Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak namierzyć telefon za darmo?

avatar
11
lokalizacja smartfona jak

Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Namierzanie telefonu to bardzo przydatna funkcja. Bywa jednak czasami niebezpieczna. Tłumaczymy, jak zlokalizować smartfona, gdy ten zostanie zgubiony lub gdy opiekujesz się dzieckiem.

Po co namierzać telefon?

OPPO Reno10 promocja

Namierzanie zgubionego telefonu nie jest i nigdy nie powinno stać się powszechną usługą oferowaną przez każdego producenta i operatora. W grę wchodzą tu głównie względy związane z prywatnością, ale także z bezpieczeństwem użytkownika. Dlatego niemal dokładna lokalizacja smartfona, do której dostęp mają operatorzy komórkowi, może być od nich wyciągnięta, ale tylko przez odpowiednie służby, jak na przykład policję.

Od tych zasad istnieją jednak wyjątki. Telefon komórkowy namierzać za darmo mogą choćby rodzice, którzy chcą mieć na oku swoje dzieci – zobacz kontrolę rodzicielską w Androidzie; wiele aplikacji ściągniesz m.in. z Google Play. Ale nie tylko oni, bo również np. ci opiekujący się seniorami.

Ponadto darmową opcję lokalizacji telefonu posiadają urządzenia z Androidem, co powinno ułatwić znalezienie zgubionego urządzenia. Na osoby, które chcą namierzyć telefon komórkowy za darmo czeka jednak kilka pułapek.

Jak namierzyć zgubiony telefon? Uważaj na oszustów!

Chcąc namierzyć zgubiony telefon za darmo, łatwo trafić na strony internetowe oferujące taką możliwości. Jedyne, czego wymagają, to numer telefonu i wysłanie SMS-a. Nie należy ufać takim stronom, bo zazwyczaj koszt takiej wiadomości wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset złotych.

Niektóre z nich proszą o wypełnienie kolejnych formularzy lub zalogowanie się za pomocą jednego z kont tylko po to, aby otrzymać dostęp do potencjalnie wrażliwych danych. Darmowa lokalizacja telefonu może więc nie okazać się – w ten sposób – bezpłatna.

Warto więc korzystać z bardziej oficjalnych dróg. Należy również uważać na aplikacje, które oferują śledzenie słuchawki po numerze telefonu komórkowego, w większości sytuacji pozwolą one na śledzenie… telefonu, z którego aktualnie korzystamy. Przed pobraniem takiego programu należy dobrze przeczytać komentarze, sprawdzić producenta aplikacji i ewentualnie zweryfikować je na branżowych stronach.

Jak namierzyć telefon za darmo? Opcje dla rodziców i opiekunów.

Najwięksi operatorzy komórkowi współpracują ze sobą nad inicjatywą Play Bezpieczna Rodzina Premium BEZ LIMITUa Rodzina. W skład tej współpracy wchodzi Orange, T-Mobile, Plus i Play. Wszystko, co należy zrobić, to pobrać aplikację Bezpieczna Rodzina, dodać osobę, którą chcesz zlokalizować za pomocą swojego zgubionego czy skradzionego telefonu. Co ważne, w numer, który będzie „śledzony”, musi wyrazić na to zgodą. Chroni to więc przed bezprawnym lokalizowaniem kogoś, ale gdy rodzic będzie chciał założyć taką aktualną lokalizację dziecku, nie będzie z tym problemu.

Warto jednak pamiętać, że taka lokalizacja jest płatna. Za trochę ponad 200 złotych można jednak kupić smartwatcha (w dziecięcych kolorach) na stronie Bezpiecznarodzina.pl z podobnymi funkcjami namierzania.

Czy da się namierzyć każdy telefon?

Jest to możliwe. Aby tego dokonać, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Możesz zapomnieć o namierzeniu urządzenia po nr telefonu czy numer seryjny IMEI – takie opcje są dostępne tylko dla odpowiednich służb.

Jeszcze raz podkreślamy – zapomnij też o stronach internetowych, które mają w tym pomóc. Wysłanie SMS-a premium oznacza niepotrzebną stratę pieniędzy! Jeżeli chcesz śledzić telefon komórkowy, a nie chcesz skorzystać choćby z powyższej aplikacji Bezpieczna Rodzina, to wybierz np. Prey (zobacz ją na stronie producenta Prey w Google Play). Do śledzenia i lokalizacji urządzenia wymagane jest jedynie włączony GPS lub Wi-Fi telefonu komórkowego. Po zainstalowaniu aplikacji namierzysz go w każdej chwili!

Jak namierzyć lokalizację telefonu z Androidem

Android 13 Developer Preview

Aby odnaleźć zagubiony telefon z Androidem, skorzystaj z opcji Google. Wystarczy, że założysz konto Google i zalogujesz się na nim na swoim smartfonie. Co dalej?

W ustawieniach swojego telefonu komórkowej wyszukaj opcję Znajdź moje urządzenie i włącz ją, o ile nie została wcześniej aktywowana. Teraz możesz znaleźć zgubionego smartfona i nim zdalnie zarządzać, np. wyczyścić jego dane. Jak tego dokonać? Opcji są 3:

  • przez przeglądarkę internetową – wejdź na android.com/find
  • przez przeglądarkę internetową – w wyszukiwarce Google wpisz frazę find my device
  • na innym urządzeniu z aplikacją Google znajdź moje urządzenie!

To wszystko!

Jak namierzyć lokalizację telefonu z iOS

iOS logo

Od systemu operacyjnego iOS 13 zostały wprowadzone pewne zmiany. Funkcja Znajdź mój iPhone została wówczas połączona z Znajdź moich znajomych w ramach nowej aplikacji nazwanej Lokalizator. Warto podkreślić, że dotyczy ona nie tylko iPhonów, ale też iPadów, komputerów Mac, Apple Watch, a nawet słuchawek AirPods.

Wszystko, co musisz zrobić:

  1. Wejdź w Ustawienia i zaznacza opcję usługi lokalizacji (Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji)
  2. Otwórz apkę Ustawienia i wybierz swoje imię oraz nazwisko
  3. Kliknij w Lokalizator i włącz opcję Znajdź mój iPhone (możesz też zaznaczyć Włącz znajdowanie poza siecią – wówczas smartfon będzie widoczny nawet wtedy, gdy będzie poza siecią)
  4. Kliknij opcję Wysyłaj ostatnie położenie przed rozładowaniem akumulatora

Aby możesz odnaleźć iPhone’a przez stronę icloud.com/find lub poprzez aplikację na innym urządzeniu z iOS!

Jak namierzyć telefon za darmo, gdy zaginie?

Jednym z największych problemów, z jakimi trzeba sobie radzić, gdy zaginie Twój telefon komórkowy, jest zmiana haseł i odpięcie wszystkich wrażliwych danych. Zanim jednak to się zrobi (o ile telefon jest zabezpieczony przed odblokowaniem) warto sprawdzić, gdzie się znajduje. W urządzeniach z systemem Android jest to bardzo proste. Możesz skorzystać np. z wcześniej wymienionego Prey, ale tylko wtedy, gdy bateria Twojego telefonu nie padła. Co jeszcze Ci pozostało?

Jak namierzyć zagubiony telefon za darmo? Należy wejść na stronę https://myaccount.google.com/find-your-phone. Tam trzeba wybrać odpowiednie urządzenie. Telefon zapyta nas, czy na pewno chcemy to zrobić i wyśle powiadomienie na smartfona, którego szukamy – ta opcja może działa psychologicznie na złodzieja, gdyż da mu jasną informację, że smartfon jest śledzony. Na nowo otwartej stronie widoczne będą opcje związane z naszym z zaginioną słuchawką.

Z tej perspektywy będzie można zobaczyć, gdzie telefon ostatnio się logował. Dostępne jest także włączenie dźwięku (to pomocne, jeśli sprzęt gdzieś Ci upadł i nie wiesz gdzie).

Jak namierzyć telefon za darmo? Inne możliwości

Zabezpieczanie zagubionego urządzenia. Kolejne dwie możliwości są trochę bardziej brutalne. Będziesz mógł Zabezpieczyć Urządzenie – czyli zablokować je i opuścić konto Google (wylogować się), a na ekranie pojawi się numer telefonu komórkowego. W tym wypadku dalej będzie dało się je lokalizować.

Inna możliwość to Wymazanie Urządzenia. Wtedy znikną z niego wszystkie dane i nie będzie dało się go już zlokalizować. Jest to jednak dobra opcja, gdy na naszym smartfonie znajdują się naprawdę wrażliwe dane lub zdjęcia i nie chcemy, aby wpadły one w niepowołane ręce. To ostateczność, ale warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość.

Ponadto strona Google Znajdź moje urządzenie pokaże Ci mapę z ostatnim logowaniem, sieć, z którą telefon komórkowy jest podłączony, a także procent naładowania akumulatora.

Jak namierzyć telefon za darmo – podsumowanie

OPPO K11

Jak widzisz, namierzanie telefonu za darmo i śledzenie telefonu komórkowego może odbyć się na kilka sposobów. Nie sposób ustalić, który z nich nie najskuteczniejszy – każdy ma zastosowanie w różnych okolicznościach lub ze względu na posiadany rodzaj urządzenia (Android, iOS itp.).

Najpopularniejsze telefony komórkowe 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Witam,
Jestem zalogowany na lokalizo, ale żeby wyszukać odpowiedni nr tel , potrzebny jest PIN, SKĄD GO WZIAĆ?

Witam wczoraj skradziono mi telefon nie ma włączonej lakalizacji co mogę zrobić

Wczoraj skradziono mi telefon nie ma włączonej lakalizacji co mogę zrobić

Jak namierzac telefon Nokia C2-01 (ten jest bez Andoida)? Mam go przy sobie ale chce go nadac z meblami z przeprwoadzka by wiedziec gdzie jest

Witam . Zgubiłem telefon zablokowałem kartę najprawdopodobniej jest wyłączony bateria była słaba proszę o pomoc jak go teraz odnaleźć

Witam skradziono telefon. jeszcze niedawno był włączony. jak znaleść ostatnią lokalizacje ?? System android
dodam ze telefonu nigdzie nie rejestrowałem. Mam nr tel i nr seryjny prosze o pomoc

Dzięki, bardzo pożyteczne informacje, właśnie dzięki nim znalazłam telefon, pozdrawiam

DZIĘKI, strasznie pożyteczne informacje, właśnie dzieki nim znalazłam telefon: pozdrawiam

Witam wczoraj akradziono mi telefon jest on cały czas wyłączony czy można go namierzyć

Dzień dobry zgubiłam tel czy mogę go namierzyć po numerze telefonu jeśli jest karta wymieniona na inny ktoś ma numer tel

Proszę skorzystać z lokalizo.pl

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.