Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet stacjonarny bez limitu

Nielimitowany Internet

Potrzebny Ci dobry Internet stacjonarny bez limitu? W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu to podstawa. Szczególne teraz, gdy zmagamy się z pandemią COVID-19 i często zarówno nasze życie zawodowe i szkolne opiera się na połączeniach internetowych. Wobec tego istotną kwestią jest posiadanie dostępu no limit do Internetu. Ale właściwie co to oznacza i czy istnieje nielimitowany Internet stacjonarny?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022.


Dobry Internet bez limitu – jaki powinien być?

W przeciwieństwie do łącz bezprzewodowych (sprawdź wszystkie oferty Internetu mobilnego), gdzie większość ofert posiada narzucony z góry limit przesyłu danych, po którym prędkość ściągania często jest obcinana do praktycznie nieużywalnych wartości, Internet stacjonarny takich ograniczeń nie posiada. Tutaj w każdej ofercie możesz ściągać i wysyłać tyle danych ile Ci się żywnie podoba. Jedynym ogranicznikiem jest deklarowana prędkość maksymalna łącza.

Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Inną kwestią jest w tym wypadku obciążenie sieci. Bo co z tego, że wybierzesz taki Internet, jeśli podłączysz do niego kilkadziesiąt urządzeń w postaci laptopów, komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych i wybierzesz zbyt niski przesył danych. Przykładowo, gdybyś wybrał łącze o maksymalnej przepustowości 100 Mb/s, podłączył do niego 10 komputerów i chciał na nich grać w wymagającą grą sieciową, mogłyby pojawić się spore trudności.

Dlatego chcąc mieć prawdziwy Internet bez limitów warto również zwrócić uwagę na taki parametr, jak maksymalna prędkość pobierania plików. W tym wypadku najrozsądniejszym wyborem są oferty dające możliwość pobierania do 1 Gb/s. Tutaj nawet jeśli podłączysz kilka komputerów w jedną sieć, możesz być pewien, że nie będziesz narzekał na stabilność i komfort funkcjonowania sieci.

Oferty z nielimitowanym Internetem

Przyjrzyjmy się zatem, co mają do zaoferowania nasi rodzimi operatorzy Internetu stacjonarnego – jaki pakiet wybrać? Zobacz na ich oferty z nielimitowanym Internetem stacjonarnym.

UPC 1 Gb/s

Jeżeli szukasz łącza, które byłoby stabilne i nie narzucało żadnych limitów, zarówno prędkości, jak i bez obawy o liczbę podłączonych urządzeń, możesz zdecydować się na ofertę UPC z Internetem do 1 Gb/s. Podpisujesz w niej umowę na 2 lata, a Twoja opłata zamknie się w kwocie 79,99 zł miesięcznie. W ramach tak skonstruowanej umowy, otrzymasz dostęp do sieci z maksymalną prędkością pobierania do 1 Gb/s i 40 Mb/s w przypadku pliku wysyłanych. Ale to nie wszystko.

Jeśli chcesz, możesz tutaj skorzystać z telewizji na start, gdzie znajdziesz 32 kanały, z czego 25 w jakości HD. W ramach umowy otrzymujesz również router oraz dostęp do darmowych Hot Spotów Wi-Fi. W przypadku takiego operatora, jak UPC, zawsze możesz także poszerzyć swój pakiet o pozostałe usługi które oferuje, takie jak telewizja, czy telefonia komórkowa.

Netia 1 Gb/s

Kolejnym operatorem, na którego warto zwrócić uwagę, jest Netia. Jeżeli zależy Ci wyłącznie na Internecie, być może będzie to najlepszy wybór dla ciebie. Przede wszystkim za ofertę z dostępem do sieci o maksymalnej prędkości pobierania 1 Gb/s zapłacisz miesięcznie 70 zł. Oprócz tego prędkość wysyłania plików w tej ofercie wynosi 300 Mb/s.

W tym wariancie podpisujesz umowę na 24 miesiące. Otrzymujesz tutaj również router na cały okres trwania umowy. Możesz tutaj również dobrać dodatkowe usługi, które proponuje Netia począwszy od telewizji, a skończywszy na urządzeniach wzmacniających sygnał.

Orange 1 Gb/s

Warto także zwrócić uwagę na ofertę od Orange. To jeden z operatorów komórkowych, który akurat w kwestii Internetu stacjonarnego bez limitu ma najdłuższe doświadczanie. Wynika to z tego, że w pewnym momencie przejął Telekomunikację Polską, która dla wielu Polaków jako pierwsza oferowała jakikolwiek dostęp do sieci (np. Neostrada). Dzięki temu ma również mocno rozbudowaną infrastrukturę i oferuje między innymi pakiet Orange Światłowód do 1 Gb/s.

W ramach tej oferty standardowo podpisujesz umowę na 24 miesiące. Jak sama nazwa pakietu wskazuje, możesz cieszyć się prędkością transmisji danych do 1 Gb/s. Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 79,98 zł lub 10 zł więcej w przypadku umowy bezterminowej. W ramach umowy dostajesz także Funboxa 6, który oferuje dostęp do Wi-Fi 6. Oczywiście operator oferuje również spore możliwości rozszerzenia pakietu o dostęp do telewizji czy pakiety razem z telefonią komórkową (Orange Love). Wariant na czas nieokreślony jest droższy o 10 zł.

Plus 1 Gb/s

Możesz także wybrać ofertę od innego operatora. Tym razem może to być zielona sieć, a mianowicie Plus. Oferuje on także dostęp do sieci w maksymalnej prędkości do 1 Gb/s. Za tę ofertę miesięcznie zapłacisz 60 zł. Umowa jest podpisywana na 24 miesiące uwzględniając zgody marketingowe oraz fakturę elektroniczną. Tak jest w praktycznie każdym przypadku.

W ramach umowy dostajesz tutaj oczywiście router na czas jej trwania. Z racji tego, że jest to operator komórkowy, możesz tutaj łączyć różne oferty w jeden pakiet (usługa smartDOM ze zniżkami). Jeśli zatem posiadasz już przykładowo telefon komórkowy w Plusie, może okazać się, że łączyć usługi skonstruujesz całkiem ciekawą i opłacalną ofertę.

INEA 1 Gb/s

A może masz szczęście i mieszkasz w jednym z województwie, w którym swoje usługi oferuje INEA? Jeśli tak, to możesz pokusić się o wybór oferty symetrycznej. Co to oznacza? A mianowicie to, że prędkość pobierania danych jak i wysyłania są na jednym poziomie. Zatem jeżeli zdecydujesz się tutaj na ofertę 1 Gb/s, to zarówno pliki wysyłane jak i pobierane będą przetwarzane maksymalnie do tej prędkości.

Miesięcznie za tą ofertę zapłacisz 94,90 zł. Umowa w tym wariancie obowiązuje przez 24 miesiące. Jest to jedna z ciekawszych ofert szczególnie dla graczy, gdyż nie muszą się tutaj przejmować żadnymi limitami, zarówno jeśli chodzi o ilość przesłanych danych jak i prędkości.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.