Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Właśnie pojawiły się pierwsze informacje o vivo X80

vivo x60 pro

Chiński producent nie próżnuje i nie spoczywa na laurach. Pomimo tego, że niedawno na rynek wkroczyła seria X70, właśnie pojawiły się pierwsze informacje o vivo X80. Ma to być następca tego modelu, który będzie posiadał kilka udoskonaleń. A największym z nich jest procesor.

vivo stawia na MediaTeka

Pierwsze dostępne informacje dość jasno stawiają sprawę w kwestii procesora. Smartron ma być zasilany MediaTekiem Dimensity 2000. Co ciekawe, procesor ten będzie wykonany w technologii 4 nm, co ma przełożyć się na jeszcze większe oszczędzanie energii. No i oczywiście zwiększenie wydajności. Nie zapomniano tutaj o obsłudze sieci 5G. W kwestii pamięci operacyjnej wiadomo jedynie, że będzie można nabyć kilka różnych wersji. Możemy zatem założyć, że vivo X80 zaoferuje przykładowo konfiguracje z 8 i 12 GB pamięci RAM. Być może nawet z 16 GB. Zapewne to samo będzie się dotyczyło przestrzeni na pliki, przy czym najmniejszą akceptowalną wartością jest 128 GB.

Wedle informacji, które pojawiły się w sieci, smartfon będzie posiadał ekran obsługujący rozdzielczość Full HD+. Nie zabraknie tutaj również szybkiego odświeżania na poziomie 120 Hz. Patrząc na poprzednika, możemy także przypuszczać, że wyświetlacz będzie miał  przekątną powyżej 6,5 cala i będzie wykonany w technologii AMOLED.

Jak zwykle frapującym elementem jest aparat główny. Na razie wiadomo, że główna jednostka będzie wyposażona w matrycę 50 Mpix o wielkości 1/1,3 cala. Co istotne, zastosowanie znajdzie tutaj 5-osiowa stabilizacja „VIS”. Jednak na szczegóły musimy poczekać. Wydaje się również, że łącznie na tylnej wysepce zobaczymy trzy aparaty, podobnie jak u poprzednika.

Najlepsze telefony vivo 2021 ->

Na ten moment nic nie wiadomo na temat baterii w vivo X80. Natomiast z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będzie obsługiwał szybkie ładowanie. Zapewne będą to wartości w okolicy 65 W.

Nie wiadomo również kiedy się pojawi vivo X80 w sprzedaży. Możliwe, że na rynkach azjatyckich będzie to przełom roku. W Europie – jak to zwykle w takich wypadkach bywa – nieco później. Miejmy nadzieję, że vivo nie przesadzi w tym wypadku z ceną.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów