Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2023

Gdzie znajdziesz najlepszą ofertę na telefon komórkowy? Oczywiście w naszym rankingu najlepszych ofert GSM! Przed Tobą najnowsze zestawienia pakietów na abonament z samą kartą SIM, abonamentów z telefonem, a także ofert na kartę i pakietów dla par. Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 29.05.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

5. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB kosztujący co miesiąc 25 zł zajmuje kolejny raz pierwsze miejsce w naszym comiesięcznym rankingu ofert GSM. Dostaniesz tu nielimitowane rozmowy i SMS-y/MMS-y, także w ramach roamingu (RLAH). Jednak to, co wyróżnia tę ofertę, to rosnący transfer z 15 do 20 gigabajtów dla stałych klientów! Plush zapewnia ponadto darmowe aplikacje internetowe/social media, w tym komunikatory. Umowa bezterminowa!

37 pkt. Także nju mobile zapewnia w swoim pakiecie „Wszystko” rosnący transfer danych w telefonie. Rośnie z 20 do aż 60 GB 5G! Cena abonamentu wynosi przy tym cały czas 29 zł miesięcznie. Rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS są tutaj naturalnie nielimitowane, także w ramach roamingu UE (RLAH – roam like at home). Umowa na czas nieokreślony to kolejna wielka zaleta!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Znakomita oferta jest także dostępna w sieci lajt mobile. Tym razem otrzymasz od samego początku aż 30 GB miesięcznie! Nie czekasz na żadne bonusy za staż, których tu zresztą brak. Abonament Numer 1 z samą kartą SIM da Ci usługi w Polsce i w roamingu UE no limit w cenie zaledwie 24,99 zł na miesiąc. Kolejnym plusem jest oczywiście brak długoterminowej umowy – ta trwa tyle, ile sam zechcesz!

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB kosztuje jeszcze nieco mniej, bo tylko 24,90 zł miesięcznie. Operator ten gwarantuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci i w roamingu UE (tutaj aż 3,08 GB w UE). Krajowy transfer danych to z kolei solidne 20 gigabajtów.

33 pkt. Abonament O! Swobodna! polskiej wirtualnej sieci OTVARTA jest b. zbliżony do wcześniejszego lajt mobile. Otrzymasz tutaj aż 31 GB w 5G, ale jego cena jest nieco wyższa i wynosi 29,99 zł. Operator daje też  nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w kraju, ale nie brak tutaj w pełni darmowego roamingu UE. W zamian otrzymasz tzw. Pakiet Wakacyjny, z którego możesz skorzystać w roku kalendarzowym dwukrotnie.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Jeszcze lepsze warunki niż miesiąc temu otrzymasz w Freedom3 5G od wirtualnej sieci Premium Mobile! Co prawda cena pozostaje ta sama (29,70 zł miesięcznie), a zyskasz teraz w promocji Premium Mobile nie 40, lecz aż 45 GB Internetu 5G! Minuty, wiadomości SMS oraz MMS pozostają nielimitowane do wszystkich sieci w kraju, lecz bez bezpłatnego roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony, a więc bezterminowa. Super!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Szukasz abonamentu komórkowego z telefonem? Ponownie i tutaj wygrywa Plush ABONAMENT 60 GB. Dostaniesz w nim aż 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo na rok oraz darmowe aplikacje internetowe. Brakuje jednak bonusu stażowego (dodatkowe GB), lecz rozmowy i wiadomości SMS/MMS pozostają bez limitów w Polsce i w Unii. Opłata startowa za telefony zaczyna się od symbolicznej złotówki, a do abonamentu doliczana jest osobna opłata ratalna za sprzęt.

34 pkt. Takiej dodatkowej opłaty nie ma w sieci INEA, gdyż jest ona już wliczona w cenę abonamentu za… jedyne 24,90 zł miesięcznie! To całkowity koszt abonamentu w INEA! Minusy? Wybór smartfonów jest tu bardzo ograniczony, nie ma też telefonów za 1 zł, lecz za kilkaset. W zamian operator proponuję umowę na jedyne 12 miesięcy, a w cenie abonamentu otrzymasz nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, również w ramach roamingu UE.

33 pkt. Abonament komórkowy Plus 59 5G od niedawna zapewnia 50 GB 5G i bezpłatny dostęp do Disney+ na 1 rok! Rachunki wynoszą 59 zł miesięcznie, ale należy do nich doliczyć osobną opłatę za telefon (od 1 zł na start). Ich wybór jest wręcz olbrzymi! Umowa trwa 2 lata, ale telefon (czy inne urządzenie) możesz spłacać przez 12, 24 czy 36 miesięcy – wybór należy do Ciebie! Rozmowy telefoniczne i wiadomości tekstowe pozostają bez limitu, również w ramach roamingu UE.

33 pkt. Oferta L Nielimitowana jest topowym abonamentem T-Mobile Polska. Otrzymasz tutaj całkowicie nielimitowany transfer 5G, który nigdy nie zwolni i nigdy się nie skończy! Jego cena wynosi 85 zł miesięcznie, ale ponownie bez dodatkowej opłaty za smartfona, którą należy jeszcze doliczyć. Wiadomości głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE. Zyskasz tu jeszcze usługę Rozrywka bez Ograniczeń, w której możesz korzystać m.in. z platformy Tidal czy HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy. Fajnie!

32 pkt. A to z kolei topowy abonament indywidualny sieci Play, a więc Abonament L, w którym otrzymasz teraz aż 2x więcej Internetu 5G! Play życzy sobie dodatkowej opłaty za smartfona/telefon czy inne urządzenie, a jego cena zaczyna się od 1 zł na start. W cenie abonamentu dostaniesz także telewizję Play NOW, a także – naturalnie – minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS są no limit w kraju i w roamingu UE (RLAH).

32 pkt. W pakiecie Orange Polska Plan M zyskasz teraz aż 140 gigabajtów przez pierwszy rok! Z kolei w drugiej połowie umowy będzie to „tylko” 70 GB co miesiąc. Co ciekawe, pomarańczowy operator często nie pobiera opłaty startowej za sprzęt (0 zł na start!), ale do abonamentu za 65 zł należy doliczyć dodatkową ratę za wybrane urządzenie. Rozmowy i wiadomości tekstowe nielimitowane w Polsce i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt) – nowość.

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. Świetną ofertę na kartę ma też T-Mobile Polska, a więc właściciel sieci Heyah. Opłaty miesięczne wynoszą równe 30 zł, a dostaniesz tu dodatkowo usługę Supernet Video DVD możesz korzystać choćby z Netflixa bez zmniejszania krajowego transferu GB). W cenie pakietu dostaniesz też usługi głosowe i tekstowe bez limitu, 30 GB transferu w Polsce i RLAH (roam like at home).

35 pkt – nowość. Heyah zmieniła swoją ofertę na kartę! Jej odświeżony pakiet S kosztuje teraz więcej, bo 35 zł (jej poprzednik 25 zł miesięcznie). Dostaniesz tu z oferty 20 GB i 35 GB transferu z doładowania konta. Poza tym usługi głosowe i tekstowe pozostają bez limitu, także w roamingu UE. Na uwagę zasługuje aż 6,71 GB limitu w UE!

34 pkt. A gdybyś nie potrzebował darmowego roamingu UE, to najlepszą ofertą będzie prawdopodobnie Perfekt Match od wirtualnej sieci Mobile Vikings! Operator gwarantuje +25 GB każdego miesiąca, a przede wszystkim kumulację niewykorzystanego transferu GB! Transfer kumuluje się w nieskończoność, wystarczy tylko doładować konto na czas – w tym celu możesz aktywować usługę Autodoładowanie. W dodatku pierwsze miesiące są tu tańsze o połowę!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Oferta na kartę sieci a2mobile to kolejny dowód na to, że mniejszy gracz potrafi zaprezentować znakomite warunki. W pakiecie Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł miesięcznie otrzymasz Wi-Fi Calling, darmowe aplikacje internetowe (social media), a to nie wszystko. Naturalnie dostaniesz tu nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale bez RLAH. Paczka miesięczna to 30 GB transferu danych.

32 pkt. Kolejna oferta za kartę za 25 zł miesięcznie to pakiet #Gigadaje od Virgin Mobile. Sieć ta da Ci niemal wszystko, oprócz roamingu UE (RLAH) i nielimitowanych MMS-ów. W zamian Virgin Mobile proponuje bonus za staż w postaci rosnącego transferu danych z 15 do aż 30 GB! To następna oferta na kartę (prepaid) warta jak najbardziej rozważenia.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha zapewnia 15 GB transferu dla każdej osoby z duetu, ale to na „dobry początek” – transfer rośnie bowiem do 20 GB na każdy numer. Warunki pozostają więc takie same, jak w umowie indywidualnej, ale jest tutaj taniej. Pakiet z 2 kartami SIM kosztuje nie 50, lecz tylko 40 zł na miesiąc! Oznacza to odczuwalny rabat -10 zł każdego miesiąca. Umowa na czas nieokreślony, a rozmowy/SMS/MMS są naturalnie bez limitów, także w ramach roamingu UE.

35 pkt. nju mobile duet rabat dla duetów jest jeszcze większy! Drugi numer kosztuje tu tylko 9 zł zamiast standardowych 29! Zaoszczędzisz tu więc aż 20 zł każdego miesiąca, a za 2 numery zapłacisz miesięcznie tylko 38 zł! Jest też bonus za staż – Internet rośnie z 20 do 60 GB 5G, jest on jednak współdzielony na obie karty SIM. Umowa bezterminowa/na czas nieokreślony.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. Wirtualny operator komórkowy (MNVO) lajt mobile zwykle oferuje bardzo tanie oferty. Tak jest i tym razem, gdzie za 2 numery zapłacicie tylko 44,98 zł (rabat -5 zł na miesiąc). Umowa trwa tak długo, ile chcecie, gdyż jest bezterminowa. Usługi głosowe oraz tekstowe są naturalnie nielimitowane. Transfer internetowy w Polsce wynosi solidne 30 gigabajtów dla każdej osoby.

33 pkt. Jeżeli jednak 30 GB na osobę to za mało, skorzystaj z alternatywy w postaci pakietu DUET MEGA, także od lajt mobile. Tutaj operator stawia jednak nie na niską cenę, a na Internet w telefonie – 2 numery kosztują miesięcznie 84,98 zł, a w zamian otrzymacie aż 300 GB transferu na kartę SIM! Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są bez limitów, a umowa pozostaje na czas nieokreślony.

31 pkt. Rabat w wysokości -5 zł na 2 karty SIM oferuje także wirtualny Premium Mobile. Jego oferta duet stanowi scalenie 2 indywidualnych pakietów Freedom2. Za 34,80 zł miesięcznie zyskacie teraz w promocji po aż 30 GB transferu danych na osobę. Możesz ponadto liczyć na nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich w Polsce, ale bez darmowego roamingu UE. Umowa oczywiście bezterminowa!


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (6 votes)
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dzień dobry, czy możecie polecić mi ofertę na kartę z kumulacją internetu przy końcu pakietu z mca na mc? :)

nie.

Proszę się zainteresować oferta orange na kartę za 35zl mamy 67,5 GB netu i wszystko bez limitu aktualnie przebija vikings mobile

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów