Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P30 – 5 najlepszych ofert komórkowych

Huawei P30 na abonament

Huawei P30 to nowy smartfon producenta z górnej półki. Zadebiutował pod koniec marca 2019 razem z jeszcze mocniejszym P30 Pro. W chwili premiery jego cena nie jest niska i wynosi 2999 zł – sprawdzamy więc alternatywną formę zakupu w ofertach sieci komórkowych. Oto 5 korzystnych abonamentów z Huawei P30.

Huawei P30 na abonament

Flagowiec chińskiego producenta napędzany jest przez autorski procesor Kirin 980 2,60 GHz. Wspomaga go – w zależności od wersji – 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Podobnie, jak jego większy brat Huawei P30 Pro, również „zwykły” model P30 wyposażony został w potrójny aparat fotograficzny.


>>> Wszystkie oferty z Huawei P30 <<<


Na pleckach znajdują się 3 obiektywy o matrycach 40, 16 i 8 Mpix. Smartfon umożliwia rejestrowanie znakomitych zdjęć! Jeżeli szukasz modelu o bardzo dobrych możliwościach fotograficznych, to trafiłeś w samo sedno. Cieszy również ładny wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala.

Ceny i oferty aktualne na 03.04.2019.

Plush zdążył nas przyzwyczaić do korzystnych warunków abonamentu. Tak też jest w przypadku Huaweia P30. W niewysokim abonamencie ABO 15 GB operator oferuje nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE, a łącznie opłaty nieznacznie przekroczą 3600 zł. Koszt zakupu telefonu wynosi 1599 zł, a więc o około 1300 mniej niż w sklepie bez umowy.

W skali trwania umowy zapłacimy łącznie 3603 zł (uwaga – telefon spłacany jest w 36 ratach).

Naszym zdaniem: najtańszy abonament „bez limitów” z Huawei P30. Opłata startowa powinna być do zaakceptowania, a oferta jest bardzo bogata, zwłaszcza dla internautów. Czeka na nich standardowa paczka 30 gigabajtów, a także dodatkowe 10 GB na YouTube i darmowe aplikacje internetowe (m.in. Facebook i Messenger).

Zadziwiająco tanio wypada pakiet T-Mobile T1 Bez Limitu. Abonament miesięczny jest bardzo tani (70 zł), ale kwota zakupy P30 niebezpiecznie zbliża się do 2000 zł. Usługi głosowe i tekstowe są oczywiście nielimitowane, ale T-Mobile zapewnia gorsze warunki internetowe od Plusha – tylko 10 GB na miesiąc.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 3629 zł.

Naszym zdaniem: w skali miesiąca T-Mobile wypada podobnie do Plusha, ale dla wielu opłata startowa za smartfona może być ceną zaporową. Poza tym oferuje nieco gorsze warunki umowy.

Ponad 1500 zł to wciąż za dużo na jednorazową wpłatę za P30? Zwróć uwagę na Orange i jego abonament Plan Optymalny, w którym Huawei P30 kosztuje tylko 399 zł na start! Trzeba jednak liczyć się ze znacznie wyższymi rachunkami miesięcznymi. Zakresem oferowanych usług Orange nie odstaje od taryfy T1 Bez Limitu, a nawet zapewnia większy transfer w roamingu UE.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 4144,75 zł.

Naszym zdaniem: bardzo dobra oferta dla osób poszukujących jak najniższej opłaty startowej za Huaweia P30. Co prawda przez 2 lata wydamy w tym przypadku więcej, niż część konkurencji, ale dla wielu pakiet ten może okazać się pod względem rozbicia kosztów – nomen omen – optymalny.

10 i 15 GB to zdecydowanie za mało? Jeżeli kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca nie robi dla Ciebie różnicy, to koniecznie przyjrzyj się abonamentowi Solo L sieci Play. Oprócz nielimitowanych usług głosowych i tekstowych (SMS/MMS) i pokaźnego pakietu internetowego 30 GB na pełnej prędkości, fioletowy operator oferuje również darmowego Tidala przez 6 miesięcy i telewizję Play NOW.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 4149 zł.

Naszym zdaniem: przez 2 lata zapłacisz dosłownie kilka złotych więcej od Orange, ale otrzymasz w zamian trzykrotnie większy pakiet internetowy w kraju. Nie boli tak bardzo cena Huaweia P30, gdyż stanowi około połowę jego wartości. Ba – jest nawet niższa niż w tanim Plushu. Dobra oferta dla najbardziej wymagających.

Jeżeli jednak szukasz oszczędności, to skorzystaj z Plusha, czy np. z Plusa.40. Zielony operator oferuje najmniej rozbudowany pakiet z naszej piątki. Różnice są zauważalne przede wszystkim w krajowym transferze danych, który wynosi tylko 2 GB. Rozmowy do wszystkich, SMS-y i MMS-y są jednak nielimitowane. Opłata startowa za P30 wynosi równe 1600 zł.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 3712 zł.

Naszym zdaniem: jedna z tańszych ofert, ale i mniej uniwersalnych od pakietu Plush ABO 15 GB. Jeżeli nie potrzebujesz dużej paczki internetowej, to warto się zastanowić nad tanim abonamentem Plusa, tym bardziej, że również on zapewnia darmowe warunki roamingu (RLAH).

star ocena
5/5 - (5 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.