Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

WhatsApp na dwóch telefonach

WhatsApp na 2 telefonach

Czy można mieć jedno konto WhatsApp na dwóch telefonach? Może korzystasz z różnych smartfonów lub masz telefon komórkowy z Dual SIM, a więc z dwiema kartami SIM – czy istnieje możliwość posiadania tego samego konta WhatsApp na dwóch różnych numerach?

WhatsApp – wstęp

jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

Może nie każdy ma apkę WhatsApp na swoim telefonie, ale każdy o niej słyszał i wie, do czego służy. To obok Messengera jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Umożliwia konwersację z drugą osobą mającą konto WhatsApp i to nie tylko za pomocą tekstu jak w przypadku tradycyjnych SMS-ów. Możesz tu wysyłać też pliki graficzne, dzwonić do drugiej osoby, a nawet przeprowadzać wideorozmowy!

WhatsApp zastępuje więc nie tylko wiadomości SMS i MMS, ale także połączenia telefoniczne – nie musisz mieć nielimitowanych minut czy SMS-ów, ale do korzystania z WhatsAppa należy mieć odpowiedni pakiet danych w telefonie. Co ciekawe, niektórzy operatorzy komórkowi oferują w cenie pakietu darmowe social media, gdzie właśnie m.in. aplikacja WhatsApp nie pobiera transferu danych. Super!

Przykładowe oferty z „darmowym” WhatsAppem:

Wiemy już zatem, czym ogólnie jest WhatsApp, ale skoro często mamy wiele numerów komórkowych, to czy możemy do nich wszystkich przypisać to samo konto WhatsApp?

Jak odzyskać usunięte wiadomości z WhatsApp bez kopii zapasowej

WhatsApp na dwóch telefonach – czy to możliwe?

Twoje konto WhatsApp może być zweryfikowane tylko i jedynie za pomocą jednego zarejestrowanego numeru telefonu. Jak informują twórcy aplikacji w swoim Centrum pomocy, „nie ma możliwości posiadania zweryfikowanego konta WhatsApp z dwoma różnymi numerami telefonu„. No dobrze, ale co w przypadku telefonów z Dual SIM? W końcu większość współczesnych telefonów komórkowych czy smartfonów ma wbudowany slot na dwie karty SIM.

W przypadku telefonów z Dual SIM i dwoma aktywnymi numerami, należy wybrać, na którym numerze (SIM 1 czy SIM 2) ma zostać założone i zweryfikowane konto WhatsApp. Nie wyklucza to jednak korzystania z tego samego konta WhatsApp na różnych urządzeniach, np. na dwóch telefonach! Poza tym w każdej chwili możesz też przenieść WhatsAppa na nowy telefon.

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon

No dobrze, ale jak w takim razie przelogować się z WhatsAppa z telefonu na na inne urządzenie? Jak połączyć różne urządzenia w ramach jednego konta WhatsApp?

WhatsApp na różnych urządzeniach – jak połączyć?

Istnieje możliwość korzystania z WhatsAppa do czterech połączonych urządzeniach i to bez konieczności utrzymywania połączenia internetowego na głównym urządzeniu, a więc telefonie/smartfonie. Wystarczy tylko, że połączysz swój telefon główny raz na 14 dni, aby pozostałe połączone urządzenia nie zostały wylogowane z WhatsAppa. Genialne!

Urządzenia możesz połączyć za pomocą kodu QR. Oto, jak tego dokonać na smartfonach z Androidem i iOS:

  1. Uruchom aplikację WhatsApp na telefonie.
  2. Kliknij w Połączone urządzenia i dalej Połącz nowe urządzenie.
  3. Odblokuj telefon.
  4. Skieruj telefon na ekran łączonego urządzenia w celu zeskanowania kodu QR.

WhatsApp na dwóch telefonach

Gdzie różnice? Cóż, w przypadku Androidów blokada ekranu telefonu może przybrać formę hasła PIN, rozpoznawania wzoru, twarzy lub linii papilarnych, w iPhonie może być to z kolei również funkcja Touch ID i Face ID. W iOS dodatkowo między punktem 1 a 2 należy wejść w Ustawienia WhatsAppa.

Możesz też dodać telefon pomocniczy do tego samego konta WhatsApp. Oto, jak tego dokonać:

  1. Pobierz WhatsApp na telefon pomocniczy z Androidem/iOS, który chcesz połączyć
  2. Uruchom aplikację WhatsApp i kliknij AKCEPTUJ I KONTYNUUJ/Zaakceptuj i kontynuuj.
  3. Kliknij Połącz jako urządzenie pomocnicze.
  4. Otwórz aplikację WhatsApp na telefonie głównym i wejdź na Połączone urządzenia i Połącz nowe urządzenie.
  5. Odblokuj główny telefon.
  6. Zeskanuj głównym telefonem kod QR wyświetlany na pomocniczym drugim telefonie z Androidem/iOS-em.

WhatsApp na dwóch telefonach – podsumowanie

Apkę WhatsApp możesz mieć na czterech różnych urządzeniach, ale zweryfikowane konto WhatsApp podlega pod jeden numer telefonu. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na korzystanie z tego komunikatora jedynie na głównym smartfonie – możesz bowiem korzystać z niego na innych urządzeniach, w tym na drugim telefonie pomocniczym.

Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno temu WhatsApp uniemożliwiał działanie na obu telefonach jednocześnie. Teraz jest to możliwe – zeskanuj kod QR i ciesz się swoim WhatsAppem na różnych urządzeniach! Połączenie urządzeń jest bardzo ważne, gdyż jak można przeczytać w Centrum pomocy WhatsApp:

Jeśli często będziesz przełączać swoje konto WhatsApp między różnymi urządzeniami, w pewnym momencie Twoje konto może zostać zablokowane, a ponowna weryfikacja nie będzie możliwa. Nie przełączaj się wielokrotnie między różnymi urządzeniami i numerami.

Najpopularniejsze telefony w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (5 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: