Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

avatar
sprawdzenie stanu konta w Orange

Jesteś klientem pomarańczowego operatora, ale nie wiesz jak sprawdzić stan konta w Orange? Wbrew pozorom nie jest to taka zupełnie oczywista sprawa. Dlatego pokażemy Ci kilka sposobów sprawdzenia stanu konta zarówno na kartę, jak i na abonament.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak sprawdzić stan konta Orange?
  • Czy sprawdzanie stanu konta w Orange jest darmowe?
  • Jak sprawdzić ilość środków na koncie i jego ważność?

Jak sprawdzić stan konta w Orange na kartę?

orange na kartę

1. Za pomocą aplikacji mobilnej

Zacznijmy od oferty przedpłaconej, gdyż to raczej w tej opcji najczęściej będziesz chciał sprawdzić stan konta i ewentualnie pakietów. Najprostszą metodą, do której również zachęca operator jest pobranie dedykowanej aplikacji mobilnej Mój Orange. Żeby sprawdzić stan konta wystarczy wejść w aplikację i sprawdzić bieżące wykorzystanie w Szybkim podglądzie. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje, należy otworzyć aplikację, kliknąć opcję Więcej, następnie Wykorzystanie oraz wejść w Szczegóły. W ten sposób będziesz miał pełny podgląd pod wykorzystane środki.

Orange 10 zł rabatu

2. Za pomocą komputera

Jeżeli akurat masz dostęp do komputera, również w ten sposób jesteś w stanie sprawdzić stan środków na koncie. Aby to zrobić musisz wejść na stronę Orange, a następnie zalogować się do swojego panelu użytkownika. W zakładce Podsumowanie w sekcji Stan Konta będziesz mógł sprawdzić ile aktualnie środków pozostało do wykorzystania. Znajdziesz tutaj także inne informacje dotyczące twojej oferty.

3. Za pomocą krótkim kodem

Kolejnym sposobem na sprawdzenie stanu konta w sieci Orange jest wykorzystanie krótkich kodów. Korzystając z usług Orange musisz wpisać na klawiaturze kod *124*# i zatwierdź słuchawką (działa także w mix). Po krótkiej chwili otrzymasz informację zwrotną o stanie środków i ważności konta. Usługa jest oczywiście bezpłatna.

4. Za pomocą SMS-a

A jeśli lubisz pisać SMS-y to również tą metodą jesteś w stanie sprawdzić swój stan konta Orange (środki na koncie promocyjnym). Wystarczy, że wyślesz SMS-a o treści ILE pod numer 1555. W odpowiedzi otrzymasz informację zwrotną o zgromadzonych środkach. Pamiętaj tylko, że taka metoda jest odpłatna i za każdego SMS-a zapłacisz zgodnie z cennikiem twojej taryfy.

5. Za pomocą infolinii

W ostateczności zawsze możesz skorzystać z najbardziej skomplikowanej i czasochłonnej opcji, czyli z infolinii. Żeby wybrać tą możliwość należy na klawiaturze wystukać numer *500, zatwierdzić zieloną słuchawką i postępować zgodnie z poleceniami. Jednak naszym zdaniem jest to najbardziej problematyczna metoda i w zasadzie polecamy inne metody sprawdzenia stanu konta w Orange.

6. Powiadomienia o kosztach

W ofercie na kartę automatycznie masz także włączoną usługę powiadomieniami o kosztach połączeń. Pozwala to na łatwiejsze kontrolowanie wydatków związanych z Twoim numerem. Jednak jeżeli z jakiś powodów nie chcesz otrzymywać takich informacji w każdej chwili możesz włączyć specjalną blokadę. Wtedy takie informacje zwrotne nie będą przychodziły.

Żeby to zrobić wystarczy wysłać SMS-a o treści AKT pod numer 530. Koszt takiego SMS-a to 20 groszy. Aby znowu otrzymywać powiadomienia, wystarczy wysłać SMS-a o treści DEAKT pod numer 530.

Jak sprawdzić stan konta w Orange na abonament?

Orange abonament 300 GB 5G

A może masz abonament i chciałbyś sprawdzić stan pakietów? Oczywiście tutaj również możesz to zrobić. Wiele metod i możliwości sprawdzenia konta Orange jest podobne zarówno w przypadku karty jak i abonamentu. Jednak są pomiędzy nimi pewne różnice.

1. Za pomocą aplikacji mobilnej

W abonamencie również najwygodniejszą metodą sprawdzenia stanu konta Orange i pakietów jest aplikacja Mój Orange. Tutaj podobnie jak w opcji na kartę musisz się najpierw zalogować, a następnie rzucić okiem na zakładkę Szybkiego podglądu. Jeżeli nie znajdziesz wystarczających informacji musisz kliknąć ikonkę Więcej > Wykorzystanie > Szczegóły i tam wybrać interesującą cię kategorię.

Środy z Mój Orange prezenty

2. Za pomocą komputera

Jeżeli masz dostęp do komputera to analogicznie jak w przypadku karty możesz sprawdzić stan swoich środków i rozmaitych pakietów po prostu logując się na swoje konto abonenckie. Z poziomu strony Orange musisz zalogować się do panelu użytkownika. Resztę kroków wykonujesz analogicznie jak w przypadku karty.

3. Za pomocą krótkich kodów

Korzystając z oferty na abonament również możesz posiłkować się krótkimi kodami. W tym wypadku, aby poznać stan środków wystarczy, że wybierzesz kod *103*# i zatwierdzisz słuchawką. Po chwili powinna przyjść informacja o stanie konta.

4. Za pomocą SMS-a

Możesz także skorzystać z wysłania SMS-a. Żeby w ta metoda okazała się skuteczna, należy wysłać SMS-a o treści ILE pod numer 8005. W wiadomości zwrotnej powinieneś otrzymać informacje o stanie konta i pakietów.

5. Za pomocą infolinii

W tym wypadku również możesz skorzystać z infolinii, jednak tak samo jak w przypadku karty, wydaje się to najmniej przystępną metodą. Ale jeśli się zdecydujesz dzwonić to musisz wybrać na klawiaturze *500 i postępować zgodnie z usłyszanymi w słuchawce instrukcjami.

Jak sprawdzić stan konta w Orange? Podsumowanie

I to praktycznie wszystkie metody sprawdzania stanu konta w sieci Orange. Zapewne znajdziesz tutaj swoją ulubioną metodę jak też i tą, która jest najbardziej adekwatna do danej sytuacji.

Najpopularniejsze telefony komórkowe 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: