Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

No Limit M vs O! Korzystna! – który abonament korzystniejszy?

avatar
2
Lajt Mobile czy OTVARTA

No Limit M i O! Korzystna! to tanie abonamenty, które pod względem cenowym nie różnią się od siebie. Czy jednak oferują te same warunku umowy? Jakie są ich mocne i słabe strony? Sprawdziliśmy to w poniższej analizie.

Umowa i zasięg

Umowa na czas nieokreślony to już niemal standard wśród współczesnych ofert. Tak jest i tym razem, gdyż wybierając No Limit M lub O! Korzystną!, klient nie będzie zobowiązany do nawiązania stałej współpracy. Rezygnując jednak z usługi warto pamiętać o 30-dniowym okresie wypowiedzenia.

Obie sieci pracują na łączach operatora Plus, więc powinny zapewniać ten sam zasięg.

Zwycięzca: remis.

Za 17,99 zł dostaniemy:

Połączenia głosowe

Darmowe minuty na telefony stacjonarne i komórkowe umożliwiają klientowi stały kontakt z ludźmi, a właśnie zarówno oferta Lajt Mobile, jak i O! Korzystna!, zapewnia pakiet nielimitowanych połączeń.

Zwycięzca: remis.

Wiadomości tekstowe

Wydawałoby się, że wiadomości tekstowe straciły na znaczeniu, jednak ludzie wciąż lubią wysyłać do siebie SMS-y i MMS-y. Wybierając usługę No Limit M konsumenci mogą to robić bez ograniczeń, jednak w przypadku pakietu O! Korzystna! bezpłatne są wyłącznie SMS. Cena jednej wiadomości multimedialnej MMS wynosi 29 groszy.

Zwycięzca: No Limit M.

Internet

Internet nie jest mocną stroną No Limit M, gdyż w pakiecie do dyspozycji pozostaje jedynie 4 GB. Po wykorzystaniu całego transferu, wciąż będzie można korzystać z sieci, lecz z mniejszą prędkością.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku taryfy O! Korzystna!, gdyż tutaj klient otrzyma 11 GB. Co więcej, dla przenoszących numer w promocji czeka nawet 21 GB! Istnieje możliwość rozszerzenia paczki danych o kolejne 3 GB za jedyne 10 złotych.

Zwycięzca: O! Korzystna!

Roaming

OTVARTA nie oferuje darmowego roamingu RLAH, jednak operator udostępnił dodatkową usługę o nazwie Pakiet Wakacyjny. Po jej aktywacji klient otrzyma 500 minut rozmów w roamingu na terenie UE, a także Norwegii, Islandii i Liechtensteinu do wykorzystania przez 14 dni. Z pakietu można skorzystać dwa razy w roku.

Natomiast Lajt Mobile No Limit M udostępnia tzw. Bonus Krajowy, czyli zniżkę w wysokości 20 złotych. Jest ona do wykorzystania w sytuacji, gdy klient nie będzie korzystał z usług będąc na terenie państw UE. Obejmuje on paczkę 50 darmowych SMS-ów wymiennych na 50 minut. Premia ta wliczona jest już do ceny usługi.

Zwycięzca: O! Korzystna!

Dodatkowe usługi

Oba pakiety nie mają wiele dodatkowych usług, jak choćby wcześniej wymienionego Pakietu Wakacyjnego i Bonusu Krajowego. W tak niewysokim abonamencie nie ma co rozpaczać – dostajemy wszak najważniejsze usługi bez limitu i spory (zwłaszcza w ofercie sieci OTVARTA) transfer danych.

Zwycięzca: remis.

Koszty

Cenowo powyższe oferty są swoim bliźniaczym odbiciem – za obie klient zapłaci 17,99 złotych. W przypadku planu O! Korzystna! cena ta obejmuje już upust za zgodę marketingową i e-fakturę. Warto także pamiętać o opłacie aktywacyjnej w cenie 24 złotych. Nieco niższa jednorazowa opłata aktywacyjna jest w Lajt Mobile i wynosi 19,99 zł. Ta różnica będzie jednak zatarta w skali wielu miesięcy.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie

OTVARTA abonament 11 GB

Analizując powyższe oferty można zauważyć, iż oferty kusić mogą nie tylko niskim abonamentem, ale również wieloma innymi zaletami. Jednak naszym zdaniem bardziej opłacalna okazała się oferta O! Korzystna!, która wygrywa w bardzo wyrównanej walce.

Propozycja sieci OTVARTA oferuje przede wszystkim znacznie większy krajowy pakiet internetowy, którym niweluje z nawiązką brak nielimitowanych MMS-ów. Zapewnia również nieco lepszą paczkę roamingu UE. W tym zestawieniu wirtualnego operatora Lajt Mobile nie ratuje niższa opłata aktywacyjna.

No Limit vs O! Korzystna! – 5:6.

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z zawodu specjalista ds. pozycjonowania i content marketingu, z pasji dziennikarz, z zainteresowania zaś tancerz, podróżnik i miłośnik sportów ekstremalnych. Fan e-marketingu, social mediów, reklamy w sieci i deskorolek.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

mam tu i abonament telefoniczny i internet. Brak umowy i wieloletnich zobowiązań, niskie ceny abonamentów, sprawna obsługa na infolinii.

Myślę, że warto wygrzebać spod fotela w samochodzie dodatkowe 2 zł miesięcznie i wziąć w lajt za 20zł no limit +30 GB. Odkąd dorzucili stacjonarne to chyba bez sensu brać ten abonament za 15 zł czy za 18zł w otv.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: