Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2020

10

Ostatni operatorzy GSM skończyli z pobieraniem opłat w prepaidzie za korzystanie z telefonu w roamingu UE. Czy wpłynęło to na nasze zestawienie ofert na kartę? Jak prezentują się też najlepsze abonamenty i oferty duet? Przed Wami nowy ranking najlepszych ofert komórkowych według Komórkomatu.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 25.05.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB jest niezagrożony, choć konkurencja jest mocna. Jeżeli w Twojej okolicy zasięg Plusa jest silny, to możesz brać ofertę jego submarki w ciemno. Za 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi, 10 GB na start, darmowe social media i roaming UE. Dla stałych klientów transfer rośnie do 20 GB, a kolejne 10 jest do wykorzystania na YouTube’a i Tik Tok. Świetna oferta z umową na czas nieokreślony!

35 pkt. Jeszcze więcej gigabajtów dostaniesz w pakiecie „Wszystko” od nju mobile. Dla stałych klientów transfer rośnie z 10 do aż 30 GB! Nie dostaniesz tu jednak bonusów na YouTube’a czy social mediów, ale nielimitowane wiadomości głosowe i tekstowe są oczywiście zapewnione, tak samo jak roaming UE. Tym razem cena wynosi 29 zł, a umowa w nju mobile jest bezterminowa.

34 pkt. Wolisz tańszą ofertę? Co powiesz na lajt mobile i jego pakiet Numer 1 za 19,99 zł? Od samego początku otrzymasz aż 30 GB transferu! Nie będziesz musiał czekać na premię za staż, a zarówno minuty, jak i SMS-y/MMS-y, są nielimitowane do wszystkich krajowych sieci. Brakuje tu w pełni darmowego roamingu UE (RLAH), ale jeżeli rzadko wyjeżdżasz za granicę, to warto! Umowa bezterminowa.

31 pkt. Podobne warunki umowy ma Freedom2 od Premium Mobile. Za 24,70 zł otrzymasz nielimitowane połączenia, wiadomości SMS i MMS, a także aż 20 GB paczki danych. Nie ma tu dodatkowych bonusów w stylu darmowych aplikacji internetowych, jak FB czy Messenger, ani bezpłatnego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Niemal tyle samo co w Plushu i Premium Mobile (24,99 zł) zapłacisz w Multimedii. Jej oferta No Limit10 GB zapewnia wszystko, co niezbędne: nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe. Korzystanie z telefonu w roamingu UE wiąże się z podwyższeniem rachunków miesięcznych. Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo - Solo L (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - T-Mobile - XL (31 pkt).

33 pkt. Plush króluje także w ofertach z telefonem. Pakiet Plush ABO 15 GB zapewnia nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, social media, paczkę 15 GB i kolejne 10 GB na YouTube’a i Tik Tok. Abonament to koszt zaledwie 25 zł, ale doliczana jest do niego osobna opłata za sprzęt. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł. Za przeniesienie numeru otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

32 pkt. Pakiet Plus.80 to topowy abonament zielonego operatora. Tym razem dostaniesz jeszcze więcej, ale w wyższej cenie - usługi no limit, 24 GB na pełnej prędkości i pakiet minut międzynarodowych. Dodatkowo do wyboru masz 1 z 3 usług premium (HBO GO z IPLA, Liga Mistrzów UEFA i Tidal). Także i w Plusie doliczana jest osobna rata za telefon, którego ceny startowe zaczynają się od 1 zł. Dla rodzin kolejne numery są tańsze o 50%!

31 pkt. Jeszcze większy transfer dostaniesz w Play, a konkretnie w pakiecie Solo L. Standardowo będzie to 35 GB, ale przez pierwsze pół roku aż 70 GB! A to nie koniec ekstra dodatków. Kolejne to darmowa telewizja Play NOW (25 kanałów), Amazon Prime Video i bezpłatny na 6 miesięcy Tidal. Play nie pobiera osobnych rat za telefony, a ich ceny zaczynają się od 1 zł. Rozmowy i wiadomości SMS/MMS nielimitowane.

31 pkt. Orange oferuje abonament Plan Mobilny 55 z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami, a do tego paczką 15 GB na pełnej prędkości transferu. Operator często nie pobiera opłaty startowej za telefon, lecz w zamian dodatkową ratę miesięczną do abonamentu. Dostaniesz też darmowy roaming UE i pakiet Music Pass na 3 miesiące za 0 zł, który zawiera m.in. Tidal i Spotify. Za przeniesie numeru otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. Potrzebujesz jeszcze większego pakietu internetowego? T-Mobile XL oferuje aż 70 GB transferu! W cenie abonamentu otrzymasz oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe za granicą, a sam abonament zawiera już opłatę za smartfona - stąd jego stosunkowo wysoka cena miesięczna. T-Mobile proponuje również usługę Supernet Video DVD.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce ex aequo -  nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

2. miejsce ex aequo -  Nowy Plush na kartę (35 pkt).

4. miejsce - Perfect Match (34 pkt).

5. miejsce - Orange (33 pkt).

38 pkt. W prepaidzie najwięcej punktów uzyskał Plus. Jego oferta za 25 zł na miesiąc zapewnia 10 GB transferu, nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także bezpłatne social media. W darmowej promocji GigaBank będziesz mógł kumulować niewykorzystany transfer, a zebrane gigabajty nie przepadają! Pamiętaj jedynie o doładowaniu telefonu na czas.

35 pkt. Karciana wersja pakietu „Wszystko” nju mobile zapewnia to samo, co bezterminowy abonament. Dostaniesz więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich, a także premię GB za staż. Zamiast opłacaniu faktur będziesz jedynie doładowywał swoje konto.

35 pkt. Ta sama analogia występuje w Nowym Plushu na Kartę. Oferta za 25 zł to praktycznie kopia Plusha ABO 10 GB, lecz bez ekstra gigabajtów za staż. Minuty i wiadomości tekstowe są nielimitowane, tak samo jak niektóre social media, w tym m.in. Facebook czy Messenger.

34 pkt. Nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to prawdopodobnie najlepszą ofertę na kartę znajdziesz w Mobile Vikings! Jego pakiet Perfekt Match kosztuje 25 zł i dostaniesz w nim usługi głosowe oraz tekstowe bez limitów i 20 GB. Uwaga - w Mobile Vikings niewykorzystany transfer kumuluje się w kolejnych miesiącach. I to bez żadnych ograniczeń GB!

33 pkt. Z kolei za 30 zł otrzymasz w Orange nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Od niedawna dostępny jest również darmowy roaming UE bez dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu za granicą. Do Twojej dyspozycji przewidziano paczkę o wielkości 15 GB.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Potrzebujesz 2 numerów? Wybierz Plush Duet 10 GB. Dostaniesz w nim to samo, co w ofercie indywidualnej, ale w jeszcze lepszej cenie. Zamiast 50 zł, zapłacisz w duecie tylko 40 zł na 2 karty SIM Plusha! Przez 12 miesięcy zaoszczędzisz tym samym 120 zł. Umowa bezterminowa.

35 pkt. Jeżeli jednak liczy się dla Ciebie przede wszystkim nie cena, a wielkość transferu GB, to spójrz na pakiet lajtDUET MEGA. Za 2 karty SIM zapłacisz 69,99 zł, a w zamian lajt mobile da Ci aż 100 GB Internetu i dodatkowy transfer nocny 200 GB! Usługi są nielimitowane, lecz bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Bardzo podobna do Plusha jest oferta duet nju mobile. Druga karta SIM jest przeceniona o aż 20 zł i kosztuje tylko 9 zł! Łącznie za 2 numery zapłacisz 38 zł, a przez rok zaoszczędzisz aż 240 zł. Transfer rośnie wraz ze stażem, ale jest dzielony na dwie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Kolejna propozycja lajt mobile, tym razem o wiele skromniejsza - lajtDUET Nr 1. Koszt za 2 numery wynosi 34,99 zł, a w abonamencie dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju (bez RLAH). Podobnie jak wcześniej, umowa jest bezterminowa.

31 pkt. Trochę mniej za trochę więcej chce Premium Mobile w jego Freedom dla Dwojga +. To nic innego, jak 2 numery Freedom2, lecz w niższej cenie (44,40 zł za 2 karty). Wirtualny operator zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci i 20 GB na osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
FilipMarcinFreeeMarcin Szermańskimarsz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grześ
Gość
Grześ

A czemu nie ma w zestawieniu np. Otvarta gdzie za 17.99zł miesięcznie mamy nielimitowane rozmowy, SMS-y i 21 GB przy umowie na czas nieokreślony?

Andrzej
Gość
Andrzej

Musisz doliczyć 5zł za sprzedanie swoich danych w tej ofercie.

Grace
Gość
Grace

A gdzie a2 mobile z bardzo dobrą ofertą ?

seber1
Gość
seber1

Lyca Mobile na kartę. pakiet za 20 pln i 35 gb neta (w dodatku kumulacja danych) no i reszta bez limitu plus 2,5 gb w roamingu
Dodatkowo jak doładujesz kartę przez ich stronę to masz 10% wartości doładowania, czyli 11 doładowanie za free. Wszystko na zasięgu plusa. No ale oni pewnie nie zapłacili za reklamę i nie ma ich w zestawieniu.

marsz
Gość
marsz

Nju na kartę ma płatny roaming a w abonamencie jest bezpłatny – to jest chyba różnica.

Freee
Gość
Freee

Dodatkowe 15 gb za doładowanie konta kwotą 30 zł o czym nie jest napisane. Łącznie jest 30 gb a nie 15 gb. 1 pkt więcej i daje 34 pkt. Orange Free na karte.

Marcin
Gość
Marcin

Coś się chyba nie zgadza…

Filip
Gość
Filip

– Orange ma 30 GB, nie 15 GB (należy pamiętać o uwzględnieniu Bonusu po doładowaniu)
– Play i T-Mobile oferują w pełni darmowy roaming w UE (wyższe limitu GB)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów