Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przed nami premiera kolejnego smartfona przeznaczonego do gier. Mowa oczywiście o Black Shark 4. Firma właśnie potwierdziła datę premiery. Na rynku chińskim zadebiutuje on już 23 marca o godzinie 15 czasu lokalnego. A co najnowszy gamingowy smartfon od Xiaomi będzie miał do zaoferowania?

Telefony gamingowe ->

Wydajność i porządny aparat

Nie jest wielkim zaskoczeniem, że smartfon będzie wyposażony w najmocniejszego Snapdragona 888. Inaczej być nie mogło. Ciekawie prezentuje się tutaj również kwestia pamięci RAM. Jest możliwe, że aby nawiązać rywalizację z konkurencją, Black Shark w najwyższej wersji będzie wyposażony w kość 18 GB. Zapewne będą także dostępne inne wersje np. z 12 GB RAM.

Jest również możliwe że wyżej wymieniona wersja będzie oznaczona jako wariant Pro. Natomiast klasyczny Black Shark 4 będzie wyposażony w słabszy, ale również wydajny procesor Snapdragon 870. Zapewne ta wersja będzie także miała od 8 GB do 12 GB pamięci RAM.

Ekran jaki tutaj znajdziemy będzie miał przekątną 6,67 cala. Na razie nie wiadomo w jakiej technologii będzie wykonany, ale poprzednie wersje miały wyświetlacz Super AMOLED, więc pewnie i tutaj tak będzie. Do gier przydaje się wyższe odświeżanie ekranu – tutaj będzie ono na maksymalnym poziomie 144 Hz. Klasyczny Black Shark będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+, natomiast wariant Pro być może doczeka się obsługi Quad HD+.

Sporym zaskoczeniem jest tutaj aparat. Wedle najnowszych informacji smartfon będzie wyposażony w potrójną jednostkę główną. Natomiast podstawowa jednostka otrzyma matryce 108 Mpix. Na ten moment nie wiadomo czy tyczy się to tylko wersji Pro, czy też obu wariantów.

Z pozostałej specyfikacji wiadomo, że Black Shark będzie wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh. Będzie on wyposażony w szybkie ładowanie na poziomie 120 W. Na ten moment nie wiadomo natomiast nic na temat ewentualnego ładowania bezprzewodowego.

Nie znamy ceny najnowszego wariantu gamingowego smartfona. Prawdopodobnie wersja podstawowa będzie całkiem przystępna cenowo. Natomiast wariant Pro może kosztować znacznie więcej. O tym przekonamy się już podczas premiery.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów