Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Czerwiec 2018

19

W maju 2018 wprowadziliśmy na naszej stronie zmianę w prezentowaniu pakietów internetowych. Od tego momentu przedstawiamy transfer wyłącznie na pełnej prędkości w “ofertach bez limitu GB”. Nie ma więc już mowy o sytuacji, w której operator chwali się ofertą z „Internetem bez ograniczeń”, w której po osiągnięciu np. 5 czy 10 GB, transfer zwalnia do 1 Mb/s. Jest więc uczciwiej i przejrzyściej. Zmiany dotyczą takich sieci komórkowych, jak np. Play czy T-Mobile. Zobaczmy, jak bardzo zmieniły się ich dotychczas zajmowane lokaty w najnowszej odsłonie naszego comiesięcznego rankingu.

Oferty aktualne na 29.05.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Pierwsze miejsce wśród abonamentów z telefonem niezmiennie zajmuje Plush. Pakiet Plush ABO 15 GB zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE. Do dyspozycji dostaniemy również spory transfer 15 GB, darmowe social media (m.in. Facebook i Messenger) i ekstra 10 GB na YouTube.

Do abonamentu w kwocie 25 zł należy doliczyć dodatkową ratę za telefon (podobnie jak w Plusie i Orange). Łączna wysokość rachunków miesięcznych w przypadku większości modeli wyniesie około 50 zł. Ceny telefonów od 1 zł.

2. miejsce ex aequo - Supernet T2 20 GB (31 pkt) - nowość.

Standardowy abonament T-Mobile w konfiguracji Supernet T2 20 GB zapewnia nielimitowane usługi głosowe tekstowe w kraju i za granicą (darmowy roaming UE). Operator oferuje objętościowo nieskończony Internet, z czego pierwsze 20 GB działa na pełnej prędkości (dalej lejek do 1 Mb/s). W pakiecie otrzymamy również zestaw darmowych aplikacji internetowych (nie pobierają transferu z naszej paczki danych), a także możliwość dokupienia pakietu wideo.

Cena abonamentu zawiera już opłatę za urządzenie, nie jest więc naliczana dodatkowa rata za telefon. Wielką zaletą T-Mobile jest duży wybór smartfonów z różnych półek cenowych.

2. miejsce ex aequo - Plus. 60 (31 pkt).

Najbogatszy abonament Plusa. Standardowa opłata w wysokości 50 zł nie zawiera dodatkowej raty za telefon, a ta zależna jest od klasy wybranego sprzętu. W ofercie Plus.60 dostaniemy nielimitowane połączenia, wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci w kraju i w roamingu UE. Istnieje możliwość dokupienia różnych dodatkowych pakietów, np. HBO GO (pierwszy miesiąc za darmo).

Operator chwali się nieskończonym transferem danych, jednak na pełnej prędkości dostępnych jest 12 GB. Po przekroczeniu tego limitu włącza się lejek do 1 Mb/s. Podobnie jak w T-Mobile, również i tym razem otrzymamy do wyboru wiele modeli telefonów. Opłaty startowe zaczynają się od symbolicznej złotówki.

4. miejsce ex aequo - Stan Nielimitowany Solo 60 (30 pkt).

Praktycznie to samo dostaniemy w Play, lecz z nieco mniejszą paczką danych (10 gigabajtów na pełnej prędkości, dalej do 1 Mb/s). Fioletowy operator zapewnia również mniej GB w roamingu UE, ale jest tańszy - kwota 60 zł zawiera zarówno opłatę za usługi telekomunikacyjne, jak i opłatę za urządzenie. Poza tym Play może pochwalić się darmowym dostępem do platformy Tidal i Play NOW przez całą umowę oraz bezpłatnym Shomwaxem przez 3 miesiące, co dla wielu jest jedną z największych zalet operatora.

W abonamencie Stan Nielimitowany Solo otrzymamy szeroki wybór nowoczesnych smartfonów, których jednorazowe opłaty startowe zaczynają się od 1 zł.

4. miejsce ex aequo - Plan Wzbogacony (30 pkt) - nowość.

Plan Wzbogacony to topowy abonament Orange. Otrzymamy w nim oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, darmowy roaming oraz aż 20 GB na pełnej prędkości w kraju (dalej prędkość spada do maksymalnie 1 Mb/s). Podobnie jak konkurencja, również Orange reklamuje swój Internet jako „bez limitu”. Propozycja operatora oferuje bardzo dużo, ale nie jest tania, tym bardziej, że do kwoty 69,99 zł należy doliczyć dodatkową ratę za telefon.

Sam wybór sprzętu w Orange nie odstaje od swoich największych rywali - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ceny telefonów od 0 zł na start, a ich wysokość rat zależy od klasy sprzętu.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Pierwsze miejsce w abonamencie bez telefonu bez niespodzianki - zajmuje je ponownie Plush ABO 10 GB. W pakiecie otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe tekstowe w kraju i za granicą (roamingu UE), darmowe social media oraz atrakcyjne bonusy: premię za staż (transfer rośnie do 20 GB) oraz rabat dla dwojga, o czym niżej. Od kwietnia znakomity Plush oferuje również dodatkowe 10 GB na YouTube.

Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, więc sami decydujemy, jak długo będziemy korzystać z usług operatora.

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Oferta nju mobile jest bardzo podobna, choć nieco droższa. Również i tym razem dostaniemy połączenia i wiadomości SMS/MMS bez limitów do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. W pakiecie Wszystko - nie więcej niż 29 zł również dostaniemy bonus dla lojalnych klientów, lecz tym razem transfer rośnie do aż 30 GB. Jedna z nielicznych różnic to brak darmowych aplikacji internetowych oraz zasięg - nju korzysta z infrastruktury Orange, z kolei Plush z macierzystego Plusa. Oferta nju jest abonamentem bezterminowym - można z niej zrezygnować w każdej chwili.

3. miejsce - Red Bull Mobile SieMa (32 pkt).

Oferta Red Bull Mobile nie wyróżnia się dodatkami na tle konkurencji. Na próżno szukać w abonamencie RBM SieMa 29 bonusów dla par czy stałych klientów, otrzymamy jednak to, co najważniejsze: nielimitowane usługi do wszystkich (również w roamingu UE) i 10 GB krajowej paczki danych. Niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne 2 miesiące. Umowa bezterminowa.

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

Gdyby nie brak darmowego roamingu UE, oferta Premium Mobile byłaby jeszcze wyżej w naszym rankingu. Jeżeli jednak nie wyjeżdżamy często za granicę, to Freedom2 będzie znakomitą ofertą. Na start otrzymamy aż 20 GB (w konkurencyjnym Plushu 20 GB dostaniemy po 2 latach) oraz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Wirtualny operator zapewnia również rabaty dla par, a dopłacając tylko 5 zł otrzymamy abonament z aż 30 GB! Mowa oczywiście o pakiecie Freedom3, który podobnie jak jego tańszy wariant jest ofertą bezterminową.

4. miejsce ex aequo - Lajtowy Hit (31 pkt).

Najdroższa propozycja w naszym top 5. Lajt Mobile oferuje kilka bonusów: obniżenie abonamentu o 2 zł za przeniesienie numeru. Tyle samo kosztuje dodatkowy pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne, które w standardzie nie są zapewnione. Lajtowy Hit oferuje za to nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich krajowych sieci komórkowych (brak darmowego roamingu - zobacz usługę Bonus Krajowy) oraz aż 30 GB LTE! Istnieje możliwość podpisania bezterminowej umowy.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce - Orange 25 GB (36 pkt).

To prawdopodobnie ostatnie nasze zestawienie z tak wysoką pozycją Orange na kartę. Wszystko za sprawą wyłączenia darmowego roamingu w ofertach prepaid sieci Orange i nju, które ma nastąpić w drugiej połowie czerwca. Część bardzo dużej paczki danych stanowi bonus za doładowanie swojego konta, a za aktywowanie pakietu cyklicznego dostaniemy dodatkowe 1 GB miesięcznie. Pomarańczowy zapewnia pełen zakres nielimitowanych usług oprócz darmowych MMS-ów.

2. miejsce - Viking 25 No Limit (35 pkt) - nowość.

Mobile Vikings postanowił wprowadzić lekki lifting swojej niezwykle atrakcyjne oferty. Od maja 2018 dostaniemy to samo, ale w niższej o 4 zł cenie! W pakiecie Viking 25 No Limit otrzymamy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju oraz 15 GB Internetu. Co ważne, niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc, ale - w przeciwieństwie do abonamentu RBM - kumulacja trwa w nieskończoność! Aby dodatkowe środki nie przepadły, pamiętajmy o systematycznym doładowaniu konta. Zablokowanie usług wychodząc oznacza skasowanie skumulowanych gigabajtów. Warto więc aktywować usługę autodoładowanie.

Mobile Vikings nie pobiera transferu za korzystanie z Facebooka i Messengera, ale dla niektórych będzie miał ważną wadę: brak darmowego roamingu UE.

2. miejsce ex aequo - Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

Przez zmianę w prezentacji wielkości transferu pakiet Niewyczerpalne Wszystko stracił 1 punkt. Topowa oferta a2mobile zapewnia nieskończony objętościowo Internet, ale tylko 5 GB jest do dyspozycji na pełnej prędkości. Jest to jednak najtańsza oferta w zestawieniu, a zapewnia nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE oraz paczkę darmowych social mediów i usługę Wi-Fi Calling.

2. miejsce ex aequo - Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Podoba nam się oferta Plusha, ale wolimy pakiety prepaid? Taki wariant jest możliwy do wyboru. Co więcej, dostaniemy niemal to samo w identycznej cenie 25 zł miesięcznie. Niemal, gdyż Plush ABO 10 GB zapewnia zwiększającą się paczkę internetową dla stałych klientów, czego nie dostaniemy niestety w ofercie na kartę. Uwaga - od końca czerwca 2018 Plush na kartę nie będzie zapewniał roamingu na zasadzie Roam Like At Home.

2. miejsce ex aequo - nju 29 (35 pkt).

Tyle samo punktów zebrał również nju mobile. Pakiet na kartę tego operatora kosztuje 29 zł i jest bliźniaczo podobny do swojego abonamentowego odpowiednika, lecz oferuje mniej: brakuje w nim bonusu dla par, a od końca czerwca zabraknie również darmowego roamingu UE. Lepiej więc wybrać bezterminowy abonament tego operatora. Przewidujemy spadek oferty na dalsze miejsce w kolejnej odsłonie rankingu.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo - Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet to połączenie 2 indywidualnych abonamentów Stan Nielimitowany Solo. Ceny oferty z 2 telefonami zaczynają się od 100 zł, a oszczędności względem 2 osobnych umów wynoszą 10 zł na każdą kartę SIM. Play zapewnia ten sam poziom usług, lecz w niższej cenie dla par.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo - T-Mobile 2w1 (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Podobna sytuacja ma miejsce w T-Mobile. Na pakiet kosztujący 100 zł składa się numer z telefonem (60 zł) oraz numer z samą kartą SIM (40 zł). Łącznie oszczędzamy 30 zł miesięcznie, a klienci otrzymają do dyspozycji te same warunki umowy, co w indywidualnym pakiecie T1 Bez Limitu.

3. miejsce ex aequo - Plus.60 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 109,00 zł. Plus oferuje aż 50% upustu na drugi numer w swoim pakiecie dla dwojga! W przypadku połączeniu 2 topowych abonamentów Plus.60 i tak wychodzi nieco drożej od konkurencji. Za telefony pobierana jest dodatkowa rata (minimum kilkanaście zł za jedną sztukę).

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo - Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 94,00 zł. Tańszy wariant Plusa dla dwojga. Tym razem do dyspozycji pozostanie tylko 8 GB na parę (w pakiecie indywidualnym jest to 4 GB na osobę). Analogicznie drugi numer jest przeceniony o aż 50%, a za urządzenia Plus pobiera dodatkową opłatę ratalną.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce - Orange Duet Korzyści (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 106,98 zł. Osobne raty za sprzęt doliczane są również w Orange dla dwojga. Operator zapewnia 10 GB na pełnej prędkości, po wykorzystaniu których transfer spada do maksymalnie 1 Mb/s. Usługi głosowe i tekstowe są - jak u powyższych konkurentów - nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, którzy nie potrzebują nowego telefonu od operatora. Za połączenie 2 i tak już wyśmienitych pakietów indywidualnych dotrzymamy rabat -10 zł na miesiąc. W cenie 40 zł za 2 karty SIM otrzymamy bezpłatne usługi w kraju i w roamingu UE, 10 GB na osobę, ekstra 10 GB na YouTube’a i darmowe social media. Wszystko to w bezterminowej umowie.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce - W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Niewiele Plushowi ustępuje nju mobile, które jest nawet o 2 zł tańsze. Niską cenę zawdzięczamy rabatowi w wysokości aż 20 zł na drugą kartę SIM, przez co kosztuje ona tylko 9 zł. Niestety propozycja nju ma jeden poważny mankament: wspólny pakiet 10 GB na 2 osoby. Umowa podpisywana jest oczywiście na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce - LajtDuet L (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Lajt Mobile w swojej ofercie duet oferuje największą paczkę internetową, która wynosi aż 30 GB! Propozycja wirtualnego operatora jest zarazem najdroższa z topowej piątki ofert duet bez telefonu. Niestety nie otrzymamy darmowego roamingu UE, a nielimitowane połączenia na numery stacjonarne wymagają aktywacji dodatkowego pakietu za 2 zł. Umowa bezterminowa.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo - Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Freedom Dla Dwojga+ to połączenie 2 ofert Freedom2. Również i tym razem otrzymamy rabat, lecz mniejszy niż w pozostałych sieciach - tylko 5 zł na 2 karty SIM. Nie zmienia to jednak faktu, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych krajowych ofert dla dwojga. Jeżeli nie korzystasz z usług roamingu UE, to bezterminowy abonament Premium Mobile będzie idealnym rozwiązaniem.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce - LajtDuet M  (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Mniej rozbudowana oferta dla dwojga Lajt Mobile, ale i tak dla wielu będzie wystarczająca. Tym bardziej, że mamy do czynienia z najtańszą propozycją dla par. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza możliwość zmiany operatora w każdym momencie.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

19
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Marcin z KomórkomatuckrszrJacuwacuLandiinEmilia Jedrej Fredericks Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
furRF
Gość
furRF

„W pakiecie otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe tekstowe w kraju i za granicą (roamingu UE),”
W Plush Abo nie ma rozmów w roamingu – warto czasem zajrzeć na stronę oferty :)

maurycy
Gość
maurycy

Jeśli oferta z abonamentem to mogę zaproponować Novum. Nie jest to może firma tak popularna jak inni operatorzy, ale jest naprawdę godna polecenia :D

sonia
Gość
sonia

popularność operatora to nie jest rzecz kluczowa. Cena, cena, cena

Przemb23
Gość
Przemb23

A dodali byście jeszcze porównanie ofert dla dużych rodzin z KDR?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Mamy osobne porównanie pakietów rodzinnych, które co pewien czas aktualizujemy:
https://komorkomat.pl/abonament-rodzinny-oferty-operatorow/

Rafał Borkowski
Gość
Rafał Borkowski

Vikingowie dają radę!

Rafał m
Gość
Rafał m

Kolega ma racje najlepsza sieć to viking mobile w opcji no limit za 25zł i polecam wszystkim ! przy zakładaniu konta podajcie mój kod referencyjny a zgarniecie 19zł darmowego doładowania: Ag3txGE

Rafał m
Gość
Rafał m

NAJLEPSZA SIEĆ E V E R ! to tylko mobile vikings w opcji no limit za 25zł i polecam wszystkim ! przy zakładaniu konta podajcie mój kod referencyjny a zgarniecie 19zł darmowego doładowania: Ag3txGE

Robert Kulpek
Gość
Robert Kulpek

Jak dla mnie sieć nr jeden to Otvarta do tego mają super promocję dla przenoszących numer

Krzysztof Sliwinski
Gość
Krzysztof Sliwinski

TO NIE SA OFERTY NA KARTE,TYLKO A B O N A M E N T !!! Telefon „na karte”,znaczy ze doladowuje kiedy JA CHCE a nie kiedy chce siec czyli w okreslonym czasie !!!! Zwykle oszustwo tych zlodzieji ,wlascicieli sieci komorjowych !!! Co robi UOKiK ???!!! Jak zwykle – N I C !!!

Emilia Jedrej Fredericks
Gość
Emilia Jedrej Fredericks

Czekamy na nowy ranking na lipiec:-) Dzieki za taka pomocna stronke…Jaki telefon poleca Pan jako drugi telefon? (Normalnie uzywam Iphone ale musze miec drugi telefon z angielska karta) Czyli sumujac, szukam oferty gdzie bede miala dobry internet, nielimitowane smsy i polaczenia telefoniczne oraz telefon ktory bedzie dobry ale nie musi byc najlepszy…Z gory dziekuje i pozdrawiam:- )

Marcin z Komórkomatu
Gość

Już jest:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-lipiec-2018/
;)

Jeżeli nie zależy Ci na topowym modelu, to zobacz na Plusha:
https://komorkomat.pl/porownywarka/oferty/?&tel=1&op=462&typ=3

Za ok. 50 zł miesięcznie (abonament + rata za telefon) otrzymasz ofertę z telefonem, nielimitowanymi usługami głosowymi i tekstowymi oraz 10 GB :)

ckrszr
Gość
ckrszr

co by Pan zaproponowal w przypadku gdy nie potrzebuje: rozmow, sms, mms; a tylko internet z waznoscia na okolo rok, z pakietem kolo 5-10GB (ale, zeby nie trzeba bylo go doladowywac cyklicznie), na prepaid – powiedzmy potrzebuje komorke jako router danych (nieduze zuzycie danych) – orange mialo takie rozwiazanie (przedluzenie waznosci internetu smsem na rok), ale sie z tego wycofalo, jakas siec ma cos podobnego?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie kojarzę za bardzo takich pakietów. Generalnie jednak im wyższe doładowanie konta, tym dłuższy okres jego ważności, a w niektórych przypadkach również ekstra GB. Oferty na kartę:
https://komorkomat.pl/porownywarka/oferty/

ckrszr
Gość
ckrszr

ale problem jest ze zgromadzonymi pieniedzmi na karcie – jesli komorka robi tylko jako router – chyba ze, ktoras z sieci ma bezproblemowy przelew pieniedzy miedzy kartami – w orange np 3 x 5 zl na miesiac (czy 4x? nie pamietam) – a to troche malo.

Landiin
Gość
Landiin

Witam wiele czytałem na temat nowych zasad roamingu i przeleciałem cały internet na szukaniu odpowiedniej taryfy dla mnie. Zalezy mi na w miarę dobrym zasięgu do rozmów i Lte do internetu, paczkę GB internetu w roamingu i w krajowego, darmowe rozmowy krajowe i w roamingu? Czy istnieje jakaś oferta tylko na kartę z moimi wymaganiami? Jak np w Orange za 25 zł jest 1.61 GB w UE to dopiero po wykorzystaniu go będą najliczone dodatkowe koszta? Najczęściej rozmowami i smsamicw roamingu? Panie Marcinie proszę o pomoc.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dzień dobry,
od kilku dni Orange (oraz nju mobile) nie oferuje już darmowego roamingu UE w swoich ofertach na kartę:
https://komorkomat.pl/orange-na-karte-koniec-rlah/

To samo czeka jeszcze przynajmniej Plusa i Plusha w prepaidzie. Wybrałbym bezterminowy abonament (można zrezygnować w każdej chwili) od Plusha lub nju mobile za odpowiednio 25 i 29 zł. W nich wciąż zapewniane są warunki RLAH. Więcej na temat tych pakietów tutaj:
https://komorkomat.pl/promocja/plush-abonament-abo-10-gb/
https://komorkomat.pl/promocja/nju-mobile-wszystko-komorkowe-za-29-zl/

Jacuwacu
Gość
Jacuwacu

Powinniście dodać do porównania opłaty aktywacyjne, np. w PLUSH widzę, że jest 123 zł., a o kosmiczna kwota.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Niemożliwe – Plush nie pobiera opłaty aktywacyjnej

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów