Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacje do poznawania ludzi – jak znaleźć znajomych przez Internet?

grafika przedstawiająca kolorowe kontury osób przeglądających w ekran smartfona

Jesteś nieśmiały i trudno nawiązywać Ci znajomości z nowymi osobami? Jeżeli tak, to mogą Ci w tym pomóc aplikacje do poznawania ludzi online. Które apki lub strony internetowe możesz wypróbować, aby znaleźć nowych znajomych, a kto wie, może nawet drugą połówkę?

Aplikacje do poznawania nowych ludzi online – wstęp

Już od zarania ery Internetu powstawały pierwsze witryny internetowe, na których można było nawiązać nowe znajomości z ludźmi oddalonymi od siebie o wiele dziesiątek, a nawet setek kilometrów. Nie były to wówczas jednak mobilne aplikacje do poznawania ludzi, gdyż nie było wtedy jeszcze smartfonów, a tradycyjne „komórki”, często jeszcze z monochromatycznym (czarno-białym) ekranem.

Pokolenie Z może tego nie pamiętać, ale na przełomie wieków – i można zaryzykować, że do końca pierwszej dekady XX w., kiedy zadebiutowała naszaklasa.pl, a następnie Facebook – niezwykle popularne były czaty internetowe. Można było na nich nawiązać nowe znajomości z osobami żyjącymi w Twojej okolicy lub na drugim końcu Polski. Dziś czaty przeszły do lamusa, a ich rolę niejako przejęły współczesne aplikacje do poznawania ludzi czy innego rodzaju narzędzia online, jak np. komunikatory internetowe.

O jakich aplikacjach i witrynach www mowa? Jaka jest najlepsza aplikacja do poznawania ludzi?

Najlepsze aplikacje do poznawania ludzi – TOP 10

Chcesz poznać nowych ludzi, a nawet nowych przyjaciół, a może coś więcej? Oto najlepsze aplikacje do poznawania ludzi w 2024 roku.

Tinder

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Tinder to bardzo popularna aplikacja randkowa. Możesz ją pobrać a swojego smartfona z systemem operacyjnym Android (3,6/5 gwiazdek, pobrany przeszło 100 mln razy!) oraz iOS.

W jaki sposób przebiega tutaj poznawanie nowych ludzi? Ustawiasz w menu aplikacji zasięg, w jakim ta aplikacja randkowa ma Ci znaleźć osoby również korzystające z Tindera. Gdy takowe się znajdą, otrzymasz powiadomienie ze zdjęciem profilowym danej osoby. Jeżeli Ci się spodoba, przesuń ją palcem w prawo, jeżeli nie bardzo – w lewo. Tinder automatycznie poinformuje, jeżeli również spodobasz się „zalajkowanej” przez Ciebie osobie. Z nowo poznaną osobą możesz pisać poprzez wbudowany czat.

Sympatia

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

To kolejny duży portal, a obecnie także i aplikacja randkowa, ale nie o światowym, lecz krajowym zasięgu. Jej twórcy chwalą się bardzo dużą bazą zarejestrowanych mężczyzn i kobiet, które możesz poznać.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, także i tutaj ustawiasz limit kilometrowy osób, które chciałbyś poznać. W ten sposób możesz ograniczyć się do poznawania przyjaciół w swojej najbliższej okolicy. Ocena w sklepie Google Play to 3,6 na 5 maksymalnych gwiazdek. Aplikacja ta została pobrana ponad 1 milion razy, co jak na skalę polskiego Internetu jest całkiem sporo!

Telegram

A teraz coś nieoczywistego! W dzisiejszych czasach Telegram może się nam kojarzyć na pierwszy rzut oka ze „wschodnim Twitterem”, gdyż za jego pośrednictwem relacjonowane są m.in. walki na Ukrainie. Nie stronią od niego również wschodni politycy i wojskowi, ale ma on też zupełnie inne zastosowania.

Podobnie jak Messenger, jest on również komunikatorem internetowym. To, co go wyróżnia, to zakładka Ludzie – jeżeli tylko pozwolisz Telegramowi i zezwolisz na dostęp do lokalizacji, będziesz mógł sprawdzić osoby korzystające z Telegrama w Twojej okolicy i do nich napisać. W ten sposób możesz poznać ludzi, ale akurat w tym przypadku nie wiesz, czy druga osoba ma te same intencje, bo może korzystać z Telegrama do zupełnie innych potrzeb.

Więcej o Telegramie pisałem w tym artykule:

Wszystko o aplikacji Telegram

Viber

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Podobnie jak Telegram, również i Viber ma wschodnie korzenie. I podobnie jak on, możesz w nim dążyć do nawiązywania nowych znajomości online.

Ściągnij tę aplikację mobilną na swój telefon komórkowy – która posłuży też za komunikator online, a nawet telefon międzynarodowy! – i dołącz do czatów grupowych. Jego ocena w Google Play to wysokie 4,4/5, a został on pobrany ponad 1 miliard razy, a więc tyle samo, co Telegram!

Więcej o Viberze pisałem w tym artykule:

Wszystko o aplikacji Viber

Jaumo

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Kolejna aplikacja, tym razem stricte randkowa. Zaznacz w niej swoją płeć, wiek i inne, a algorytm podpowie Ci osoby o podobnych zainteresowaniach dostępnych w Twojej okolicy.

Mam dobrą wiadomość dla osób, które chciałyby wpierw wypróbować aplikację w trybie „incognito”. Możesz założyć profil anonimowy, a więc taki, w którym nikt Cię nie może odnaleźć. Jeżeli apka Ci się spodoba, to w każdej chwili możesz zmienić widoczność swojego profilu dla nowych znajomych. Ocena Jaumo w GS to 4,5/5 przy >50 mln pobrań na smartfony z Androidem.

6obcy

aplikacja 6obcy

A oto niecodzienna aplikacja, bo dość słabo rozbudowana, żeby nie powiedzieć, że wręcz spartańska. Można w jej przypadku korzystać również z serwisu www bez konieczności instalacji aplikacji na smartfonie.

W aplikacji do poznawania ludzi 6obcy to nie Ty wybierasz osobę, do której chcesz napisać, a… czysty przypadek. Interfejs bardzo przypomina widok czatów sprzed 20 lat. Zabawa polega na tym, że losowany jest dla Ciebie przypadkowy rozmówca. Nie znasz jej płci, wieku, zainteresowań – dosłownie nic nie wiesz na jej temat, ale (kto wie) może dowiesz się więcej na jej temat podczas czatowania.

Więcej o 6obcy pisałem w tym artykule:

Wszystko o aplikacji 6obcy

SayHi

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

W tej aplikacji do poznawania ludzi do dyspozycji otrzymasz prosty czat, ale nie tylko. Z nowo poznanymi ludźmi możesz nie tylko pisać, ale i prowadzić rozmowy wideo poprzez aplikację SayHi.

Apka SayHi jest bardzo popularna – została ściągnięta na Androida przeszło 50 milionów razy i może pochwalić się stosunkowo wysoką notą 4,4/5 możliwych gwiazdek. Jest to też dobra alternatywa dla bardziej oklepanego Tindera.

Mingle2

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Wśród najlepszych aplikacji do poznawania ludzi online nie mogło zabraknąć Mingle2. To kolejna apka randkowa dostępna na Androida czy system operacyjny iOS.

Twórcy tej aplikacji do nawiązywania przyjaźni oddali do dyspozycji rozbudowany czat z emotikonami oraz system powiadomień. Nowych znajomych możesz poznać ustawiając w menu swoje dane lokalizacyjne i dostępny zasięg działania aplikacji. Ocena w Google Store to okazałe 4,5/5.

Meetup

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

A może nie chcesz od razu randki, ale po prostu nowych znajomych, których może masz dość w realnym świecie? Skorzystaj z Meetup (4,4/5, >10 mln pobrań na Androida) i poznaj nowych ludzi!

Nie mogło być inaczej i także i w Meetup znajdziesz ich przez dane lokalizacyjne Twojego smartfona. W każdej chwili możesz napisać na czacie do osoby, która wpadnie Ci w oko.

Fotka

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Wracamy do „polskiej myśli meetingowej”. Oto aplikacja Fotka, która została pobrana ponad 1 mln razy i ma ocenę 4,4 w sklepie Google.

Określ swoją lokalizację i szukaj nowych osób. Ta polska aplikacja towarzyska służy nie tylko do pisania na czacie, ale też filtrowania i właśnie randkowania. Jeżeli tego szukasz, to dlaczego nie? Pobierz Fotkę na swojego smartfona!

Yubo

grafika prezentująca aplikację do poznawania ludzi

Chcesz poznać ludzi online? Wybierz Yubo, aby odnaleźć interesujące osoby żyjące w okolicy Twojego zamieszkania! Co jeszcze można powiedzieć o aplikacji do poznawania ludzi Yubo?

Jego ocena w Google Play to 4,4 na 25 tys. przesłanych opinii. Aplikacji zaufało przeszło milion użytkowników. Kto wie, może będziesz kolejną? Z pomocą aplikacji Yubo możesz poznać nowe znajomości!

Najlepsze aplikacje do poznawania ludzi – podsumowanie

Jeszcze nigdy poznawanie ludzi nie było takie łatwe, jak obecnie. Do wyboru masz nie tylko portale randkowe online, ale też niezliczone aplikacje randkowe do poznawania ludzi!

Możesz w nich poznać ludzi z Twojej okolicy, a nawet z całego świata. To od Ciebie – i oczywiście od drugiej osoby – zależy, czy zakończycie swoją znajomość na czacie, a może nawiążecie prawdziwą przyjaźń w realu. Przy sporej dawce szczęścia możliwe jest też znalezienie partnera na całe życie!

Najpopularniejsze telefony w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Nie ma jednej najlepszej aplikacji do poznawania ludzi - każda ma swoje zalety, jak i wady. Do każdej z nich trzeba podejść indywidualnie. Jeżeli szukasz najlepszej dla siebie, to wypróbuj kilka z nich, aby zobaczyć, która najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Tak! Możesz korzystać z większości z nich zupełnie za darmo. Aplikacje do poznawania ludzi są darmowe, ale wiele z nich oferuje płatne konta premium z dodatkowymi możliwościami czy brakiem reklam.

Jeżeli chcesz poszukać nowych znajomości przez Internet, ale niekoniecznie poprzez instalowane aplikacje mobilne, możesz wypróbować portale randkowe.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.