Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 11T i 11T Pro już po światowej premierze

Xiaomi Mi 11T

Od jakiegoś czasu docierały do nas przecieki na temat specyfikacji Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro. Teraz wszystko jest już jasne, bo chiński gigant oficjalnie zaprezentował swoje nowe smartfony. Czy wszystkie informacje się potwierdziły i czy warto czekać na nowe „prawie” flagowce? Sprawdźmy.

Aparaty sztos, ekran pierwszorzędny

Xiaomi 11T Pro pracuje pod kontrolą topowego Snapdragona 888. Do dyspozycji użytkownika będą wersje z 8 lub 12 GB RAM-u. Co ważne są to najnowsze pamięci DDR5. Na pliki przeznaczono 128 lub 256 GB przestrzeni dyskowej. Przestrzeń można rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu do dyspozycji użytkownika będzie panel wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,67 cala. Urządzenie obsługuje rozdzielczość Full HD+ i co ważne odświeżanie na poziomie 120 Hz. Wyświetlacz jest płaski i posiada dziurkę na przednią kamerkę umieszczoną centralnie w górnej części.

W przypadku aparatu głównego mamy do czynienia z potrójną jednostką. Podstawowa jednostka otrzymała matrycę 108 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny 8 Mpix. Całość zamyka kamerka telemakro o matrycy 5 Mpix. Na froncie zaś można skorzystać z aparatu do selfie 16 Mpix.

Najlepsze telefony Xiaomi 2023

Nie powinniśmy narzekać na baterię. Jej pojemność wynosi przyzwoite 5000 mAh. A co ważne, obsługuje szybkie ładowanie na poziomie 120 W. Takie wartości, według producenta, pozwalają Xiaomi 11T Pro naładować do pełna w zaledwie 17 minut. Co ciekawe, w zestawie znajduje się odpowiednia ładowarka o mocy 120 W.

Xiaomi 11T

Zasadniczą różnicą między wariantem Pro a „zwykłym” jest procesor. W tym wypadku mamy do czynienia z MediaTekiem 1200 Ultra. Będzie on dostępny w połączeniu z 8 GB pamięci RAM. Do dyspozycji będą warianty 128 lub 256 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

W Xiaomi 11T również zastosowano ten sam płaski wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Nie zabrakło tutaj także odświeżania na poziomie 120 Hz i oczywiście obsługi rozdzielczości na poziomie Full HD+.

Na szczęście możliwości fotograficzne wydają się być na podobnym poziomie. Wykorzystano identyczną konfigurację aparatów jak w przypadku wcześniejszego modelu, można zatem oczekiwać dobrych rezultatów fotograficznych.

Bateria również pozostaje ta sama, jednak w tym modelu zastosowano wolniejsze ładowanie. Ale czy ktoś będzie narzekał na moc 67 W? Nie sądzę, tym bardziej, że wbrew najnowszym trendom tutaj w pudełku znajdziemy odpowiednią ładowarkę. Rożnica jest również w przypadku głośników stereo – w przypadku wariantu Pro są one sygnowane marką Harman Kardon – tutaj loga tej firmy nie znajdziemy.

Prawdopodobne ceny w Europie będą kształtowały się następująco:

  • Xiaomi 11T 8/128 GB – 499 euro
  • Xiaomi 11T 8/256 GB – 549 euro
  • Xiaomi 11T Pro 8/128 GB – 649 euro
  • Xiaomi 11T Pro 8/256 GB – 699 euro
  • Xiaomi 11T Pro 12/256 GB – 749 euro

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com 91mobiles.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów