrany telefon komórkowy. Wiele modeli dostępnych jest za 0 zł na start, a sam wybór jest bardzo szeroki. W Planie Wzbogaconym dostaniesz do dyspozycji oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe oraz aż 20 GB z pełną prędkością transferu (dalej do 1 Mb/s). Za przeniesienie numeru otrzymasz 3 miesiące za 0 zł, a drugi numer jest przeceniony o 20 zł w ofertach duet. W cenie pakietu dostaniesz także paczkę 100 minut na rozmowy międzynarodowe do Europy, USA i Kanady. Uwaga – Orange oferuje na Święta specjalne zestawy z drugim telefonem w prezencie! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

5. miejsce – Plan 3_24M (30 pkt) – nowość.

Plush plasuje się na pierwszym miejscu również w abonamentach bez telefonów. W ramach bardzo atrakcyjnego pakietu Plush ABO 10 GB zapewnia nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich, a także 10 GB paczki danych. Dla stałych klientów transfer rośnie aż do 20 gigabajtów, a kolejne 10 GB wykorzystasz na YouTube’a. Jakby tego było mało, operator zapewnia darmowe social media oraz bonus dla duetów – rabat -10 zł za 2 numery. Kolejną ogromną zaletą oferty Plusha jest brak długoterminowej umowy, a więc możesz z niej zrezygnować w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Znakomita okazja!

Niemal to samo otrzymasz w nju mobile. Cena indywidualnego pakietu jest nieco wyższa, bo wynosi 29 zł, ale w ramach oferty „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” transfer rośnie nawet do 30 GB dla stałych i lojalnych klientów! Brakuje jednak darmowych aplikacji internetowych, choć przy takiej paczce danych nie jest on tak pożądany. Drugi numer kosztuje tylko 9 zł, a więc w przypadku duetów finalnie wychodzi nieco taniej niż w Plushu. Pamiętajmy jednak, że w nju duet pakiet internetowy jest wspólny. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane, a umowa bezterminowa. Kolejna bardzo atrakcyjna oferta.

Propozycja Red Bull Mobile jest bardzo dobra, ale brakuje w niej dodatkowych bonusów. Pakiet RBM SieMa 29 zapewnia co prawda nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów oraz duży transfer danych. Nie dostaniesz tu jednak ekstra gigabajtów za staż czy promocji na kolejne karty SIM. W Red Bull niewykorzystany transfer nie przepada, lecz kumuluje się na kolejne 2 miesiące. Również i w tym przypadku umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Być może jest to najlepsza oferta krajowa. W pakiecie Freedom2 dostaniesz nieograniczone minuty, wiadomości SMS/MMS i aż 20 GB transferu danych. W Plushu taką paczkę otrzymasz dopiero po 2 latach stażu! Oferta Premium Mobile traci jednak kilka punktów przez brak darmowego roamingu UE, ale jeżeli go nie potrzebujesz, to ta propozycja wirtualnego operatora wypada bardzo korzystnie. Tym bardziej, że za kolejne karty SIM operator oferuje rabaty dla duetów i całych rodzin. Kolejną niezaprzeczalną zaletą pakietu Freedom2 jest brak długoterminowej umowy – korzystasz z usług Premium Mobile tak długo, jak tylko chcesz.

Virgin Mobile oferuje dość drogi, ale rozbudowany abonament komórkowy. Cena topowego pakietu Plan 3_24M wynosi 39 zł miesięcznie. W tej kwocie otrzymasz zestaw nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci, a także naprawdę sporą paczkę 30 GB. Wygląda bardzo korzystnie, ale dla wielu może mieć jedną wadę – konieczność podpisania długoterminowej umowy. W Virgin Mobile trwa ona 24 miesiące, ale istnieje również wariant bezterminowy, który jednak nie oferuje – w przeciwieństwie do opcji dwuletniej – darmowego roamingu UE i zapewnia mniejszy transfer danych.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce – Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

Pakiet Niewyczerpalne Wszystko sieci a2mobile oferuje bardzo dużo za naprawdę niewielkie pieniądze. Za 19,90 zł dostaniesz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 5 GB na pełnej prędkości. Internet jest niewyczerpalny, ale jego prędkość będzie stopniowo maleć wraz z konsumpcją gigabajtów. Operator zapewnia ponadto darmowe social media, usługę Wi-Fi Calling, a nawet darmowy roaming UE. Uwaga – w okresie przedświątecznym a2mobile wprowadził promocję z rabatem -50% na pierwszy miesiąc.

Kolejną znakomitą (a dla wielu najlepszą) ofertą na kartę jest pakiet Viking 25 No Limit. Nie ma w nim co prawda darmowego roamingu UE, ale za to ten wirtualny operator nie zabiera niewykorzystanego transferu. Możesz więc kumulować niewykorzystane GB na kolejne miesiące bez ograniczeń! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, aby zebrane środki nie przepadły. W tym celu warto aktywować usługę autodoładowanie. Za 25 zł co miesiąc odnawiają się darmowe minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także paczka 15 GB.

Bardzo dobre warunki umowy oferuje również Orange na kartę. Nie dostaniesz w nim co prawda nielimitowanych MMS-ów, ale pozostałe usługi głosowe i tekstowe są bez limitów. Koszt jednej wiadomości multimedialnej to 40 gr. Ofertę wyróżnia bardzo duży transfer danych, który systematycznie się powiększa za doładowanie konta.

Kolejna bardzo dobra oferta dostępna jest w Plushu. Gdy przejrzysz się jej dokładniej, zauważysz, że to karciana wersja bezterminowego abonamentu Plush ABO 10 GB. Jest jednak dość mocno okrojona – nie znajdziesz w niej ekstra bonusów za staż (większy transfer) czy rabatu dla duetów. Jeżeli szukasz takich dodatków, to tym bardziej polecamy abonament tego operatora.

To samo tyczy się nju mobile. Jego oferta na kartę za 29 zł kosztuje tyle samo, co jego abonament na czas nieokreślony, a brakuje w niej kilku istotnych elementów. Nie dostaniesz więc darmowego roamingu UE, premii dla stałych i lojalnych klientów i rabatów dla par, a więc aż 20 zł upustu miesięcznie! Pozostałe warunki umowy (minuty, SMS-y, MMS-y) są również nielimitowane.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2018
4.6 (92.5%) 8 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.