Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet mobilny za granicą w 2024 roku

avatar
5
grafika firmy lajt mobile przedstawiająca otwartego laptopa i otwarty czat z awatarem młodej uśmiechniętej kobiety ze słuchawkami z mikrofonem

Która oferta zapewnia największy Internet mobilny za granicą w 2024 roku? Polscy operatorzy oferują bardzo dużo krajowych pakietów internetowych. Czy można z nich korzystać również za granicą? Jeżeli tak, to z których i czy są atrakcyjną alternatywą dla zagranicznych ofert internetowych usług telekomunikacyjnych?

Darmowy Internet za granicą?

Podobnie jak w ofertach głosowych, również w poszczególnych propozycjach Internetu mobilnego znajdziesz oferty z darmowym roamingiem UE. W praktyce oznacza to, że przynajmniej z części krajowego transferu będziesz mógł korzystać za darmo również poza granicami kraju w krajach Unii Europejskiej.

Gdzie dostaniesz więc darmową paczkę GB w UE, a więc usługi obniżającej koszty – i to rażąco! – korzystania z Internetu? Oto 7 propozycji, w których transfer danych na terenie Unii jest największy.

Internet mobilny – ile GB roamingu UE?

Nie wszyscy operatorzy udostępniają w ofertach internetowych darmowe paczki gigabajtów w ramach roamingu na terenie Unii. Oto dość nieliczne propozycje i ich szczegóły oferty:

1. Vectra – 18,48 GB w UE.

2. Vectra – 14,13 GB w UE.

3. lajt mobile – 9,68 GB w UE.

4. Orange – 9,46 GB w UE.

5. Vectra – 7,61 GB w UE.

6. lajt mobile – 7,26 GB w UE.

7. nju mobile – 6,87 GB w UE.

Warto nadmienić, że z powyższej trójki najwięcej Internetu w kraju zapewnia lajt mobile, bo w sumie 300 GB (krajowy pakiet Internetu wynosi 100+200 GB w nocy). Tyle oferuje lajt mobile dla swoich klientów! Opłaty nie przekraczają progu 40 zł miesięcznie, a czasami można liczyć na promocje czy rabaty.

Jeżeli zależy Ci jednak na Internecie w Unii Europejskiej i na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego, to najwięcej do zaoferowania ma topowy Internet mobilny Vectry, bo niemal 18,5 GB w UE! Blokadę transmisji danych możesz spodziewać się dopiero po wyczerpaniu dokładnie 18,48 gigabajtów. Super!

Prawie 18,5 GB w roamingu to zbyt mało? Sprawdź abonamenty głosowe – w niektórych przypadkach darmowa paczka danych w roamingu będzie znacznie wyższa!

Gdzie znajdziesz darmowy roaming na terenie UE?

Potrzebujesz dużo Internetu w telefonie za granicą?
Zobacz na najlepsze pakiety GB w roamingu UE

Polski Internet za granicą – czy zawsze darmowy?

Należy pamiętać o ograniczeniach, jakie niosą ze sobą polskie karty SIM w roamingu. Po pierwsze, całkowicie bezpłatnie będziesz mógł korzystać tylko z części krajowego transferu (patrz wyżej). Przekroczenie miesięcznego limitu oznacza doliczanie dodatkowych opłat zgodnie z cennikiem danego operatora.

Potrzebujesz Internetu mobilnego w Niemczech?
Zobacz na Internet mobilny w Niemczech

To jednak nie wszystko – operatorzy stosują politykę uczciwego korzystania z roamingu. To zła wiadomość dla tych osób, którzy planują dłuższy wyjazd za granicę, np. w celach zarobkowych. W ich przypadku koniecznością może okazać się zakup Internetu mobilnego u zagranicznego operatora. Polecamy pakiety na kartę (prepaid), gdyż nie wiążesz się nimi żadną umową z siecią komórkową.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego
PORÓWNAJ OFERTY

Internet za granicą - podsumowanie

Wybór wśród ofert Internetu mobilnego wraz z paczką danych w roamingu Unii Europejskiej (RLAH) nie jest tak szeroka, jak w przypadku ofert głosowych (zwłaszcza abonament). Nie oznacza to, że takich ofert w ogóle nie ma. Niektóre oferty Internetu mobilnego zapewniają darmowy roaming GB, przynajmniej do określonego limitu danych.

W Internecie mobilnym darmowy transfer danych na terenie Unii Europejskiej może wynieść nawet niemal 18,5 GB. Tyle oferuje topowy Internet mobilny operatora Vectra. Co ważne dla wielu potencjalnych klientów, ten wirtualny operator komórkowy (a także lajt mobile czy nju mobile - submarka Orange) oferuje umowę na czas nieokreślony, a więc umowę bezterminową. Od Ciebie zależy, jak długo będziesz korzystał z usług tego operatora!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Najwięcej Internetu za granicą oferują takie sieci komórkowe, jak Vectra, lajt mobile, Orange Polska czy jego submarka nju mobile.
W przypadku Internetu mobilnego (nie abonamentu komórkowego), możesz liczyć nawet na kilkanaście (18,48 GB w UE u Vectry) gigabajtów w ramach roamingu UE. W abonamencie komórkowym - a więc transfer w telefonie - takie sieci, jak Play czy Plus oferują nawet ponad 20 GB w UE.
Aby cieszyć się dużym transferem Internetu za granicą, nie musisz wydawać majątku. W kwocie około 30-65 złotych zyskasz kilka, a nawet kilkanaście gigabajtów w roamingu UE.
star ocena
4.9/5 - (10 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ale idioci 😂😂😂 2 GB internetu chyba do sprawdzenia e-mail!!!

Potrzebuje szybki i dużo internetu na Niemcy czy jest taka mozliwosc

jest

Miszcz odpowiedzi, brawo TY

Konkretne pytanie, konkretna odpowiedź.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: