Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

W ciągu kilkunastu ostatnich dni maja miało miejsce sporo zmian i nowości w ofertach operatorów komórkowych! Premium Mobile, a2mobile i wreszcie Orange zmodyfikowały swoje oferty abonamentu i prepaidu. Czy ich nowości wpłynęły na klasyfikację pakietów GSM w naszym comiesięcznym rankingu?

Oferty aktualne na 25.05.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Freedom4 5G (31 pkt) – nowość.

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (31 pkt) – nowość.

38 pkt. Nie mogło być inaczej i ponownie na pierwszym miejscu abonamentów z telefonem znalazł się Plush ABO 15 GB. W tym pakiecie dostaniesz m.in. nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, 15 GB na start (w premii za staż nawet 25 GB), dodatkowe 10 GB na YouTube’a i Tik Toka za 30 zł. Poza tym otrzymasz darmowe social media i umowę na czas nieokreślony!

35 pkt. Pakiet „Wszystko” od nju mobile kosztuje niemal tyle samo, bo 29 zł miesięcznie. Operator da Ci to samo, co Plush, ale bez darmowych aplikacji internetowych. W zamian paczka danych rośnie tu jeszcze więcej – stali klienci mogą liczyć nawet na 30 GB! Na start dostaniesz 10 gigabajtów. Umowa bezterminowa.

33 pkt. A może nie chcesz czekać miesiącami na większy transfer danych? Jeżeli nie, to skorzystaj z pakietu Numer 1 od lajt mobile, w którym dostaniesz od razu aż 30 GB za 24,99 zł! Nie ma tu jednak dodatkowych premii GB i pełni darmowego roamingu UE (RLAH), ale usługi w kraju są nielimitowane. Istnieje możliwość podpisania bezterminowej umowy.

32 pkt. Z bardzo dobrej strony prezentuje się też pakiet O! Swobodna! sieci OTVARTA. Zapewnia on 21 GB transferu, a po przeniesieniu numeru nawet 31 GB 5G! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce. Dla wyjeżdżających za granicę wirtualny operator przygotował tzw. Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Umowa bezterminowa.

31 pkt. – nowość. Nowy abonament Premium Mobile 5G – Freedom4! Za 39,70 zł dostaniesz aż 50 GB transferu w jakości 5G (o ile jesteś w zasięgu 5G Plusa) i nielimitowane minuty, SMS-y/MMS-y do wszystkich w Polsce! Nie ma tu jednak w pełni darmowego roamingu UE – coś za coś. Umowa w Premium Mobile jest oczywiście bezterminowa.

31 pkt. – nowość. 31 punktów uzyskał też pakiet INEA No Limit 20 GB. Co prawda tym razem umowa nie jest bezterminowa (trwa 12 miesięcy), to jednak operator zapewnia darmowy roaming UE, w tym ponad 3 GB Internetu w Unii Europejskiej. Poza tym usługi krajowe są nielimitowane: INEA zapewnia darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także 20 GB krajowej paczki danych.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (34 pkt).

1. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (34 pkt) – nowość.

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt).

5. miejsce – Plan Mobilny 75 5G (32 pkt) – nowość.

6. miejsce – T-Mobile – M+ (31 pkt).

34 pkt. Nowy pakiet Plush ABO 50 GB zajął pierwsze miejsce na podium abonamentów z telefonem. Co w nim dostaniesz? 50 GB transferu 5G, dodatkowe gigabajty na social media i Tidal przez całą umowę. Minuty, SMS-y i MMS-y są bez limitu (także w roamingu UE), a abonament kosztuje 60 zł. Nie zawiera on osobnej opłaty ratalnej za telefon, którego możesz mieć już za 1 zł. Za przeniesienie numeru dostaniesz 4 miesiące darmowego abonamentu.

34 pkt. – nowość. Tyle samo punktów co Plush uzbierała sieć INEA i jej pakiet No Limit 20 GB! Operator zapewnia nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, a do tego 20 GB transferu w kraju. Umowa trwa tu krócej, bo nie 24, lecz tylko 12 miesięcy! INEA wyróżnia się też bardzo niską ceną abonamentu, która w tym wypadku wynosi tylko 24,90 zł. W przeciwieństwie do pozostałych sieci, tym razem wybór modeli telefonów nie jest aż tak liczny.

33 pkt. A może zależy Ci nie tyle na cenie, co na wielkości transferu? Wybierz więc pakiet Solo L sieci Play. Dostaniesz w nim teraz nie 70, lecz aż 140 GB 5G! Operator da Ci też nielimitowane usługi w Polsce i za granicą, usługę Play NOW TV i Amazon Prime Video na 30 dni. Cena pakietu waha się od 80 do 275 zł i zależy od ceny telefonu (im droższy, tym niższy abonament i odwrotnie). Smartfona możesz spłacać w 24, 36 lub 48 ratach.

33 pkt. W nowym abonamencie Plusa także dostaniesz dwukrotnie większy transfer danych! Jest to 50 GB w jakości 5G. Poza tym usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce i za granicą. Koszt abonamentu to 60 zł, ale operator dolicza do niego osobną ratę za urządzenie. Ceny telefonu zaczynają się od niecałej złotówki. W Plusie dostaniesz też Tidal za darmo przez całą umowę i 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

31 pkt. – nowość. Poprzednie nowości są sprzed paru miesięcy, ale tym razem jest to nowość dosłownie z wczoraj! Najnowszy abonament Orange to nie tylko nowa oferta, ale też więcej transferu GB. W nowym Planie 60 otrzymasz w sumie aż 50 GB transferu w 5G, nielimitowane rozmowy/wiadomości tekstowe w kraju i w roamingu UE i zniżkę -5 zł na HBO GO. Abonament kosztuje 60 zł, a osobno doliczana do niego jest rata za telefon, którego dostaniesz nawet za 0 zł na start.

31 pkt. Nowy abonament T-Mobile M+ także zapewnia 50 GB transferu 5G. Wysokość abonamentu wynosi 65 zł, ale ponownie dolicz do niej osobną opłatę za telefon. T-Mobile wycenia je od kilku złotych na start. Rozmowy głosowe i tekstowe (wiadomości SMS/MMS) są oczywiście nielitowane w Polsce i za granicą – T-Mobile zapewnia darmowy roaming UE (RLAH).


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt) – nowość.

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt) – nowość.

38 pkt. W Plusie na kartę dostaniesz skromniejszą paczkę internetową, bo 10 GB na miesiąc. Możesz ją jednak bardzo łatwo zwiększyć – w promocji GigaBank niewykorzystany transfer kumuluje się na kolejny miesiąc! Pamiętaj jedynie o zachowaniu ważności konta. Ta oferta no limit (także w UE) jest poza tym bardzo tania – kosztuje 25 zł miesięcznie i zapewnia jeszcze darmowe aplikacje internetowe.

36 pkt. Dla wielu korzystniejszy będzie jednak pakiet T-Mobile L i to mimo 2 punktów straty do Plusa. To właśnie w nim otrzymasz usługę Supernet Video DVD, dzięki któremu korzystanie z m.in. Netflixa czy Amazon Prime Video nie będzie oznaczało pobierania transferu. A tego nie jest mało, bo aż 30 GB! Rozmowy i wiadomości SMS/MMS są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE.

34 pkt. Kolejna propozycja będzie bardzo ciekawa zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują bardzo dużo transferu, a obejdą się jednocześnie bez roamingu (RLAH). Mowa o pakiecie Perfekt Match, który końcem maja 2021 zyskał dodatkowe 5 GB! Operator nie podwyższył ceny, za to powiększył transfer. To właśnie on jest tu największą atrakcją – niewykorzystane gigabajty kumulują się na kolejne miesiące w nieskończoność! Trzeba tylko pamiętać o doładowaniu konta na czas, aby zebrane GB nie przepadły.

33 pkt. – nowość. Postanowiliśmy nie brać pod uwagę prepaidu nju i Plusha, które są niemal tymi samymi (ale z gorszymi bonusami) kopiami wcześniejszych abonamentów bez telefonu. W ten sposób zrobiło się miejsce na 2 nowe pakiety! Jednym z nich jest a2mobile i jego Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł. Otrzymasz w nim aż 30 GB transferu na pełnej prędkości, usługi bez limitu, Wi-Fi Calling i darmowe social media. Nie jest to jednak nowa oferta z 5G – ta zebrała mniej, bo 30 punktów.

Zobacz też: a2mobile 5G

32 pkt. – nowość. Do top 5 naszego zestawienia wraca też doskonale znany pakiet na kartę #Gigadaje od wirtualnego operatora Virgin Mobile. Kosztuje on 25 zł i zapewnia 15 GB transferu, który rośnie nawet do 30 GB w premii za staż! Dostaniesz w nim ponadto nielimitowane usługi w kraju, ale bez darmowych MMS-ów.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha zapewni 15 GB na każdą osobę i nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y. Operator da też darmowe aplikacje internetowe, a paczka internetowa ponownie rośnie ze stażem w sieci. Rabat na każdą kartę SIM wynosi 5 zł. Podpisywana umowa jest bezterminowa.

34 pkt. Znacznie większy rabat dostaniesz w nju mobile duet! Drugi numer kosztuje tylko 9 zł, co przekłada się na rachunek rzędu 38 zł na miesiąc. To 20 zł różnicy względem 2 indywidualnych abonamentów nju! Transfer rośnie z 10 do 30 GB, ale jest on współdzielony przez obie osoby w duecie. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane. Umowa bezterminowa.

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. W lajt mobile znajdziesz nie tylko tanie oferty, ale również bezkompromisowe. Taką propozycją jest właśnie lajtDUET MEGA z 300 GB transferu na każdą osobę! Cena jest tu jednak znaczna, bo za 2 numery zapłacisz 74,98 zł. Usługi krajowe są nielimitowane, a umowa bezterminowa.

33 pkt. Dla porównania niewiele mniej punktów uzyskał lajtDUET Nr 1. Koszt miesięczny to 44,98 zł za dwie osoby, a otrzymasz nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich polskich sieci w kraju. Zamiast 300, dostaniesz tu „tylko” 30 GB na kartę SIM. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Zyskasz też w duecie Premium Mobile. Tym razem rabat miesięczny wyniesie 5 zł – wystarczy, że na jednym rachunku połączysz 2 abonamenty Freedom2, za które zapłacisz w sumie 44,40 zł. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane, a transfer na każdą osobę wynosi 20 GB. Umowa jest bezterminowa – trwa tyle, ile chcesz!


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
GrzegorzJosefMarianaldoonaragra Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
barts
Gość
barts

Pisząc o 5G warto przypominać że jedyne szybkie 5G nadal jest tylko w Plusie. Nie każdy o tym wie

Likasz
Gość
Likasz

Oraz 5g jest a paru miejscach w Polsce więc jest to bez znaczenia na kolejne kilka lat.

ragra
Gość
ragra

fajnie, ze sieć Otvarta stale widnieje w czołówce rankingu :)

Marian
Gość
Marian

a co w tym fajnego?

Josef
Gość
Josef

Oni z otwartej spamują na wszystkich portalach telekomunikacyjnych. Sądzą, że tam zaglądają naiwni, którzy mają zaufać takim wpisom. Wpis na komórkomacie jeden pod drugim zakończony takim uśmieszkiem :). Wynika z tego, że pisze to ta sama osoba.

aldoona
Gość
aldoona

ja przeniosłam numer do sieci Otvarta w kwietniu, jak miło było zapłcić ostatnio tak niski rachunek za tel :)

Josef
Gość
Josef

O! Marketing szeptany pracowników Otwarta. Co miesiąc pojawiają się podobne wpisy. Wystarczy poczytać opinie o tej sieci w Komórkomacie i nie jest tak różowo. Nikt mnie już nie namówi na operatora wirtualnego. Trzeba ustawiać ręcznie apn do internetu, problemy z roamingiem. Pięć złotych więcej i mam numer w normalnej sieci, która posiada salony i własną infrastrukturę. Jak komuś nie szkoda nerwów na sieci wirtualne, to już jego wybór.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

A sieć wRodzinie to co dlaczego jej nikt nie ocena ??????? kole w oko ż jest za 16pln na miesięc ???

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów