Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2016

12

Koniec listopada to okres przedświątecznych wyprzedaży. Co prawda prawdziwy szał zakupów jeszcze przed nami, ale już teraz możemy natknąć się na bardzo atrakcyjne ceny usług i towarów. Dotyczy to również operatorów komórkowych, którzy wprowadzają już od pewnego czasu świąteczne promocje. Niektóre z nich są na tyle korzystne, że znacząco wpłynęły na nasz grudniowy ranking. Przed wami polecane oferty abonamentu, mix i prepaidu na Święta Bożego Narodzenia.

Abonament – ranking ofert grudzień 2016

Strzał w 10

10mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
10,00
porównaj

Freedom2

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,70
porównaj

Formuła SOLO M

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
5 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
55,00
porównaj

Lajt Mobile wrócił ze swoją promocją „Strzał w Dziesiątkę” na abonament. Jest ona skierowana dla osób przenoszących numer do tego operatora. Jej pierwsza, wakacyjna edycja, była ograniczona do pierwszych 5000 numerów, natomiast najnowsza odsłona obowiązuje do odwołania. Za 10 zł dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB Internetu LTE. Tyle będziemy płacić przez pierwszych 10 miesięcy, natomiast przez 2 ostatnie rachunki wzrastają do 36,99 zł. Brak nielimitowanych minut na numery stacjonarne jest w tej cenie jak najbardziej akceptowalny – za rok zapłacimy zaledwie 173,98 zł!

Bardzo dobrą ofertę z nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne znajdziemy w Premium Mobile. Również i tym razem dostaniemy minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych bez limitu, a także pakiet internetowy o wielkości 5 GB. Co więcej, umowa z operatorem jest bezterminowa, a więc możemy z niej zrezygnować w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Zasięg – podobnie jak w przypadku Lajt Mobile – Plusa.

Tradycyjnie, kolejne miejsce w rankingu jest zarezerwowana dla oferty z telefonem. Z racji licznych listopadowych promocji (m.in. powerbank za darmo, dodatkowe GB dla przedłużających umowę itd.) polecamy szczególnie taryfę Formuła Solo M sieci Play. Za 55 zł dostaniemy nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne), SMS-y i MMS-y oraz przynajmniej 5 GB pakietu internetowego. Do wyboru mamy wiele modeli nowoczesnych smartfonów, których ceny zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

Mix – ranking ofert grudzień 2016

Formuła MIX M

24mies.
MINUTY
300
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
40,00
porównaj

JA + MIX

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
12 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

Elastyczna Formuła MIX S

2436mies.
MINUTY
200
SMS
bez
limitu
INTERNET
2 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
30,00
porównaj

A jednak – w końcu udało się przegonić Plusa w ofertach mix! Wszystko dzięki nowej Formule MIX. W doładowaniu za 40 zł miesięcznie Play oferuje większy pakiet internetowy (4 zamiast 2 GB), a także nielimitowane połączenia wewnątrz własnej sieci. Do tego równie duży wybór telefonów i smartfonów w cenie od 1 zł.

Jeżeli jednak potrzebujemy nielimitowanych minut do wszystkich sieci, musimy pozostać przy Plusie. Gwarantuje nam to oferta Plus + MIX za 60 zł miesięcznie. Również w tym przypadku zobowiązujemy się na 24 doładowania w tej kwocie.

Najtańsza oferta – idealna dla dziecka – to Elastyczna Formuła MIX S w zestawie Junior Box. Dostaniemy w nim smartfona za symboliczną złotówkę, maskotkę dla dziecka oraz usługi zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Pierwsze 12 doładowań należy dokonać w kwocie 30 zł, natomiast kolejne 12 w wielkości 60 zł.

Na kartę – ranking ofert grudzień 2016

Pakiet Suty

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

JA + Rozmowy do wszystkich, SMS-y, ...

30
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
6 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

#Najlepiej

30
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
18 GB
CENA PAKIETU
39,00
porównaj

Pakiet Suty od a2mobile to najtańsza (obok Play Formuła Unlimited na kartę) oferta na kartę, która zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y do wszystkich sieci i pakiet internetowy. Dobry zasięg Plusa i aż 10 GB transferu czynią tę ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną. Jeżeli nie potrzebujemy MMS-ów, ani nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne (Pakiet Suty zapewnia 100 minut miesięcznie), to będzie to jeden z najlepszych obecnie dostępnych pakietów na kartę.

Co prawda istnieją inne, nawet nieco bardziej atrakcyjne oferty na kartę bez limitu w podobnej cenie, to właśnie Plus ma asa w rękawie. Jest nim nowy pakiet internetowy w roamingu, będący najlepszy na polskim rynku GSM. Nie jest nawet konieczne włączanie pakietu no limit za 29 zł – można wykorzystywać kartę SIM jako numer dodatkowy. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy będziemy podróżować za granicę, a okres świąteczny wyraźnie temu sprzyja. Dzięki Plusowi możemy korzystać z Internetu za granicą bez żadnej umowy i to w niskiej – w porównaniu do konkurencji – cenie.

W drugiej połowie listopada Virgin Mobile wprowadził promocyjne paczki danych, zwiększające pakiet internetowy aż dwukrotnie! Koszt takiej operacji to zaledwie 5 zł, dzięki czemu taryfa #Najlepiej zapewnia nie 11, a 22 GB. Dla osób przenoszących numer operator oferuje jeszcze więcej gigabajtów, których konsumpcja jest mniejsza z racji darmowych aplikacji (m.in. FB, Twitter, Messenger, Gadu-Gadu). Oferta dla bardziej wymagających, dla których różnica w cenie kilkunastu złotych miesięcznie nie stanowi żadnego problemu. Zamów już teraz i odbierz darmowy starter z 10 GB na start.

avatar
 • Michał

  Zastanawiałem się nad przejściem z plusa gdzie jestem abonentem od 17/18 lat i przechodziłem od abonamentów do mix-ów a na karcie skończywszy do lajt mobile albo premium mobile, tylko jest jeden problem obydwaj operatorzy działają na dziadowskiej infrastrukturze dziadowskiego plusa bo jak można nazwać to inaczej jak żeby wykonać połączenie muszę wychodzić z mieszkanie i stanąć na otwartym terenie co najlepsze na osiedlu bloków (okolice Lublina) i tak od jakiegoś miesiąca a pani rzecznik plusa mówi że mieli awarie 40 minutową!

 • Przemo

  Za 25zl play formuła mamy no limit i 6gb

  • Dokładnie. Lecz jeżeli komuś zależy zwłaszcza na pakiecie internetowym, to w tej samej cenie w mamy w a2mobile 10 GB ;)

 • Przy przedłużaniu umowy w Plusie na abonament (z telefonem) za 69,99 zł dostajemy 5,5 GB, co powinno spokojnie wystarczyć do normalnego użytkowania :) Z kolei w cenie o 10 zł wyższej Plus oferuje 6,6 GB.

 • Maciej

  A opinia na temat njumobile na kartę? Proponują to samo co a2mobile, czyli darmowe minuty, smsy i 10GB internetu za 29zł. Plusem jest to, że mogę wziąć drugi numer i dopisać do tego pakietu za jedyne 9zł. Idealne dla par?

 • Dawid

  Witam. Szukam możliwie najtańszej oferty (abonament,mix,karta, dowolnie) zawierającej darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, w miarę możliwości także na stacjonarne. Smsy i Internet mogą być płatne. Czy moglibyście coś polecić?

 • Adam Grabowski

  dlaczego w zestawieniu nie ma oferty viking mobile?

Wybrane oferty: