Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wymienić szybkę w telefonie? Cena, sposoby i ubezpieczenia ekranów u operatorów GSM

Jak wymienić szybkę w telefonie?

Ostatnia aktualizacja: 2023-06-01

Specjalistyczna lub samodzielna wymiana szybki w telefonie cieszy się ogromną popularnością ze względu na skalę problemu rozbitych smartfonów wynikającą bardzo często z nieuwagi czy pośpiechu dzieci i dorosłych. Według Google, fraza pt.: „wymiana szybki w telefonie” zyskała w ostatnim czasie ponadprzeciętne zainteresowanie użytkowników, ponieważ po jej wpisaniu ukazuje się ponad 17 mln tematycznych wyników wyszukiwania (w tej dziedzinie jest to zaskakująco dobry rezultat).

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie czynniki składają się na koszt naprawy szybki w telefonie?
 • Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?
 • Jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie?
 • Czy polscy operatorzy GSM oferują ubezpieczenia ekranów?
 • Co warto wiedzieć o ubezpieczaniu ekranu w Orange, T-Mobile i Play?

Wymiana szybki w telefonie – wstęp

Szybkę można wymienić samodzielnie lub zlecić poszczególne prace firmie zewnętrznej. Warto natomiast wziąć pod uwagę, iż jest to pewien problem wiążący się ze sporymi nakładami pracy lub ceną w granicach kilkuset złotych.

Naprawa ekranu może być darmowa, jeśli ubezpieczymy go u polskich operatorów GSM (np. Orange, T-Mobile, Plus, Play) za kilkadziesiąt złotych rocznie w zależności od wybranego pakietu. Zatem, jak wymienić szybkę w telefonie? – cena, sposoby, przykłady ubezpieczeń ekranów u polskich operatorów GSM.

Wymiana szybki w telefonie – jakie czynniki składają się na koszt naprawy?

Wymiana szybki w telefonie jest procesem wymagającym odpowiedniej wiedzy i chociaż minimalnego doświadczenia. Czynniki składające się na ostateczny koszt naprawy to m.in. model telefonu, jego wartość rynkowa oraz marża wybranego serwisu. Ile kosztuje wymiana szybki? Najdroższa jest wymiana szybki w smartfonie z najnowszego rocznika – cena może wynosić nawet powyżej 1000 złotych.

Z jakich źródeł czerpać wiedzę umożliwiającą samodzielną naprawę ekranu? Czy wymiana szybki w telefonie jest łatwa, czy wręcz przeciwnie?

Jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie? – najważniejsze informacje

Samodzielna wymiana szybki w telefonie wymaga zapoznania się ze sposobem naprawy ekranu dla konkretnego modelu (uniwersalna metoda nie istnieje). W tym celu należy inspirować się profesjonalnymi lub amatorskimi wideo poradnikami. Najpopularniejsze kanały przedstawiające sprawne, bezpieczne i skuteczne techniki wymiany szybki w telefonie to m.in.:

Wielu twórców podchodzi do sprawy na tyle poważnie, że przygotowali oni poradniki dot. wymiany wyświetlacza lub digitizera w większości smartfonów znanych marek (np. telefonie Samsung, telefonie Xiaomi, telefonie Huawei, telefonie Motorola czy telefonie iPhone).

Oprócz oglądania praktycznych filmików na YouTube warto poznać także teoretyczną stronę i wyszukać serwisy internetowe przedstawiające wymianę szybki w telefonie krok po kroku. Aby to zrobić, należy wpisać w wyszukiwarkę jedną z trzech najpopularniejszych fraz, np.:

 • wymiana szybki w telefonie
 • jak wymienić szybkę w telefonie
 • wymiana ekranu w telefonie

Wytrzymałe telefony

Samodzielna wymiana szybki w telefonie jest zdecydowanie tańsza od zlecenia tego zadania firmie zewnętrznej. Pamiętajmy jednak, że jeśli smartfon posiada gwarancję, to w 99,9% przypadków wyzbywamy się do niej praw. Wynika to z faktu, iż jakiekolwiek większe „rozbiórki” smartfona wiążą się z zerwaniem plomb gwarancyjnych.

Uwaga! Nie warto wymieniać samodzielnie ekranu, jeżeli jesteś pewny, że naprawa jest możliwa. Chodzi oczywiście nie o dotyk, a o samą szybkę (a więc wymiana wyświetlacza w całości).

Przykłady ubezpieczeń ekranów u polskich operatorów GSM – 3 najlepsze oferty!

Polscy operatorzy GSM wyróżniają się znakomitymi ofertami ubezpieczeń ekranów dla klientów indywidualnych oraz firm. W związku z tym wybraliśmy 3 najlepsze propozycje, które powinny zainteresować każdą osobę zastanawiającą się nad ochroną wyświetlacza. Pod lupę bierzemy Orange, T-Mobile oraz Play – zaczynajmy!

1. Ubezpieczenie ekranu w Orange – ekspresowa wymiana szybki w telefonie

Orange Honor promocja

Oferta Orange to doskonałe rozwiązanie z dziesiątkami atrakcyjnych możliwości. W zależności od konkretnego pakietu suma ubezpieczeniowa wynosi kilkaset złotych na jednorazowe zdarzenie. Opłaty oscylują w granicach kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie. Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

2. Ubezpieczenie ekranu w T-Mobile – solidna wymiana szybki w telefonie

Samsung Galaxy A34 promocja

T-Mobile proponuje znakomite rozwiązanie wzbogacone o liczne benefity. Szczególnie odczują to osoby, które potrzebują telefonu każdego dnia, gdyż operator zapewnia bezpłatne urządzenie zastępcze na czas naprawy.

Dodatkowo firma gwarantuje wymianę wyświetlacza w ciągu 5 dni roboczych i odbiór urządzenia w 24 godziny od momentu zgłoszenia szkody. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż T-Mobile zapewnia darmowy transport sprzętu do i z serwisu na terenie całej Polski, co jest dużym atutem (klient nie ponosi w tym wypadku żadnych kosztów). Jakie są kluczowe korzyści ubezpieczenia ekranu w T-Mobile?

 • zerowy udział własny w naprawie
 • brak utraty gwarancji producenta
 • ochrona ubezpieczeniowa na całym świecie
 • urządzenie zastępcze na czas wymiany wyświetlacza
 • naprawa uszkodzeń mechanicznych, które nie zostały objęte gwarancją producenta (do 1000 zł rocznie)
 • darmowa aplikacja diagnostyczna T-Mobile
 • naprawa urządzenia w ciągu 5 dni

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dot. wyboru ubezpieczenia u konkretnego operatora GSM należy zastanowić się nad dodatkową ochroną przed zalaniem wodą oraz całkowitym zatopieniem urządzenia. Składka miesięczna to tylko 9,99 zł. Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

3. Ubezpieczenie ekranu w Play – bezpieczna wymiana szybki w telefonie

Play Smart Days rabat -1300 zł

Oferta Play to dogodne rozwiązanie z wysokością limitu napraw porównywalną do ceny urządzenia. Ubezpieczenie obejmuje dodatkowo zreperowanie uszkodzeń nieobjętych gwarancją producenta. Warto również wiedzieć, iż oprócz klasycznej naprawy wyświetlacza, operator wymienia również obudowę, aparat fotograficzny i przyciski, o ile uległy uszkodzeniu razem z ekranem. Koszt wynosi 12 zł miesięcznie (1 miesiąc gratis). Jak ubezpieczyć ekran w Play?

 • KROK 1 – zgłoś szkodę na www.ochronawyswietlacza.pl
 • KROK 2 – oddaj telefon kurierowi, który przyjedzie do Ciebie w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia szkody
 • KROK 3 – poczekaj 7 dni roboczych na naprawę urządzenia
 • KROK 4 – odbierz telefon od kuriera, który dostarczy go pod Twoje drzwi
 • KROK 5 – sprawdź działanie urządzenia i ciesz się aktywną gwarancją!

Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym m.in. w Orange, Play czy T-Mobile jest dołączenie składki ubezpieczeniowej do rachunku za usługi telekomunikacyjne (klient nie musi opłacać jej oddzielnie). Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

3. Ubezpieczenie ekranu w Plus – serwis urządzenia 24/III

Huawei P60 Pro promocja

Również Plus oferuje ochronę wyświetlacza. Dla klientów indywidualnych ceny zaczynają się – dla klientów wybierających usługę po 04.04.2022 r. – od 10 zł na 30 dni (miesiąc). Istnieje też rozszerzona wersja usługi za 25 zł miesięcznie. Co oferuje Plus?

Dostaniesz tu limit na naprawy wynoszący 1000 zł na 12 miesięcy. Uszkodzenie możesz łatwo i szybko zgłosić na dedykowanej stronie online. Plus odbierze i dostarczy naprawione urządzenie na wskazany przez Ciebie adres. Ochrona dotyczy nie tylko wyświetlacza telefonu, ale też jego obudowy, przycisków i aparatów fotograficznych z tyłu i z przodu.

Jak wymienić szybkę w telefonie? Cena, sposoby, ubezpieczenia ekranów u operatorów GSM – podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Jak wymienić szybkę w telefonie?”. Wynika to z setek indywidualnych modeli smartfonów i braku jednego uniwersalnego sposobu pozwalającego skutecznie naprawić ekran.

Wymiana szybki w telefonie może być jednak bardzo droga. Warto więc postawić na popularne rozwiązanie, które pomoże utrzymać gwarancję producenta – ubezpieczenie telefonu u polskich operatorów GSM m.in. Orange, T-Mobile, Play lub Plusie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (6 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów