Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak nagrywać dźwięk telefonem? To bardzo proste

Jak nagrywać dźwięk smartfonem

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-17

Wiesz może, jak nagrywać dźwięk telefonem komórkowym? Do rejestracji fonii nie potrzeba dzisiaj dyktafonu. Smartfon to połączenie wielu urządzeń, które niegdyś zajmowały mnóstwo miejsca np. aparatu cyfrowego, komputera, odtwarzacza filmów oraz… właśnie dyktafonu. Ta ostatnia funkcja pozwala nagrywać otaczający nas dźwięk i przechowywać go w wygodnych plikach formatu .mp3 oraz .wav. No dobrze, ale od czego zaczynać?

Jak nagrywać dźwięk smartfonem? Wprowadzenie

Nagrywanie dźwięku jest jedną z podstawowych możliwości każdego smartfona. Zrobisz to za pomocą aplikacji. W zależności od posiadanego urządzenia, program nagrywający może różnić się funkcjonalnością np. posiadać opcję zmiany jakości dźwięku lub tryb wywiadu. W każdym razie praktycznie każdy współczesny telefon daje możliwość nagrywania dźwięku. Nie chodzi tyle o wewnętrzny dźwięk, a co o odgłosy otoczenia. Tak – Twój smartfon może robić za dyktafon!

Nasz poradnik prezentuje standardową aplikację na Androidzie zainstalowaną na telefonach Samsunga, choć tak naprawdę każdy telefon oparty na systemie Android posiada specjalny program tego typu. Poniżej prezentujemy parę prostych kroków do sukcesu.

Nagrywamy dźwięk smartfonem – krok po kroku

Nagrywania dźwięku czas zacząć! Wpierw zlokalizuj odpowiednią aplikację na swoim smartfonie. Zawsze też możesz znaleźć ją w Sklepie Google Play, ściągnąć ją i zainstalować.

Przykładowo – tak obecnie prezentuje się lista aplikacji do nagrywania dźwięku w Sklepie Google po wpisaniu frazy „dyktafon”:

dyktafon aplikacje na smartfona

Jak widać, większość z aplikacji do nagrywania dźwięku na telefonach z systemem Android nazywa się po prostu „dyktafon”. Wśród najlepszych aplikacji nie brakuje tych z oceną aż 4,8/5. To bardzo dużo!

Załóżmy, że masz już zainstalowaną/preinstalowaną aplikację do nagrywania dźwięku. Co wtedy? Można rozpocząć nagrywanie dźwięku!

Nagrywanie ekranu Android

1. Uruchom aplikację Dyktafon

Program znajdziesz w menu głównym smartfona. Może się on nosić różne nazwy, jak „Rejestrator dźwięku” czy po prostu „Dyktafon”.

Jeżeli posiłkowałeś się zewnętrzną aplikacją ze Sklepu Google Play, to uruchom ją. Pamiętaj jednak, że interfejs i niektóre możliwości tego typu programów mogą się od siebie różnić.

2. Kliknij czerwony przycisk nagrywania

Idziemy dalej.

 3. Skieruj mikrofon telefonu w stronę źródła dźwięku

W zależności od posiadanego przez nas telefonu komórkowego, wygląd menu może ulec zmianie, jednak zawsze będzie zawierał czerwony przycisk nagrywania. Postęp nagrywania prezentuje pozioma skala.

Uwaga – w ten sposób możesz też nagrywać dźwięk wewnętrzny, np. muzykę z YouTube’a itp.

4. Nagrywanie kontroluj standardowymi przyciskami multimedialnymi

5. Po kliknięciu Zatrzymaj musimy nadać nazwę pliku do zapisu

Gotowe! Właśnie nagrałeś swój pierwszy dźwięk telefonem komórkowym!

Gdzie znajdziesz nagrania?

A w jakim folderze zachodzi zapisywanie dźwięku?

Zarejestrowane nagrania dźwiękowe są domyślnie umieszczone w folderze Recordings lub Nagrania, umieszczonym w głównym katalogu telefonu. Nasz poniższy poradnik objaśnia sposób zgrania plików na dysk komputera. W zależności od modelu/producenta smartfona, nazwa folderu może się oczywiście różnić.

Nagrywanie dźwięku smartfonem – podsumowanie

Jak widzisz, można bardzo łatwo i szybko nagrywać dźwięk smartfonem. Za pomocą aplikacji – czy to systemowych (Android, inny system operacyjny) czy zewnętrznych (np. Sklep Google) będziesz mógł z powodzeniem nagrać dźwięk na swoim telefonie komórkowym.

Jak sam widzisz, to nic trudnego!

Najpopularniejsze telefony komórkowe 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.1/5 - (30 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.