Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2019

18

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź konkurencji na nowy abonament Plusa. W maju Orange wprowadził 4 nowy abonamenty indywidualne, które zastąpiły dotychczasowe plany taryfowe. Ich znakiem rozpoznawczym jest powiększeniu transferu danych o 50%, ponadto swój debiut w zeszłym miesiącu miała nowa oferta oparta na subskrypcji – Orange Flex. Czy ostatnie poczynania pomarańczowego operatora odcisnęły swe piętno na naszym rankingu ofert komórkowych? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 31.05.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt) – nowość.

3. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

Na pierwszym miejscu bez zmian – w abonamentach z telefonem wciąż prowadzi Plush ABO 15 GB. Wysokość rachunków zależy od wybranego smartfona – do abonamentu za 25 zł doliczana jest dodatkowa opłata za sprzęt, która zależy od klasy telefonu. Plush zapewnia nielimitowane usługi w kraju i za granicą, standardową paczkę 15 GB i kolejne 10 gigabajtów na YouTube. Ponadto otrzymamy darmowe social media. Opłaty startowe za telefon zaczynają się od symbolicznej złotówki, a całość kontraktu często wychodzi znacznie taniej niż w abonamentach „Wielkiej Czwórki”. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Opłata bazowa za abonament Plus.80 jest znacznie wyższa od Plusha, a również i do niej doliczane są dodatkowe raty za telefon. Operator oferuje jednak jeszcze więcej – aż 24 GB na pełnej prędkości (później do 2 Mb/s), a od końca kwietnia bieżącego roku 1 z 3 pakietów premium do wyboru. Możemy zamówić w cenie pakietu usługę HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal. I to przez całą umowę z Plusem! Co więcej, topowy abonament zielonego operatora zapewnia także paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe. Bardzo dobra propozycja dla całych rodzin – kolejne numery są tańsze o 50%! Osobny rabat dostaniemy w programie usług łączonych smartDOM.

Jedna z licznych majowych nowości Orange. Abonament Plan Mobilny 55 zastąpił dotychczasowy Plan Optymalny. Jest od niego nieco droższy (5,01 zł – nie licząc rat za telefon), ale oferuje nie 10, lecz 15 GB na pełnej prędkości transferu. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są naturalnie nielimitowane w kraju i w roamingu UE. Przez pierwszy kwartał dostaniemy za darmo usługę Music Pass, dzięki której możemy bez przeszkód korzystać z platformy Tidal, Spotify, Deezer, Polskiego Radia, Amazon Music i Apple Music. Orange oferuje rabat -20 zł na kolejne karty SIM, a za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Pakiet T1 Bez Limitu operatora T-Mobile wygląda znacznie skromniej od poprzedników. Co prawda wciąż mamy zapewnione nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (również w roamingu UE), ale transfer na pełnej prędkości wynosi tylko 10 GB. Abonament T-Mobile zawiera już jednak w sobie opłatę za telefon, a więc nie są tu doliczane dodatkowe raty. Cena oferty waha się od 60 do nawet 180 zł – im wyższa, tym tańszy smartfon w opłacie startowej i odwrotnie. Niezależnie od wysokości abonamentu, oferowane usługi są na tym samym poziomie. Również T-Mobile proponuje rabaty w pakietach rodzinnych.

Kolejna oferta z bardzo dużym pakietem danych – abonament Play Solo L zapewnia aż 30 GB na pełnej prędkości. Po wykorzystaniu transferu wciąż możliwe jest korzystanie z Internetu z prędkością do 1 Mb/s. Ponadto otrzymamy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci w kraju i roamingu UE. Play nie pobiera osobnych rat za telefony – ich cena została już uwzględniona w abonamencie, podobnie jak w T-Mobile. Ich ceny zaczynają się od 1 zł na start, a sam abonament występuje w konfiguracjach od 70 do 260 zł. Solo L oferuje ponadto w cenie rozszerzoną wersję pakietu telewizji Play NOW przez całą umowę i darmowy Tidal na pół roku. Opcjonalnie możemy wykupić za dodatkowe 20 zł zestaw usług Play360. Dla rodzin czekają spore rabaty w ofercie Play Pokolenia.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Plush zachowuje bezpieczną przewagę nad swoimi konkurentami również w abonamencie bez telefonu. Jego pakiet ABO 10 GB zapewnia minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów, także w roamingu UE. Tym razem nie dostaniemy 15, lecz 10 GB transferu, który jednak rośnie ze stażem u operatora. Można w tej sposób uzbierać paczkę o łącznej wielkości 20 GB! Osobne 10 gigabajtów ekstra zostało przeznaczonych na korzystanie z YouTube’a, a kolejnym walorem abonamentu są darmowe social media – aplikacje takie, jak np. Facebook i Messenger nie pobierają danych. Dla duetów czeka rabat -10 zł za 2 numery. Znakomita propozycja operatora oferowana jest w umowie bezterminowej.

Wyśmienicie prezentuje się również nju mobile z aktywną usługą „Wszystko” za 29 zł miesięcznie. Jest to więc o 4 zł droższa oferta od Plusha, ale i ona ma swoje zalety. Na początek dostaniemy to samo, a więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, RLAH (darmowy roaming UE) oraz 10 GB. W nju transfer za staż rośnie jednak aż do 30 gigabajtów! Przyznawany rabat dla par jest jeszcze lepszy, bowiem 2 karty nju kosztują 38 zł miesięcznie – tu nju nieco zyskuje do Plusha. Niestety transfer w duecie jest wspólny dla obu numerów. Poza tym nju mobile nie zapewnia nielimitowanych aplikacji internetowych. I tym razem możemy cieszyć się z bezterminowej umowy.

Potrzebujemy od razu jak największej paczki internetowej? Jeżeli 10 GB w Plushu i nju na start to zdecydowanie za mało, to wybierzmy Lajt Mobile i jego pakiet Numer1. Miesięczna opłata wynosi tylko 19,99 zł, a otrzymamy aż 30 GB! Tyle w nju mobile dostaniemy dopiero po 24 miesiącach stażu. Wirtualny operator w niskiej cenie zapewnia nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych, ale bez roamingu UE i darmowych połączeń na numery stacjonarne (te kosztują dodatkowe 2 zł). Do pierwszej faktury doliczana jest jednorazowa opłata aktywacyjna, której brak u poprzedników. Kolejna zaleta to umowa podpisywana na czas nieokreślony.

Komplet nielimitowanych usług w kraju i za granicą otrzymamy za to w Red Bull Mobile za 29 zł miesięcznie. Do pierwszego rachunku doliczana jest jednorazowa opłata aktywacyjna. Jego abonament zapewnia również sporą paczkę internetową o wielkości 15 gigabajtów, ale brakuje dodatkowych bonusów, jak np. premii za staż, dodatkowych usług w cenie pakietu czy rabatów dla par. Jedyna rzecz, która wyróżnia RBM, to kumulacja niewykorzystanego transferu na kolejne 2 miesiące. Umowa na abonament Red Bull Mobile podpisywana jest na czas nieokreślony.

Premium Mobile i jego pakiet Freedom2 jest dość zbliżony do propozycji Lajt Mobile. Jest nieco droższy (ale i tak tani), oferuje mniejszy transfer, choć 20 GB to wciąż bardzo duża paczka internetowa. Zwłaszcza, że całość kosztuje tylko 24,70 zł miesięcznie, a Plush daje tyle Internetu dopiero po 2 latach stażu. Premium Mobile – w przeciwieństwie do Lajta – zapewnia w podstawowej cenie nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych. Brakuje darmowego roamingu UE, ale Premium Mobile oferuje jeden z najlepszych krajowych abonamentów. Tym bardziej, że jego oferta jest bezterminowa – można więc zrezygnować z usług operatora w każdej chwili.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Do Wszystkich S (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

5. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

To być może ostatnia odsłona naszego comiesięcznego Rankingu Najlepszych Ofert GSM, w którym a2mobile zajmuje tak wysokie miejsce w ofertach na kartę. Topowy pakiet operatora, Niewyczerpalne Wszystko za jedyne 19,90 zł, oferuje nie tylko nielimitowane usługi w kraju, ale również za granicą! Wszystko jednak ma się zmienić już od 1 lipca, kiedy a2mobile zrezygnuje z darmowego roamingu UE. Jedną z największych zalet oferty – oprócz ceny i (jeszcze) oferowanego roamingu – jest nieograniczony pakiet GB. Dostajemy więc objętościowo nielimitowany transfer, lecz jego konsumpcja powoduje, że Internet zwalnia. Pierwszy spadek prędkości obserwujemy już po wykorzystaniu 5 GB. W a2mobile możemy ponadto cieszyć się z darmowych aplikacji internetowych i usługi Wi-Fi Calling.

Kolejna znakomicie prezentująca się „na papierze” oferta na kartę z darmowym roamingiem UE. Pakiet „Do Wszystkich S” wirtualnego operatora Lycamobile bardzo przypomina a2mobile. Brakuje w niej jednak darmowych aplikacji internetowych, usługi Wi-Fi Calling, a sieć w ogóle nie obsługuje MMS-ów. Jeżeli z jakiś powodów wciąż potrzebujemy mieć możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych, to nie bierzmy Lycamobile pod uwagę. Operator ma za to inne zalety – bardzo niską cenę i transfer o wielkości aż 30 GB, a niewykorzystany transfer przechodzi na jednorazowo na 1 miesiąc. Połączenia głosowe i SMS-y są naturalnie nielimitowane do wszystkich sieci.

Ograniczeń w prędkości pakietu internetowego nie uświadczymy w Mobile Vikings. Wirtualny operator oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci (bez roamingu UE), a także 15 GB miesięcznie. Największym walorem pakietu Viking 25 No Limit za 25 zł jest kumulacja niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące. Tym razem – w przeciwieństwie do Red Bull Mobile i Lycamobile – można w ten sposób „zbierać” gigabajty w nieskończoność! Pamiętajmy jednak o tym, aby systematycznie doładowywać konto. Jeżeli dopuścimy do zablokowania usług wychodzących, to utracimy skumulowany pakiet internetowy. Aby temu zapobiec, warto przezornie aktywować autodoładowanie.

Tyle samo kosztuje pakiet #GigaDaje innej wirtualnej sieci komórkowej – Virgin Mobile. Różnice między nimi tkwią w szczegółach – operator nie oferuje nielimitowanych MMS-ów i nieco inaczej nagradza swoich klientów, za to dostaniemy u niego darmowe social media. Tym razem niewykorzystany transfer nie kumuluje się na kolejne miesiące, lecz (podobnie jak w Plushu i nju mobile) Virgin Mobile nagradza swoich użytkowników premią za staż. W ten sposób paczka internetowa rośnie z bazowych 15 do aż 30 GB! Podobnie jak w Mobile Vikings, również Virgin nie oferuje darmowego roamingu UE.

Bardzo dobrą ofertą na kartę dysponuje także Orange. Co prawda i w jego pakiecie nie dostaniemy (jak w Virgin Mobile) nielimitowanych MMS-ów, ale w przeciwieństwie do Lycamobile możemy je swobodnie wysyłać i odbierać, lecz za dodatkową opłatą w wysokości 40 groszy. Poza tym otrzymujemy za 25 zł resztę usług bez limitów i naprawdę sporą paczkę internetową. Część transferu pochodzi z bonusu za doładowanie telefonu, a – w przypadku aktywowania pakietu cyklicznego – po każdym zasileniu konta otrzymamy kolejny 1 GB ekstra!

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

18
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Marcin z KomórkomatuIgorLeszek ProzorowiczMariuszkoMaro Mark Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miła
Gość
Miła

Może mi ktoś powiedzieć więcej na temat Samsung Galaxy A 20?

Patryk Z
Gość
Patryk Z

Najlepsza na kartę jest Orange i oferta no limit, gdzie internet się kumuluje no i zasięg sieci

Jot Wu
Gość
Jot Wu

W MobileVikings pojawiła się nowa oferta – ChillOn (wszystko bez limitu + 20 GB internetu), która wydaje się być lepsza od zajmującej trzecie miejsce GigaDaje. Czemu nie ma tej oferty w zestawieniu?

Katarzyna Kosmosk
Gość
Katarzyna Kosmosk

No i a2 mobile, warto zwrócić uwagę na aktualną promocję – pakiet niewyczerpalne wszystko jest za niecałe 10 zł

piotr kark
Gość
piotr kark

Ja dodałbym jeszcze od siebie sieć Otvarta do tego zestawienia. Nie da się nie zauwazyć, że zdobywają coraz węcej klientow w ostatnim czasie.

Maro Mark
Gość
Maro Mark

Oferta Lycamobile jest opisana nieprawidłowo. Tzn, rozmowy są nielimitowane ale tylko w Polsce. Chcąc mieć taką ofertę z raomingiem trzeba zapłacić 99PLN. Teraz jest rabat dla nowych klientów 49,50PLN ale tylko przez miesiąc.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Oferta jest na stronie operatora w zakładce Krajowe / Do Wszystkich.
To bardziej „krajowy” pakiet – Lycamobile dysponuje również ofertami międzynarodowymi, które mają znacznie większe paczki w roamingu UE i pakiety minut na rozmowy międzynarodowe (Wszystko w jednym), ale są to oferty znacznie droższe. Topowa kosztuje nawet 99 zł miesięcznie

Marcin z Komórkomatu
Gość

W ofercie za 99 zł (i pozostałych pakietów Wszystko w jednym) jest paczka minut międzynarodowych DO Unii Europejskiej, czego faktycznie brakuje w pakiecie Do Wszystkich S. Jednak i on oferuje – wg zapewnień samego operatora – RLAH, a więc nielimitowane połączenia w UE

Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

Uwaga! Od 1 lipca a2mobile kończy z darmowym roamingiem w UE i zaczyna naliczać opłaty jak Premium Mobile

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tak, pisaliśmy o tym w połowie maja:
https://komorkomat.pl/a2mobile-koniec-roamingu/

Jarek Krysztopik
Gość
Jarek Krysztopik

Oferta na abonament -> Oferta z telefonem -> T-Mobile, cytat:
„Abonament T-Mobile zawiera już jednak w sobie opłatę za telefon, a więc nie są tu doliczane dodatkowe raty.” Tak, to prawda. Zdziwka przychodzi, kiedy w ramach abonamentu opłaciliśmy telefon ale zostało kilka ostatnich miesięcy abonamentu- opłata miesięczna pozostaje ta sama! Mogę mieć pretensje tylko do siebie za nieuważne czytanie warunków umowy.

Marcin z Komórkomatu
Gość

W zasadzie to również Play rozbija na fakturach cenę na opłatę za usługę telekomunikacyjną i za sprzęt. Tyle, że – w przeciwieństwie do Orange, Plusa i Plusha – wybierając dany abonament, np. Play Solo M na stronie operatora, jego cena nie zmienia się przy zmienianiu modelu telefonu – zmienia się tylko jego opłata startowa. W Orange, Plusie i Plushu zmienia się nie tylko opłata startowa, ale i łączna wysokość rachunków, która po prostu nie jest stała

QNA
Gość
QNA

Jest jeszcze operator Otvarta (plus).
Komórki i stacjonarne oraz SMS bez limitu, 11GB za 8.99 dla przenoszących numer (umowa na miesiąc).
Lub 17.99 bez przenoszenia.

Mariuszko
Gość
Mariuszko

Dla mnie przy wyborze jakiejkolwiek oferty cena jest rzeczą drugorzędną. Moim zdaniem tylko sknerusy patrzą czy coś jest tańsze o 5-7 złotych a potem marudzą, że mają problemy z działaniem sieci. Wolęwybrać coś jakościowego super jak np ofertę T-mobile/Heyah.

Leszek Prozorowicz
Gość
Leszek Prozorowicz

„Coś jakościowego super” i „T-mobile/Heyah” to nie oznacza tego samego. Przynajmniej nie w każdej lokalizacji, niestety.

Igor
Gość
Igor

W końcu Lycamobile na 1 miejscu. Pod względem ceny, GB z pełną prędkością i połączeń międzynarodowych – to zdecydowanie najlepsza sieć w Polsce. A z MMS-ów to niech emeryci korzystają 😀

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tak, na papierze super, ale spójrz na exodus klientów:
https://komorkomat.pl/raport-przeniesienie-numeru-iv-kwartal-2018/

W ciągu ostatniego roku kwartalnie Lycamobile opuszcza na rzecz innych operatorów ok. 800-1100 numerów, a biorąc pod uwagę raczej niewielkiego operatora są to dość duże liczby. Zobacz również na opinie o Lycamobile:
https://komorkomat.pl/opinie-lycamobile/

Igor
Gość
Igor

ja to tam nie patrzę na takie statystyki. Korzystam z Lyca juz od 4 lat i nie narzekam. Teraz przeczytalem opinie, to wiekszość dotyczy tego z czym nigdy nie mam do czynienia, bo ani nie przenoszę numeru, ani nie dzwonię na infolinie. Wiem tylko, ze jak doladuję za 20 zł, to mam sporo internetu, wazność konta aż przez 120 dni i ewentualnie jak pojadę do Niemiec czy Holandii, to tez mam internet :) A do tego teraz jeszcze kumulacja GB…to już w ogóle.