TOP 5 smartfonów do 300 zł na 2017 rok

5

Spoglądając na obecny rynek smartfonów, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że każda kolejna generacja urządzeń kosztuje coraz więcej. Niestety, największymi przegranymi „wyścigu zbrojeń” najlepszych producentów są osoby poszukujące budżetowych telefonów, które nie posiadają wielu zbędnych gadżetów. Postanowiliśmy przeanalizować obecne ceny i wskazać 5 urządzeń do 300 zł. Czego się spodziewać?

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Smartfony do 300 zł

Szukasz ładnego, a zarazem wydajnego i uniwersalnego smartfona? Szykuj się na wydatek rzędu 1000 zł wzwyż. Obecnie rynek podzielony jest na 3 części: budżetową, ze słuchawkami dość kiepskiej jakości, średniego segmentu cenowego, w którym znajduje się zdecydowana większość urządzeń, jak również pozycje premium, przeznaczone dla najbogatszych. Niestety, poniżej 500 zł trudno znaleźć sensowne pozycje, dlatego postanowiliśmy zwiększyć poziom trudności i przygotowaliśmy autorskie zestawienie najlepszych smartfonów do… 300 zł.

Kiano Elegance 5.0

Plush ABO

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
25,00
porównaj

Pierwszą propozycją do 300 zł jest smartfon mało znanej firmy Kiano. W jego wnętrzu znalazło się miejsce na 4-rdzeniowym procesor MediaTek, taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz, 8 GB pamięci na dane oraz 1 GB RAM-u. Obraz wyświetla ekran o przekątnej 5 cali – całkiem sympatycznie, jak na urządzenie za mniej więcej 250 złotych.

Manta Quad Titan MSP5008

Plan Podstawowy

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
2 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,99
porównaj

Manta to znana polska firma, zajmująca się tworzeniem mocno budżetowych urządzeń elektronicznych na każdą kieszeń. Jednym z nich jest smartfon Quad Titan. Za 300 zł otrzymujemy 8 GB miejsca na dane, zaledwie 512 MB pamięci RAM i procesor 1,2 GHz. 5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości HD jest prawdopodobnie największym atutem tej pozycji.

myPhone Fun 5

No Limit M

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
1 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
17,99
porównaj

W naszym zestawieniu telefonów myPhone nie było miejsca na tańsze słuchawki drugiej polskiej firmy oferującej elektronikę. Model Fun 5 to klasyczna budżetowa propozycja: 1 GB pamięci RAM, 8 GB miejsca na dane (realnie ok 4,1 GB), 5-calowy wyświetlacz i 4-rdzeniowy procesor 1,3 GHz. Największą zaletą jest wzmocniona obudowa – zgodnie z tym, do czego przyzwyczaiła nas już marka.

UMI London

Virgin Mobile - Plan 1_24M

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
9 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,00
porównaj

Najbardziej wyjątkowa propozycja w naszym zestawieniu. UMI London to mało znany smartfon, który dysponuje całkiem przyjemnymi podzespołami. Dość powiedzieć, że w środku znajdziemy wydajny 4-rdzeniowy procesor firmy MediaTek, 8 GB miejsca na dane, a obraz wyświetlany jest przez 5-calowy wyświetlacz HD. UMI wyposażyło smartfona w obudowę zrobioną z lepszej jakości komponentów, niż pozostałe niskobudżetowe propozycje na rynku.

Lenovo A Plus Dual SIM

T1 - tylko online

624mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
5 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,95
porównaj

A Plus Dual SIM to telefon, który dysponuje możliwością obsługi dwóch kart SIM jednocześnie. O zaletach tego rozwiązania nie musimy nikogo przekonywać. Niestety, w środku urządzenia nie znajdziemy żadnych niespodzianek, chociaż pewien kanon został zachowany – niczego lepszego za tę kwotę pieniędzy nie dostaniemy. Jednak jeśli masz dwie karty SIM i nie chciałbyś nosić przy sobie dwóch urządzeń, to propozycja Lenovo spełni swoją rolę doskonale. Polecamy!

Komorkomat wyroznienie

avatar
 • Monika Waszynska

  Dobry artykul, sama nie lubie wydawac zbyt duzo kasy na telefon- taki z Manty za kilka stówek w zupelnosci mi wystarcza.

 • Aleksandra Bąk

  jest w ogole sens kupowac drogie smartfony?? bo dla mnie to strata kasy, te tanie opcje jakościowo wypadaja ok

 • Werson

  Mnie na przyklad nie stac na te droższe telefony i musze przyznac, ze moj telefon Manta byl tani i dobrze sie sprawuje. Moze tez dlatego ze dla mnie glowna funkcja telefonu to wykonywanie polaczen czy pisanie sms, korzystanie z aparatu.

 • Zygert Max

  Zamiast kupowac takie ubogie telefony z 2017, lepiej siegnac po starsze modele, ale z gornej polki, ktore miazdza parametrycznie te „wynalazki” np. Samsung galaxy s3 czy apple 4 – ceny podobne, a dzialanie zdecydowanie lepsze.

Wybrane oferty: