Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ładowarka indukcyjna – na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie?

Ładowarka bezprzewodowa do telefonu

Dobra ładowarka indukcyjna wcale nie musi być bardzo droga! Od czasu jej popularyzacji przez Apple’a minęło już kilka lat i tego typu ładowarki oferują praktycznie wszystkie topowe marki m.in. Samsung, Huawei czy Xiaomi. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu ładowarki indukcyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak działa ładowarka indukcyjna?
 • Czy za duża moc ładowarki indukcyjnej zepsuje Twojego smartfona/telefon komórkowy?
 • Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki indukcyjnej?
 • Czy warto kupić ładowarkę indukcyjną?
 • Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?

Przed wyborem ładowarki indukcyjnej warto jednak rozważyć plusy, minusy oraz konsekwencje bezprzewodowego ładowania. Dodatkowo powinno się spojrzeć na ograniczenia i możliwości oferowane przez takie urządzenia. Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki indukcyjnej? 

Ładowarka indukcyjna – jak działa?

Ładowarka indukcyjna działa przy pomocy cewki nadawczej znajdującej się w ładowarce oraz cewki odbiorczej, która jest w telefonie. Pierwsza z nich odpowiada za wytwarzanie pola elektromagnetycznego, a druga indukuje napięcie w cewce smartfona. Ostatnim krokiem umożliwiającym ładowanie indukcyjne (ładowanie bezprzewodowe) jest zmiana prądu zmiennego na stały przez przetwornik umieszczony w telefonie.

Telefony z indukcyjnym ładowaniem

Najpopularniejsze ładowarki indukcyjne 2024:

W konsekwencji ładowanie bezprzewodowe (ładowanie indukcyjne) nie jest do końca bezprzewodowe, ponieważ ładowarkę indukcyjną musimy podłączyć do prądu. O wiele bardziej poprawne jest posłużenie się sformułowaniem pt.: „bezprzewodowe ładowanie smartfona” (w celu naładowania telefonu kładziemy go na specjalną płytkę, jednak, aby proces ten był skuteczny, musimy podłączyć ładowarkę indukcyjną do prądu).

Czy za duża moc ładowarki indukcyjnej zepsuje Twojego smartfona?

Na polskim jak i zagranicznym rynku możemy kupić ładowarki indukcyjne od 5 do nawet 30 W. Są one dostępne w niemal każdym sklepie stacjonarnym oraz internetowym, jednak producenci oferują również urządzenia o znacznie większych gabarytach, które nie zawsze się sprawdzają. Telefony w zależności od rodzaju mają zazwyczaj ustawione limity umożliwiające zasilanie do konkretnej mocy (np. do 10 W). W praktyce oznacza to tyle, że ładowarka indukcyjna o współczynniku 30 W naładuje smartfon w maksymalnej mocy wynoszącej 10 W.

Ładowarka indukcyjna – na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie?

Ładowarka indukcyjna to technologiczna nowość, której wybór może sprawić spore problemy. Aby tego uniknąć, należy zapoznać się z najważniejszymi elementami wpływającymi na jakość i wydajność omawianego urządzenia m.in. ładowanie, kształt, materiał, producent oraz cena. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki indukcyjnej? Oto 5 wskazówek.

#1 Ładowanie

Przed zakupem należy sprawdzić natężenie ładowarki indukcyjnej przedstawiane w Amperach. Sprzęt wysokiej jakości dysponuje zazwyczaj 2 A, jednak wraz ze wzrostem natężenia istnieje ryzyko zwiększenia zużycia baterii.

#2 Kształt

Wybór konkretnego kształtu zależy od naszych indywidualnych preferencji. Firmy najczęściej oferują ładowarki indukcyjne płaskie, okrągłe lub prostokątne. Kształt i wygląd nie jest jednak aż tak ważny, jak np. wcześniejsze natężenie prądu.

#3 Materiał

W większości przypadków im wyższa cena ładowarki indukcyjnej, tym lepszy gatunkowo materiał otrzymamy. Warto również zadbać, aby urządzenie miało właściwości antypoślizgowe i było odporne przed przegrzewaniem (jakościowe materiały = większa odporność na przegrzewanie).

#4 Producent

Ładowarka indukcyjna nie musi być dedykowana do konkretnego telefonu – można ją zakupić z dowolnej firmy. Wystarczy, żeby urządzenie mobilne wspierało standard Qi.

#5 Cena

Cena ładowarek indukcyjnych oscyluje w granicach 100-300 złotych. W zależności od budżetu możemy pokusić się o większą moc i lepsze gatunkowo materiały. Uwaga – nie zawsze wysoka cena oznacza lepszą i odpowiednią ładowarkę do Twojego telefonu!

Czy warto kupić ładowarkę indukcyjną?

Ładowarka indukcyjna to urządzenie innowacyjne, bardzo wygodne i niesamowicie zróżnicowane pod kątem cenowym. Najtańsze egzemplarze można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a najdroższe – nawet powyżej 300 zł. Warto jednak wspomnieć, że oprócz licznych korzyści, sprzęt cechuje się również wadami. Jakie są wady i zalety ładowarek indukcyjnych?

Ładowarka indukcyjna – zalety:

 • nowoczesne rozwiązanie technologiczne
 • elegancki wygląd
 • smartfon nie wymaga podłączenia do kabla
 • możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie
 • kompatybilność z dowolnym sprzętem

Ładowarka indukcyjna – wady:

 • wolniejsze ładowanie niż w przypadku klasycznego urządzenia
 • konieczność podłączenia ładowarki do gniazdka
 • telefon musi wspierać standard Qi

Telefony z indukcyjnym ładowaniem

Pamiętajmy również, aby prawidłowo dbać o ładowarkę indukcyjną, a w konsekwencji nie wystawiać jej na oddziaływanie słoneczne w trakcie pracy. Poza tym warto również odpowiednio obchodzić się z akumulatorem smartfona i ładować go dosyć często – tak, aby poziom baterii nie schodził poniżej 50% (wpływa to pozytywnie na żywotność akumulatora).

Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać? Przykłady

Przy wyborze ładowarki indukcyjnej należy kierować się przede wszystkim mocą oraz natężeniem. Warto również wziąć pod uwagę kształt urządzenia, materiał wykonania i cenę, która w większości przypadków może zadecydować o zakupie. Poniższe zestawienie przedstawia 7 najlepszych modeli ładowarek indukcyjnych według ekspertów serwisu www.komorkomat.pl. Zaczynajmy!

1. Ładowarka indukcyjna TECH-PROTECT AirPad

Ładowarka indukcyjna ECH PROTECT

Ładowarka indukcyjna TECH-PROTECT AirPad to stosunkowo solidny produkt w cenie ok. 60 zł. Zapewnia bezpieczne i szybkie ładowanie bezprzewodowe dzięki cewce ładującej o mocy 5 i 9 V. Zaletą tego urządzenia jest czujnik temperatury, a także inteligentny system rozpoznawania przedmiotów (ładowarka wyłącza się, gdy będą na niej niepożądane przedmioty lub gdy temperatura osiągnie ustalony limit). Ładowarka indukcyjna TECH-PROTECT AirPad jest bardzo lekka i posiada smukłą konstrukcję.

2. Ładowarka indukcyjna JOYROOM JR-A23

Ładowarka indukcyjna JOYROOM

Ładowarka indukcyjna JOYROOM JR-A23 to estetyczny produkt w przystępnej cenie ok. 100 zł. Dzięki odpowiednim parametrom (odległość ładowania od 2 do 8 mm), telefon można ładować bez zdejmowania etui. Warto również wziąć pod uwagę, iż 15 W pozwala na bardzo szybkie doładowanie akumulatora, nawet w kilkadziesiąt minut (w zależności od konkretnego modelu).

3. Ładowarka indukcyjna ESR Halolock Magnetic Magsafe

Ładowarka indukcyjna Halolock

Ładowarka indukcyjna ESR Halolock Magnetic Magsafe to produkt ze średniej półki jakościowej w cenie ok. 140 zł. Jego moc to 10 W, co w połączeniu z magnetycznym systemem Magsafe wspomaga efektywne ładowanie. Ładowarka indukcyjna ESR Halolock cechuje się klasycznym wyglądem, okrągłym kształtem i niską wagą.

4. Ładowarka indukcyjna SAMSUNG EP-N3300TWEGEU

Ładowarka indukcyjna Samsung

Ładowarka indukcyjna SAMSUNG EP-N3300TWEGEU to produkt o zadowalających parametrach w cenie ok. 150 zł. Dwie cewki pozwalają na ładowanie telefonu w pionie lub poziomie w czasie porównywalnym do klasycznej ładowarki ze względu maksymalną moc w granicach 9 W. Urządzenie zostało wyposażone w diodę LED informującą o korzystaniu z opcji szybkiego ładowania.

5. Ładowarka indukcyjna APPLE MagSafe Charger

Ładowarka indukcyjna Apple

Ładowarka indukcyjna APPLE MagSafe Charger to produkt wysokiej jakości w cenie ok. 160 zł. Został wyposażony w opcję szybkiego ładowania, z maksymalną mocą do 15 W. Wygląda bardzo estetycznie, jest wykonany w minimalistycznym stylu, a co więcej – przyspiesza bezprzewodowe uzupełnianie energii dzięki perfekcyjnie dopasowanym magnesom.

6. Ładowarka indukcyjna ESR Wireless Charging Station

Ładowarka indukcyjna ESR

Ładowarka indukcyjna ESR Wireless Charging Station to bardzo funkcjonalny produkt w cenie ok. 170 zł. Umożliwia ładowanie 3 urządzeń jednocześnie, a w konsekwencji jest to najlepsze pod względem jakości i użyteczności urządzenie z tego zestawienia. Wyłącza się, gdy temperatura osiągnie ustalony limit. Do poprawnego działania warto posiadać ładowarkę sieciową o mocy minimum 18 W.

7. Ładowarka indukcyjna TECH-PROTECT A12 3in1

Ładowarka indukcyjna ECH PROTECT

Magnetic Magsafe Wireless Charger Ładowarka indukcyjna TECH-PROTECT A12 3in1 MAGNETIC MAGSAFE WIRELESS CHARGER to jakościowy i funkcjonalny produkt w cenie ok. 200 zł. Został wykonany z materiałów bardzo wysokiej klasy zabezpieczających urządzenie przed przegrzaniem. Ładowarka wyróżnia się matowym designem z funkcją ładowania trzech oddzielnych urządzeń w różnych konfiguracjach. Jeśli szukasz sprzętu wysokiej klasy – Magnetic Magsafe jest dla Ciebie!

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki indukcyjnej? Podsumowanie

Ładowarka indukcyjna powinna dobrze wyglądać, być funkcjonalna i wydajna. W tym celu należy zaopatrzyć się w urządzenie z kilkoma wejściami USB, mocą w granicach 10-15 W oraz eleganckim antypoślizgowym materiałem zabezpieczonym przed przegrzaniem.

Ceny ładowarek indukcyjnych wahają się w granicach ok. 100-300 złotych i mogą się różnić w zależności od wyboru konkretnego producenta. Warto również pamiętać, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej sprawdzić, czy nasz telefon wspiera standard Qi.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Zawodowy copywriter specjalizujący się w pisaniu artykułów dla branży telekomunikacyjnej. Po godzinach pasjonat i sędzia piłki nożnej, a z zamiłowania - gracz przygodowych gier akcji

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: