Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Potrzebny Ci dobry Internet stacjonarny bez limitu? W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu to podstawa. Szczególne teraz, gdy zmagamy się z pandemią COVID-19 i często zarówno nasze życie zawodowe i szkolne opiera się na połączeniach internetowych. Wobec tego istotną kwestią jest posiadanie dostępu no limit do Internetu. Ale właściwie co to oznacza i czy istnieje nielimitowany Internet stacjonarny?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021.

Dobry nielimitowany Internet stacjonarny:


Dobry Internet bez limitu – jaki powinien być?

W przeciwieństwie do łącz bezprzewodowych (sprawdź wszystkie oferty Internetu mobilnego), gdzie większość ofert posiada narzucony z góry limit przesyłu danych, po którym prędkość ściągania często jest obcinana do praktycznie nieużywalnych wartości, Internet stacjonarny takich ograniczeń nie posiada. Tutaj w każdej ofercie możesz ściągać i wysyłać tyle danych ile Ci się żywnie podoba. Jedynym ogranicznikiem jest deklarowana prędkość maksymalna łącza.

Inną kwestią jest w tym wypadku obciążenie sieci. Bo co z tego, że wybierzesz taki Internet, jeśli podłączysz do niego kilkadziesiąt urządzeń w postaci laptopów, komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych i wybierzesz zbyt niski przesył danych. Przykładowo, gdybyś wybrał łącze o maksymalnej przepustowości 100 Mb/s, podłączył do niego 10 komputerów i chciał na nich grać w wymagającą grą sieciową, mogłyby pojawić się spore trudności.

Dlatego chcąc mieć prawdziwy Internet bez limitów warto również zwrócić uwagę na taki parametr, jak maksymalna prędkość pobierania plików. W tym wypadku najrozsądniejszym wyborem są oferty dające możliwość pobierania do 1 Gb/s. Tutaj nawet jeśli podłączysz kilka komputerów w jedną sieć, możesz być pewien, że nie będziesz narzekał na stabilność i komfort funkcjonowania sieci.

Oferty z nielimitowanym Internetem

Przyjrzyjmy się zatem, co mają do zaoferowania nasi rodzimi operatorzy Internetu stacjonarnego – jaki pakiet wybrać? Zobacz na ich oferty z nielimitowanym Internetem stacjonarnym.

Jeżeli szukasz łącza, które byłoby stabilne i nie narzucało żadnych limitów, zarówno prędkości, jak i bez obawy o liczbę podłączonych urządzeń, możesz zdecydować się na ofertę UPC z Internetem do 1 Gb/s. Podpisujesz w niej umowę na 2 lata, a Twoja opłata zamknie się w kwocie 89,99 zł miesięcznie. W ramach tak skonstruowanej umowy, otrzymasz dostęp do sieci z maksymalną prędkością pobierania do 1 Gb/s i 40 Mb/s w przypadku pliku wysyłanych. Ale to nie wszystko.

Jeśli chcesz, możesz tutaj skorzystać z telewizji na start, gdzie znajdziesz 32 kanały, z czego 25 w jakości HD. W ramach umowy otrzymujesz również router oraz dostęp do darmowych Hot Spotów Wi-Fi. W przypadku takiego operatora, jak UPC, zawsze możesz także poszerzyć swój pakiet o pozostałe usługi które oferuje, takie jak telewizja, czy telefonia komórkowa.

Kolejnym operatorem, na którego warto zwrócić uwagę, jest Netia. Jeżeli zależy Ci wyłącznie na Internecie, być może będzie to najlepszy wybór dla ciebie. Przede wszystkim za ofertę z dostępem do sieci o maksymalnej prędkości pobierania 1 Gb/s zapłacisz miesięcznie 60 zł. Oprócz tego prędkość wysyłania plików w tej ofercie wynosi 300 Mb/s.

W tym wariancie podpisujesz umowę na 24 miesiące. Otrzymujesz tutaj również router na cały okres trwania umowy. Możesz tutaj również dobrać dodatkowe usługi, które proponuje Netia począwszy od telewizji, a skończywszy na urządzeniach wzmacniających sygnał.

Warto także zwrócić uwagę na ofertę od Orange. To jeden z operatorów komórkowych, który akurat w kwestii Internetu stacjonarnego bez limitu ma najdłuższe doświadczanie. Wynika to z tego, że w pewnym momencie przejął Telekomunikację Polską, która dla wielu Polaków jako pierwsza oferowała jakikolwiek dostęp do sieci (np. Neostrada). Dzięki temu ma również mocno rozbudowaną infrastrukturę i oferuje między innymi pakiet Orange Światłowód do 1 Gb/s.

W ramach tej oferty standardowo podpisujesz umowę na 24 miesiące. Jak sama nazwa pakietu wskazuje, możesz cieszyć się prędkością transmisji danych do 1 Gb/s. Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 79,98 zł. W ramach umowy dostajesz także Funboxa 6, który oferuje dostęp do Wi-Fi 6. Oczywiście operator oferuje również spore możliwości rozszerzenia pakietu o dostęp do telewizji czy pakiety razem z telefonią komórkową (Orange Love). Wariant na czas nieokreślony jest droższy o 10 zł.

Możesz także wybrać ofertę od innego operatora. Tym razem może to być zielona sieć, a mianowicie Plus. Oferuje on także dostęp do sieci w maksymalnej prędkości do 1 Gb/s. Za tę ofertę miesięcznie zapłacisz 70 zł. Umowa jest podpisywana na 24 miesiące uwzględniając zgody marketingowe oraz fakturę elektroniczną. Tak jest w praktycznie każdym przypadku.

W ramach umowy dostajesz tutaj oczywiście router na czas jej trwania. Z racji tego, że jest to operator komórkowy, możesz tutaj łączyć różne oferty w jeden pakiet (usługa smartDOM ze zniżkami). Jeśli zatem posiadasz już przykładowo telefon komórkowy w Plusie, może okazać się, że łączyć usługi skonstruujesz całkiem ciekawą i opłacalną ofertę.

A może masz szczęście i mieszkasz w jednym z województwie, w którym swoje usługi oferuje Inea? Jeśli tak, to możesz pokusić się o wybór oferty symetrycznej. Co to oznacza? A mianowicie to, że prędkość pobierania danych jak i wysyłania są na jednym poziomie. Zatem jeżeli zdecydujesz się tutaj na ofertę 1 Gb/s, to zarówno pliki wysyłane jak i pobierane będą przetwarzane maksymalnie do tej prędkości.

Miesięcznie za tą ofertę zapłacisz 94,90 zł. Umowa w tym wariancie obowiązuje przez 24 miesiące. Jest to jedna z ciekawszych ofert szczególnie dla graczy, gdyż nie muszą się tutaj przejmować żadnymi limitami, zarówno jeśli chodzi o ilość przesłanych danych jak i prędkości.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów