Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co to jest WhatsApp?

WhatsApp aplikacja

Co to jest WhatsApp? W świecie komunikacji nieocenioną rolę pełnią wszelkiego rodzaju komunikatory internetowe. Różnią się one funkcjonalnością i możliwościami, jednak podstawową ich funkcją jest po prostu komunikacja. Odbywa się ona za pomocą połączenia internetowego. Dziś przyjrzymy się jednej z popularniejszych aplikacji jaką jest WhatsApp.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023.


Co to jest WhatsApp – podstawy

Nie wiesz, co to jest WhatsApp? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to mobilny komunikator internetowy umożliwiający kontakt z drugą osobą, która również posiada zainstalowaną tę aplikację. Ale to nie wszystko co potrafi. W aplikacji możesz tworzyć różnego rodzaju grupy konwersacyjne. Możesz oczywiście korzystać z wszelkiego rodzaju emotikonek, możesz również przesyłać wybrane pliki.

A to nie wszystko co potrafi ten komunikator.

Konfiguracja aplikacji WhatsApp

Na początku trzeba aplikację skonfigurować. WhatsApp jest pod tym względem bardzo prosty, co jest zapewne jednym z powodów popularności aplikacji. W tym wypadku wystarczy pobrać aplikację (np. z Google Play), która jest dostępna na praktycznie wszystkie popularne platformy.

Tak – WhatsApp działa na praktycznie każdym współczesnym smartfonie. Następnie wystarczy tylko zweryfikować nasz numer telefonu komórkowego. Wpisujemy go w aplikacji i otrzymujemy SMS-a z kodem weryfikacyjnym. I już – na tym kończy się proces instalacji WhatsAppa.

Po zakończeniu instalacji zostanie wyświetlona lista osób z naszej książki, które też używają WhatsApp. Można także zaciągnąć kontakty z Facebooka. Od tego momentu możesz już spokojnie korzystać z aplikacji.

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Aplikacja WhatsApp i jej możliwości

Jedną z ważniejszych funkcji jest możliwość prowadzenia klasycznej rozmowy telefonicznej. Funkcja połączeń głosowych przydaje się wtedy, gdy znajdujesz się w innym kraju lub to Ty dzwonisz do osób za granicą, gdyż wystarczy mieć dostęp do Internetu i wszystko działa po sieci.

Oczywiście pod warunkiem, że macie bezpłatne połączenie internetowe lub macie je w pakiecie. Ale nie tylko rozmowy telefoniczne są możliwe – na podobnej zasadzie dzięki WhatsApp możesz wykonywać połączenia/rozmowy wideo, jeżeli komunikacja głosowa jest niewystarczająca.

Istnieją nieliczne oferty operatorów, które nie pobierają transferu danych za używanie WhatsAppa! Jedną z nich jest bezterminowy Plush ABO:

Plushak

Analogicznie za pomocą zielonego komunikatora możesz także zastąpić tradycyjne SMS-y. Jeżeli okazuje się, że będąc za granicą ich koszt jest wysoki, a masz dostęp do sieci, po prostu skorzystaj z opcji wysyłania wiadomości tekstowych z poziomu aplikacji WhatsApp.

Ciekawą funkcją, którą oferuje aplikacja jest możliwość nagrania i przesyłu pliku głosowego. Po prostu jeżeli Ci się nie chce pisać lub z jakiś powodów nie możesz tego zrobić, możesz po prostu nagrać plik głosowy i wysłać w postaci wiadomości. Wtedy druga osoba po odebraniu wiadomości od Ciebie po prostu sobie ją odczyta.

Aplikacja WhatsApp kiedyś

Aplikacja WhatsApp była jedną z pierwszych komunikatorów internetowych, szybko zdobyła popularność wyprzedzając konkurencję. Była i jest obecna na większości systemów i platform. Kiedyś była jednym z popularniejszych komunikatorów chociażby na Windows Phone czy BlackBerry. I właśnie to było jej siłą – multiplatformowość. Dzięki temu stopniowo i intensywnie zdobywała kolejnych użytkowników stając się jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Trzeba przyznać, że twórcy aplikacji WhatsApp spisali się na medal.

Jakiś czas temu została jednak przejęta przez Facebooka za ogromne pieniądze. Fakt ten może nieco dziwić, gdyż firma Zuckemberga ma już w swoim portfolio komunikator internetowy, jakim jest Messenger. Faktem jest jednak, że takie przejęcia wynikają z chęci większej kontroli rynku, czy też pozbycia się konkurencji. Na szczęście WhatsApp w dalszym ciągu jest na rynku i w dalszym ciągu jest rozwijany.

WhatsApp kontra Messenger

Zasadniczą różnicą między WhatsAppem a Messengerem jest brak konieczności powiązania z jakimkolwiek kontem zewnętrznym. Messenger wymusza nijako powiązanie z kontem Facebooka. To samo dotyczy chociażby Hangoutsów, które bez Google’a nie istnieją.

Tutaj w zasadzie podstawowym elementem scalającym użytkowników jest po prostu numer telefonu.

WhatsApp – co dalej?

Pozostałe funkcje komunikacyjne aplikacji WhatsApp są podobne. W wielu wypadkach na to, czy ktoś będzie korzystał z Whatsappa będą miały indywidualne preferencje. Czy komuś on „podpasuje”, czy jednak skłoni się bardziej ku innym rozwiązaniom. Co ciekawe, na świecie jest to bardzo popularny komunikator, natomiast w Polsce już nie tak koniecznie, choć wśród niektórych grup młodzieży ma on istotną pozycję.

Trudno powiedzieć jak dalej rozwinie się historia aplikacji WhatsApp. Czasem bywało tak, że po długich latrach popularności danej aplikacji następował szybki upadek. Jednak tutaj wydaje się, że jeszcze długo aplikacja ta będzie jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Aplikacja WhatsApp – podsumowanie

jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Wiesz już, co to jest WhatsApp. To bardzo popularny komunikator internetowy, wielki rywal Messengera – można nawet powiedzieć, że jest to współczesne Gadu-Gadu, a więc platforma do komunikowania się z innymi. Dzięki apce możesz nie tylko wysyłać wiadomości tekstowe, ale także przeprowadzać rozmowy telefoniczne, a nawet połączenia wideo!

Możliwości komunikatora WhatsApp są naprawdę niesamowite! Musisz mieć tę aplikację na swoim smartfonie!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.7/5 - (12 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: