Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plotki o nadchodzącej serii Huawei P50 pojawiają się już od dawna. Jedne są bardziej wiarygodne inne mniej. Do tej pory nie była między innymi znana data pojawienia się tego modelu na rynku. Mówiono jedynie o miesiącach letnich. I to właśnie się zmieniło. Huawei oficjalnie podał datę premiery flagowej serii.

Topowa specyfikacja i nowy system

Cała seria Huawei P50 zostanie zaprezentowana już 29 lipca. W tym dniu poznamy pełny wygląd i wszystkie specyfikacje modelu P50, P50 Pro i prawdopodobnie P50 Pro Plus. A na co możemy liczyć? Pierwsze co będzie się rzucało w oczy to nie parametry, a system. Będą to pierwsze smartfony z preinstalowanym nowym systemem od Huawei, czyli HarmonyOS. Pozostaje oczywiście pytanie, na ile nowy system pomoże w sprzedaży, a na ile ją utrudni. Aczkolwiek w Chinach można się spodziewać raczej tego pierwszego.

A czego możemy spodziewać się pod względem specyfikacji? W przypadku procesora, który będzie napędzał Huawei P50 pierwotnie wydawało się, że będzie to Kirin 9000. I rzeczywiście tak może na początku być. Jednak w późniejszym czasie prawdopodobnie zobaczymy tutaj Snapdragona 888 Pro, który jest wariantem 4G klasycznego topowego chipsetu tego producenta. Sytuacja ta wynika między innymi z obostrzeń nałożonych na Chiny przez USA. Stąd brak chociażby obsługi 5G.

Huawei P50 będzie także obsługiwał 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika będzie 128 GB lub 256 GB przestrzeni dyskowej. Prawdopdobnie będzie można ją rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu, we wszystkich trzech modelach powinniśmy spodziewać się panelu wykonanego w technologii AMOLED. Wariant podstawowy powinien mieć znacznie mniej zakrzywione ramki niż modele P50 Pro i P50 Pro Plus. Zapewne wszystkie one będą posiadały wyższe odświeżanie ekranu. Można przyjąć, że będą to wartości na poziomie 120 Hz. Ale nie jest to nigdzie potwierdzona informacja.

Wiadomo , że Huawei P50 otrzyma baterię o pojemności 4000 mAh. Wariant Pro będzie miał ogniwo o pojemności 4200 mAh, zaś najmocniejszy model o pojemności 4500 mAh. Zapewne znajdzie się tutaj szybkie ładowanie ale na ten moment nie ma o tym ani słowa.

Seria Huawei P50 zapewne pojawi się w sprzedaży wkrótce po premierze. Na ten moment nie jest znana jego cena. Smartfony powinny pojawić się także w Europie jednak nie jest znana skala planowanej sprzedaży. Może być to po prostu jakaś krótka seria na wybranych rynkach. Oby smartfony trafiły na półki sklepowe na normalnych zasadach, gdyż nowy system na ten moment jest sporą niewiadomą i warto go przetestować.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com gsmarena.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów