Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi zaprezentowało swojego flagowca – Mi 11 – już 28 grudnia. Jednak była to premiera przeznaczona oficjalnie na rynek azjatycki. Chwilę trzeba było poczekać na światową premierę i dostępność najnowszego topowego modelu. I to właśnie się teraz dzieje. Przy okazji Xiaomi zaprezentowało swoją najnowszą nakładkę systemową oznaczoną jako MIUI 12.5.

Najwydajniejszy Snapdragon na pokładzie

W przypadku Xiaomi Mi 11 mamy do czynienia z topowymi podzespołami. Sercem smartfona jest Snapdragon 888. W globalnej wersji będą dwie wersje pamięciowe do wyboru. W przypadku pamięci RAM jest to 8 GB, natomiast w przypadku przestrzeni na pliki można będzie wybrać 128 GB i 256 GB. Niewątpliwie taki zestaw zapewni topowe działanie smartfona.

W przypadku ekranu mamy tutaj do czynienia z panelem wykonanym w technologii AMOLED o przekątnej 6,81 cala. Obsługuje on rozdzielczość WQHD+ z adaptacyjną częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie do 120 Hz i częstotliwością próbkowania dotyku na poziomie 480 Hz. Ekran jest zagięty na rogach.

W przypadku Xiaomi Mi 11 zwraca uwagę dość charakterystyczny aparat główny. Mamy tutaj do czynienia z jednostką główną o matrycy 108 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z kamerki ultraszerokokątnej o matrycy 13 Mpix. Całość uzupełnia aparat o matrycy 5 Mpix dedykowany zdjęciom makro. Na froncie znalazło się miejsce dla pojedynczej kamerki 20 Mpix. Taki zestaw daje całkiem szerokie możliwości fotograficzne, tym bardziej, że Xiaomi poprawiło wiele elementów w kwestii fotografii.

W Xiaomi Mi 11 zastosowano baterię o pojemności 4600 mAh i wiele nowoczesnych technik ładowania. Znajdziemy zatem tutaj ładowanie przewodowe na poziomie 55 W, ładowanie bezprzewodowe na poziomie 50 W oraz ładowanie zwrotne na poziomie 10 W. A co najważniejsze, oficjalnie potwierdzono, że globalna wersja będzie wyposażona w standardzie w ładowarkę 55 W GaN w pudełku.

Z pozostałych aspektów specyfikacji warto zwrócić na głośniki stereo sygnowane marką Harman Kardon, obsługę Wi-Fi 6, czytnik linii papilarnych zaimplementowany w wyświetlaczu oraz obecność portu podczerwieni dzięki któremu smartfon może zamienić się w domowego pilota.

Poznaliśmy też ceny Xiaomi Mi 11. Za wersję 8/128 GB będzie trzeba zapłacić 749 euro. Natomiast za wariant 8/256 GB należy zapłacić 799 euro. Ceny zatem do najniższych nie należą, ale też zbytnio nie podskoczyły w stosunku do poprzednika. Jeśli chodzi o nasz rynek, najnowszy flagowiec chińskiego producenta pojawi się prawdopodobnie na półkach sklepowych pod koniec lutego.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów