Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak namierzyć telefon za darmo?

3
Lokalizacja smartfona jak

Namierzanie telefonu to bardzo przydatna funkcja. Bywa jednak czasami niebezpieczna. Tłumaczymy, jak zlokalizować smartfona, gdy ten zostanie zgubiony lub gdy opiekujesz się dzieckiem.

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022.

Po co namierzać telefon?

Namierzanie telefonu nie jest i nigdy nie powinno stać się powszechną usługą oferowaną przez każdego producenta i operatora. W grę wchodzą tu głównie względy związane z prywatnością, ale także z bezpieczeństwem użytkownika. Dlatego niemal dokładna lokalizacja naszego telefonu, do której dostęp mają operatorzy komórkowi, może być od nich wyciągnięta, ale tylko przez odpowiednie służby, jak na przykład policję.

Od tych zasad istnieją jednak wyjątki. Telefon namierzać za darmo mogą choćby rodzice, którzy chcą mieć na oku swoje dzieci. Ale nie tylko oni, bo również np. ci opiekujący się seniorami. Ponadto darmową opcję lokalizacji telefonu posiadają urządzenia z Androidem, co powinno ułatwić znalezienie zgubionego urządzenia. Na osoby, które chcą namierzyć telefon za darmo czeka jednak kilka pułapek.

Jak namierzyć telefon za darmo? Uważaj na oszustów!

Chcąc namierzyć telefon za darmo, łatwo trafić na strony internetowe oferujące taką możliwości. Jedyne, czego wymagają, to numer telefonu i wysłanie SMS-a. Nie należy ufać takim stronom, bo zazwyczaj koszt takiej wiadomości wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset złotych. Niektóre z nich proszą o wypełnienie kolejnych formularzy lub zalogowanie się za pomocą jednego z kont tylko po to, aby otrzymać dostęp do potencjalnie wrażliwych danych.

Warto więc korzystać z bardziej oficjalnych dróg. Należy również uważać na aplikacje, które oferują śledzenie słuchawki po numerze telefonu, w większości sytuacji pozwolą one na śledzenie… telefonu, z którego aktualnie korzystamy. Przed pobraniem takiego programu należy dobrze przeczytać komentarze, sprawdzić producenta aplikacji i ewentualnie zweryfikować je na branżowych stronach.

Jak namierzyć telefon za darmo? Opcje dla rodziców i opiekunów.

Najwięksi operatorzy komórkowi współpracują ze sobą nad inicjatywą Bezpieczna Rodzina. W skład tej współpracy wchodzi Orange, T-Mobile, Plus i Play. Wszystko, co należy zrobić, to pobrać aplikację Bezpieczna Rodzina, dodać osobę, którą chcesz zlokalizować za pomocą swojego telefonu. Co ważne, w numer, który będzie „śledzony”, musi wyrazić na to zgodą. Chroni to więc przed bezprawnym lokalizowaniem kogoś, ale gdy rodzic będzie chciał założyć taką lokalizację dziecku, nie będzie z tym problemu. Warto jednak pamiętać, że taka lokalizacja jest płatna. Za trochę ponad 200 złotych można jednak kupić smartwatcha (w dziecięcych kolorach) na stronie Bezpiecznarodzina.pl z podobnymi funkcjami namierzania.


Czy da się namierzyć każdy telefon?

Jest to możliwe. Aby tego dokonać, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Możesz zapomnieć o namierzeniu urządzenia po nr telefonu czy nr IMEI – takie opcje są dostępne tylko dla odpowiednich służb.

Jeszcze raz podkreślamy – zapomnij też o stronach internetowych, które mają w tym pomóc. Wysłanie SMS-a premium oznacza niepotrzebną stratę pieniędzy! Jeżeli chcesz śledzić telefon, a nie chcesz skorzystać choćby z powyższej aplikacji Bezpieczna Rodzina, to wybierz np. Prey. Do śledzenia i lokalizacji urządzenia wymagane jest jedynie włączony GPS lub Wi-Fi telefonu. Namierzysz go w każdej chwili!

Jak namierzyć telefon za darmo, gdy zaginie?

Jednym z największych problemów, z jakimi trzeba sobie radzić, gdy zaginie Twój telefon, jest zmiana haseł i odpięcie wszystkich wrażliwych danych. Zanim jednak to się zrobi (o ile telefon jest zabezpieczony przed odblokowaniem) warto sprawdzić, gdzie się znajduje. W urządzeniach z systemem Android jest to bardzo proste. Możesz skorzystać np. z wcześniej wymienionego Prey, ale tylko wtedy, gdy bateria Twojego telefonu nie padła. Co jeszcze Ci pozostało?

Jak namierzyć telefon za darmo? Należy wejść na stronę https://myaccount.google.com/find-your-phone. Tam trzeba wybrać odpowiednie urządzenie. Telefon zapyta nas, czy na pewno chcemy to zrobić i wyśle powiadomienie na smartfona, którego szukamy – ta opcja może działa psychologicznie na złodzieja, gdyż da mu jasną informację, że smartfon jest śledzony. Na nowo otwartej stronie widoczne będą opcje związane z naszym z zaginioną słuchawką. Z tej perspektywy będzie można zobaczyć, gdzie telefon ostatnio się logował. Dostępne jest także włączenie dźwięku (to pomocne, jeśli sprzęt gdzieś Ci upadł i nie wiesz gdzie).

Jak namierzyć telefon za darmo? Inne możliwości

Zabezpieczanie zagubionego urządzenia. Kolejne dwie możliwości są trochę bardziej brutalne. Będziesz mógł Zabezpieczyć Urządzenie – czyli zablokować je i wylogować z konta Google, a na ekranie pojawi się numer telefonu. W tym wypadku dalej będzie dało się je lokalizować.

Inna możliwość to Wymazanie Urządzenia. Wtedy znikną z niego wszystkie dane i nie będzie dało się go już zlokalizować. Jest to jednak dobra opcja, gdy na naszym smartfonie znajdują się naprawdę wrażliwe dane lub zdjęcia i nie chcemy, aby wpadły one w niepowołane ręce. To ostateczność, ale warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość.

Ponadto strona Google „Znajdź moje urządzenie” pokaże Ci mapę z ostatnim logowaniem, sieć, z którą telefon jest podłączony, a także procent naładowania akumulatora.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Wojciech

Witam wczoraj akradziono mi telefon jest on cały czas wyłączony czy można go namierzyć

Maty

DZIĘKI, strasznie pożyteczne informacje, właśnie dzieki nim znalazłam telefon: pozdrawiam

Maty

Dzięki, bardzo pożyteczne informacje, właśnie dzięki nim znalazłam telefon, pozdrawiam

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów