Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jesteś klientem pomarańczowego operatora, ale nie wiesz jak sprawdzić stan konta w Orange? Wbrew pozorom nie jest to taka zupełnie oczywista sprawa. Dlatego pokażemy Ci kilka sposobów sprawdzenia stanu konta zarówno na kartę, jak i na abonament.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021.

Jak sprawdzić stan konta w Orange?


Oferta na kartę Orange

1. Za pomocą aplikacji

Zacznijmy od oferty przedpłaconej, gdyż to raczej w tej opcji najczęściej będziesz chciał sprawdzić stan konta i ewentualnie pakietów. Najprostszą metodą, do której również zachęca operator jest pobranie dedykowanej aplikacji Mój Orange. Żeby sprawdzić stan konta wystarczy wejść w aplikację i sprawdzić bieżące wykorzystanie w Szybkim podglądzie. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje, należy otworzyć aplikację, kliknąć opcję Więcej, następnie Wykorzystanie oraz wejść w Szczegóły. W ten sposób będziesz miał pełny podgląd pod wykorzystane środki.

2. Za pomocą komputera

Jeżeli akurat masz dostęp do komputera, również w ten sposób jesteś w stanie sprawdzić stan środków na koncie. Aby to zrobić musisz wejść na stronę Orange, a następnie zalogować się do swojego panelu użytkownika. W zakładce Podsumowanie w sekcji Stan Konta będziesz mógł sprawdzić ile aktualnie środków pozostało do wykorzystania. Znajdziesz tutaj także inne informacje dotyczące twojej oferty.

3. Za pomocą krótkich kodów

Kolejnym sposobem na sprawdzenie stanu konta w Orange jest wykorzystanie krótkich kodów. Korzystając z usług pomarańczowej sieci musisz wpisać na klawiaturze kod *124*# i zatwierdzić zieloną słuchawką (działa także w mix). Po krótkiej chwili otrzymasz informację zwrotną o stanie środków i ważności konta. Usługa jest oczywiście bezpłatna.

4. Za pomocą SMS-a

A jeśli lubisz pisać SMS-y to również tą metodą jesteś w stanie sprawdzić swój stan konta (środki na koncie promocyjnym). Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści ILE pod numer 1555. W wiadomości zwrotnej otrzymasz informacje o zgromadzonych środkach. Pamiętaj tylko, że taka metoda jest odpłatna i za każdego SMS-a zapłacisz zgodnie z cennikiem twojej taryfy.

5. Za pomocą infolinii

W ostateczności zawsze możesz skorzystać z najbardziej skomplikowanej i czasochłonnej opcji, czyli z infolinii. Żeby wybrać tą możliwość należy na klawiaturze wystukać numer *500, zatwierdzić zieloną słuchawką i postępować zgodnie z poleceniami. Jednak naszym zdaniem jest to najbardziej problematyczna metoda i w zasadzie polecamy inne metody sprawdzenia stanu konta.

6. Powiadomienia o kosztach

W ofercie na kartę automatycznie masz także włączoną usługę powiadomieniami o kosztach połączeń. Pozwala to na łatwiejsze kontrolowanie wydatków związanych z Twoim numerem. Jednak jeżeli z jakiś powodów nie chcesz otrzymywać takich informacji w każdej chwili możesz włączyć specjalną blokadę. Wtedy takie informacje zwrotne nie będą przychodziły. Żeby to zrobić wystarczy wysłać SMS-a o treści AKT pod numer 530. Koszt takiego SMS-a to 20 groszy. Aby znowu otrzymywać powiadomienia, wystarczy wysłać SMS-a o treści DEAKT pod numer 530.

Oferta na abonament Orange

A może masz abonament i chciałbyś sprawdzić stan pakietów? Oczywiście tutaj również możesz to zrobić. Wiele metod i możliwości sprawdzenia konta jest podobne zarówno w przypadku karty jak i abonamentu. Jednak są pomiędzy nimi pewne różnice.

1. Za pomocą aplikacji

W abonamencie również najwygodniejszą metodą sprawdzenia stanu konta i pakietów jest aplikacja Mój Orange. Tutaj podobnie jak w opcji na kartę musisz się najpierw zalogować, a następnie rzucić okiem na zakładkę Szybkiego podglądu. Jeżeli nie znajdziesz wystarczających informacji musisz kliknąć ikonkę Więcej > Wykorzystanie > Szczegóły i tam wybrać interesującą cię kategorię.

2. Za pomocą komputera

Jeżeli masz dostęp do komputera to analogicznie jak w przypadku karty możesz sprawdzić stan swoich środków i rozmaitych pakietów po prostu logując się na swoje konto abonenckie. Z poziomu strony Orange musisz zalogować się do panelu użytkownika. Resztę kroków wykonujesz analogicznie jak w przypadku karty.

3. Za pomocą krótkich kodów

Korzystając z oferty na abonament również możesz posiłkować się krótkimi kodami. W tym wypadku, aby poznać stan środków wystarczy, że wybierzesz kod *103*# i zatwierdzisz słuchawką. Po chwili powinna przyjść informacja o stanie konta.

4. Za pomocą SMS-a

Możesz także skorzystać z wysłania SMS-a. Żeby w ta metoda okazała się skuteczna, należy wysłać SMS-a o treści ILE pod numer 8005. W wiadomości zwrotnej powinieneś otrzymać informacje o stanie konta i pakietów.

5. Za pomocą infolinii

W tym wypadku również możesz skorzystać z infolinii, jednak tak samo jak w przypadku karty, wydaje się to najmniej przystępną metodą. Ale jeśli się zdecydujesz dzwonić to musisz wybrać na klawiaturze *500 i postępować zgodnie z usłyszanymi w słuchawce instrukcjami.

I to praktycznie wszystkie metody sprawdzania stanu konta w sieci Orange. Zapewne znajdziesz tutaj swoją ulubioną metodę jak też i tą, która jest najbardziej adekwatna do danej sytuacji.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów