Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński koncern vivo nie zwalnia tempa i tworzy nowe modele smartfonów. W sieci pojawiły się właśnie informacje o vivo Y72, który będzie należał do średniej klasy sprzętu. Co istotne, podana również została oficjalna data premiery na rynku azjatyckim. Odbędzie się ona już 22 marca tego roku zapewne poprzez prezentację na zasadzie streamu.

Obsługa 5G

Vivo Y72 będzie wyposażone w procesor MediaTek Dimensity 700, który również obsługuje sieci 5G. Będzie to pierwszy model z serii „Y” obsługujący tę technologię. Zostanie wyposażony również w 8 GB pamięci RAM. Nie wiadomo jak z pamięcią wewnętrzną, ale można obstawiać 128 GB przestrzeni dyskowej.

W smartfonie znajdzie się ekran o przekątnej 6,58 wykonany w technologii LCD IPS. Będzie on posiadał wcięcie w postaci łezki na pojedynczą kamerkę do selfie. Niestety nie ma słowa na temat szybkości odświeżania ekranu, więc prawdopodobnie w tym wypadku będzie to standardowe 60 Hz.

Jeżeli chodzi o aparaty główne znajdziemy tutaj potrójną jednostkę. Podstawowy aparat otrzyma matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego 8 mpix oraz „oczka” pomocniczego o matrycy 2 Mpix. Na froncie powinniśmy zobaczyć pojedynczą kamerkę do selfie o rozdzielczości 16 Mpix.

Z pozostałej specyfikacji warto odnotować baterię o pojemności 5000 mAh. Niestety nie wiadomo, czy będzie ona obsługiwała jakiś rodzaj szybkiego ładowania. Vivo Y72 będzie miało od razu preinstalowanego Androida 11. Będzie posiadało również czytnik linii papilarnych ulokowany na bocznej ściance.

Na ten moment nie jest znana cena smartfona. Trudno także stwierdzić, czy i po jakim czasie trafi do Europy. Jednak jest na to szansa, tym bardziej, że vivo chce się na dobre zadomowić na Starym Kontynencie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów