Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak włączyć Internet w telefonie?

avatar
Internet w telefonie jak włączyć

Nie wiesz jak włączyć Internet w telefonie? Spokojnie – to bardzo proste! Możesz połączyć się z siecią za pomocą sieci Wi-Fi lub swojej sieci komórkowej. Podpowiadamy, jak właściwie ustawić Internet na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak włączyć Internet na telefonie z Androidem?

Jeżeli posiadasz telefon z systemem Android, to poszczególne kroki mogą się nieco od siebie różnić. Logika jest ta sama, chodzi bardziej o niewielkie różnice dotyczące interfejsu, designu ikonek systemowych czy ich nazw.

Wszystko przez to, że Android jest używany przez wielu producentów, a każdy z nich wgrywa w system operacyjny swoją autorską nakładkę (MIUI, One UI, OxygenOS, EMUI, ColorOS i wiele innych), stąd pewne różnice. Ale od początku!

Posiłkując się eksflagowym Huaweiem P30 ze starszym Androidem i interfejsem EMUI, przesuwamy palcem z górnej krawędzi w dół w celu ukazania się Panelu sterowania. Uwaga – w EMUI z nowszą aktualizacją z lewej strony odblokowujemy rozwijane menu z powiadomieniami, a po prawej zaś właśnie z Panelem Sterowania. To właśnie on nas interesuje.

Układ i kompozycja menu może się różnić – każdą ikonę możesz bowiem umieścić w wygodnym dla Ciebie miejscu. Jeżeli chcesz połączyć się z siecią, kliknij w przycisk Transmisja danych. Symbolizują go dwie strzałki obrócone w różne strony (jak już wspomniano, w zależności od wersji oprogramowania Android ich wygląd może być nieco różny).

Gdy już kliknąłeś w tę opcję (w tym przypadku zmieniła nazwę na Komórkową transmisję danych), w górnej belce – na lewo od poziomu posiadanego zasięgu – powinna pokazać się ikonka symbolizująca rodzaj transferu danych (tutaj: LTE+). Huawei pozwala opcjonalnie pokazywać prędkość transmisji danych, co również widać na powyższej grafice. Gotowe! W ten sposób wykorzystujesz dane sieci komórkowej!

Aby korzystać z Internetu swojego operatora komórkowego, należy oczywiście posiadać odpowiedni pakiet GB. Oto przykładowa oferta na kartę i bezterminowy abonament z bardzo dużą transmisją danych:

Mobile Vikings na kartę (kumulacja GB na kolejny miesiąc!):

nju mobile na abonament (rosnące GB w premii za staż!):

Jak podłączyć się do Wi-Fi w telefonie z Androidem?

Aby połączyć się do danej sieci Wi-Fi (dane komórkowe bez jakichkolwiek limitów) należy… kliknąć w inną ikonkę. Ma ona symbol przedstawiający bezprzewodowy transfer danych, tj. kropkę z trzema zaokrąglonymi kreskami. Akurat w przykładowym EMUI zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth są wyraźnie odseparowane od innych opcji, jak np. NFC, Lokalizacja, Tryb samolotowy i inne.

Przy pierwszym podłączeniu do danej sieci Wi-Fi należy skonfigurować Internet, o ile sieć jest szyfrowana. Wystarczy podać hasło do Wi-Fi i gotowe – połączyłeś się z Internetem!

Twój smartfon może zapamiętać ustawienia sieci (wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję) i gdy ponownie będziesz chciał z niej skorzystać, to będzie taka możliwość bez ponownego wpisywania hasła.

O podłączeniu do Wi-Fi informuje stosowna ikonka, tym razem na prawo od kresek symbolizujących zasięg operatora komórkowego. Pamiętaj, że Internet może działać różnie w poszczególnych sieciach GSM.

Uwaga – Internet w telefonie (Wi-Fi i sieć komórkowa) możesz też uruchomić dłuższą drogą. Po wejściu w Ustawienia telefonu będziesz miał do wyboru obie opcje, ale rozwiązanie to jest znacznie mniej wygodne – wymaga znacznie więcej przeklików.

Co jednak z systemem iOS (iPhone)? Czy są jakieś różnice? Jak tak, to jakie?

Jak włączyć Internet na telefonie z iOS?

A jak ustawić Internet w iPhonie?

Analogicznie jak z systemem Android, aby skorzystać z Internetu mobilnego (swojego pakietu) sieci komórkowej, wystarczy rozwinąć menu iPhone’a (Centrum sterowania) i zaznaczyć opcję Dane mobilne. Nie ma tu żadnej filozofii, a smartfon z systemem iOS pod tym względem niczym nie różni się od Androida.

A jak jest w przypadku Internetu mobilnego Wi-Fi, a więc zewnętrznej sieci? Jak w takim przypadku włączyć Internet w telefonie?

Jak podłączyć się do Wi-Fi w telefonie z iOS?

Nie ma tu żadnych większych różnic! Nawet ikonka Wi-Fi jest bardzo podobna do wersji z Androida, choć bez charakterystycznej kropeczki.

Podobnie jak na Androidzie, w systemie iOS masz do wyrobu rozwinięcie Centrum sterowania (szybsza opcja) lub wejście w Ustawienia (więcej klikania). Niemniej jednak poszczególne kroki są praktycznie identyczne.

Jak włączyć Internet na telefonie? Podsumowanie

Chcesz skonfigurować połączenie internetowe w swoim telefonie? Niezależnie do tego, czy jest to Android czy iPhone, nie ma między nimi większych różnic. Jeżeli przesiadłeś się z Androida na model z systemem iOS lub odwrotnie, to nic się nie bój – akurat pod tym względem smartfony te nie różnią się bardzo od siebie.

Niezależnie, czy podłączysz się pod własne sieci komórkowe (SIM1/SIM2) czy pod Wi-Fi, będziesz mógł cieszyć się Internetem na naszym smartfonie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: