Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe? 3 sprawdzone sposoby

avatar
1
grafika firmy Xiaomi przedstawiająca otwarte etui na słuchawki bezprzewodowe i chowane w niej słuchawkę BT

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe, które – jak się wydaje – przepadły na dobre? Tradycyjne słuchawki łatwo zlokalizować, co jednak z dzisiejszymi „pchełkami” bez długiego kabla, ba – jakiegokolwiek przewodu? Taka mała rzecz może być wszędzie i jej odnalezienie przypomina szukanie igły w stoku siania. Mamy jednak na to radę – wyszukiwanie słuchawek bezprzewodowych czas zacząć!

Sposoby na znalezienie zgubionych słuchawek bezprzewodowych

Jeżeli już zdarzyło Ci się zgubić swoje ulubione słuchawki bezprzewodowe, to nie ma co się załamywać. Istnieje kilka sposobów na to, aby spróbować je znaleźć.

Zapraszamy do krótkiej lektury!

Jesteś zainteresowany zakupem słuchawek bezprzewodowych?
Ranking najlepszych dousznych słuchawek bezprzewodowych

Znajdź słuchawki za pomocą Bluetooth

Możesz zacząć od szukania za pomocą zasięgu Bluetooth. Ta metoda sprawdzi się najlepiej, jeśli swoje słuchawki zgubiłeś w pomieszczeniu i w miarę szybko się o tym fakcie zorientowałeś. Potrzebne tu będzie urządzenie Bluetooth, a więc Twój smartfon.

W tym wypadku wystarczy, że wejdziesz w ustawienia swojego smartfona. Tam musisz znaleźć opcję Bluetooth i ją uruchomić. Następnie poczekać chwilę, aż pojawi się lista urządzeń dostępnych w pobliżu. Powinny tam być również Twoje słuchawki, tym bardziej, że zapewne wcześniej miałeś je sparowane. Po połączeniu powinna pojawić się opcja wyemitowania sygnału dźwiękowego. Użyj jej i odtwórz dźwięk.

Dzięki temu przy odrobinie szczęścia będziesz mógł zlokalizować i znaleźć swoje bezprzewodowe słuchawki. Podkreślamy – ta metoda najlepiej spisuje się w pomieszczeniach zamkniętych i bez dużych tłumów ludzi. Słuchawki muszą być oczywiście naładowane i nie mogą być zamknięte w etui. To b. łatwy sposób, ale niejedyny.

Znajdź słuchawki za pomocą aplikacji

Inną metodą na znalezienie zgubionych słuchawek bezprzewodowych jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, która pomoże Ci znaleźć zgubę. W Sklepie Play jest sporo różnego rodzaju tego typu aplikacji. My polecamy instalować te, które mają najwięcej pobrań i mają najlepsze opinie. Co ważne, zazwyczaj aplikacja ma większe pole manewru ze względu na większy obszar który „widzi” w porównaniu z Bluetooth. Jest wiele takich aplikacji na Androida i zapewne znajdziesz coś rozsądnego.

zgubione słuchawki bezprzewodowe

Warto oczywiście wybierać aplikacje z największą liczbą pobrań. Generalnie zasada działania takiej aplikacji jest taka sama w większości przypadków. Musisz mieć włączony moduł Bluetooth. Następnie włącz aplikację i zacznij skanować okolicę. Na „radarze” powinny pojawić się urządzenia wykryte za pomocą bezprzewodowej transmisji. Zaznacz interesujące Cię urządzenie i postępuj zgodnie z wskazówkami aplikacji. Dodatkowo część z nich podaje również odległość do zgubionych słuchawek, co zdecydowanie pomaga w ich poszukiwaniach.

Znajdź słuchawki za pomocą komputera

Jeżeli akurat przebywasz w domu i jesteś przekonany o tym, że Twoje słuchawki bezprzewodowe zaginęły w pomieszczeniu, albo po prostu chcesz się przekonać, że ich tutaj nie ma, możesz zastosować nietypowe rozwiązanie. Wystarczy, że na swojego laptopa, ewentualnie na komputer stacjonarny zainstalujesz aplikację do wykrywania innych urządzeń Bluetooth w okolicy. Często jest tak, że tego rodzaju sprzęty mają mocniejszy sygnał bezprzewodowy, a co za tym idą są w stanie skanować i wykryć bezprzewodowe słuchawki na większym obszarze.

Część z nich pozwala wykryte urządzenia ulokować na specjalnej grafice radaru. Dodatkowo niektóre podają również przybliżoną odległość, dzięki czemu jeszcze bardziej mogą ułatwić odnalezienie zagubionych słuchawek bezprzewodowych.

Znajdowanie słuchawek z Apple

screen z aplikacji Find My iPhone

Tutaj jest jeszcze łatwiej. Jeśli zgubisz swoje AirPods-y wystarczy, że włączysz aplikację Lokalizator lub Znajdź. Co ważne, na urządzeniach Apple jest ona domyślnie zaimplementowana w iOS-ie i nie musisz jej dodatkowo instalować. Po wejściu w nią zobaczysz listę urządzeń, które są sparowane z Twoim smartfonem. Wtedy wystarczy uruchomić sygnał i w ten sposób masz szansę na znalezienie zgubionych słuchawek.

Niektóre modele dają możliwość odnalezienia ich za pomocą trasy. W tym wypadku należy wybrać opcję Trasa i smartfon sam wyznaczy drogę do urządzenia. Jeżeli natomiast słuchawki się rozładowały, wtedy wskaże ostatnie znane miejsce połączenia.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe - podsumowanie

Niestety zgubione słuchawki bezprzewodowe to małe urządzenie i nie ma sposobu gwarantującego odnalezienie zgubionego akcesorium. Dlatego jeśli lubisz swoje słuchawki bezprzewodowe, to warto po prostu o nie dbać i zwracać na nie uwagę.

Jak jednak widzisz, znalezienie słuchawek bezprzewodowych może się udać. Jeżeli nie zdążyły się rozładować, to masz szansę na ich odnalezienie. Oczywiście pod warunkiem, że mniej więcej wiesz/kojarzysz gdzie mogłeś je stracić. To w końcu naprawdę niewielkie gadżety, a ich szukanie choćby w trawie to jak szukanie igły w stogu siana.

Mimo wszystko - powodzenia! Znajdowanie słuchawek zapewne nie jest łatwe, a i pewnie dość stresujące zwłaszcza wtedy, gdy sporo kosztowały.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zgubienie słuchawek bezprzewodowych spory problem. Na szczęście możesz je znaleźć za pomocą specjalnych aplikacji mobilnych, np. tych sparowanych z tymi słuchawkami bezprzewodowymi.
Mogą to być aplikację choćby z Google Play i App Store, ale też wbudowane. Każdy iPhone ma preinstalowane narzędzie "Znajdź", w którym możesz zlokalizować wszystkie sparowane urządzenia ze swoim iPhonem. Pomóc może też funkcja Bluetooth.
Praktycznie wszyscy, którzy mają w swojej ofercie smartfony i telefony komórkowe. Można więc wymienić takie marki, jak Xiaomi, Samsung, Apple, OPPO, Huawei, vivo, realme i wiele, wiele innych.
star ocena
5/5 - (8 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Super informacje – bardzo przydatne. Odzyskałam moje airpods :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: