Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2018

27

Niemal od samego początku listopada operatorzy zalewają nas licznymi promocjami świątecznymi. Sieci komórkowe prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej atrakcyjnych rabatów i okazji. W wielu przypadkach mogą mieć one istotny wpływ na podjęcie decyzji. Informacje o dostępnych świątecznych promocjach umieściliśmy w naszym rankingu ofert komórkowych. Lepiej nie zwlekaj z dokonaniem wyboru - niektóre z nich mogą się skończyć w każdej chwili!

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 30.11.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo - Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo - Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo - T1 Bez Limitu (31 pkt) - nowość.

5. miejsce - Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najwięcej punktów w ofertach na abonament z telefonem uzyskał Plush ABO 15 GB. Cena pakietu wynosi 25 zł, ale trzeba do niej doliczyć dodatkową ratę za urządzenie. Jej wysokość zależy od klasy sprzętu i rzadko przekracza 30 zł. Operator zapewnia w ramach dwuletniej umowy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz transfer 15 GB. Dodatkową paczkę 10 gigabajtów możesz przeznaczyć na korzystanie z YouTube’a. Plush oferuje również darmowe aplikacje internetowe, jak np. Facebook i Messenger, które nie pobierają transferu. W skali miesiąca i całej umowy jest to tania propozycja bez limitów, ale w ofercie nie znajdziesz wiele modeli telefonów. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

W Play dostaniesz wiele dodatkowych bonusów. Topowy abonament Solo L zapewnia - oprócz nielimitowanych połączeń głosowych i tekstowych do wszystkich, a także 30 GB na pełnej prędkości - atrakcyjne dodatki, a w nich darmowy Tidal przez całą umowę oraz HBO GO i Showmax za 0 zł przez 6 miesięcy. W ofercie operatora znajdziesz wiele ciekawych smartfonów z różnych półek cenowych, których opłaty startowe zaczynają się od symbolicznej złotówki. Jeżeli potrzebujesz więcej kart SIM, to sprawdź ofertę Play Pokolenia, w której otrzymasz rabaty na kolejne numery. Uwaga - w okresie przedświątecznym Play aktywował nową promocję, w której za przeniesienie numeru dostaniesz rabat na 6 miesięcy. Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Abonament Plus.60 to jeden z najbogatszych pakietów, jakie może zaoferować ten operator. Podobnie jak w Plushu, do ceny 50 zł należy doliczyć dodatkową ratę za telefon. W wielu przypadkach będziesz zwolniony z opłaty startowej za sprzęt, ale jego rata może być całkiem spora, o ile zdecydujesz się na flagowe i najnowsze modele. Plus zapewnia nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe do wszystkich oraz 12 GB na pełnej prędkości (później transfer spada do 1 Mb/s). W prezencie otrzymasz do testowania pakiet HBO GO za darmo na 1 miesiąc. Jeżeli szukasz oferty rodzinnej, to dobrze trafiłeś - kolejne karty SIM są tańsze o 50%! Uwaga - przed Świętami Plus zmodyfikował swoją promocję i teraz każdy nowy klient otrzyma atrakcyjny bonus, a więc 6 miesięcy abonamentu za 0 zł! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Indywidualna oferta T1 Bez Limitu zapewnia podobny zakres usług, co wcześniejszy Play, ale bez kilku dodatkowych atrakcji. Również i tutaj oferowane są nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, ale prędkość transferu spada do 1 Mb/s nie po 30, lecz już po 10 GB. Operator oferuje bardzo dużo smartfonów i telefonów komórkowych w cenie już od kilku złotych na start. Jeżeli szukasz oferty z wieloma numerami, to sprawdź ofertę rodzinną T-Mobile. Uwaga! Na zbliżające się Święta operator przygotował szereg atrakcji i bonusów! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Również Orange dolicza osobną opłatę za wybrany telefon komórkowy. Wiele modeli dostępnych jest za 0 zł na start, a sam wybór jest bardzo szeroki. W Planie Wzbogaconym dostaniesz do dyspozycji oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe oraz aż 20 GB z pełną prędkością transferu (dalej do 1 Mb/s). Za przeniesienie numeru otrzymasz 3 miesiące za 0 zł, a drugi numer jest przeceniony o 20 zł w ofertach duet. W cenie pakietu dostaniesz także paczkę 100 minut na rozmowy międzynarodowe do Europy, USA i Kanady. Uwaga - Orange oferuje na Święta specjalne zestawy z drugim telefonem w prezencie! Więcej szczegółów w naszym zestawieniu świątecznych promocji.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce - Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

5. miejsce - Plan 3_24M (30 pkt) - nowość.

Plush plasuje się na pierwszym miejscu również w abonamentach bez telefonów. W ramach bardzo atrakcyjnego pakietu Plush ABO 10 GB zapewnia nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich, a także 10 GB paczki danych. Dla stałych klientów transfer rośnie aż do 20 gigabajtów, a kolejne 10 GB wykorzystasz na YouTube’a. Jakby tego było mało, operator zapewnia darmowe social media oraz bonus dla duetów - rabat -10 zł za 2 numery. Kolejną ogromną zaletą oferty Plusha jest brak długoterminowej umowy, a więc możesz z niej zrezygnować w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Znakomita okazja!

Niemal to samo otrzymasz w nju mobile. Cena indywidualnego pakietu jest nieco wyższa, bo wynosi 29 zł, ale w ramach oferty „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” transfer rośnie nawet do 30 GB dla stałych i lojalnych klientów! Brakuje jednak darmowych aplikacji internetowych, choć przy takiej paczce danych nie jest on tak pożądany. Drugi numer kosztuje tylko 9 zł, a więc w przypadku duetów finalnie wychodzi nieco taniej niż w Plushu. Pamiętajmy jednak, że w nju duet pakiet internetowy jest wspólny. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane, a umowa bezterminowa. Kolejna bardzo atrakcyjna oferta.

Propozycja Red Bull Mobile jest bardzo dobra, ale brakuje w niej dodatkowych bonusów. Pakiet RBM SieMa 29 zapewnia co prawda nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów oraz duży transfer danych. Nie dostaniesz tu jednak ekstra gigabajtów za staż czy promocji na kolejne karty SIM. W Red Bull niewykorzystany transfer nie przepada, lecz kumuluje się na kolejne 2 miesiące. Również i w tym przypadku umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Być może jest to najlepsza oferta krajowa. W pakiecie Freedom2 dostaniesz nieograniczone minuty, wiadomości SMS/MMS i aż 20 GB transferu danych. W Plushu taką paczkę otrzymasz dopiero po 2 latach stażu! Oferta Premium Mobile traci jednak kilka punktów przez brak darmowego roamingu UE, ale jeżeli go nie potrzebujesz, to ta propozycja wirtualnego operatora wypada bardzo korzystnie. Tym bardziej, że za kolejne karty SIM operator oferuje rabaty dla duetów i całych rodzin. Kolejną niezaprzeczalną zaletą pakietu Freedom2 jest brak długoterminowej umowy - korzystasz z usług Premium Mobile tak długo, jak tylko chcesz.

Virgin Mobile oferuje dość drogi, ale rozbudowany abonament komórkowy. Cena topowego pakietu Plan 3_24M wynosi 39 zł miesięcznie. W tej kwocie otrzymasz zestaw nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci, a także naprawdę sporą paczkę 30 GB. Wygląda bardzo korzystnie, ale dla wielu może mieć jedną wadę - konieczność podpisania długoterminowej umowy. W Virgin Mobile trwa ona 24 miesiące, ale istnieje również wariant bezterminowy, który jednak nie oferuje - w przeciwieństwie do opcji dwuletniej - darmowego roamingu UE i zapewnia mniejszy transfer danych.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce - Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce - Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce - Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo - Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

4. miejsce ex aequo - nju 29 (32 pkt).

Pakiet Niewyczerpalne Wszystko sieci a2mobile oferuje bardzo dużo za naprawdę niewielkie pieniądze. Za 19,90 zł dostaniesz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 5 GB na pełnej prędkości. Internet jest niewyczerpalny, ale jego prędkość będzie stopniowo maleć wraz z konsumpcją gigabajtów. Operator zapewnia ponadto darmowe social media, usługę Wi-Fi Calling, a nawet darmowy roaming UE. Uwaga - w okresie przedświątecznym a2mobile wprowadził promocję z rabatem -50% na pierwszy miesiąc.

Kolejną znakomitą (a dla wielu najlepszą) ofertą na kartę jest pakiet Viking 25 No Limit. Nie ma w nim co prawda darmowego roamingu UE, ale za to ten wirtualny operator nie zabiera niewykorzystanego transferu. Możesz więc kumulować niewykorzystane GB na kolejne miesiące bez ograniczeń! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, aby zebrane środki nie przepadły. W tym celu warto aktywować usługę autodoładowanie. Za 25 zł co miesiąc odnawiają się darmowe minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także paczka 15 GB.

Bardzo dobre warunki umowy oferuje również Orange na kartę. Nie dostaniesz w nim co prawda nielimitowanych MMS-ów, ale pozostałe usługi głosowe i tekstowe są bez limitów. Koszt jednej wiadomości multimedialnej to 40 gr. Ofertę wyróżnia bardzo duży transfer danych, który systematycznie się powiększa za doładowanie konta.

Kolejna bardzo dobra oferta dostępna jest w Plushu. Gdy przejrzysz się jej dokładniej, zauważysz, że to karciana wersja bezterminowego abonamentu Plush ABO 10 GB. Jest jednak dość mocno okrojona - nie znajdziesz w niej ekstra bonusów za staż (większy transfer) czy rabatu dla duetów. Jeżeli szukasz takich dodatków, to tym bardziej polecamy abonament tego operatora.

To samo tyczy się nju mobile. Jego oferta na kartę za 29 zł kosztuje tyle samo, co jego abonament na czas nieokreślony, a brakuje w niej kilku istotnych elementów. Nie dostaniesz więc darmowego roamingu UE, premii dla stałych i lojalnych klientów i rabatów dla par, a więc aż 20 zł upustu miesięcznie! Pozostałe warunki umowy (minuty, SMS-y, MMS-y) są również nielimitowane.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

27
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
testmercurystzFilip WitkowskiHdhshd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bodzio
Gość
Bodzio

Nie wiem gdzie w tym zestawieniu zmieścić ofertę wRodzinie z ich usługą pakietu na 60 dni , podobno nielimitowane rozmowy i wiadomości w Polsce i 10 GB internetu za 30 zł co wychodzi 15 zł na miesiąc. Tylko pytanie czy internet się kumuluje? Ile kosztuje pakiet dodatkowy internetu w przypadku wyczerpania się pierwszego? Czy po wyczerpaniu się danych włącza się lejek (z jaką prędkością?) czy całkiem odcina gdy brak pozostałych środków na karcie?

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Roaming w wRodzinie nie istnieje i to dlatego…

Caroluss
Gość
Caroluss

Jak zamawiałem kartę do darmowego internetu Aero2 to starter tej sieci był dołączony gratis – dokładnie przetestowany. Oferta jest korzystna ale jeśli nie wykorzystasz GB w ciągu 60 dni to przepadają.

michał meszka
Gość
michał meszka

Nie napisali Państwo o Lajt mobile pakiet studencki.. Za 19,99 wszystko bez limitu, rozmowy takze na stacjonarne, sms mms i Internet 10 Gb..

Marcin z Komórkomatu
Gość

Pakiet Studencki zdobył 31 pkt i zajął 6. miejsce. W rankingu przedstawiamy top 5 ofert

michał meszka
Gość
michał meszka

Powinien zająć 2 miejsce po a2mobile. Takie jest moje zdanie..

Maślak
Gość
Maślak

Czy tworzycie też rankingi ofert na tel stacjonarne? Szukam opcji gdzie mogę się przenieść ze Sferii przed wygaśnięciem numeru, czy wybrać sugerowaną ofertę Plusa, czy jednak poszukać dalej…

Lunetolap
Gość
Lunetolap

Spróbuj przenieść do a2mobile stacjonarny może się da 😄
Za sam pakiet rozmowy, ktore obejmują komórki i stacjonarne zapłacisz 9,90 zł 😀

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie tworzymy obecnie rankingów ofert telefonii stacjonarnej

Andrzej
Gość
Andrzej

a gdzie oferta lycamobile, plan Do Wszystkich S – 20 zł miesięcznie, 30gb Internet , rowniez pakiet Internetu w UE, rozmowy, sms bez limitu, rowniez w UE -cytuje” Od 24/10/2018 roku Klienci, którzy zakupili jeden z naszych polskich pakietów (DO WSZYSTKICH XS, S, M, L, XL), mogą z nich korzystać w roamingu we wszystkich krajach UE i EOG”

Damian Zawadzki
Gość
Damian Zawadzki

Orange Plan Wzbogacony w Media Markt. Cena 69,99 zł, kupon na 600 zł gratis. Cena telefonu 500 zł. I jest telefon bez brandu + zostaje 100 zł na dowolny produkt. Jest to lepsza oferta niż salonu.

Lunetolap
Gość
Lunetolap

Nie wiem co to za oferta, ale wnioskuje że jest na 2 lata po 69,99 zł.
Zatem policzmy: 69,99 x 24 = 1679,76 zl
Co przy odjęciu kuponu daje nam koszt całkowity umowy 1079,76 zl
1079,76 / 24 = 44,99 zl
Więc płacisz miesięcznie 44,99 zł i to według ciebie jest tanio?
Jak możesz mieć a2mobile/Lycamobile za 20 zl, czy nawet wRodzinie za 15 zł jeśli mało internetu potrzebujesz…

Damian Zawadzki
Gość
Damian Zawadzki

Ja nie mówię że tanio. Zaznaczyłem wyraźnie że chodzi mi o to że oferta jest lepsza niż salonu/infolimii Orange.

Paulina Korpalska
Gość
Paulina Korpalska

A skąd się wzięła oferta Orange 25zł za 25GB? Na stronie za 25zł mają 15GB plus 1GB co miesiąc

T123
Gość
T123

Też mnie to ciekawi. Odpowie ktoś?

Hdhshd
Gość
Hdhshd

Znajdzie się ktos, kto mógłby wyjaśnić różnice w GB przedstawiona w rankingu oraz na stronie Orange?

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Tak naprawdę powinno być 30 GB, bo pakiet GB składa się z: bonusu za doładowanie (przy założeniu że osoba ładuje co miesiąc 25 lub 30 zł) – 15 GB i z dodatkowego internetu który dostaje wraz z zakupem pakietu – 15 GB. Oferta posiada również kumulację internetu (niewykorzystany pakiet internetu przechodzi na kolejny miesiąc przy włączonej cyklicznej ofercie co 31 dni)oraz ilość GB z pakietu się zwiększa wraz z odnowieniem – czyli na początku dostajesz 15 GB, następnie 16 GB i tak dalej… Tylko żeby cały myk zadziałał trzeba być w Orange Free na kartę

Colek
Gość
Colek

a2mobile znowu na szczycie pre paid już mnie to nie dziwi. Wielkie gratulacje dla tej sieci super oferta chociaż w rankingu mowa o 5 gb internetu w cenie to w praktyce internet jest no limit.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Owszem, ale przedstawiamy pakiety GB do pełnej prędkości. Dlatego też np. Play ma 10 lub 30 GB, Plus 12, Orange 10 lub 20, a T-Mobile 10 GB zamiast „bez limitów” :)

mercury
Gość
mercury

No wiadomo że chodzi o pełną prędkość z tym że w a2 mam zadowalającą nawet powyżej 15 gb. Także nawet ten ostatni lejek który dają jest w pełni „używalny”. Tak czy inaczej nawet kiedy pakiet jest przedstawiony w okrojonej wersji to zajęli 1 miejsce na podium z tym się nie dyskutuje :)

stz
Gość
stz

Dopłata w a2mobile 5 zł i masz LTE całkowicie bez limitu nawet 200 MB. Poza tym mms też darmo i internet za granicą. U niektórych tego brakuje tzw. kruczki.

troll
Gość
troll

Dodam tylko że NJu powinno być na poz 1 ,a to dlatego że im mniej wykorzystasz tym mniej płacisz (rozmowy i sms śą bez limitu ,jedna jest jakaś umowna opłata za korzystanie) poczytajcie se na stronce, nie ma za co ;]

Leszek Ptak
Gość
Leszek Ptak

Całkowicie się zgadzam.
Po pierwsze: limit 10 GB obowiazuje na poczatku, potem po 6 miesiacach dostaje się 20 GB, po roku 25 GB a po bodajże 2 latach (o ile dobrze pamietam) 30 GB.
Po drugie: wziąłem drugi nr dla żony i mamy gwarancję, że nie zaplacimy więcej niż 38 zł razem za miesięczny abonament. Tutaj limity internetu są co prawda do podziału ale i tak uważam, że to najlepsza oferta na rynku.
Po trzecie: Jak nie będę korzystał np. z telefonu przez caly okres rozliczeniowy to za ten telefon zapłacę 0 zł!

Lunetolap
Gość
Lunetolap

Przecież możesz przenieść numer do Lycamobile w pakiecie Do wszystkich S za 20 zł i miec od razu 30 GB bez czekania 2 lat i bez podziału na 2 karty, każdy ma swój limit. Więc oferta nju była dobra, ale tak z 2 lata temu. Bo potem wbilo a2mobile i zmiotlo resztę, a teraz niedawno kolejna spółka należąca do Solorza czyli wRodzinie zaoferowało za 30 zł na 2 miesiące (15 zł na miesiąc) no limit + 10 GB. Więc nie wiem jak możesz jeszcze uważać że nju jest obecnie najlepsze, bo jak nie potrzebujesz dużo internetu to za 2 numery… Czytaj więcej »

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Należy też dodać że w Orange jest kumulacja nieużytego internetu, więc można sobie sporo uzbierać (podobnie jak u Vikingów). Poza tym Plus ma 1,7 GB w UE (w tym 512 MB za darmo) a nie 0.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dokładnie, w Orange transfer zwiększa się o 1 GB miesięcznie po doładowaniu w cyklicznej wersji pakietu. Sprawdzamy Plusa, jeżeli masz rację, to podamy wartość 0,5 GB

test
Gość
test

To w koncu kumuluje sie jak u Vikingow czy dostajemy miesiecznie o 1gb wiecej w cyklicznym pakiecie?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów