Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wymienić szybkę w telefonie? Cena, sposoby i ubezpieczenia ekranów u operatorów GSM

Jak wymienić szybkę w telefonie?

Specjalistyczna lub samodzielna wymiana szybki w telefonie cieszy się ogromną popularnością ze względu na skalę problemu rozbitych smartfonów wynikającą bardzo często z nieuwagi czy pośpiechu dzieci i dorosłych. Według Google, fraza pt.: „wymiana szybki w telefonie” zyskała w ostatnim czasie ponadprzeciętne zainteresowanie użytkowników, ponieważ po jej wpisaniu ukazuje się ponad 17 mln tematycznych wyników wyszukiwania (w tej dziedzinie jest to zaskakująco dobry rezultat).

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie czynniki składają się na koszt naprawy szybki w telefonie?
 • Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?
 • Jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie?
 • Czy polscy operatorzy GSM oferują ubezpieczenia ekranów?
 • Co warto wiedzieć o ubezpieczaniu ekranu w Orange, T-Mobile i Play?

Spis treści:


Szybkę można wymienić samodzielnie lub zlecić poszczególne prace firmie zewnętrznej. Warto natomiast wziąć pod uwagę, iż jest to pewien problem wiążący się ze sporymi nakładami pracy lub ceną w granicach kilkuset złotych.

Naprawa ekranu może być darmowa, jeśli ubezpieczymy go u polskich operatorów GSM (np. Orange, T-Mobile, Plus, Play) za kilkadziesiąt złotych rocznie w zależności od wybranego pakietu. Zatem, jak wymienić szybkę w telefonie? – cena, sposoby, przykłady ubezpieczeń ekranów u polskich operatorów GSM.

Wymiana szybki w telefonie – jakie czynniki składają się na koszt naprawy?

Wymiana szybki w telefonie jest procesem wymagającym odpowiedniej wiedzy i chociaż minimalnego doświadczenia. Czynniki składające się na ostateczny koszt naprawy to m.in. model telefonu, jego wartość rynkowa oraz marża wybranego serwisu. Najdroższa jest wymiana szybki w smartfonie z najnowszego rocznika – cena może wynosić nawet powyżej 1000 złotych. Z jakich źródeł czerpać wiedzę umożliwiającą samodzielną naprawę ekranu?

Jak samodzielnie wymienić szybkę w telefonie? – najważniejsze informacje

Samodzielna wymiana szybki w telefonie wymaga zapoznania się ze sposobem naprawy ekranu dla konkretnego modelu (uniwersalna metoda nie istnieje). W tym celu należy inspirować się profesjonalnymi lub amatorskimi wideo poradnikami. Najpopularniejsze kanały przedstawiające sprawne, bezpieczne i skuteczne techniki wymiany szybki w telefonie to m.in.:

Wielu twórców podchodzi do sprawy na tyle poważnie, że przygotowali oni poradniki dot. wymiany wyświetlacza lub digitizera w większości smartfonów znanych marek (np. Samsung, Huawei, LG, Apple, Sony).

Oprócz oglądania praktycznych filmików na YouTube warto poznać także teoretyczną stronę i wyszukać serwisy internetowe przedstawiające wymianę szybki w telefonie krok po kroku. Aby to zrobić, należy wpisać w wyszukiwarkę jedną z trzech najpopularniejszych fraz, np.:

 • wymiana szybki w telefonie
 • jak wymienić szybkę w telefonie
 • wymiana ekranu w telefonie

Wytrzymałe telefony ->

Samodzielna wymiana szybki w telefonie jest zdecydowanie tańsza od zlecenia tego zadania firmie zewnętrznej. Pamiętajmy jednak, że jeśli smartfon posiada gwarancję, to w 99,9% przypadków wyzbywamy się do niej praw. Wynika to z faktu, iż jakiekolwiek większe „rozbiórki” smartfona wiążą się z zerwaniem plomb gwarancyjnych.

Przykłady ubezpieczeń ekranów u polskich operatorów GSM – 3 najlepsze oferty!

Polscy operatorzy GSM wyróżniają się znakomitymi ofertami ubezpieczeń ekranów dla klientów indywidualnych oraz firm. W związku z tym wybraliśmy 3 najlepsze propozycje, które powinny zainteresować każdą osobę zastanawiającą się nad ochroną wyświetlacza. Pod lupę bierzemy Orange, T-Mobile oraz Play – zaczynajmy!

1. Ubezpieczenie ekranu w Orange – ekspresowa wymiana szybki w telefonie

Oferta Orange to doskonałe rozwiązanie z dziesiątkami atrakcyjnych możliwości. W zależności od konkretnego pakietu suma ubezpieczeniowa wynosi kilkaset złotych na jednorazowe zdarzenie. Opłaty oscylują w granicach kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie. Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

2. Ubezpieczenie ekranu w T-Mobile – solidna wymiana szybki w telefonie

T-Mobile proponuje znakomite rozwiązanie wzbogacone o liczne benefity. Szczególnie odczują to osoby, które potrzebują telefonu każdego dnia, gdyż operator zapewnia bezpłatne urządzenie zastępcze na czas naprawy.

Dodatkowo firma gwarantuje wymianę wyświetlacza w ciągu 5 dni roboczych i odbiór urządzenia w 24 godziny od momentu zgłoszenia szkody. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż T-Mobile zapewnia darmowy transport sprzętu do i z serwisu na terenie całej Polski, co jest dużym atutem (klient nie ponosi w tym wypadku żadnych kosztów). Jakie są kluczowe korzyści ubezpieczenia ekranu w T-Mobile?

 • zerowy udział własny w naprawie
 • brak utraty gwarancji producenta
 • ochrona ubezpieczeniowa na całym świecie
 • urządzenie zastępcze na czas wymiany wyświetlacza
 • naprawa uszkodzeń mechanicznych, które nie zostały objęte gwarancją producenta (do 1000 zł rocznie)
 • darmowa aplikacja diagnostyczna T-Mobile
 • naprawa urządzenia w ciągu 5 dni

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dot. wyboru ubezpieczenia u konkretnego operatora GSM należy zastanowić się nad dodatkową ochroną przed zalaniem wodą oraz całkowitym zatopieniem urządzenia. Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

3. Ubezpieczenie ekranu w Play – bezpieczna wymiana szybki w telefonie

Oferta Play to dogodne rozwiązanie z wysokością limitu napraw porównywalną do ceny urządzenia. Ubezpieczenie obejmuje dodatkowo zreperowanie uszkodzeń nieobjętych gwarancją producenta. Warto również wiedzieć, iż oprócz klasycznej naprawy wyświetlacza, operator wymienia również obudowę, aparat fotograficzny i przyciski (jeśli uległy uszkodzeniu razem z ekranem). Jak ubezpieczyć ekran w Play?

 • KROK 1 – zgłoś szkodę na www.ochronawyswietlacza.pl
 • KROK 2 – oddaj telefon kurierowi, który przyjedzie do Ciebie w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia szkody
 • KROK 3 – poczekaj 7 dni roboczych na naprawę urządzenia
 • KROK 4 – odbierz telefon od kuriera, który dostarczy go pod Twoje drzwi
 • KROK 5 – sprawdź działanie urządzenia i ciesz się aktywną gwarancją!

Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym m.in. w Orange, Play czy T-Mobile jest dołączenie składki ubezpieczeniowej do rachunku za usługi telekomunikacyjne (klient nie musi opłacać jej oddzielnie). Szczegóły są dostępne na stronie operatora.

Jak wymienić szybkę w telefonie? Cena, sposoby, ubezpieczenia ekranów u operatorów GSM – podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Jak wymienić szybkę w telefonie?”. Wynika to z setek indywidualnych modeli smartfonów i braku jednego uniwersalnego sposobu pozwalającego skutecznie naprawić ekran. Warto jednak postawić na popularne rozwiązanie, które pomoże utrzymać gwarancję producenta – ubezpieczenie telefonu u polskich operatorów GSM m.in. Orange, T-Mobile, Play lub Plus.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów