Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria Huawei Mate 40 oficjalnie zaprezentowana

avatar
huawei-mate-40-pro

Huawei przez kilka ostatnich miesięcy częstował nas różnego rodzaju przeciekami i informacjami na temat nadchodzącego Huawei Mate 40. Wiedzieliśmy mniej więcej jak będzie wyglądał. Spodziewaliśmy się również topowej specyfikacji i niebanalnego wyglądu. Sprawdźmy, czy te oczekiwania zostały spełnione.

Zakrzywiony ekran i nowy procesor

Zarówno Huawei Mate 40 Pro, jak i Huawei Mate 40 Pro+, wyposażony jest w nowy autorski procesor Kirin 9000, który wykonany jest w technologii 5 nm. Natomiast podstawowy model, czyli Huawei Mate 40, posiada podobny, jednak inny procesor. Tutaj dla użytkownika będzie pracował Kirin 9000E, który ma odrobinę słabszą grafikę. Wersje pamięciowe zaczynają się od 8/128 GB dla podstawowego modelu, a kończą na 12/256 GB dla wersji Pro+. Warto również dodać, że mocniejsze modele posiadają certyfikaty IP68, podczas gdy model bez „Pro” w nazwie jedynie certyfikat IP56.

Ekrany w Huawei Mate 40 Pro i 40 Pro+ są zagięte na bokach. Producent zastosował w tym wypadku panele OLED. Zostały wyposażone w specjalną technologię False Touch, która ma zabezpieczać przed przypadkowym uruchomieniem aplikacji podczas trzymania telefonu. Mamy tutaj do czynienia z przekątną 6,76 cala i odświeżaniem na poziomie 90 Hz. Ekran jest wąski i wysoki. Znalazło się tutaj również miejsce dla czytnika linii papilarnych. W przypadku „zwykłego” Huawei Mate 40 mamy ekran o przekątnej 6,5 cala i nieco innych proporcjach.

Aparaty robią wrażenie

Aparaty w całej serii Huawei Mate 40 są charakterystyczne. Jest to jedna z głównych cech wizualnych wyróżniających je na tle innych konstrukcji. Huawei Mate 40 posiada potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada Matrycę 50 Mpix i światło f/1.9 z optyczną stabilizacją obrazu. Oprócz tego można będzie skorzystać z aparatu ultraszerokokątnago o matrycy 16 Mpix, a także teleobiektywu z matrycą 8 Mpix z potrójnym zoomem optycznym. Na froncie znalazło się miejsce dla kamerki do selfie o matrycy 13 Mpix.

W przypadku Huawei Mate 40 Pro konstrukcję aparatów mamy podobną, jednak różni się ona w kilku miejscach. Aparat ultraszerokokątny posiada matrycę 20 Mpix i światło f/1.9. Tutaj również mamy do czynienia z teleobiektywem jednak o matrycy 12 Mpix i pięciokrotnym zoomem optycznym.

Inaczej natomiast jest skonstruowany aparat główny w najmocniejszym modelu Huawei Mate 40 Pro+. Tutaj mamy poczwórny aparat główny wsparty czujnikiem ToF. Podstawowa jednostka jest ta sama co w poprzednich modelach. Jednak mamy do dyspozycji osobno dwa teleobiektywy – jeden z matrycą 12 Mpix i potrójnym zoomem optycznym. Drugi zaś posiada matrycę 8 Mpix i aż dziesięciokrotny zoom optyczny. Nieco inny jest także aparat ultraszerokokątny, który oferuje większy kąt widzenia.

Wszystkie modele posiadają również szybkie ładowanie. Wielkość baterii waha się od 4200 mAh w podstawowym modelu do 4400 mAh w wersjach Pro i Pro+. Podstawowy model ma również nieco słabsze szybsze ładowanie na poziomie 40 W w stosunku do 66 W.

Na razie nie ma informacji na temat cen tych modeli w Polsce. W Europie rozpoczynają się od kwoty 899 euro za podstawowy wariant. Trudno również stwierdzić, na jakim poziomie dostępności będą te modele.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Źródło: gsmarena.com, phonearena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: