Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki powerbank do iPhone? 5 polecanych modeli

grafika firmy Apple przedstawiająca iPhone'a z mocniejszą baterią niż iPhone 13 i iPhone 13 mini

Jaki powerbank do iPhone będzie najlepszym wyborem? Na rynku jest mnóstwo powerbanków – jedne są bardziej pojemne, inne oferują szybsze ładowanie czy lepszą jakość produktu. Zobaczmy, które z nich będą najlepsze dla właścicieli iPhonów.

iPhone i jego niewielka bateria

Ładowarka do iPhone 12Smartfony od Apple’a są bardzo wydajne, często kompaktowe i mają świetnie zoptymalizowany system operacyjny iOS. Ich przeciwnicy zarzucają im jednak mało pamięci RAM i mało pojemne baterie. O ile pamięć operacyjna w przypadku iOS-a nie gra tak dużej roli, jak to ma miejsce w Androidach, o tyle niewielkie akumulatory iPhonów mogą boleć – tylko niektóre modele mają ogniwo o wielkości minimum 4000 mAh.

Jaką pojemność baterii ma iPhone? Oto modele z największym ogniwem:

  • iPhone 14 – 3279 mAh
  • iPhone 15 Pro – 3650 mAh
  • iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh
  • iPhone 15 – 3877 mAh
  • iPhone 11 Pro Max – 3969 mAh
  • iPhone 14 Pro Max – 4322 mAh
  • iPhone 14 Plus – 4325 mAh
  • iPhone 13 Pro Max – 4352 mAh
  • iPhone 15 Pro Max – 4852 mAh
  • iPhone 15 Plus – 4912 mAh

Rozładowana bateria iPhone’a Ci niestraszna, wystarczy tylko dobrać powerbank – i problem z głowy, zwłaszcza w długiej podróży!

Najpopularniejsze telefony iPhone 2024:

To niezbyt dużo, gdyż obecnie standardem w telefonach z Androidem jest około 5000 mAh. W praktyce jednak – podobnie jak z RAM-em – może okazać się, że mniej pojemna bateria iPhone’a i tak wytrzyma dłużej niż większa u smartfona z Androidem na pokładzie. Nie zmienia to faktu, że iPhony nie mogą pochwalić się najbardziej wydajnymi ogniwami, a to może stanowić problem podczas podróży. Warto wtedy zadba o odpowiedni powerbank do iPhone’a!

Jaki powerbank do iPhone?

Powerbank – a więc przenośny akumulator – do urządzenia typu iPhone powinien być odpowiednio pojemny. Matematyka jest prosta – powerbank o dużej pojemności 10000 mAh naładuje naszego iPhone’a z baterią ok. 3000 mAh trzykrotnie, a o wielkości 30000 mAh – aż 10 razy! Oczywiście pojemność to nie wszystko.

Dobry powerbank do iPhone powinien:

  • być odpowiednio pojemny (pojemność baterii co najmniej 10000 mAh)
  • wspierać szybkie i (opcjonalnie) bezprzewodowe ładowanie
  • być kompatybilny ze sprzętem Apple
  • mieć odpowiednie zabezpieczenia
  • mieć wskaźnik stanu baterii
  • mieć atrakcyjną cenę

Lista najpopularniejszych modeli powerbanków w 2024 roku:

Powerbank do iPhone’a – choć nie tylko w jego przypadku – powinien mieć certyfikowane zabezpieczenia m.in. przed przepięciem, przegrzaniem i przeładowaniem. Warto zaopatrzyć się w markowy sprzęt, gdzie producent gwarantuje również kompatybilność z iPhonem.

Dobrze też, gdy jest odpowiednio wykonany i ma szybkie ładowanie. Niektóre „banki energii” oferują też ładowanie bezprzewodowe, co jest bardzo wygodne dla użytkownika. Jeżeli Twój telefon typu iPhone wspiera ładowanie indukcyjne (wiele modeli wspiera je w standardzie Qi), to również warto się nad tym zastanowić. Nie musisz się martwić o złącze Lightning, gdyż oryginalny kabel ładowania do iPhone’a z jednej strony ma właśnie tę autorską końcówkę, ale z drugiej standardowy USB, którego podłączysz do powerbanka. Poza tym najnowsze modele iPhone’a (iPhone 15 Series), tj. od września 2023 roku nie są oferowane ze złączem Lightning, lecz z wyjściem USB-C.

Na koniec warto też patrzeć cały czas na cenę – nie warto niepotrzebnie przepłacać za to samo, co oferuje inny powerbank konkurencyjnej firmy! Ważne, żeby nie był to „no name”. Oto nasze zestawienie – TOP 5 powerbank do iPhone!

Powerbank Baseus Bipow Power Bank 30000 mAh 15 W

Powerbank Baseus Bipow w wersji z pojemnością 30000 mAh jest jak najbardziej godny polecenia. Występują też inne warianty, np. tańszy (cena ok. 80 zł) 10000 mAh. Warto jednak nieco dopłacić i mieć trzykrotnie większy zapas energii!

Urządzenie posiada 2 porty na wejście: USB-C oraz micro i również 2x wyjście – porty USB typu C i USB1/USB2. Producent chwali się, że naładujesz tym powerbankiem pełną mocą aż 2 urządzenia jednocześnie! Baseus Bipow PowerBank 30000 mAh jest kompatybilny nie tylko iPhonem, ale także smartfonami z Androidem i nie tylko. Działa także z innymi urządzeniami Apple, tj. naładujesz nim m.in. także zegarki Apple, konsole, smartbandy, słuchawki czy tablety. Spora pojemność 30000 mAh zapewni spokojną podróż bez jakichkolwiek zmartwień o stan baterii telefonu.

Samego powerbanka napełnisz straty energii w 14,5 godziny. Ładuje się go przez port USB-C z mocą 15 W. Ten niewielki powerbank ma kompaktowe rozmiary i elegancki wygląd – nie wygląda na chińską tandetę, wręcz przeciwnie. Prezentuje się bardzo ładnie, w dodatku wyposażony jest w ekran LCD informujący o parametrach ładowania i stanie ogniwa Li-Po. Baseus zadbał o odpowiednie zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem, zwarciem itp.

Powerbank Baseus Mini JA Power Bank 30000 mAh USB/Lightning 3A

Kolejna propozycja firmy Baseus, której pojemność powerbanku wynosi aż 30000 mAh. To bardzo uniwersalne urządzenie – posiada wiele różnych portów ładowania. Podobnie jak poprzedni model i tym razem zastosowano ogniwo typu Li-Po (bateria litowo-polimerowa).

Ten powerbank o pojemności 30000 mAh posiada następujące złącza: porty USB-C, microUSB i zwykłe oraz złącze Lightning od amerykańskiego Apple’a. Pozwala więc na ładowanie dowolnych urządzeń, jak tablety i smartfony z iOS/Androiem. Ale nie tylko – naładujesz nim także np. aparaty fotograficzne czy głośniki bezprzewodowe. Powerbank pozwala w sumie na równoczesne ładowanie aż 3 urządzeń, co jestem niewątpliwą zaletą w przypadku rodzinnych podróży. Sam zostanie napełniony energią do pełna w około 12-14 godzin.

Sam powerbank jest nie tylko dobrze wykończony – spełnia standardy lotnicze i jest bezpieczny. Ma zabezpieczenia m.in. przed przegrzaniem, przeładowaniem, krótkimi spięciami czy polem elektromagnetycznym. Wykonano go z wysokiej jakości materiałów ABS i PC. Posiada także diody LED pełniące funkcję wskaźników stanu naładowania akumulatora.

Powerbank Xiaomi Mi Wireless Power Bank Essential WPB15PDZM 10000 mAh

Ten powerbank od chińskiego giganta nie ma największej pojemności baterii Li-Po, ale i tak wystarczy do kilkukrotnego (2-3x) naładowania Twojego smartfona w zależności od wielkości jego ogniwa. Jak sama nazwa wskazuje, ten Xiaomi Mi Wireless Power Bank Essential oferuje także ładowanie bezprzewodowe!

Bezprzewodowe ładowanie odbywa się w standardzie Qi z prędkością 10 W. Są tu w sumie 2 porty ładowania – naturalnie USB-C oraz USB-A 2.0. Brakuje więc starego złącza microUSB, ale i tak jest ono najmniej użyteczne w dzisiejszych czasach. Szybkość ładowania przewodowego wynosi 18 W. Jak chwali się sam producent, wystarczy tylko odpowiednio 85 i 115 minut do pełnego naładowania eksflagowców Xiaomi Mi 9 oraz iPhone XS.

Xiaomi Mi Wireless Power Bank Essential WPB15PDZM 10000 mAh jest solidnie zbudowany z tworzywa ABS i nie jest wielkich rozmiarów – jest nieco mniejszy od standardowego smartfona. Naładujesz nim (także indukcyjnie) urządzenia w każdej chwili i gdziekolwiek jesteś.

Powerbank Baseus Mini Power Bank 10000 mAh 20W

Ten powerbank firmy Baseus ma kilka zalet. Po pierwsze, jest uniwersalny, tzn. nada się do ładowania zarówno iPhone’a, jak i smartfonów z Androidem, a także innych urządzeń. Po drugie, jest niewielkich rozmiarów. Wreszcie – dla wielu najważniejsze – oferuje bezprzewodowe ładowanie!

Baseus Mini Power Bank 10000 mAh zapewnia szybkie ładowanie przewodowe z prędkością 20 W (Power Delivery). W przypadku ładowania bezprzewodowego (standard MagSafe) prędkość jest ograniczona do mocy 18 W. Jak sama nazwa wskazuje, pojemność ogniwa Li-Po tego powerbanka jest dość nieduża i wynika zapewne z niewielkich gabarytów (1055x69x20 mm). Ten mini powerbank ma jeszcze wiele innych zalet!

Należą do nich z pewnością niewygórowana cena, a także obecność wskaźnika naładowania baterii LED. Baseus Mini Powerbank 10000 mAh posiada porty ładowania z wyjściem USB typu C (1x). To dobry zakup!

Powerbank Baseus Bipow Power Bank 10000 mAh 20 W

Baseus Bipow Power Bank 10000 mAh 20 W to kolejny udany model powerbank tej firmy. Jest oferowany w dobrej cenie, jest dobrze wykonany, a do tego zapewnia nieco szybsze ładowanie od poprzednika. Zastosowano tu ponownie ogniwo typu Li-Po, a więc litowo-polimerowe.

Co prawda pojemność ogniwa również nie jest najwyższa z możliwych, ale nie brakuje komentarzy w sieci, gdzie użytkownicy chwalą model Bipow Power Bank 10000 mAh 20 W, który „wystarcza na kilka ładowań iPhone’a 12”. Ten powerbank od Baseusa posiada 2 złącza USB-A, 1x USB-C oraz 1x microUSB. Naładujesz nim kilka urządzeń naraz! Jak chwali się producent, będą to nie tylko smartfony (w tym iPhone, a także iPad, iPod), ale również notebook, tablet i wiele innych.

Nie mogło zabraknąć oczywiście wskaźnika naładowania baterii Li-Po, a także schludnego designu, do którego przyzwyczaił nas już Baseus.

Jaki powerbank do iPhone? Podsumowanie

Jak widzisz, wybór odpowiednich powerbanków do iPhonów jest bardzo duży. Ich cena zaczyna się już od niecałych 100 złotych, nie musi to być więc duży wydatek, a z pewnością zakup się opłaci!

Wybierając powerbank do swojego iPhone’a pamiętaj o kilku rzeczach:

  • o odpowiedniej pojemości powerbanka (co najmniej 10000 mAh)
  • o odpowiednich zabezpieczeniach i wskaźniku energii
  • o wspieraniu szybkiego, a nawet indukcyjnego ładowania
  • o kompatybilności ze sprzętem Apple
  • o niezłej cenie zakupu

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.8/5 - (25 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.