Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński gigant żył ostatnio premierą swoich flagowych modeli. Jednak w cieniu ich prezentacji powstają także inne, bardziej przystępne cenowo modele. Jednym z nich jest Huawei Nova 8 SE, którego specyfikacja właśnie się pojawiła w sieci, a sam smartfon prawdopodobnie pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w listopadzie.

Klasyczny smartfon ze średniej półki

Wiele wskazuje na to, że Huawei Nova 8 SE będzie klasycznym smartfonem ze średniej półki. Jego sercem, co ostatnio coraz częściej się zdarza, będzie MediaTek Dimensity 720. Pojawiają się również informacje o zastosowaniu dwóch różnych procesorów. Oprócz wcześniej wymienionego można będzie również znaleźć wersję z MediaTekiem Dimensity 800U. Oba procesory są w stanie obsługiwać sieci 5G. Nie wiadomo natomiast jakie wersje pamięciowe będą dostępne. Prawdopodobnie minimalna kość jaka zostanie zastosowana to 6 GB pamięci RAM.

W smartfonie prawdopodobnie zobaczymy ekran o przekątnej 6,53 cala o rozdzielczości Full HD+. Będzie on wykonany w technologii OLED. Nie wiadomo natomiast na ten moment jaki rodzaj czytnika linii papilarnych zostanie zastosowany. Opcje są dwie – albo będzie zaimplementowany pod ekranem albo na bocznej ramce w przycisku włącznika.

W smartfonie znajdzie się miejsce dla poczwórnego aparatu głównego. Podstawowa jednostka będzie miała matrycę 48 Mpix. Oprócz tego znajdzie się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełniają dwa „oczka” o matrycach 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro i do głębi ostrości. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki do selfie o matrycy 16 Mpix.

Warto również zwrócić uwagę na baterię. Ma ona niezbyt imponującą pojemność 3800 mAh, ale będzie miała wsparcie dla szybkiego ładowania. A ma ono wynieść nawet 66 W. Widać zatem, że będzie to mocny wyróżnik smartfona.

Z informacji dostępnych w sieci wynika, ze smartfon pojawi się w listopadzie. Na ten moment nieznana jest jeszcze cena. Nie wiadomo również, czy pojawi się w Europie. Smartfon oczywiście nie będzie miał zainstalowanych usług Google’a.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com gsmarena.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów