Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Solo L pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Telewizja Play

Play Solo L to jedna z najbogatszych fioletowego operatora dla klienta indywidualnego. Przeznaczona jest dla najbardziej wymagających osób, którzy intensywnie korzystają ze smartfonów i oferowanych usług. Co należy wiedzieć przed podpisaniem umowy i czy warto się zainteresować tą ofertą? Sprawdźmy.

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019.

Play 35 GB z telefonem

Końcem lata 2018 roku Stan Nielimitowany Solo oraz Mini zostały podzielone na 3 osobne pakiety: Solo S, M oraz L. Pierwszy jest następcą pakietu Mini, Solo M z kolei to standardowy plan Solo, natomiast Solo L to nowość fioletowego operatora. W czerwcu 2019 roku pakiet przeszedł lifting.


>>> Sprawdź ofertę Solo L <<<


Play zapewnia w nim znacznie większą paczkę danych z transferem aż 35 GB oraz więcej miesięcy bezpłatnych usług dodatkowych, jak np. Showmax czy HBO GO.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Solo L

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Solo L:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 35 GB
 • cena: od 80 zł w wariancie z telefonem, 70 zł bez telefonu
 • długość umowy: 24 miesiące

Solo L z telefonem:

Telewizja Play

Solo L bez telefonu:

Solo L to klasyczna oferta na abonament. Do wyboru mamy wariant bez telefonu za 70 zł i z telefonem, który zaczyna się od 80 zł. Musimy jednak pamiętać, że najniższe ceny smartfonów znajdziemy w droższych abonamentach. Bez względu na jego wysokość, Solo L zawsze zapewnia te same warunki umowy, a jego koszt warunkuje ceny urządzeń. Abonament zawiera już opłatę ratalną za telefon, czym różni się np. od Orange czy Plusa. Podpisując nową umowę do pierwszego rachunku doliczona jest opłata aktywacyjna, która wynosi 50 zł. Za przeniesienie numeru czeka na miły bonus – 6 miesięcy za 0 zł!

W ramach Solo L mamy otrzymamy darmowy roaming UE w Strefie Euro. Warunkiem tej usługi jest częstsze przebywanie w kraju i większe wykorzystywanie usług w Polsce, aniżeli poza granicami naszego kraju. Brany pod uwagę jest poprzedni okres rozliczeniowy poprzedzający nasz wyjazd. Dzięki temu będziemy mogli rozmawiać i wysyłać wiadomości w roamingu UE bezpłatnie. Niestety Play przestał oferować darmowej paczki GB w UE.

W Solo L Play mamy do dyspozycji naprawdę sporą paczkę internetową. Jest to aż 35 GB transmisji danych.

W abonamencie otrzymamy również usługę Play NOW. Play zapewnia w niej dostęp do wybranych pakietów telewizyjnych z poziomu aplikacji dostępnej na telefon, komputer oraz na telewizory. W podstawowym pakiecie możemy korzystać między innymi z takich kanałów jak CNN, BBC lifestyle czy Comedy Central. W Solo L mamy także dostęp do jednego wybranego pakietu dodatkowego, przez co Play NOW jest bardziej rozbudowany od jego odpowiednika w Solo M.

W ramach abonamentu, możemy także aktywować usługę Tidal, która w Solo L jest darmowa przez 6 miesięcy. W tym wypadku mamy dostęp do streamingu muzyki i wideo dostępnym przez odpowiednią aplikację. Później naliczone są odpowiednie opłaty lub, z odpowiednim wyprzedzeniem, należy je wyłączyć.

Solo L – dla kogo?

Kto zatem powinien zwrócić uwagę na oferowany przez fioletową sieć abonament Solo L? Każdy, kto bardzo intensywnie korzysta ze smartfona – dużo rozmawia, wysyła wiele wiadomości SMS czy MMS oraz wykorzystuje spore ilości pakietów danych. Również każdy, kto rozważa wariant z nowym urządzeniem. A także każdy, komu nie przeszkadza długoterminowe zobowiązanie u operatora.

Tym bardziej warto teraz skorzystać z oferty Solo L, gdyż Play wprowadził promocję dla przenoszących numer. Można w niej uzyskać nawet 6 miesięcy darmowego abonamentu, a to oznacza, że będziemy płacić rachunki jedynie przez 18 miesięcy!

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, 35 GB)
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od symbolicznej złotówki
 • brak dodatkowych rat za telefon
 • darmowy roaming UE
 • bezpłatny pakiet rozszerzony Play TV
 • bezpłatny Tidal przez 6 miesięcy
 • rabat za przeniesienie numeru – 6 miesięcy abonamentu za 0 zł

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • brak darmowych GB w roamingu UE
 • krótszy bezpłatny Tidal niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej
 • koniec promocji z Showmax i HBO GO

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.7/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: