Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

O! Korzystna! pod lupą – prześwietlamy ofertę

2
Obowiązuje do: odwołania

Pakiet O! Korzystna! to jeden z abonamentów nowej sieci OTVARTA. Operator zadebiutował na rynku w marcu 2018 roku i kusi rozmaitymi wariantami ofert abonamentu na telefon i Internet. Czy oprócz dość intrygującego nazewnictwa nowy operator ma szansę zyskać popularność swoim pakietem O! Korzystna!? Sprawdźmy.

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020.

OTVARTA – abonament 11 GB

Operator swoje usługi świadczy na infrastrukturze Plusa. Jeżeli więc w naszej okolicy zasięg zielonego operatora jest silny, to warto rozważyć propozycję sieci OTVARTA.

O! Korzystna!

Pakiet O! Korzystna! to jeden z pięciu planów taryfowych operatora i zarazem jeden z najlepszych abonamentów do 20 zł. Zobaczmy, co jest nam w stanie zaoferować.

Rozmowy, SMS-y i Internet w O! Korzystna!

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie O! Korzystna!:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: 29 gr
 • Internet: 11 GB (21 GB za przeniesienie numeru)
 • cena: 17,99 zł
 • długość umowy: bezterminowa

O! Korzystna!:

OTVARTA abonament 6 GB

Porównaj oferty na abonament

Miesięcznie za O! Korzystna będziemy płacić 17,99 zł. Z racji, iż jest to abonament, podpisujemy umowę na świadczenie usług z telekomem. Na szczęście jest to oferta na czas nieokreślony. Jeżeli z jakiś przyczyn nie będzie nam odpowiadał kontrakt, zawsze możemy z niego zrezygnować zachowując 30-dniowy okres wypowiedzenia. Przy pierwszym rachunku jest naliczana spora (ale jednorazowa) opłata aktywacyjna, która wynosi 24 zł.

Kwota 17,99 zł miesięcznie uwzględnia upusty za zgodę marketingową i e-fakturę. Taka praktyka jest powszechna i większość operatorów tak postępuje, zarówno mniejszych jak i pośród wielkiej czwórki, więc nie dziwi taka polityka w sieci OTVARTA.

OTVARTA w ofercie O! Korzystna! oferuje 11 GB transmisji danych (21 GB za przeniesienie numeru!). Po wykorzystaniu pakietu, w dalszym ciągu możemy korzystać transmisji danych, jednak prędkość zostanie ograniczona. Jeżeli w którymś momencie paczka 11 GB szybkiego Internetu okazałaby się niewystarczająca, zawsze możemy dokupić dodatkowy pakiet. W przypadku tej oferty mamy do dyspozycji dodatkowe 3 GB za 10 zł.

Nowa sieć OTVARTA w przekazie marketingowym reklamuje się przede wszystkim jako operator stworzony dla rozmów krajowych i w przystępnej cenie. Na szczęście w ofercie O! Korzystna! można skorzystać z pakietu roamingowego. Pakiet Wakacyjny, bo o nim mowa, można aktywować 2 razy w roku. W jego ramach dostajemy 500 minut rozmów w roamingu UE, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Pakiet jest ważny 14 dni, a koszt aktywowania wynosi 10 zł.

O! Korzystna! zapewnia nielimitowane SMS-y do wszystkich komórkowych sieci w kraju. Musimy jednak pamiętać, że nie dotyczy to MMS-ów. W przypadku wysłania wiadomości graficznej będziemy musieli za nią zapłacić dodatkowe 29 groszy. Zawsze też możemy skorzystać z pakietu internetowego i poprzez różnego rodzaju komunikatory wysyłać wiadomości graficzne, wtedy nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów.

Nowa sieć jest operatorem wirtualnym – jeżeli więc będziemy chcieli zamówić jego usługi, będzie trzeba tego dokonać przez Internet lub kontakcie telefonicznym. Dokumenty potrzebne do sfinalizowania umowy oraz kartę SIM otrzymamy kurierem, który bezpłatnie dostarczy przesyłkę na podany adres. Zarządzać naszym numerem telefonu będziemy mogli poprzez dedykowany Portal OTVARTA 24/7.

O! Korzystna! – dla kogo?

Omawiana oferta sieci OTVARTA stworzona jest dla osób, którzy lubią dużo rozmawiać i esemesować. Pakiet 11 GB w cenie niecałych 18 zł wydaje się być zupełnie wystarczający. Z abonamentu będą ucieszeni również ci, którzy nie mają zamiaru podpisywać długiej umowy z operatorem, za to cenią sobie elastyczność i możliwość opuszczenia sieci w każdym momencie.

Jeżeli jednak często wyjeżdżamy za granicę, pakiet O! Korzystna! nie spełni swojej roli.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y, 11 GB)
 • niska cena
 • 21 GB zamiast 11 GB w przypadku przeniesienia numeru
 • opcjonalny pakiet roamingowy (jednak w wielu przypadkach niewystarczający)
 • opcjonalna paczka danych
 • bezterminowa umowa

Wady:

 • brak darmowego roamingu UE
 • dość wysoka opłata aktywacyjna

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie OTVARTA.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcin z KomórkomatuMirek Krzysiek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mirek Krzysiek
Gość
Mirek Krzysiek

Brak mmsów i możliwość chociażby dokupienia dodatkowej paczki internetu w UE dla mnie przekreśla ofertę, nawet jakby ten abo kosztował 10 zł!

Marcin z Komórkomatu
Gość

Jest paczka minut:
https://komorkomat.pl/promocja/otvarta-abonament-pakiet-wakacyjny/

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów